Sławomir Kula

Dietetyk

Strona Poradni: www.swiatodzywiania.pl; E-mail: dietetyk@swiatodzywiania.pl Można mnie opisać na kilka sposobów: magister dietetyki, dietetyk kliniczny, doradca żywieniowy - i ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam serdecznie. Czy zajmuje się Pan kompleksowo ustawianiem diety paleo, SCD, protokołem autoimmunologicznym, dietą pierwotną lub też alkaliczną? Ponieważ mam niedoczynność tarczycy która coraz bardziej daje mi się we znaki i chciałabym ją wyrównać nie stosująć większych dawek Euthyroksu.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sławomir Kula

  Dzień dobry,
  w ogóle nie zajmuję się takimi dietami. To "pseudodietetyczne" twory, które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem, ani z dietoterapią chorób. Nie ma żadnych zaleceń… Więcej

 • Obrzęk naczynioruchowy

  Potrzebuje konsultacji na temat diety antyhistaminowej, DAO (badanie w kier. nietolerancj histaminy) wynik 4,9 norma 14-33 borykam się z nawracającym obrzękiem naczynioruchowym, czy w tym temacie mogę umowic się na wizytę

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Sławomir Kula

  Dzień dobry,
  jeżeli chodzi o wyniki badań, to tutaj bardziej kompetentny będzie lekarz i odpowiednio je zinterpretuje. Natomiast, co do diety antyhistaminowej, jestem w stanie Pani/Panu pomóc. Zapraszam… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Strona Poradni: www.swiatodzywiania.pl;
  E-mail: dietetyk@swiatodzywiania.pl

  Można mnie opisać na kilka sposobów: magister dietetyki, dietetyk kliniczny, doradca żywieniowy - i wszystkie określenia będą prawdziwe. Poza przygotowaniem do żywienia pacjentów i prowadzenia dietoterapii w różnych stanach chorobowych, posiadam również kompetencje do poradnictwa żywieniowego u sportowców i kobiet w ciąży. W swojej praktyce pracuję z osobami dorosłymi.

  Jestem absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (dietetyka – studia licencjackie) i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (dietetyka – studia magisterskie). Cały czas poszerzam swoją wiedzę żywieniową biorąc udział w konferencjach, warsztatach i szkoleniach.

  Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, a jego dobro stawiam na pierwszym miejscu. W swojej praktyce stosuję zasadę małych kroków, ponieważ uważam, że dzięki nim łatwiej jest przejść całą drogę. Nawet „ogromny krok dla ludzkości” był na początku tym małym.

Ukończone szkoły

 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Publikacje

 • Patent na warzywa (Szugarfrik 2014)
 • Ocena spożycia ryb przez studentów uczelni o różnych profilach kształcenia (International Journal of Food Sience and Bioprocessing 2016)

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie w konkursie "Nauka i praktyka w zawodzie dietetyka"

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Artykuły

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię

Ogólna ocena
59 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Poradnia Dietetyczna Świat OdżywianiaUsługa: Pakiet "Odchudzanie" (pierwsza wizyta + jadłospis 14-dniowy + 3 wizyty kontrolne)

  Z usług p. Sławomira korzystam od czterech miesięcy i jeśli mam być szczery, to przez ten czas nie było ani jednej rzeczy do której mógłbym się przyczepić. Dzięki diecie dopasowanej do moich potrzeb, jestem w stanie osiągać postawione sobie cele(w moim przypadku jest to poprawianie wyników w amatorskim trójboju siłowym), co wcześniej nie było możliwe. Od posiłków zawartych w diecie oczekiwałem, że będą smaczne, proste w przygotowaniu, i że będą składać się z łatwo dostępnych produktów. Wszystkie te oczekiwania zostały spełnione. Ogromną zaletą dla mnie jest to, że dieta nie jest ani trochę męcząca, wręcz przeciwnie - szybko wchodzi w nawyk do tego stopnia, że w tej chwili nie wyobrażam sobie powrotu do wcześniejszych przyzwyczajeń żywieniowych. Jeśli chodzi o same wizyty to przebiegają one w luźnej atmosferze i nie ma problemu z ich ewentualnym przesunięciem. Podsumowując, zdecydowanie polecam współpracę z tym dietetykiem.

  Sławomir Kula2017-06-26

  Panie Kamilu, bardzo serdecznie dziękuję za miłe słowa. Cieszę się, że spełniłem Pana oczekiwania i dieta spełnia swoją rolę. Jeszcze raz gratuluję świetnych wyników. Do zobaczenia! Pozdrawiam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Dietetyczna Świat OdżywianiaUsługa: poradnictwo dietetyczne

  Do Pana mgr. Sławomira Kuli trafiłam po kiepskich doświadczeniach z `wybitną` panią dietetyk z Poznania (zero zainteresowania, obiecanego jadłospisu nie ma po 3 tygodniach od wizyty). Zniesmaczona postanowiłam szukać wsparcia u innego dietetyka i wygląda na to, ze trafiłam świetnie. Sam wywiad trwał równą godzinę, był bardzo szczegółowy, pan magister świetnie zorientowany w moim problemie (Hashimoto), w pełni i wyczerpująco odpowiadał na pytania. Jadłospis dopiero dostanę więc na pełną oceną czas jeszcze przyjdzie, ale pierwsza wizyta bez zarzutu. Bardzo przystępna cena, a sam pan magister pewien swoich opinii, również w kwestiach, w których większość `internetowych specjalistów` twierdzi co innego (np. okazuje się, że wcale nie każdy, kto choruje na Hashimoto musi eliminować gluten i laktozę. Zależy do od konkretnego pacjenta). Z czystym sumieniem polecam!

  Sławomir Kula2017-06-23

  Pani Magdo, bardzo dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że spełniłem Pani oczekiwania względem wizyty. Tak jak wspominałem, dokładny wywiad jest niezbędny do tego, by potem móc odpowiednio dostosować dietę pod konkretną osobę. Wkrótce wyślę Pani jadłospis, zgodny z naszymi ustaleniami. Pozdrawiam! Do zobaczenia!

 • R
  Lokalizacja: Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania

  Do p. Sławomira zgłosiłem się z problemem refluksu żołądkowego i zgagi. Dolegliwość dodatkowo powiązana jest z problemami endokrynologicznymi, na które cierpię od trzech lat. Szukałem osoby, która nie tylko dobierze właściwą dla mnie dietę, ale również spojrzy na sprawę szerzej, znajdując zależności pomiędzy różnymi czynnikami w moim organizmie.

  To był strzał w dziesiątkę! p. Sławomir nie tylko dobrał dietę, która złagodziła przykre objawy zgagi i pozwoliła mi powalczyć o właściwą wagę ciała. Dodatkowo wykazywał duże zainteresowanie moim nietrywialnym przypadkiem, wyszukując w materiałach przydatne na codzień informacje. Utrzymywał stały kontakt mailowy, dopytując o samopoczucie i dopingując do dbania o siebie.

  Sama wizyta przebiegała zawsze w miłej atmosferze, prowadzona w sposób rzeczowy, konkretny i profesjonalny.

  Sławomir Kula2017-06-21

  Panie Radosławie, bardzo dziękuję za pozytywną opinię. Swoją pracę zawsze wykonuję ze 100% zaangażowaniem i cieszę się, że jest to dostrzegane. Pozdrawiam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Dietetyczna Świat OdżywianiaUsługa: Pakiet "Odchudzanie" (pierwsza wizyta + jadłospis 14-dniowy + 3 wizyty kontrolne)

  Mogę śmiało polecić p. Sławomira. Wizyta przebiega w miłej atmosferze. Odczuwa się, że p.Sławomir rzeczywiście chce pomóc i nie speszy się, bo w kolejce czekają inni. Poświęca tyle czasu ile potrzeba. Dodatkowo koryguje dietę drogą mailową. Uwzględnia choroby i styl życia oraz preferencje smakowe. Na pewno po osiągnięciu upragnionej wagi będę nadal korzystała z usług p. Sławomira.

  Sławomir Kula2017-05-17

  Pani Sylwio, bardzo serdecznie dziękuję za opinię i polecenie moich usług. Wizyty mam ustawione zawsze w taki sposób, by każdemu przeznaczyć tyle czasu, ile potrzebuje. Do zobaczenia wkrótce! Pozdrawiam!

 • A
  Lokalizacja: Poradnia Dietetyczna Świat OdżywianiaUsługa: poradnictwo dietetyczne

  Wizyta przebiegała w miłej atmosferze. Uzyskałam kilka cennych wskazówek dotyczących odżywiania przy mojej chorobie, jaką jest autoimmunologiczne zapalenie tarczycy - Hashimoto. Rzeczowe i indywidualne podejście do pacjenta.Na pochwałę , według mnie, zasługuje również koszt takiej wizyty, przystępny.

  Sławomir Kula2017-05-08

  Pani Agnieszko, bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się, że jeste Pani zadowolona z przebiegu wizyty. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam!

 • A
  Lokalizacja: Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania

  Chciałbym serdecznie polecić wizyty u Pana Sławka! Nie tylko ze względu na sympatyczną atmosferę (w tym indywidualne podejście, brak pośpiechu, bardzo szczegółowe wyjaśnienia), ale przede wszystkim za widoczne efekty wspólnej pracy. Dieta jest smaczna i nie chodzę głodny. Pozdrawiam :)

  Sławomir Kula2017-04-19

  Panie Adamie, bardzo dziękuję za Pana opinię! Staram się poświęcić każdemu pacjentowi tyle czasu ile potrzebuje, a indywidualizacja to klucz do sukcesu, który u Pana obserwujemy. Pozdrawiam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Poradnia Dietetyczna Świat OdżywianiaUsługa: poradnictwo dietetyczne

  Jak najbardziej wizyta udana.Indywidualne podejście do pacjenta. Uzyskałam odpowiedzi na nurtujące pytania i wiem co mogę poprawić w swojej diecie aby lepiej się czuć i trenować.

  Sławomir Kula2017-04-10

  Pani Różo, bardzo dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że mogłem Pani udzielić dietetycznych wskazówek. Pozdrawiam!

 • A
  Lokalizacja: Poradnia Dietetyczna Świat OdżywianiaUsługa: Pakiet "Odchudzanie" (pierwsza wizyta + jadłospis 14-dniowy + 3 wizyty kontrolne)

  Pan Sławek dał mi nadzieję że będzie dobrze, po 5tygodniach diety jest 5kg mniej ba wadze. Czuję się rewelacyjnie, nie jestem głodna bo jedzenie jest urozmaicone i co dziwne a jednak- bardzo obfite. To początek mojej drogi po wielu nieudanych dietach. Teraz będzie tylko lepiej, ale przede wszystkim zdrowo. Pan Sławek to na prawdę specjalista w swoim fachu. Polecam!

  Sławomir Kula2017-03-20

  Pani Adrianno, bardzo dziękuję za opinię i za miłe słowa! Bardzo się cieszę z Pani świetnych efektów i widząc determinację w stosowaniu jadłospisu, jestem przekonany, że przyjdą kolejne. Do zobaczenia! Pozdrawiam!

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  zawodowiec w każdym calu. Wie dużo, bardzo dużo i bardzo fajnie przekazuje swoją wiedzę pacjentowi. Podejście indywidualne a nie zbiorowe.

  Sławomir Kula2017-03-15

  Szanowny Panie Marcinie, bardzo serdecznie dziękuję za opinię i obiecuję, że nie spocznę na laurach. Nadal będę się kształcił, by poszerzać swoją wiedzę. Pozdrawiam!

 • N
  Lokalizacja: Poradnia Dietetyczna Świat OdżywianiaUsługa: Pakiet "Odchudzanie" (pierwsza wizyta + jadłospis 14-dniowy + 3 wizyty kontrolne)

  Jestem po 3 wizytach u Pana Sławomira i mogę z radością stwierdzić że stopniowo, powolutku chudnę w stronę mojej upragnionej wagi. Pan Sławomir bardzo życzliwie podchodzi do każdego indywidualnie, dokładnie tłumaczy wszystkie aspekty, bierze pod uwagę wszystko włącznie z upodobaniami smakowymi, ułożony jadłospis jest dokładnie dostosowany, w razie problemów zmieniany. A każda kolejna wizyta jest dodatkową motywacją! Na prawdę polecam wizytę u Pana Sławomira !

  Sławomir Kula2017-03-07

  Pani Nikolu, bardzo serdecznie dziękuję za pozytywną opinię, cieszę się, że udało mi się sprostać Pani oczekiwaniom, zwłaszcza, że jest to Pani pierwszy kontakt z dietetykiem :-) Do zobaczenia! Pozdrawiam!