Pytania pacjentów (165)
-
Dzień dobry, jestem w 9 miesiącu ciąży. Moim problemem jest to, że nie czuję przywiązania do tego dz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Po Pani wiadomości widać, jak Pani jest bardzo trudno i ciężko. Trzeba sobie uświadomić, że ciąża nie dla wszystkich kobiet, jest momentem, w którym czują się szczęśliwe. Często zdarza… Więcej
-
Dzień dobry, od pewnego czasu wiem że moja koleżanka się tnie. Powiedzialm jej że powinna powiedzieć
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Jest Pani cudowną osobą. Bardzo często zdarza się, że udajemy, że nie widzimy problemów, które obok nas są. Koleżanka widać, że bardzo cierpi. Osoby, które się tną czy w ogóle ranią… Więcej
-
Czy rozmawianie sama ze sobą , patrząc sobie w lustro i zadając filozoficzne pytania, mówiąc rzeczy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. W rozmawianiu ze sobą nie ma w większości przypadków nic złego. Takie analizowanie różnych sytuacji może być formą wyładowania negatywnych emocji czy przeanalizowania pewnych sytuacji.… Więcej
-
Mam uchyłek esicy ( brak błonnika ) i mam celiakię 3c ( dieta bardzo bezglutenowa) i do tego cukrzyc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Ma Pan w sobie naprawdę ogromny ciężar, w jednym ciele spotyka się tyle chorób, bólu i ograniczeń. Może być trudno zachować spokój i wiarę, kiedy zdrowie tak bardzo wystawia na próbę.… Więcej
-
Witam. Latem miałem niestety sytuację, w wyniku której mocno się przegrzałem i przestałem się pocić.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. To, co Pan opisuje, brzmi naprawdę jak coś bardzo trudnego i zrozumiałe jest, że taka sytuacja może budzić niepokój. Kiedy ciało reaguje w sposób, którego nie rozumiemy — zwłaszcza… Więcej
-
Dzień dobry. Mam problem z teściową, która wywiera presję na męża, a on niestety pod jej naciskiem b
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję za podzielenie się dylematem. Odpowiadając na Pani wpis odpowiem w skrócie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to czy zapraszać również teściową czy nie. Bardzo ważne… Więcej
-
Czy na podstawie mowy ciała danej osoby można wywnioskować co dana osoba myśli?
Czy na podstawie mowy ciała danej osoby można wywnioskować co dana osoba myśli?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Zacznę od tego, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na komunikaty niewerbalne składają się takie elementy jak na przykład postawa, mimika twarzy, kontakt wzrokowy czy gesty. Mowa ciała… Więcej
-
Dzień dobry mam pytanie do lekarzy którzy mieli okazje być w komisji wojskowej. Z racji problemów z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję za przesłaną wiadomość. To zrozumiałe, że ma Pan obawy, jest to w tym przypadku naturalne. Również niepokój, który się pojawił, zwłaszcza wtedy , gdy leczenie może… Więcej
-
Witam Na wizytę Prywatną poszłam dlatego ponieważ były szybkie dostępne terminy. Jak zachować się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję za przesłaną wiadomość. To bardzo zrozumiałe, że ta sytuacja wzbudziła w Pani dyskomfort — wiele osób czuje się podobnie, gdy podczas wizyty padają pytania, które wykraczają… Więcej
-
Witam, zakończyłem związek z powodu "braku uczucia", nie czuje chęci, tęsknoty nie mam parcia czy mo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami. To co Pan opisuje, może wynikać z kilku różnych rzeczy. Czasami może być tak, że mimo, że kogoś lubimy, dobrze się czujemy… Więcej
-
Witam.Od około pół roku doskwiera mi dziwna i bardzo nieprzyjemna przypadłość.Mianowicie co kilka dn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, z tego co Pan opisuje jest to bardzo trudna i wyczerpująca sytuacja. Warto zastanowić się nad tym i spróbować przeanalizować co wcześniej się zadziało, czy jakieś sytuacje nie powodują… Więcej
-
Dzień dobry jestem z narzeczona 7 lat od 4 dni miewam takie odczucie bardzo dziwne może wytłumaczę j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. To co Pan opisuje może być związane z kilkoma bardzo różnymi kwestiami, również z nerwicą lekową, która może powodować niepokój, lęk. Płacz, o którym Pan pisze może świadczyć o lęku… Więcej
-
Ile przeważnie zajmuje sporządzenie diagnozy ADHD i jej dostarczenie. Jestem już po etapie spotkań i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, czas oczekiwania na sporządzenie diagnozy ADHD może różnić się w zależności od placówki, specjalisty czy chociażby obciążenia grafiku. Czas trwania diagnozy ADHD jest również zależny… Więcej
-
Za namową byłej już partnerki chodzę do psychiatry wykryto depresję I zaburzenie afektywne dwubiegun
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
dziękuję, że podzielił się Pan tak szczegółowo swoją historią — widać, że przeszedł Pan przez bardzo trudne i emocjonalnie wyczerpujące doświadczenia, a mimo to stara się Pan… Więcej
-
Dzień dobry, chciałabym zapytać, jak mogę pomóc mężowi (ma 28 lat), który ma nagłe napady gniewu/a
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, dziękuję za Pani zaufanie i tak szczerą relację. To, co Pani opisuje, nie jest zwykłym problemem z emocjami, ale bardzo poważną sytuacją, która wymaga przede wszystkim zadbania o własne… Więcej
-
Mam pytanie gdzie mogę szukać pomocy ? Ponieważ zostałem zaatakowany z przestępstwa z nienawiści . S
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, bardzo mi przykro słyszeć, że doświadczył Pan tak trudnej i krzywdzącej sytuacji. To zrozumiałe, że po takim zdarzeniu może Pan odczuwać nie tylko pogorszenie samopoczucia psychicznego,… Więcej
-
Dzień dobry, przewlekle stany obniżonego nastroju, negatywne myśli, brak wiekszego kongaktu z rówieś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, szczerze Pan mówi o swoich trudnościach a to już bardzo duży krok do tego żeby poprawić swoją sytuację. Może warto spróbować zastanowić się nad tym co dawalo Panu satysfakcję, w jakim… Więcej
-
Jak przekonać nastolatka, że nie wszystko w życiu dzieje się online?
Jak przekonać nastolatka, że nie wszystko w życiu dzieje się online?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, dziękuję za pytanie. To bardzo ważne, że szuka Pani sposobu, jak porozumieć się z nastolatkiem w tej kwestii. Dzisiejszy świat naprawdę „żyje online” – dla młodych ludzi to naturalna… Więcej
-
Dzień dobry. Mam pytanie próbuję kupić Nanomood Forte . Bo stosuję go i bardzo jest dobry dla mnie,A
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, wydaje mi się, że obecnie strona jest w trybie konserwacji. Dostęp możliwy tylko po logowaniu. Możliwe, że firma przygotowuje jakieś zmiany. Pacjent, który nie ma konta może mieć niestety… Więcej
-
Dzień dobry. Mam pytanie. Dużo się zesikuje się to mam na tle nerwowym i nie dolatuje do ubikacji
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowny Panie / Szanowna Pani,
dziękuję za podzielenie się swoją trudnością. Nietrzymanie moczu, zwłaszcza jeśli nasila się w sytuacjach napięcia nerwowego, może być bardzo obciążające —… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…