Dzień dobry , od pół roku borykam się problemem z bólem w klatce piersiowej. Ból pojawia się przy ro

3 odpowiedzi
Dzień dobry , od pół roku borykam się problemem z bólem w klatce piersiowej. Ból pojawia się przy robieniu pompki, jest tak silny że muszę przestać je robić. Bol pojawia się również gdy proboje się mocno rozciągnąć albo przycisnąć ręce do środka. Ortopeda przepisał mi tiocolis i biofenac na 10 dni ale nie pomogło nic . Byłem raz u jednego fizjoterapeuty ale też nic nie pomogło . Nie wiem gdzie szukać już przyczyny
Dzień dobry. Potrzebne jest trochę więcej informacji.
1) jaki jest charakter bólu, punktowy , ciągnący, piekący, rozlany ?
2) blisko końca obojczyka i barku czy raczej mostka ?
3) czy występuje w nocy
4) czy są jakieś inne objawy np ból i sztywność w odcinku piersiowy?
5) czy barki mała pełna ruchomość , jest Pan w stanie podnieść ręce nad głowę bez bólu ?

Na te i inne pytania powinien Pan odpowiedzieć w czasie wizyty fizjoterapeutycznej (u ortopedy zresztą też).

Pozdrawiam:)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, jako fizjoterapeuta zalecam ponowienie rehabilitacji. Bardzo często jedna wizyta to za mało, żeby rozwiązać problem Pacjenta, szczególnie jeżeli stan jest przewlekły i utrzymuje się już od 6 miesięcy. W chronicznych dysfunkcjach patologie często się nawarstwiają i zwyczajnie na da się opracować wszystkiego na jednej wizycie. Ważne także jest torowanie prawidłowych wzorców, co może również wymagać czasu. Ewentualnie warto rozważyć współpracę z fizjoterapeutą pracującym inną metodą, która będzie bardziej odpowiadać Pacjentowi.
mgr Kamil Marachowski
Fizjoterapeuta
Bydgoszcz
Z danych z samego opisu „Ból pojawia się również gdy proboje się mocno rozciągnąć albo przycisnąć ręce do środka” wygląda to na problem powięzi, a w szczególności taśmy medio (taśma powięziowa ruchu dośrodkowego). Ruch który Pan/Pani opisuje i przyczyny bólu podczas tego ruchu są opisane w książce Manipulacja Powięzi Luigiego Stecco (wydanie 2015r, rozdział sekwencja mięśniowo-powięziowa ruchu dośrodkowego, strona 132 ) . Miałem wielu pacjentów z podobnym problemem i udało się im pomóc metodą Stecco. Polecam by Pan/Pani poszukał/a terapeuty pracującego metodą FM Stecco w celu rozwiązania problemu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.