Pytania pacjentów (149)
-
Gdy miałam 10 lat miałam przyjaciele który był w tym samym wieku i mnie dotykał w różnych miejscach.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To, przez co Pan przeszedł, było bardzo trudne i wymagało ogromnej odwagi, aby sobie z tym poradzić. Zdecydowanie również nie było to Pana winą. W dodatku był Pan dzieckiem i nie mógł w pełni rozumieć… Więcej
-
Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć pod względem psychologicznym jakie mogą być jeszcze doda
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
W opisywanej przez Pana sytuacji zagrożenie stanowi to, że u osoby z nasilonymi cechami osobowości anankastycznej praca w warunkach wymagających szczególnej dokładności, kontroli… Więcej
-
Witam. Mam duży problem i nie umiem sobie z nim poradzić. Odeszłam od męża toksyka i uwiklalam się w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry.
Farmakoterapia zalecana jest osobom ze zdiagnozowanym konkretnym zaburzeniem psychicznym, rozpoznanym przez lekarza psychiatrę.
W opisywanej przez Panią sytuacji, dobrym… Więcej
-
Przestały mnie drażnić i denerwować zachowania mojego partnera. Nie jestem zła gdy wychodzi z kolega
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Warto zastanowić się, dlaczego coś co było ważne dla Pani wcześniej, teraz nie powoduje tych emocji - czy jest to proces idący w dobrym, czy złym kierunku. Można też przyjrzeć… Więcej
-
Wydaje mi się że jestem bi ale chodzę do szkoly katolickiej gdzie nie jest to akceptowalne. Większoś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
W opisywanej sytuacji bardzo ważne jest, aby dobrze poznać samego siebie, dotrzeć do tego, kim się naprawdę jest i czego oczekuje od najbliższych. Warto w tym celu skorzystać… Więcej
-
Jak sobie z tym poradzić? Powiem prosto z mostu. Uważam że jestem uzależniona od słodyczy. Codzienn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
W opisywanej sytuacji najlepiej byłoby skorzystać z pomocy specjalisty - psychologa, lub psychodietetyka. Na spotkaniu z psychologiem można wspólnie zastanowić się i zrozumieć… Więcej
-
Czy faktycznie istnieją różnice w tempie dojrzewania między kobietami a mężczyznami? Czy to taki ste
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Sytuacja, którą Pani opisuje - szczególnie "tłumaczenie mężczyzn" jest w dużym stopniu spowodowana kulturą i stereotypami. Szczególnie starsze pokolenia, od dziewczynek… Więcej
-
Mam dość, jestem psychicznie zmęczona. Nie mam ochoty kompletnie na nic, nie wychodzę na spacery, ni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry Pani Natalio
Na początku podkreślę, że już zrobiła Pani pierwszy krok w kierunku jakiejkolwiek, nawet najmniejszej zmiany - dostrzegła Pani problem i zadała to pytanie. Dobrym… Więcej
-
Witam. Od dłuższego czasu zastanawia mnie zachowanie i jego przyczyny pewnej osoby. Konkretniej ujmu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pani opisuje faktycznie może budzić wiele emocji, ale również wątpliwości. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować zaistniałą sytuację pod kątem faktów - warto w tym… Więcej
-
Witam od dziecka mam niską samoocenę, nienawidzę swoich piegów teraz ma też je mój syn k ciężko mi j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Doświadczenia, które Pani opisuje są bardzo trudne - również dlatego, że towarzyszą Pani właściwie przez całe życie. Jeśli chce Pani zmienić swój sposób myślenia i działania… Więcej
-
Witam, Zwracam się, po poradę, doświadczenia i pomoc. Jestem w toksycznym związku 10 lat. Mó
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry.
Opisywana sytuacja jest rzeczywiście bardzo trudna, ponieważ wymaga podjęcia ważnej decyzji, która w każdej wersji będzie miała swoje zalety i wady. Jest to moment, w którym… Więcej
-
Witam Jestem z partnerem prawie pięć lat razem. Ogólnie wszystko dobrze się układa. Mamy zarys wspó
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
W sytuacji, którą Pani opisuje może być bardzo wiele podłoży trudności, od nadmiernych emocji, poprzez wzajemne niezrozumienie potrzeb, aż po nieadekwatny lęk przed odrzuceniem… Więcej
-
Dlaczego chłopak zgadza się żebym go zdradziła? Zamiast ze mną porozmawiać szczerze w oczy to pr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry.
W sytuacji, którą Pani opisuje jest bardzo dużo niezrozumiałych elementów. Aby zrozumieć, co chłopak miał na myśli pisząc list, należałoby przeprowadzić szczerą rozmowę - omówić… Więcej
-
Witam. Nie radze sobie ze świadomością że mój partner ma dzieci z poprzedniego związku, jestem z nim
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
Wizyta u psychologa mogłaby bardzo pomóc. Podczas spotkań miałaby Pani okazję dotrzeć do źródła obaw, poznać swoje potrzeby oraz zdrowe sposoby na regulację emocji. Dzięki rozmowie… Więcej
-
Potrzebuje informacji na temat relacja emocjonalna rodzinna. Na jakich miejscach można pracować nad
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry.
Terapia schematów proponuje bardzo ciekawe i udokumentowane badaniami podejście do tak zwanego potocznie "przepracowania" relacji rodzinnych. Dzięki niej można nie… Więcej
-
Witam cały czas uczę stawiać się granice czy to jak ktoś krytykuje mnie czy moje dzieci ale nie do k
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Pierwszy duży krok, a więc dostrzeżenie, że i kiedy granice są potrzebne już Pani wykonała. To naprawdę nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać i stanowi duży sukces.… Więcej
-
Często w sytuacjach zwykłych, których nie można uznać za silnie stresujące, zauważam u siebie niepok
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Każdy z nas inaczej definiuje to, co jest dla niego stresujące - całkowicie normalne jest to, że dla Pana źródłem stresu może być np. wizyta u lekarza, czy rozmowa z ekspedientką, a dla innej osoby,… Więcej
-
Jak pogodzić się z samotnością żadna nigdy mnie nie zechcę mam 23 lata jestem dalej prawiczkiem nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wyobrażam sobie, że to, co Pan opisuje, powoduje dużo bólu i rozczarowania. Kiedy ktoś nas wyśmiewa lub odrzuca, bardzo łatwo jest uwierzyć, że faktycznie „jestem niewystarczający” albo „zawsze… Więcej
-
Mam 34 lat i jeden nieudany związek z mężczyzną. Od dawna uważałam siebie za biseksualną. Przestałam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To, co Pani przeżywa, nie oznacza, że „coś jest nie tak”. Wiele osób w dorosłym życiu na nowo przygląda się swojej orientacji i potrzebom bliskości – to naturalny proces poznawania siebie.
Myśl… Więcej
-
Witam jestem młodą osobą mam trójkę dzieci wspaniałych. Chce zasięgnąć porady. No więc...... Od swoi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pani przeszła, było ogromnym ciężarem jak na dziecko. Musiała Pani dorosnąć za wcześnie, brać odpowiedzialność, której nikt nie powinien kłaść na Pani barki. To naturalne,… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…