Nerwica natręctw - informacje, specjaliści, pytania i odpowiedzi

Nerwica natręctw - informacje o chorobie

Leczenie

  Bardzo trudno jest wyleczyć natręctwa. Czasem zmiana miejsca zamieszkania lub pracy powoduje ich minimalizację albo zanik. Zdarza się, że w okresie przekwitania zmniejszają się samoistnie. Pacjenci poddawani są psychoterapii (głównie opartej na psychoanalizie) oraz leczeniu farmakologicznemu.

Diagnoza

  Podczas konsultacji z psychiatrą oceniana jest częstotliwość występowania zaburzeń, ich charakter oraz uciążliwość w codziennym życiu. Na tej podstawie może zostać określony stopień inwalidztwa.
  Zaburzenie psychiczne, nazywane także zaburzeniem obsesyjno kompulsywnym, charakteryzuje się uporczywie nawracającymi myślami (obsesjami) oraz przymusem wykonywania określonych czynności (kompulsje). Najczęściej występują obsesyjne obawy oraz ciągły przymus mycia rąk. Człowiek najczęściej zdaje sobie sprawę z bezsensowności wykonywanych działań, jednak narastający lęk przymusza go do powtarzania czynności. Istnieje niezliczona ilość rodzajów natręctw.

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci - nerwica natręctw

Małgorzata Życzkowska

Małgorzata Życzkowska

Psychoterapeuta, Psycholog

Warszawa

Ewa Dębicka

Ewa Dębicka

Psychoterapeuta, Psycholog

Warszawa

umów wizytę
Katarzyna Sankowska-Wienc

Katarzyna Sankowska-Wienc

Psycholog, Psychotraumatolog

Sochaczew

Karolina Kosińska

Karolina Kosińska

Psycholog

Słupca

Adam Wójcik

Adam Wójcik

Psychiatra

Legionowo

Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

umów wizytę

Nerwica natręctw - pytania dotyczące tej choroby

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 77 pytań dotyczących usługi: Nerwica natręctw

Witam Serdecznie,
czy jest Pan pod opieką lekarza psychiatry? Możliwe, że lekarz zaleciłby leki tzw. inhibitory, aby poprawić funkcjonowanie.
Nerwica jest bardzo złożonym procesem…
2 odpowiedzi

Dzień dobry,
opisywany problem może wskazywać na rozwijającą się fobię społeczną. Warto szczerze powiedzieć o tym zarówno psychologowi, jak i psychiatrze.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
2 odpowiedzi

Dzień dobry,
opis pasuje do napadu lęku panicznego, jednak po opisie na forum, nikt nie powie Pani dokładnie co Pani dolega. Jeżeli chodzi o zaburzenia lękowe to są to w chwili obecnej…
3 odpowiedzi

Nerwica natręctw - jaki specjalista zajmuje się tą chorobą?

Powiązane wyszukiwania


Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.