Pytania pacjentów (306)
-
Miałam złamana stopę.Po 6 tygodniach zdjęto gips i chodzę o kulach od 2 dni.Boli mnie pięta i kolano
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie jest to nic niepokojącego. Taki objaw może wystąpić po okresie unieruchomienia. Proszę udać się na konsultację fizjoterapeutyczną w celu zredukowania dolegliwości bólowych i nauki prawidłowej… Więcej
-
Witam, mam taki problem od wielu lat. A mianowicie, jak napinam mięśnie karku odczuwam ostry ból w o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, sugerowałabym skorzystać z pomocy fizjoterapeuty. Pozdrawiam
-
Witam, czy da się uszkodzić przeszczep ACL w 0-7 tyg ćwiczeniami na wyprost kolana ? Nie działają wt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, są to jak najbardziej właściwe i bezpieczne ćwiczenia po operacji ACL. Proszę je wykonywać bez dociskania na siłę i ostrego bólu. Pozdrawiam
-
Witam, jestem 10 dni po operacji ACL, wykonuje ćwiczenia wg zaleceń fizjoterapeuty, mam kilka ćwicze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na tym etapie gojenia tkanek może wystąpić okresowe kłucie w kolanie, w szczególności po zwiększeniu intensywności ćwiczeń. Jeżeli ustępuje po odpoczynku i chłodzeniu to nie jest to powód do niepokoju,… Więcej
-
Od 2 lat silny ból ,,ostrogi,, Próbowałam już fali uderzeniowej, jonoforezy i suchego igłowania. Pom
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który popracuje terapią manualną i dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń.
-
Czy w wieku emerytalnym można wyćwiczyć krzywizny kręgosłupa- skolioza i hipoerkifoza
Czy w wieku emerytalnym można wyćwiczyć krzywizny kręgosłupa- skolioza i hipoerkifoza
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie da się zmienić kształtu kręgosłupa jednak można w znacznym stopniu wpłynąć na dolegliwości bólowe, poprawić postawę oraz funkcjonowanie.
-
Boli mnie dół pleców na dole przy siadaniu i wstawaniu, nie mogę się schylić, przy próbie skłonu mog
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
-
Jestem po artroskopii i ACL prawego kolanna. Obie operaje miały miejsce już 5 lat temu, pd tamtej po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Opisane dolegliwości mogą być wynikiem przeciążenia kolana. Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
-
Witam podczas meczu uszkodziłem sobie więzadlo tylko nie mam pojęcia jakie Prawa nogą lewa strona k
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie najlepiej wykonać badanie USG. Zalecam również wizytę u fizjoterapeuty.
-
Od trzech dni boli mnie kark tylko że ból jest bardziej piekący i myślę do jakiego lekarza się udać.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zalecam konsultację fizjoterapeutyczną.
-
Czy po lasrze można zaraz zrobić tens na te samą cześć ciała
Czy po lasrze można zaraz zrobić tens na te samą cześć ciała
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, tak, można.
-
Jestem 1mc.po operacji cieśni nadgarstka boli mnie kciuk,nadgarstek i między szyciem a kciukiem też
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
-
Witam od 3 dni mam problem z barkiem, a mianowicie przy odchylaniu ręki do tyłu, czuję ból nawet nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, najwięcej będzie można wywnioskować z badania. Opisane objawy mogą sugerować podrażnienie ścięgien stożka rotatorów lub głowy długiej bicepsa. Zachęcam do wizyty u fizjoterapeuty.…
-
Witam trzy tygodnie leczyłaam rwę kulszowa, pozostał mi ból w lewej nodze szczególnie w łydce a dokł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w tym przypadku zalecam konsultację u fizjoterapeuty. Nawet jeśli ból już minął, nerw może być nadal podrażniony, a to może powodować opisane objawy. Maści czy okłady mogą przynieść… Więcej
-
Dlaczego nadal kuleje po wyleczeniu objawów rwy kulszowej ? Co mam zrobić
Dlaczego nadal kuleje po wyleczeniu objawów rwy kulszowej ? Co mam zrobić
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może to wynikać z osłabienia mięśni lub ich nadmiernego napięcia czy skrócenia. Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
-
Witam! Po wielu konsultacjach, fizjoterapii, zabiegach krio, laser, fala uderzeniowa, udało mi się w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam, jak najbardziej powrót do aktywności w tego typu przypadku jest możliwy, jednak przede wszystkim należy wzmocnić mięśnie przedramienia oraz ułożyć rozsądny plan treningowy progresji obciążenia… Więcej
-
Dzień dobry, 05.04.2024 miałam rekonstrukcje ACL oraz częściowe usunięcie łąkotki przysrodkowej. P
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, tak, opisane objawy mogły wystąpić na skutek przeciążenia. Na ten moment zalecam chłodzenie, zmniejszenie intensywności ćwiczeń - powrót do izometrii oraz chód o kulach. Sugeruję również… Więcej
-
Jestem sześć tygodni po operacji kręgosłupa szyjnego z powodu przepukliny C5/C6 po operacji minęło d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bez precyzyjnego badania manualnego i funkcjonalnego nie jestem w stanie określić co może być przyczyną dolegliwości. Zalecam udać się na konsultację fizjoterapeutyczną.
-
Mam 20 lat, od roku zmagam się z nieustannym bólem w okolicy kąta dolnego lewej łopatki, ból nasila
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może to być problem mięśniowy lub stawowy. Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
-
Witam. Od kilku miesięcy mam strzelanie w odcinku szyjnym przy skręcaniu głową. Czuje straszny dysko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, proszę udać się na konsultację fizjoterapeutyczną.
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…