Pytania pacjentów (165)
-
Dzień dobry, jestem z chłopak od prawie 6 lat, mamy po 23 lata, w ostatnim czasie bardzo dobrze nam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, bardzo dziękuję, że Pani to napisała. Widać, ile w tym jest troski, miłości i uważności na drugiego człowieka. To, co Pani przeżywa, jest naprawdę bardzo trudne i naturalne, że pojawia… Więcej
-
Dzień Dobry. Od pół roku spotykałem się z zaręczoną dziewczyną. W Październiku Ona powiedziała swoje
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, dziękuję, że Pan to napisał i tak szczerze opisał całą sytuację. Widać w tym bardzo dużo emocji, zaangażowania i bólu. To, co Pan przeżył, było intensywne, pełne nadziei, napięcia… Więcej
-
Witam mam 22 lata, pochodzę z rodziny patologicznej i mieszkam w bloku patologicznym gdzie często wi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Dziękuję, że tak szczerze i szczegółowo Pan napisał. Z tego, co Pan opisuje, widać ogromne przeciążenie psychiczne, z którym zmaga się Pan od długiego czasu, praktycznie bez realnego… Więcej
-
Dzień dobry. Jestem w związku od półtora roku z partnerem który nadużywa alkoholu. Przez 7 miesięcy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, bardzo dziękuję, że zdecydowała się Pani napisać i tak szczerze opisać swoją sytuację. To, co Pani przeżywa, jest ogromnie obciążające nie tylko psychicznie ale i fizycznie. W takiej… Więcej
-
Witam serdecznie, jestem mężczyzną, normalna budowa ciała, mam 41 lat. Chciałbym w kilku słowach opi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, dziękuję za tak szczegółowy i szczery opis. Już sam sposób, w jaki Pan to napisał, pokazuje dużą uważność na siebie i potrzebę zrozumienia tego, co się z Panem dzieje. A to bardzo… Więcej
-
Czy fakt, że odczuwam pociąg do umięśnionych mężczyzn, może świadczyć o homoseksualnej orientacji se
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Ważną kwestią jest to ile Pan ma lat. To, co Pan opisuje, jest bardzo zrozumiałe i wbrew pozorom dość częste, zwłaszcza w… Więcej
-
Dzień dobry Jestem heteroseksualny, jakiś czas temu pisałem tutaj o wymienianiu wiadomość z mężczyzn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję za podzielenie się swoimi obawami. Chciałabym przede wszystkim podkreślić jedno: to bardzo w porządku, że Pan pyta i chce się przygotować. To świadczy o uważności wobec… Więcej
-
Witam, od jakiegoś czasu mam problemy ze stresem, jestem "odcięty" i mam problemy z pamięcią i konce
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,. Bardzo dziękuję, że tak szczerze i otwarcie Pan napisał. Już samo to, że potrafi Pan nazwać swoje objawy i wątpliwości, świadczy o dużej samoświadomości i odpowiedzialności za siebie.… Więcej
-
Witam dla czego podczas przebudzenia w nocy widzę twarz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, to, co Pan/Pani opisuje nie jest rzadkim doświadczeniem i nie musi oznaczać niczego groźnego. Podczas nocnych przebudzeń mózg często znajduje się jeszcze na pograniczu snu i czuwania.… Więcej
-
Czy na zawsze będę singielką? Dzień dobry. Mam 32 lata. Jestem nieśmiała i spokojna. W towarzystwie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję, że tak szczerze i otwarcie Pani o tym napisała. Z tego, co Pani opisuje, widać ogrom wrażliwości, refleksyjności i pracy, jaką Pani już wykonała nad sobą, szczególnie… Więcej
-
3 tygodnie temu żona się wyprowadziła. Pod moją nieobecność. Złożyła też pozew o rozwód. Małżeństwem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję, że tak szczerze opisał Pan swoją sytuację. To przez co Pan przechodzi, jest naprawdę bardzo trudne i emocjonalnie obciążające. Strata relacji, nawet jeśli rozstanie… Więcej
-
Witam serdecznie, zmagam się z ogromną nerwicą lękową, do tego doszła jeszcze emetofobia . Niestety
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, z jakich okolic Pan/Pani jest? Pozdrawiam serdecznie
-
Straciłem zaufanie do terapii chodzę do psychologa i psychiatry od roku i nie widzę poprawy. Nie pom
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Dziękuję, że dzieli się Pan tym, co przeżywa, to wymaga odwagi. Bardzo dobrze rozumiem, jak frustrujące i męczące może być poczucie, że mimo roku pracy nie widać efektów, a do tego… Więcej
-
Jak podjąć konkretną decyzje, czy mam zostać z mężem czy odejść i zacząć budować ją bez problemów ?!
Jak podjąć konkretną decyzje, czy mam zostać z mężem czy odejść i zacząć budować ją bez problemów ?!
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dziękuję, że dzieli się Pani tak ważnym i trudnym dylematem. Decyzja o pozostaniu w związku lub odejściu nigdy nie jest prosta. Zwłaszcza wtedy, kiedy w grę wchodzą emocje, historia relacji i nadzieje,… Więcej
-
Jak pogodzić się z samotnością żadna nigdy mnie nie zechcę mam 23 lata jestem dalej prawiczkiem nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Widzę, że niesiesz w sobie sporo bólu i poczucia odrzucenia. To naprawdę trudne doświadczenia i zupełnie naturalne, że po takich sytuacjach człowiek zaczyna myśleć o sobie w bardzo… Więcej
-
jak upora się z blokadą psychiczną albo jak uporać się ze słowem nie wiem
jak upora się z blokadą psychiczną albo jak uporać się ze słowem nie wiem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Blokada psychiczna to doświadczenie, które spotyka wielu ludzi. Bardzo często pojawia się w momentach stresu, dużych oczekiwań wobec siebie lub kiedy mierzymy się z trudnymi emocjami.… Więcej
-
Dzień dobry. Przez ostatnie 7 miesięcy miałam naprawdę ciężki czas. Codziennie płakałam, miałam natr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję, że się Pani podzieliła swoimi przeżyciami. To, przez co Pani przechodziła przez ostatnie miesiące, brzmi naprawdę ciężko i wyczerpująco… codzienne płakanie, natłok… Więcej
-
Dzień dobry, piszę, ponieważ od dłuższego czasu mam problem, który mocno wpływa na moje samopoczuci
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, dziękuję, że zdecydował się Pan tak szczerze opisać swoją sytuację. Widać, że wkłada Pan dużo pracy w dbanie o siebie i że to jest dla Pana ważne, tym bardziej może być frustrujące,… Więcej
-
Mam problem z głębokim ziewaniem, mam ciągły ucisk w okolicy szyi / górnej części klatki piersiowej.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Takie objawy jak trudność z głębokim ziewaniem czy uczucie ucisku w okolicy szyi i górnej części klatki piersiowej mogą mieć różne przyczyny, zarówno fizyczne, jak i związane z napięciem… Więcej
-
Dzień dobry Mam problem z przyjacielem ale czujemy coś więcej do siebie on i ja . Mamy kontakt już 6
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Czytając to, co Pani napisała, bardzo czuć, jak dużo emocji, przywiązania i troski jest w tej relacji. Nic dziwnego, że ta nagła zmiana tak mocno Panią porusza i budzi lęk, smutek… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…