Adresy (3)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Karta płatnicza
22 273.....

Konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta • 180 zł

Konsultacje neurologiczne-kolejna wizyta • 150 zł

Badanie neurologiczne- pierwsza wizyta • 180 zł +5 więcej

Badanie neurologiczne- kolejna wizyta • 150 zł

Leczenie bólu-pierwsza wizyta • 180 zł

Leczenie bólu-kolejna wizyta • 150 zł

Pokaż więcej usług

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
22 273.....

Konsultacje neurologiczne-pierwsza wizyta • 180 zł

Konsultacje neurologiczne-kolejna wizyta • 150 zł

Badanie neurologiczne-pierwsza wizyta • 180 zł +5 więcej

Badanie neurologiczne-kolejna wizyta • 150 zł

Leczenie bólu-pierwsza wizyta • 180 zł

Leczenie bólu- kolejna wizyta • 150 zł

Pokaż więcej usług

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Gotówka, Karta płatnicza
22 273.....

Botoks • od 300 zł

Konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta • 180 zł

Konsultacje neurologiczne-kolejna wizyta • 150 zł +6 więcej

Badanie neurologiczne-pierwsza wizyta • 180 zł

Badanie neurologiczne-kolejna wizyta • 150 zł

Leczenie bólu-pierwsza wizyta • od 180 zł

Pokaż więcej usług
Mokotowska 6 A (centrum), Śródmieście, Warszawa
Przychodnia Lekarzy Wojskowych (mapa)

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem


Gotówka

Leczenie toksyną botulinową

Leczenie bólu

Moje doświadczenie

O mnie

specjalista neurolog, leczenie bólu, specjalista medycyny transportu/medycyny pracy szczególne zainteresowania: leczenie migreny toksyną botulinow...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Studia podyplomowe, Medycyna bólu na Uniwersytecie Jagielońskim
 • Certyfikat z leczenia toksyną botulinową
 • Certyfikat z wykonywania potencjałów wywołanych-wzrokowe, słuchowe, somatosensoryczne (VEP, AEP, SEP)
Zobacz więcej

Zdjęcia


Znajomość języków

Polski

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
84 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB) konsultacje neurologiczne-kolejna wizyta

Pani Doktor fachowo i na poważnie podchodzi do moich boli migrenowych. Omawia co jest dla mnie wskazane, co jest wynikiem czego. Jest ciepłą osobą.


V
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB) konsultacje neurologiczne-pierwsza wizyta

Nie polecam tej lekarki. Pani doktor była niemiła, szorstka, przerywała mi, kiedy chciałam coś powiedzieć. Cierpię na ból neuropatyczny, a doktor Błażucka zanegowała ten fakt. Nie obejrzała nawet wyniku rezonansu i twierdziła, że mój ból nie jest od neuralgii, że jest nieokreślony i że ból jest funkcjonalny, a czynniki są m.in. psychiczne.
Parę dni temu byłam na blokadzie pod kontrolą RTG i inny lekarz potwierdził, że to neuralgia i że że moje nerwy wyglądają źle i że one są przyczyną bólu. Szkoda, że doktor Błażucka nie obejrzała nawet moich badań i nie wysłała mnie na kolejne badania, tylko od razu orzekła, że to ból idiopatyczny.
Dr Błażucka twierdziła, że mam fibriomialgię (mimo że od 3 lat żaden staw mnie nie bolał) i że mam zespól jelita drażliwego (cierpię na zapalenie jelit i miałam nawet operację, nie wiem na jakiej podstawie doktor takie rozpoznanie wysnuła).
Niestety mam wrażenie że doktor za wszelką cenę starała się udowodnić, że mój ból jest od psychiki. Z tymże u psychiatry leczę się z dobrym skutkiem (z powodu nerwicy) i ból nigdy mi na lekach na psychikę nie minął, a brałam ich sporo (nie mogłam powiedzieć niczego pani doktor, bo mi przerywała i była rozzłoszczona).
Doktor przypisała mi żadnych nowych leków, tylko kazała brać te same leki przeciwdepresyjne i te, które brałam i kiedyś mi nie pomogły. Mimo że o wiele silniejsze leki mi na ból nie pomagały, to doktor mi przypisała te słabsze, które też zawiodły. Mówiłam, że nie są do końca skuteczne, ale doktor nie chciała mnie słuchać, przypisała ich nieco większą dawkę (która oczywiście nie pomogła, bo mój ból jest od neuralgii, nie psychiki). Mój ból jest bardzo silny, czasami prawie 8 na 10 w skali bólu, a doktor mi przypisała tylko SNRI i pregabalinę, która wywołuje u mnie masę skutków ubocznych (mówiłam to doktor, ale mimo tego kazała mi nadal brać ten lek) i też w żaden sposób nie pomaga na aż tak silny ból.
Nie rozumiem takiego postępowania.
Doktor nie chciała słyszeć nic o zabiegach na ból, mimo że takie istnieją i mogą przynieść ulgę w bólu.
Gdy poprosiłam ją o zwolnienie z pracy z powodu bólu, to twierdziła, że ''nie jestem od jej opieką'' (jeśli przyszłam na wizytę, to jestem!) i że mam iść do psychiatry po zwolnienie. Nie rozumiem czemu psychiatra ma mi wystawiać zwolnienie z powodu bólu? Psychiatra powiedziała, że jeśli moja niezdolność do pracy wynika z bólu, to lekarz od bólu powinien to zrobić.
Doktor Błażucka negowała też leczenie innych lekarzy (np. mojej psychiatry) albo chirurga szczękowego i podważała ich autorytet, co jest nieprofesjonalne. Dziwne, że jak poprosiłam ja o zwolnienie, to wtedy kazała mi iść do psychiatry, którego wcześniej krytykowała...
Jestem bardzo rozczarowana tą wizytą, bo liczyłam na pomoc, a otrzymałam tylko bardzo niemiłe traktowanie i brak sensownego leczenia.
Moim zdaniem lekarz od bólu powinien mieć dużo empatii względem pacjenta, niestety ja na wizycie u doktor Bużyckiej tej empatii nie otrzymałam, wręcz przeciwnie. Nie polecam, jestem zawiedziona.

dr n. med. Anna Błażucka

Wizyta standardowo trwa pół godziny i na taką wizytę Pani się zapisała.
Wizyta Pani trwała godzinę, tylko dlatego, że kolejno odpowiadałam na zadawane pytania oraz wyjaśniałam kwestie wyczytane w internecie.
Tak długa wizyta wynikała, jak łatwo wywnioskować, ze zniecierpliwienia? braku empatii? braku możliwości zadawania pytań?
To, że nie usłyszała Pani odpowiedzi, której Pani oczekiwała to już inna sprawa.
Niestety wizyta nie może przedłużać się w nieskończoność, w kolejce czekają kolejni pacjenci, których czas należy szanować.

Wyjaśniłam Pani różnice pomiędzy bólem neuropatycznym a neuralgią, w tym co to jest neuralgia trójdzielna. Wyjaśniłam też, dlaczego nie mogę potwierdzić rozpoznania, które Pani sama sobie postawiła, w związku z czym nie mogłam zalecić oczekiwanej przez Panią metody leczenia.
W ramach IDLB wskazaniem do każdego zabiegu są wskazania kliniczne. Zabiegi w tym blokady, dobierane są w zależności od rodzaju schorzenia. Nie wykonujemy blokad " na życzenie pacjenta".
Proszę też poczytać kartę konsultacji, rozmowa o jelicie drażliwym lub o fibromialgii to jeszcze nie rozpoznanie. Ból idiopatyczny to nie to samo co atypowe bóle twarzy lub ból mięśniowo-powięziowy, a ból funkcjonalny jest szerszym pojęciem.
Leki stosowane w leczeniu bólu to często leki przeciwpadaczkowe lub przeciwdepresyjne. Jeżeli pacjent jest leczony przez psychiatrę błędem byłoby zmieniać leki przeciwdepresyjne na własną rękę, leczenie należy ustalać wspólnie. Tak też zrobiłam, zaproponowałam zmianę do uzgodnienia z prowadzącym psychiatrą, nie "kazałam". Nie wszystkie leki przeciwdepresyjne działają przeciwbólowo, stąd propozycja modyfikacji leczenia.
Z tego co pamiętam sama Pani nie była zadowolona z nieskutecznego, mimo że drastycznego, leczenia zaproponowanego przez chirurga szczękowego, ból pozostał.

Rozumiem Pani zawód. Nie potwierdziłam postawionego przez Panią rozpoznania, nie zaaprobowałam Pani sposobu leczenia i nie wystawiłam zwolnienia.
Wielu, wielu lekarzy już Pani odwiedziłą, mam nadzieję że w końcu znajdzie Pani takiego, który spełni Pani oczekiwania.


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

Pani Doktor, bardzo miła, dokłada w tym co robi. Zdiagnozowala chorobę, przepisala leki i skierowala na dodatkowe badania, aby wykluczyć inne choroby


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock leczenie bólu-pierwsza wizyta

Poszłam do Pani doktor zachęcona dobrymi opiniami i dzisiaj wyszłam z gabinetu zadowolona ponieważ dr.Błażucka dała mi nadzieję że ból który mi dokucza od roku da się wyleczyć lekami.


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)

Pani doktor profesjonalistka, najważniejszy jest pacjent. Nareszcie trafiłam do lekarza, który rozumie moją chorobę.

Nareszcie żyję bez bólu...


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

Jestem Bardzo zadowolony z odbytej wizyty. Pani doktor poświęciła mi godzinę czasu. Bardzo wnikliwie przeanalizowała moje wyniki badań. Jasno i wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie trudne pytania. Pierwszy raz spotkałem się z takim zaangażowaniem. Bardzo dziękuje i polecam innym. Marcin


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

Zrównoważona wizyta, ani nadmiernie wesoło ale i nie było smutno :) Rzeczowo i na temat. Lekarka wywiązała się ze swojej roli.


D
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

Bardzo dobry specjalista, miła i cierpliwa osoba, trafnie postawiona diagnoza, wizyta przebiegała bez pośpiechu, polecam


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB) konsultacje neurologiczne-pierwsza wizyta

Bardzo profesjonalne i empatyczne podejście do pacjenta. Jak to miło, że są lekarze, którzy znają moc neuronów lustrzanych ;) Polecam z czystym sercem.


R
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock konsultacje neurologiczne - pierwsza wizyta

Aleksander 30.01.2019 Jestem zadowolony z wizyty u Pani doktor, która rzetelnie i profesjonalnie podeszła do mojego problemu udzielając mi cennych i wyczerpujących wskazówek co do dalszego leczenia.Polecam Panią doktor, która jest bardzo miłą i ciepłą osobą.


Usługi i ceny

Konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

180 zł


Borowa 14/18, Otwock

180 zł

Europejskie Centrum Zdrowia OtwockKacza 8, Warszawa

180 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Konsultacje neurologiczne-kolejna wizyta

150 zł


Borowa 14/18, Otwock

150 zł

Europejskie Centrum Zdrowia OtwockOmulewska 27, Warszawa

150 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)Kacza 8, Warszawa

150 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Badanie neurologiczne- pierwsza wizyta

180 zł


Borowa 14/18, Otwock

180 zł

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock


Badanie neurologiczne- kolejna wizyta

150 zł


Borowa 14/18, Otwock

150 zł

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock


Leczenie bólu-pierwsza wizyta

od 180 zł


Borowa 14/18, Otwock

180 zł

Europejskie Centrum Zdrowia OtwockOmulewska 27, Warszawa

180 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)Kacza 8, Warszawa

od 180 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Leczenie bólu-kolejna wizyta

150 zł


Borowa 14/18, Otwock

150 zł

Europejskie Centrum Zdrowia OtwockKacza 8, Warszawa

150 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Migrena- leczenie toksyną botulinową

1 600 zł


Borowa 14/18, Otwock

1 600 zł

Europejskie Centrum Zdrowia OtwockOmulewska 27, Warszawa

1 600 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Botoks

od 300 zł


Borowa 14/18, Otwock

Brak informacji o cenie

Europejskie Centrum Zdrowia OtwockOmulewska 27, Warszawa

Brak informacji o cenie

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)Kacza 8, Warszawa

od 300 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Konsultacje neurologiczne-pierwsza wizyta

180 zł


Omulewska 27, Warszawa

180 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Badanie neurologiczne-pierwsza wizyta

180 zł


Omulewska 27, Warszawa

180 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)Kacza 8, Warszawa

180 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Badanie neurologiczne-kolejna wizyta

150 zł


Omulewska 27, Warszawa

150 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)Kacza 8, Warszawa

150 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Leczenie bólu- kolejna wizyta

150 zł


Omulewska 27, Warszawa

150 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Migrena-leczenie toksyną botulinową

od 1 600 zł


Kacza 8, Warszawa

od 1 600 zł

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Konsultacja neurologiczna


Kacza 8, Warszawa

Brak informacji o cenie

Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)


Leczenie toksyną botulinową


Mokotowska 6 A (centrum), Warszawa

Brak informacji o cenie

Przychodnia Lekarzy Wojskowych


Leczenie bólu


Mokotowska 6 A (centrum), Warszawa

Brak informacji o cenie

Przychodnia Lekarzy Wojskowych

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
84 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB) konsultacje neurologiczne-kolejna wizyta

Pani Doktor fachowo i na poważnie podchodzi do moich boli migrenowych. Omawia co jest dla mnie wskazane, co jest wynikiem czego. Jest ciepłą osobą.


V
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB) konsultacje neurologiczne-pierwsza wizyta

Nie polecam tej lekarki. Pani doktor była niemiła, szorstka, przerywała mi, kiedy chciałam coś powiedzieć. Cierpię na ból neuropatyczny, a doktor Błażucka zanegowała ten fakt. Nie obejrzała nawet wyniku rezonansu i twierdziła, że mój ból nie jest od neuralgii, że jest nieokreślony i że ból jest funkcjonalny, a czynniki są m.in. psychiczne.
Parę dni temu byłam na blokadzie pod kontrolą RTG i inny lekarz potwierdził, że to neuralgia i że że moje nerwy wyglądają źle i że one są przyczyną bólu. Szkoda, że doktor Błażucka nie obejrzała nawet moich badań i nie wysłała mnie na kolejne badania, tylko od razu orzekła, że to ból idiopatyczny.
Dr Błażucka twierdziła, że mam fibriomialgię (mimo że od 3 lat żaden staw mnie nie bolał) i że mam zespól jelita drażliwego (cierpię na zapalenie jelit i miałam nawet operację, nie wiem na jakiej podstawie doktor takie rozpoznanie wysnuła).
Niestety mam wrażenie że doktor za wszelką cenę starała się udowodnić, że mój ból jest od psychiki. Z tymże u psychiatry leczę się z dobrym skutkiem (z powodu nerwicy) i ból nigdy mi na lekach na psychikę nie minął, a brałam ich sporo (nie mogłam powiedzieć niczego pani doktor, bo mi przerywała i była rozzłoszczona).
Doktor przypisała mi żadnych nowych leków, tylko kazała brać te same leki przeciwdepresyjne i te, które brałam i kiedyś mi nie pomogły. Mimo że o wiele silniejsze leki mi na ból nie pomagały, to doktor mi przypisała te słabsze, które też zawiodły. Mówiłam, że nie są do końca skuteczne, ale doktor nie chciała mnie słuchać, przypisała ich nieco większą dawkę (która oczywiście nie pomogła, bo mój ból jest od neuralgii, nie psychiki). Mój ból jest bardzo silny, czasami prawie 8 na 10 w skali bólu, a doktor mi przypisała tylko SNRI i pregabalinę, która wywołuje u mnie masę skutków ubocznych (mówiłam to doktor, ale mimo tego kazała mi nadal brać ten lek) i też w żaden sposób nie pomaga na aż tak silny ból.
Nie rozumiem takiego postępowania.
Doktor nie chciała słyszeć nic o zabiegach na ból, mimo że takie istnieją i mogą przynieść ulgę w bólu.
Gdy poprosiłam ją o zwolnienie z pracy z powodu bólu, to twierdziła, że ''nie jestem od jej opieką'' (jeśli przyszłam na wizytę, to jestem!) i że mam iść do psychiatry po zwolnienie. Nie rozumiem czemu psychiatra ma mi wystawiać zwolnienie z powodu bólu? Psychiatra powiedziała, że jeśli moja niezdolność do pracy wynika z bólu, to lekarz od bólu powinien to zrobić.
Doktor Błażucka negowała też leczenie innych lekarzy (np. mojej psychiatry) albo chirurga szczękowego i podważała ich autorytet, co jest nieprofesjonalne. Dziwne, że jak poprosiłam ja o zwolnienie, to wtedy kazała mi iść do psychiatry, którego wcześniej krytykowała...
Jestem bardzo rozczarowana tą wizytą, bo liczyłam na pomoc, a otrzymałam tylko bardzo niemiłe traktowanie i brak sensownego leczenia.
Moim zdaniem lekarz od bólu powinien mieć dużo empatii względem pacjenta, niestety ja na wizycie u doktor Bużyckiej tej empatii nie otrzymałam, wręcz przeciwnie. Nie polecam, jestem zawiedziona.

dr n. med. Anna Błażucka

Wizyta standardowo trwa pół godziny i na taką wizytę Pani się zapisała.
Wizyta Pani trwała godzinę, tylko dlatego, że kolejno odpowiadałam na zadawane pytania oraz wyjaśniałam kwestie wyczytane w internecie.
Tak długa wizyta wynikała, jak łatwo wywnioskować, ze zniecierpliwienia? braku empatii? braku możliwości zadawania pytań?
To, że nie usłyszała Pani odpowiedzi, której Pani oczekiwała to już inna sprawa.
Niestety wizyta nie może przedłużać się w nieskończoność, w kolejce czekają kolejni pacjenci, których czas należy szanować.

Wyjaśniłam Pani różnice pomiędzy bólem neuropatycznym a neuralgią, w tym co to jest neuralgia trójdzielna. Wyjaśniłam też, dlaczego nie mogę potwierdzić rozpoznania, które Pani sama sobie postawiła, w związku z czym nie mogłam zalecić oczekiwanej przez Panią metody leczenia.
W ramach IDLB wskazaniem do każdego zabiegu są wskazania kliniczne. Zabiegi w tym blokady, dobierane są w zależności od rodzaju schorzenia. Nie wykonujemy blokad " na życzenie pacjenta".
Proszę też poczytać kartę konsultacji, rozmowa o jelicie drażliwym lub o fibromialgii to jeszcze nie rozpoznanie. Ból idiopatyczny to nie to samo co atypowe bóle twarzy lub ból mięśniowo-powięziowy, a ból funkcjonalny jest szerszym pojęciem.
Leki stosowane w leczeniu bólu to często leki przeciwpadaczkowe lub przeciwdepresyjne. Jeżeli pacjent jest leczony przez psychiatrę błędem byłoby zmieniać leki przeciwdepresyjne na własną rękę, leczenie należy ustalać wspólnie. Tak też zrobiłam, zaproponowałam zmianę do uzgodnienia z prowadzącym psychiatrą, nie "kazałam". Nie wszystkie leki przeciwdepresyjne działają przeciwbólowo, stąd propozycja modyfikacji leczenia.
Z tego co pamiętam sama Pani nie była zadowolona z nieskutecznego, mimo że drastycznego, leczenia zaproponowanego przez chirurga szczękowego, ból pozostał.

Rozumiem Pani zawód. Nie potwierdziłam postawionego przez Panią rozpoznania, nie zaaprobowałam Pani sposobu leczenia i nie wystawiłam zwolnienia.
Wielu, wielu lekarzy już Pani odwiedziłą, mam nadzieję że w końcu znajdzie Pani takiego, który spełni Pani oczekiwania.


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

Pani Doktor, bardzo miła, dokłada w tym co robi. Zdiagnozowala chorobę, przepisala leki i skierowala na dodatkowe badania, aby wykluczyć inne choroby


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock leczenie bólu-pierwsza wizyta

Poszłam do Pani doktor zachęcona dobrymi opiniami i dzisiaj wyszłam z gabinetu zadowolona ponieważ dr.Błażucka dała mi nadzieję że ból który mi dokucza od roku da się wyleczyć lekami.


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)

Pani doktor profesjonalistka, najważniejszy jest pacjent. Nareszcie trafiłam do lekarza, który rozumie moją chorobę.

Nareszcie żyję bez bólu...


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

Jestem Bardzo zadowolony z odbytej wizyty. Pani doktor poświęciła mi godzinę czasu. Bardzo wnikliwie przeanalizowała moje wyniki badań. Jasno i wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie trudne pytania. Pierwszy raz spotkałem się z takim zaangażowaniem. Bardzo dziękuje i polecam innym. Marcin


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

Zrównoważona wizyta, ani nadmiernie wesoło ale i nie było smutno :) Rzeczowo i na temat. Lekarka wywiązała się ze swojej roli.


D
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

Bardzo dobry specjalista, miła i cierpliwa osoba, trafnie postawiona diagnoza, wizyta przebiegała bez pośpiechu, polecam


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB) konsultacje neurologiczne-pierwsza wizyta

Bardzo profesjonalne i empatyczne podejście do pacjenta. Jak to miło, że są lekarze, którzy znają moc neuronów lustrzanych ;) Polecam z czystym sercem.


R
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock konsultacje neurologiczne - pierwsza wizyta

Aleksander 30.01.2019 Jestem zadowolony z wizyty u Pani doktor, która rzetelnie i profesjonalnie podeszła do mojego problemu udzielając mi cennych i wyczerpujących wskazówek co do dalszego leczenia.Polecam Panią doktor, która jest bardzo miłą i ciepłą osobą.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

632 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • We wrzesniu ubieglego roku po odstawieniu leków depresyjnych Cital i sulpiryd pojawily sie u mnie zawroty głowy. Meczylam się z nimi 3 miesiace po czym wybralam sie do neurologa. Neurolog zlecil komplet badan z ktorych wszystko wynika ok. Jedynie zniesiona lordoza szyjna i brak zwyrodnień. Lekarz neurolog stwierdzil nerwice i migrenę jako objaw. PO przepisaniu mi leku Fluanarizinum, który bralam miesiac czasu zaweroty ustąpily na pol roku. Teraz męczą mnie ponownie do tego doszedl bol glowy w okolicy czoła. Zawroty mają charakter otumienia oszłolomienia i nie sa az tak uciązliwe jednakże przeszkadzają w zyciu codziennym. Prosze o rade jakimi lekami się wspomóc aby migrena nie byla tak uciązliwa. Dodam ze jestem juz przeciwna aby brac depresanty. Przede mną jeszcze badanie błędnika dla pewności.

  Leczenie migreny zależy od jej rodzaju.
  Jeżeli bóle głowy występują rzadko, do kilku razy w miesiącu taką migrenę nazywa się zwykłą czyli epizodyczną a leczenie polega na przerwaniu bólu głowy czyli leczeniu doraźnym.
  Leki stosowane w terapii migreny, których jest bardzo wiele należą do różnych grup. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka. Najczęściej są to „popularne leki przeciwbólowe”, nie powinno się jednak stosować leków łączonych zawierających kofeinę, kodeinę lub tramadol. Leki te, mimo że są skuteczne i ból głowy szybko ustępuje, równie szybko powodują przejście migreny w postać przewlekłą.
  Coraz większą popularność w leczeniu migreny epizodycznej zyskują tryptany. Tryptany są skuteczne w hamowaniu nie tylko bólu, ale też i objawów towarzyszących jak nadwrażliwość na światło i hałas. Uważa się, że nie należy przyjmować więcej niż 1 tabletkę tryptanów w ciągu doby i nie więcej niż 8 tabletek w ciągu miesiąca.
  Jeśli migrena epizodyczna jest częsta, należy myśleć o leczeniu profilaktycznym. Do leczenia profilaktycznego najczęściej stosuje się niektóre leki przeciwdepresyjne, niektóre leki przeciwpadaczkowe, blokery kanału wapniowego, beta adrenolityki. Warunkiem powodzenia terapii jest stosowanie tych leków odpowiednio długo i w odpowiednio dużych dawkach.
  Jeżeli ból głowy występuje co najmniej 15 x w ciągu miesiąca mamy do czynienia z migreną przewlekłą. W tego rodzaju migrenie bezwzględnie należy stosować leczenie profilaktyczne. Nowoczesnym i bezpiecznym sposobem leczenia migreny przewlekłej jest leczenie toksyną botulinową.

  dr n. med. Anna Błażucka

 • Mam 24 lata i miałam wykonany rezonans magnetyczny głowy. Badanie wykonalam z powodu dretwienia prawej polowy twarzy. Czy mogłabym prosić o pomoc w zinterpretowaniu wyniku?
  Sygnaly płynowe w pojedynczych komórkach powietrznych szczytu piramidy kości skroniowej prawej. Obraz może odpowiadać zejsciowym zmianom o charakterze przewleklozapalnym. W obrębie przysadki mózgowej drobne ognisko nie wzmacniające się po podaniu środka kontrastowego około 2mm. Obraz do dalszej diagnostyki w badaniu celowanym na okolice siodła tureckiego. Sygnał istoty białej i szarej obu polkul mózgowych jest prawidłowy. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzenie płynowe przymozgowe prawidłowej szerokości. Struktury mózgowe tylnego dołu czaszki, komora IV bez odchyleń od normy. W badaniu nieuwidoczniono ewidentnej obecności zmian ogniskowych ani ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Zawartość oczodolow jest w normie.

  MRI nie wskazuje na nieprawidłowości w obrębie tkanki mózgowej czyli nie ma zmian, które mogłyby być przyczyną drętwienia twarzy.
  Zmiana w przysadce wymaga wykonania odrębnego badania- MRI przysadki mózgowej.

  dr n. med. Anna Błażucka

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

specjalista neurolog, leczenie bólu, specjalista medycyny transportu/medycyny pracy szczególne zainteresowania: leczenie migreny toksyną botulinow...

Zobacz pełen opis


Edukacja

 • Studia podyplomowe, Medycyna bólu na Uniwersytecie Jagielońskim
 • Certyfikat z leczenia toksyną botulinową
 • Certyfikat z wykonywania potencjałów wywołanych-wzrokowe, słuchowe, somatosensoryczne (VEP, AEP, SEP)
Zobacz więcej

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Neurologia
 • Medycyna transportu

Staże

 • Staż Medycyna Bólu na Uniwersytecie Jagielońskim

Certyfikaty


Zdjęcia


Znajomość języków

Polski

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Doktoratu z dziedziny Neurologii ;Związek pomiędzy stężeniem hemoglobiny glikowanej (HbA1c) a ryzykiem rozwoju neuropatii cukrzycowej".

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Publikacje (11)

Artykuły (1)