Pytania pacjentów (117)
-
Na poczatek powiem ze sama nie wiem co sie ze mna dzieje. Od dluzszego czasu boli mnie brzuch i bard
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
To, co Pani opisuje, jest bardzo trudnym doświadczeniem i naprawdę porusza
Widzę w Pani słowach ogromne zmęczenie, poczucie straty, żalu i bezradności
Chcę… Więcej
-
Mam 23 lata. Od ok 6lat mam mocno obniżony nastrój, czeste zmiany nastroju, wszystko mnie przytłacza
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dziękuję, że podzieliła się Pani swoją historią. Już samo to, że przez te wszystkie lata starała się Pani sobie radzić – szukając wsparcia w książkach, sporcie, refleksji pokazuje ogromną siłę.… Więcej
-
Mam wachania nastroju co 5 min. Nerwy I strach. Leze , spie, nic nie robie. A bylem pracoholikiem. P
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pan opisuje, może być bardzo trudnym doświadczeniem. Wahania nastroju, silny lęk, brak energii i chęci do działania mogą być sygnałem, że organizm jest skrajnie… Więcej
-
Chodzę wiecznie zły zestresowany mam wahania nastrojów kłócę się ze wszystkimi dookoła ranie tym zna
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pan opisuje, brzmi jak duże przeciążenie emocjonalne i wewnętrzne napięcie. Już sam fakt, że Pan zauważa, jak te wybuchy wpływają na bliskich i na relacje, jest… Więcej
-
Dobry wieczór . Mój problem polega na braku chęci do życia . Nie posiadam już dłuższy czas motywacji
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pani opisuje – brak motywacji, wycofanie, ciągłe zmęczenie i poczucie braku sensu – może być objawem depresji lub stanu depresyjnego. Zwłaszcza jeśli wcześniej… Więcej
-
Nie mam pewnosci siebie nie moge sie dogadac z kolegami z pracy nie mam wogule ochoty i siły pracowa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pan/Pani opisuje – brak pewności siebie, trudności w relacjach z kolegami z pracy, brak siły i ochoty do wykonywania codziennych obowiązków – może być sygnałem… Więcej
-
Witam.Jak sobie poradzić z nerwicą lękową,bez tabletek
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nerwica lękowa potrafi bardzo utrudniać codzienne funkcjonowanie, ale dobra wiadomość jest taka, że istnieją skuteczne sposoby radzenia sobie z nią bez sięgania po leki.
Leki bywają… Więcej
-
Obawiam się o swoje zdrowie, ponieważ czasem wybucham wrecz furia. Oprócz tego kryzys w związku w ro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wybuchy złości, silne emocje, kryzys w relacji, spadek poczucia własnej wartości — to naturalna reakcja organizmu i psychiki na poczucie zagrożenia, niepewności i zranienia. Gdy związek traci stabilność,… Więcej
-
Od tygodnia mam problem, który strasznie miesza mi w psychice. Otóż mam 15 lat i zaczęłam się zastan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, że zadaje sobie Pani pytania o sens życia w wieku 15 lat nie oznacza od razu choroby psychicznej – wręcz przeciwnie, wiele osób w tym wieku zaczyna właśnie głębiej… Więcej
-
Mam 20 lat , zwracam sie z prośbą o pomoc, ostatnimi czasu miewam stany lękowe , kiedy ide do pracy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Z tego, co Pan opisuje, można zauważyć duże przeciążenie emocjonalne, trudności z koncentracją, lękiem, poczuciem rozproszenia i napięcia, które utrudniają codzienne funkcjonowanie… Więcej
-
Jestem nowym związku z chłopakiem kocham go ale czuję cos do swojego kumpla Teraz mam zmieszane ucz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pani opisuje, zdarza się częściej, niż mogłoby się wydawać. Uczucia nie zawsze są jednoznaczne i uporządkowane, zwłaszcza kiedy jesteśmy w nowym związku, a jednocześnie… Więcej
-
Mam 16 lat. Chodzę do szkoły artystycznej ( lekcje zaczynam od7 rano, a koncze o 20) Jestem zmęczo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dziękuję, że dzielisz się tym, co przeżywasz — to wymaga odwagi.
Opisujesz codzienność, która jest naprawdę bardzo obciążająca. Intensywny grafik, długie godziny zajęć, mało snu, brak odpoczynku… Więcej
-
Zauważyłam że od pewnego czasu dzieje się ze mną niedobrego. Chodzę ciągle przygnębiona, w ciągu sek
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pani opisuje, może być bardzo trudnym doświadczeniem i przede wszystkim warto powiedzieć, że Pani emocje są zrozumiałe. Kiedy pojawia się przygnębienie, nagłe wybuchy… Więcej
-
Miesiąc temu rozstałam się z partnerem. Byliśmy ze sobą 3,5 roku. Czuję, że moje samopoczucie się ty
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pani teraz przeżywa, jest bardzo trudne i naturalne w sytuacji rozstania, zwłaszcza po tak długiej relacji. Silne emocje, poczucie pustki, fizyczne objawy takie… Więcej
-
Mam 38 lat, od zawsze mam problem z sytuacjami stresowymi, tzn. gdy ktos na mnie krzyczy (np przeloz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pan/Pani opisuje, wygląda na bardzo silną reakcję stresową organizmu. Drżenie ciała, trudności ze zebraniem myśli i wyrażeniem siebie w sytuacjach konfrontacyjnych… Więcej
-
Mam problem z nadmierną masturbacją. Gdzie mogę się z tym udać i jak to leczyć?
Mam problem z nadmierną masturbacją. Gdzie mogę się z tym udać i jak to leczyć?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Podzielenie się swoim problemem to pierwszy krok w stronę zmiany. Nadmierna masturbacja, jeśli powoduje cierpienie, wpływa na relacje lub codzienne funkcjonowanie, może… Więcej
-
Jakiś czas temu spodobał mi się chłopak. Jest on bardzo życzliwy, wesoły i otwarty na innych ludzi.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pani opisuje, jest bardzo ludzkie i bardzo zrozumiałe. Czasem ktoś, nawet jeśli znamy go tylko z ekranu budzi w nas emocje, podziw, sympatię, a nawet głębsze zauroczenie.… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…