Pytania pacjentów (306)
-
Witam Mam łokieć golfisty, czy mogę wykonywać jakieś ćwiczenia na siłowni typu wyciskania etc ale
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Absolutnie nie należy rezygnować z ruchu, jednak na początek należy wprowadzić ćwiczenia izometryczne mięśni przedramienia i zrezygnować z wyciskania. Następnie będzie można stopniowo zwiększać… Więcej
-
Od 3 miesięcy doskwiera mi nieznośny ból kończyn, nasila się przy leżeniu. Poza bólem są jeszcze bar
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, sugeruję udać się na konsultację fizjoterapeutyczną.
-
Witam, Od dłuższego czasu boli mnie lewa noga, ból pojawial sie ale ustępował , od ponad dwóch lat
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam, bez badania trudno jest jednoznacznie stwierdzić przyczynę opisanych dolegliwości. Opisane objawy mogą wynikać z podrażnienia/uszkodzenia nerwu udowego. Sugerowałabym wizytę u neurologa… Więcej
-
witam, od lutego doskwiera mi ból w okolicy kręgosłupa piersiowego na wysokości kręgów T8-10. Pojawi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
-
Garbienie się, okrągłe plecy, ortopeda czy fizjoterapeuta od czego zacząć?
Garbienie się, okrągłe plecy, ortopeda czy fizjoterapeuta od czego zacząć?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sugerowałabym zacząć od fizjoterapeuty.
-
2016 roku , zaczęły się moje problemy z kręgosłupem , guzki Schmorla, Na poziomie L5-S1 , obniżenie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który zajmuje się terapią manualną. W tym przypadku niezbędna jest dobrze dobrana (na podstawie badania manualnego i funkcjonalnego) terapia oraz zestaw… Więcej
-
Dzień dobry, Mam przepuklinę kręgosłupa na odcinku l/s 4mm. Czy chodzenie spacery rano i rower stac
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, jednak w miarę możliwości sugerowałabym odwrócenie kolejności i chodzenie na spacery wieczorem, gdyż podczas spaceru dochodzi do naprzemiennej kompresji i dekompresji krążków międzykręgowych… Więcej
-
Witam. 3 tygodnie po operacji zerwanego bicepsa. Mam ból po wewnętrznej stronie przedramienia wraz z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam, zalecam udać się na konsultację fizjoterapeutyczną.
-
Prosze o informacje wynikajace po zapoznaniu sie z MRI Badanie MR kręgosłupa wykonano bez CM. Spł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Z opisu wynika, że występuje spłycenie fizjologicznej lordozy lordozy szyjnej oraz lędźwiowej, czyli zmniejszenie naturalnych krzywizn kręgosłupa, co może być wynikiem zaburzenia równowagi mięśniowej… Więcej
-
Proszę o komentarz z mojego rezonansu. Mieszkam za granica I proponuja mi tylko rehabilitacje. A bol
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Z opisu rezonansu wynika, że występuje wielopoziomowa dyskopatia z łagodnym zwężeniem otworów międzykręgowych. Może to powodować drażnienie nerwów korzeniowych i wynikające z tego bóle szyi, promieniujące… Więcej
-
Czy po ściągnięciu gipsu w związku ze złamaniem piątej kosci srodstopia mozna chodzić w butach typu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Buty tego typu można zacząć nosić, gdy złamanie się w pełni zrosło (potwierdzone RTG),
nie ma bólu przy obciążaniu stopy, siła i kontrola stopy zostały odbudowane (najlepiej pod okiem fizjoterapeuty),… Więcej
-
Dzień dobry, czy można gdzies znaleść dobre ćwiczenia aby nauczyć sie używać mięśni głębokich core p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w tym celu zalecam wizytę u fizjoterapeuty, który nie tylko nauczy wykonywania tego typu ćwiczeń, ale też zweryfikuję poprawność ich wykonywania oraz nauczy ergonomicznej pozycji podczas… Więcej
-
Witam mam taki problem od trzech dni boli mnie szyja z lewej strony i nie mogę obrócić głowy w lewą
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, proszę udać się na konsultację do fizjoterapeuty.
-
Miesiąc temu uczestniczyłam w stłuczce, na sorze stwierdzono że szyja boli zapewne przez naciągnięci
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w takim przypadku sugerowałabym wizytę u neurologa lub ortopedy, a po konsultacji lekarskiej wizytę u dobrego fizjoterapeuty. Pozdrawiam
-
Dzień dobry , czy 19 miesięcy po porodzie można pójść do fizjoterapeuty uroginekologicznego ?
Dzień dobry , czy 19 miesięcy po porodzie można pójść do fizjoterapeuty uroginekologicznego ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, tak, można i jak najbardziej warto pójść.
-
Mam problem ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Często nieświadomie zaciskam żuchwy, z podejrzeniem prz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę udać się do fizjoterapeuty, który zajmuje się terapią manualną stawów skroniowo-żuchwowych.
-
Dziej dobry, Mam 40 lat, od kilku miesięcy zmagam się z problemem sztywności na odcinku piersiowym
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może być to problem związany z nadmierną sztywnością stawów kręgosłupa lub nadmiernym napięciem mięśniowym —> tego na MRI nie widać. Proszę skonsultować się z fizjoterapeutą.
-
Odczuwam dyskomfort podczas chodzenia, poniżej kolana, w stopie również. Mam płaskostopie. Od czego
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sugerowałabym zacząć od konsultacji fizjoterapeutycznej. W razie potrzeby fizjoterapeuta wskaże jakie badania warto będzie wykonać.
-
Dzień dobry. Mam 23 lata i od 5 lat zmagam się z bólem kolana, głównie podczas wchodzenia na schody,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W tym przypadku najistotniejszym aspektem będzie odpowiednio dobrany trening wzmacniający zarówno mięśnie wokół kolana jak i biodra. Terapia manualna może być stosowana, aby wstępnie zmniejszyć… Więcej
-
Witam, od 2 dni bolą mnie plecy między kręgosłupem, a lewą łopatką. Ból jest promieniujący na przód
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, proszę udać się na konsultację do fizjoterapeuty.
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…