Pytania pacjentów (25)
-
Dzień Dobry.Jestem kobietą.MAm 37 lat i mam ogromne problemy natury psychiatrycznej .Jest noc a ja p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Opisuje Pani bardzo silne cierpienie emocjonalne, poczucie winy i lęk, które stały się dla Pani źródłem ogromnego obciążenia psychicznego i fizycznego. Z opisu widać, że od dłuższego… Więcej
-
Dzień dobry. Mam bardzo krępujące pytanie. Wstydzę się tego, nigdy nikomu tego nie powiedziałam. Jes
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry Pani,
Rozumiem, jak trudno było Pani to napisać. Już sam fakt, że Pani o tym mówi, to ogromny krok — bo wstyd bardzo często trzyma ludzi w milczeniu przez lata. Nie jest Pani… Więcej
-
Witam Na wizytę Prywatną poszłam dlatego ponieważ były szybkie dostępne terminy. Jak zachować się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pani pytanie jest bardzo ważne i dotyczy czegoś, z czym wiele osób ma trudność – stawiania granic w relacji z autorytetem, szczególnie w gabinecie lekarskim.
Nie każdy pacjent ma obowiązek… Więcej
-
Witam, wyszłam za mąż naiwnie, po bardzo krótkim związku, wierząc, że znalazłam "swojego człowieka"
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pani historia jest bardzo poruszająca. Widać w niej ogrom miłości, dobrej woli i wysiłku, który Pani włożyła w to małżeństwo – i równie wielkie cierpienie, kiedy wszystko zaczęło się rozpadać.… Więcej
-
Witam . Jestem w związku w którym na początku było wszystko idealnie . Później systematycznie wszyst
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pani opisała, nie jest zwykłym kryzysem w relacji, lecz sytuacją przemocy. Pojawiają się tu groźby, zastraszanie, upokarzanie i izolowanie – to są zachowania, które mogą… Więcej
-
Czuję potrzebę robienia rzeczy więcej niż raz i nie mogę się powstrzymać. Zamiast założyć konto na F
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry Pani Marleno,
to, co Pani opisuje, brzmi jak bardzo męczący i trudny do zatrzymania schemat zachowania. Powtarzanie czynności, zakładanie wielu kont, poczucie braku kontroli –… Więcej
-
Doświadczałam tego samego od męża w domu na wsi. On urobił wszystkich na swoją stronę, w tym nawet m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
to, co Pani opisuje, jest bardzo poważnym i dramatycznym doświadczeniem przemocy domowej, dodatkowo wzmocnionym izolacją, manipulacją otoczenia oraz brakiem skutecznej pomocy… Więcej
-
Mam 28 lat. Mieszkam z rodzicami. Miałam bardzo nieszczęśliwe dzieciństwo. Byłam w IPiN i zdiagnoz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję, że Pani podzieliła się tak osobistą historią. Widzę w tym dużo odwagi – nie jest łatwo mówić o tak bolesnych doświadczeniach, zwłaszcza gdy dotyczą rodziny i dzieciństwa.
Więcej
-
Dzień dobry nie radzę sobie z opiniami i komentarzami innych na temat mojego wyglądu a już najbardzi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Rozumiem, jak trudne może być słuchanie komentarzy na temat swojego wyglądu – zwłaszcza gdy są one niechciane, raniące lub powtarzają się przez lata. Takie słowa potrafią głęboko… Więcej
-
Dzień dobry. Kilka miesięcy temu jak szukaliśmy coś w telefonie narzeczonego wyświetliło się ,że prz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
To, co Pani przeżywa, jest bardzo bolesne i zrozumiałe. Odkrycie, że partner ogląda treści erotyczne lub półerotyczne w internecie, może wywołać silne poczucie zranienia, zaniżonej… Więcej
-
Moja przyjaciółka od roku zaczęła się ciąć i mówi mi że czasami przestaje ale jak wchodzę w jej tele
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśli Twoja przyjaciółka się tnie, głodzi i brała już zbyt dużo tabletek, to naprawdę wymaga natychmiastowej pomocy dorosłych. To nie jest coś, z czym poradzicie sobie same, nawet jeśli bardzo… Więcej
-
Dzien Dobry.. Jestem w trakcie dlugiego rozwodu z i mam nowego partnera.Czlowiek ten pracuje tylko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Czytając Pani wiadomość, widzę, że jest Pani w bardzo trudnym momencie życia. Z jednej strony rozwód, dziecko, brak wsparcia i sprawy finansowe, z drugiej partner, który zamiast… Więcej
-
Jak poradzić sobie z tęsknotą za psem po wyprowadzce z rodzinnego domu ? I poczuciem winy , że go zo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
rozumiem, że bardzo Pani tęskni za swoim psem. To naturalne — pies to nie tylko zwierzę, ale ktoś bliski, kto był częścią codzienności. Kiedy się Pani wyprowadziła, zrobiło się… Więcej
-
Wstyd mi ale nie umiem sobie z tym poradzić mam jednego syna co ma twarz wysypana piegami i wiem że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie ma w tym nic wstydliwego, że Pani tak czuje. Wstyd często pojawia się wtedy, gdy coś w nas jest w konflikcie – rozum mówi: „to drobiazg”, a emocje reagują bólem i napięciem. To nie kwestia… Więcej
-
Jak mam sobie poradzić z emocjami po bezpodstawnym oskarżeniu mnie o coś czego nie zrobiłam? Grozi m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niesłuszne oskarżenie to jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń, jakie może spotkać człowieka. Człowiek nagle traci grunt pod nogami — nie dlatego, że coś zrobił, lecz dlatego, że ktoś powiedział… Więcej
-
Witam od dziecka mam niską samoocenę, nienawidzę swoich piegów teraz ma też je mój syn k ciężko mi j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dobry wieczór,
Ma Pani w sobie dużo wrażliwości i potrzeby porządku — w świecie i w relacjach. To widać w każdym zdaniu. Kiedy coś nie jest tak, jak trzeba, kiedy ktoś skrytykuje lub spojrzy… Więcej
-
Od ponad dwóch lat jestem z partnerem. Związek w którym jestem szczęśliwa ale mimo wszystko jednak c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dobry wieczór,
W tej relacji widać bardzo wyraźnie, że Pani partner stawia swoje potrzeby wyżej niż Pani. Nie chodzi o jednorazową sytuację z klubem, ale o cały schemat: Pani prosi, czeka,… Więcej
-
Czy moja miłość się do niego skończyła? Przez 10 lat jestem (po miesiącu zerowego kontaktu z nim od
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dobry wieczór,
Kiedy czytam Pani wiadomość, widać jedno: już od dawna żyje Pani w związku, który bardziej Panią męczy, niż wzmacnia. To nie musi oznaczać, że nic już Pani do niego nie czuje… Więcej
-
Dobry wieczór , mój przyjaciel kolegą partner . Mieszkamy daleko od siebie 500 km od siebie widzimy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dobry wieczór,
Kiedy odkrywa się w cudzym telefonie zdjęcia innych kobiet, trudno przejść nad tym do porządku dziennego. On mówi Pani, że kocha, pisze codziennie czułe wiadomości, a jednocześnie… Więcej
-
Dzień dobry, od kilku lat mam problemy, które raz były słabsze, a raz silniejsze. Był czas, że czuła
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję, że napisała Pani o swoich objawach tak szczegółowo i szczerze. To, co Pani opisuje, pokazuje, że od dłuższego czasu żyje Pani w ogromnym napięciu emocjonalnym i fizycznym.… Więcej
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…