Przewidywany czas odpowiedzi:

Moje doświadczenie

Wykształcenie

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie uczestniczę w całościowym, czteroletnim szkoleniu z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, realizowanym w ośrodku CBT Edu.

Posiadam również kwalifikacje pedagogiczne – ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w specjalistycznych kursach oraz szkoleniach.

 

Nurt i techniki pracy

Jako psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie procesu certyfikacji (CBT) oferuję skuteczne wsparcie osobom zmagającym się z codziennymi trudnościami. Pracuję z osobami dorosłymi, dziećmi oraz ich rodzicami.

 

W swojej pracy opieram się na podejściu poznawczo-behawioralnym, które bazuje na metodach o potwierdzonej naukowo skuteczności. Wspólnie z Klientem analizujemy zgłaszane trudności, określamy potrzeby i cele terapii, a następnie opracowujemy indywidualnie dopasowany plan terapeutyczny.

 

Zależy mi, aby Klient zyskał konkretne narzędzia, które będzie mógł wykorzystywać w codziennym życiu. Kluczową wartością w mojej pracy jest budowanie relacji opartej na bezpieczeństwie, zaufaniu, akceptacji i zrozumieniu.

 

W pracy z dziećmi i nastolatkami wykorzystuję nie tylko rozmowę, ale także angażujące formy pracy, takie jak zabawa terapeutyczna, gry i ćwiczenia dostosowane do wieku, sposobu myślenia i indywidualnych zainteresowań dziecka.

Terapia poznawczo-behawioralna pomaga najmłodszym zrozumieć związek między myślami, emocjami a zachowaniami.

Prowadzę także indywidualne treningi umiejętności społecznych, wspierające rozwój emocjonalny dziecka.

 

Podczas sesji tworzę atmosferę bezpieczeństwa i akceptacji, w której dziecko może swobodnie wyrażać swoje emocje i myśli. Z ogromnym zaangażowaniem włączam rodziców w proces terapeutyczny, uznając ich kluczową rolę w pracy nad trudnościami dziecka.

 

Doświadczenie

 Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w różnych placówkach, m.in.:

– podczas praktyk w szpitalach psychiatrycznych we Wrocławiu,

– w Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, pracując z osobami dorosłymi,

– w placówkach edukacyjnych, wspierając dzieci i młodzież.

 

Dodatkowe kursy i szkolenia

 Ukończyłam liczne kursy i warsztaty, m.in.:

• Kurs trenera umiejętności społecznych (TUS) dzieci, młodzieży i osób dorosłych

• Warsztat „Zasady kontaktu indywidualnego i grupowego”

• Warsztat kompetencji trenerskich

• Warsztat doskonalenia umiejętności interpersonalnych

• Szkolenie „Zaburzenia tożsamości seksualnej dzieci i młodzieży”

 

Z jakimi osobami współpracuję?

 Wsparcie dla osób dorosłych w obszarach takich jak:

• Zaburzenia lękowe (lęk paniczny, fobie, lęk uogólniony)

• Zaburzenia obsesyjno–kompulsyjne (OCD)

• Zaburzenia emocjonalne i nastroju

• Obniżone poczucie własnej wartości

• Zespół stresu pourazowego (PTSD)

• Uzależnienia i współuzależnienie

• Trudności w relacjach interpersonalnych

 

Pomoc dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w zakresie:

• Wyzwań wychowawczych

• Uzależnień

• Lęków

• Problemów z zachowaniem

• Niskiego poczucia własnej wartości

• Zaburzeń emocjonalnych

• Trudności szkolnych

• Problemów w relacjach rówieśniczych

 

Superwizja

Swoją pracę terapeutyczną regularnie poddaję superwizji u Pani Pauliny Salawy-Augustyn.

W pracy kieruję się zasadami etyki zawodu psychologa i psychoterapeuty.

 

więcej O mnie

Podejście terapeutyczne

Psychoterapia
Psychoterapia dzieci
Psychoterapia młodzieży

Zakres porad

  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia kryzysu
  • Psychologia dzieci i młodzieży
  • Poradnictwo psychologiczne
  • Psychologia dorosłych
Pokaż więcej

Pacjenci których przyjmuję

Dorośli (Tylko pod niektórymi adresami)
Dzieci (Tylko pod niektórymi adresami)

Rodzaje konsultacji

Konsultacje online

Zdjęcia i filmy

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Aktualności

mgr Urszula Wodara-Mąkosa

Konsultacja online

Konsultacja psychoterapeutyczna online to pierwsze spotkanie służące omówieniu zgłaszanych trudności, potrzeb oraz oczekiwań wobec terapii. Podczas rozmowy wspólnie określamy cele pracy i dobieramy najodpowiedniejszą formę wsparcia. Spotkanie odbywa się zdalnie, w bezpiecznej i komfortowej atmosferze.

24/06/2026

Usługi i ceny

  • Konsultacja psychologiczna

    200 zł

  • Konsultacja wychowawcza

    250 zł

  • Psychoterapia młodzieży

    200 zł

  • Psychoterapia indywidualna

    200 zł

  • Psychoterapia dzieci

    200 zł

Adresy (2)

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Płatność online akceptowana
  • Gotówka
  • Karta płatnicza
  • Blik

Telefon

785 14...
Pracownia Psychoterapii Wolne Myśli

Konsultacja online

Dostępność

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Płatność online akceptowana

Telefon

785 14...

8 opinii

Najczęściej wymieniane przez pacjentów

  • Zaangażowanie lekarza
  • Szczegółowe wyjaśnienia
  • Przyjazny gabinet

Sprawdzamy wszystkie opinie. Moderujemy je zgodnie z naszymi zasadami, dowiedz się więcej o opiniach i sposobie obliczania gwiazdek na Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej o opiniach

  • R

    Pani psycholog pełna empatii okazuje zrozumienie i troskę o młodego pacjenta (nastolatki) i szybko zdobyła zaufanie dziecka. Jest bardzo ciepła, otwarta, komunikatywna i rzetelna. Moja córka otworzyła się przed panią psycholog już na pierwszej wizycie. Serdecznie polecam.

     • Pracownia Psychoterapii Wolne Myśli Konsultacja psychologiczna  • 

    Pracownia Psychoterapii Wolne Myśli

    Bardzo dziękujemy za podzielenie się opinią.


  • B

    Szczerze polecam terapię u Pani Uli. Pomogła mi uporać się z moim problemem, jakim były zaburzenia lękowe .
    Nauczyła mnie radzić sobie z atakami paniki i pokazała ,że można mieć nad tym kontrolę. Na każdej sesji czułam się w pełni objęta opieką. Pani Ula to bardzo dobry specjalista i jednocześnie bardzo miła osoba.

     • Pracownia Psychoterapii Wolne Myśli Psychoterapia  • 

    mgr Urszula Wodara-Mąkosa

    Dziękuję za podzielenie się opinią. Bardzo gratuluję Pani efektów pracy terapeutycznej, bo to przede wszystkim Pani zaangażowanie w proces i pracę własną przyniosło takie efekty. Życzę wszystkiego dobrego


  • M

    Bardzo polecam każdemu rodzicowi, którzy mierzy się z trudnościami. Wyszłam z gabinetu z poczuciem zaopiekowania, z nadzieją, ze spokojem. Polecam ze szczerego serca.

     • Pracownia Psychoterapii Wolne Myśli konsultacja psychologiczna rodzice  • 

    mgr Urszula Wodara-Mąkosa

    Dziękuję bardzo za podzielenie się opinią.


  • K

    Pani psycholog jest osobą, której zależy, by dobrze poznać swoich pacjentów. Jestem raczej wycofana, mam problem żeby się otworzyć i to była moja wielka obawa przed pójściem do specjalisty. Pani Ula zadaje właściwie pytania, interesuje się, pozwala się poczuć komfortowo. Ciepła osoba. Szybko dostałam realne wskazówki, narzędzia do pracy. Chciałam, by spotkaniami były konkretne i tutaj tak jest. Mam poczucie, że stawiam właściwie kroki do zmiany siebie i tego, co od dawna mnie uwierało (izolowanie się, zastój w życiu, brak asertywności, itd.). Pozdrawiam serdecznie i polecam.

     • Pracownia Psychoterapii Wolne Myśli Konsultacja psychologiczna  • 

    Pracownia Psychoterapii Wolne Myśli

    Dziękujemy za podzielenie się swoim doświadczeniem.


  • M

    Jesteśmy zadowolonymi rodzicami, którzy uzyskali profesjonalne wsparcie i edukację w zakresie ataków złości, problemów rówieśniczych, nadaktywności u Naszej córeczki. Pani Urszula przedstawia zrozumiałe rozwiązania, pozwoliła Nam w końcu zrozumieć z czego wynika zachowanie dziecka. Praca z Naszą córką była wzbogacana o właśnie spotkaniami z Nami. Polecam rodzicom, którzy chcą się zaangażować w problemy swojego dziecka. Pani Ula ma ogrom wiedzy i podejście. Czuliśmy się po prostu swobodnie.

     • Pracownia Psychoterapii Wolne Myśli Psychoterapia dzieci i młodzieży  • 

    Pracownia Psychoterapii Wolne Myśli

    Dziękujemy za podzielnie się opinią.


  • M

    Terapia u pani jest praktyczna, pani Ula dzieli się wiedzą i wskazówkami co mi pomaga i lepiej zrozumiałam siebie i jak sobie radzic, wszystko ma wymiar praktyczny do zastosowania, także super

     • W innym miejscu Inny  • 

    mgr Urszula Wodara-Mąkosa

    cieszę się że nasza współpraca jest owocna, pozdrawiam serdecznie


  • M

    bardzo dobra pani psycholog nic dodać nic ująć, polecam bardzo.

     • W innym miejscu Inny  • 

    mgr Urszula Wodara-Mąkosa

    dziękuję za podzielenie się opinią


  • K

    Jestem wdzięczna za uzyskaną bardzo profesjonalną pomoc zarówno dla mnie a pozniej dla mojej córki, pełne zaangażowanie, empatię i przekazaną wiedzę. Dzięki tym spotkaniom wiele się zmieniło, już wiem jak wspierać dziecko a córka nabrała śmiałości. dziękuję serdecznie

     • W innym miejscu Inny  • 

    mgr Urszula Wodara-Mąkosa

    dziękuję za podzielenie się opinią. Wszystkiego dobrego dla Was.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Najczęściej zadawane pytania