Pytania pacjentów (165)
-
Czy można zapisać się na wizytę do psychologa w wieku 16 lat bez udziału rodziców?
Czy można zapisać się na wizytę do psychologa w wieku 16 lat bez udziału rodziców?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. To bardzo dobre pytanie. Pokazuje, że zależy Ci na zadbaniu o siebie i swoim samopoczuciu — to już pierwszy ważny krok. Jeśli masz 16 lat, to zgodnie z prawem możesz zgłosić się do… Więcej
-
Dzień dobry, od kilka lat temu eks żona się wyprowadziła i uprowadziła z domu dziecko bez mojej wied
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. To, co Pan opisuje, brzmi naprawdę jako bardzo trudne i bolesne. Utrata kontaktu z dzieckiem, bezsilność wobec decyzji sądu czy poczucie niesprawiedliwości to doświadczenia, które… Więcej
-
Mam dość, jestem psychicznie zmęczona. Nie mam ochoty kompletnie na nic, nie wychodzę na spacery, ni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pani Natalio, dziękuję, że zdecydowała się Pani tak szczerze o tym napisać. To, co Pani opisuje, pokazuje, jak wiele Pani w sobie dźwiga – i jak długo próbuje Pani jakoś sobie z tym wszystkim radzić.… Więcej
-
Jak mam sobie poradzić z emocjami po bezpodstawnym oskarżeniu mnie o coś czego nie zrobiłam? Grozi m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. To, co Pani opisuje, to naprawdę bardzo trudne doświadczenie — niesłuszne oskarżenie dotyka najgłębiej, bo uderza w poczucie sprawiedliwości i bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że pojawia… Więcej
-
Witam od dziecka mam niską samoocenę, nienawidzę swoich piegów teraz ma też je mój syn k ciężko mi j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. To, co Pani opisała, pokazuje, jak bardzo stara się Pani zrozumieć siebie i poradzić sobie z trudnymi emocjami. To, że zauważa Pani swoje reakcje, jest już ważnym krokiem, a to wymaga… Więcej
-
Dobry wieczór , mój przyjaciel kolegą partner . Mieszkamy daleko od siebie 500 km od siebie widzimy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, rozumiem, że to, co Pani odkryła, musiało być bardzo bolesne i budzi wiele niepokoju. To naturalne, że w takiej sytuacji pojawia się poczucie zranienia, złości, może też bezradność… Więcej
-
Witam serdecznie, mój problem polega na tym że podejrzewam u siebie nerwicę. Problem rozpoczął się d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, bardzo dziękuję za tak szczegółowy opis, naprawdę widać, jak bardzo zależy Panu na zrozumieniu tego, co się dzieje, i że nie bagatelizuje Pan swojego samopoczucia. To ogromnie ważne… Więcej
-
Dzień dobry, od kilku lat mam problemy, które raz były słabsze, a raz silniejsze. Był czas, że czuła
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję, że podzieliła się Pani tym wszystkim. To, co Pani opisuje, jest naprawdę ogromnym ciężarem, jednak samo to, że potrafi Pani o tym tak otwarcie mówić, świadczy o dużej… Więcej
-
Czy jeśli ktoś chce wymusić na mnie żebym przyznała że mój udział w rozmowie był nieodpowiedni, a ja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Dziękuję, że dzieli się Pani swoją sytuacją, naprawdę widać, jak bardzo stara się Pani zrozumieć zarówno siebie, jak i przebieg tej rozmowy. To, co Pani opisuje, nie świadczy ani o… Więcej
-
Dlaczego chłopak zgadza się żebym go zdradziła? Zamiast ze mną porozmawiać szczerze w oczy to pr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Dziękuję, że podzieliła się Pani swoją historią, jest to naprawdę trudne emocjonalnie i może budzić wiele sprzecznych uczuć. Po 10 latach w toksycznym związku naturalne jest, że wciąż… Więcej
-
Witam mam męża który mnie poniża.. pije czasem nic nie dociera..jest wybuchowy..nie umie powiedzieć
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Dziękuję, że o tym Pani mówi. To, przez co Pani przechodzi, brzmi naprawdę bardzo trudno i przytłaczająco. Ma Pani pełne prawo czuć się zmęczona, zraniona czy zagubiona. Nikt nie powinien… Więcej
-
Ponawiam pytanie, bo zapomniałem dodać ważnego szczegółu: w momencie, gdy siedziałem z dziewczyną o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
dziękuję, że tak szczegółowo opisał Pan swoją sytuację, to pokazuje, jak ważna i obciążająca była dla Pana ta interakcja. To naturalne, że kiedy zależy nam na czyjejś opinii… Więcej
-
Od miesiąca nie mogę normalnie funkcjonować. Za dnia dnia mam częsty problem z tym, że nie mogę spać
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Rozumiem, jak trudne i wyczerpujące muszą być dla Pana te objawy. To, że kilkukrotnie wzywał Pan karetkę i konsultował się z kardiologiem, jest w pełni zrozumiałą reakcją. Warto zawsze… Więcej
-
Dzień dobry, mam 42 lata i nigdy nie byłam w żadnym poważnym ,długim związku. Mój problem ,ciągnie s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Dziękuję, że napisała Pani o tak trudnych i bardzo osobistych doświadczeniach. To wymaga ogromnej odwagi. Widzę, ile bólu, samotności i zmęczenia jest w tym, co Pani przeżywa. To zrozumiałe,… Więcej
-
Dzień dobry,córka od czasu zdania matury pracowała tylko pół roku w sklepie odzieżowym ,takie było z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, dziękuję za podzielenie się tą sytuacją. Z opisu widać, jak wiele trudnych emocji się w Pani pojawia: bezradność, smutek, a także poczucie zranienia. To bardzo zrozumiałe, gdy martwimy… Więcej
-
Dzień dobry, mam żale ,pretensje do mojej mamy,a właściwie do rodziców, bo ojciec byl od zawsze alko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję za to, że tak szczerze Pani o tym pisze. To, co Pani opisuje, jest zrozumiałe i ważne. Dorastanie w rodzinie, w której obecny był alkoholizm i długotrwałe trwanie jednego… Więcej
-
Dzień dobry, pisze z takim problemem. Moja młodsza siostra ,ma w ogóle nie ułożone życie uczuciowe.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Dziękuję za podzielenie się tą sytuacją. W Pani opisie widać bardzo dużo napięcia, zmęczenia i bezradności a to naturalne reakcje, kiedy przez dłuższy czas jest się narażonym na złość… Więcej
-
4 lata temu u męża w pracy ktoś mu chciał zaszkodzić, przykleić miano złodzieja. Mąż twierdzi że kto
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Dziękuję, że podzieliła się Pani swoimi doświadczeniami. Rozumiem, jak bardzo to musi być dla Pani trudne i wyczerpujące. Widać, że bardzo Pani zależy na mężu i jednocześnie jest Pani… Więcej
-
Dzień dobry mam taki problem nie wiem vo z tym zrobić. Mam przyjaciela pd 5 lat mieszkamy 500 km od
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, dziękuję, że Pani o tym napisała. Z tego, co Pani opisuje, widać, jak bardzo ta sytuacja jest dla Pani trudna i obciążająca emocjonalnie. Jest w tym dużo smutku, napięcia i lęku przed… Więcej
-
Moja partnerka, mama naszego syna rozlicza mnie z przeszłości, wmawia mi złą wolę, niemal zmusza mni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. To, co Pan opisuje, brzmi jak długotrwałe funkcjonowanie w relacji pełnej napięcia, braku bezpieczeństwa emocjonalnego i ciągłego podważania Pana intencji. W takich warunkach naturalne… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…