Nerwica natręctw - informacje, specjaliści, pytania i odpowiedzi

Nerwica natręctw - informacje o chorobie

Leczenie

  Bardzo trudno jest wyleczyć natręctwa. Czasem zmiana miejsca zamieszkania lub pracy powoduje ich minimalizację albo zanik. Zdarza się, że w okresie przekwitania zmniejszają się samoistnie. Pacjenci poddawani są psychoterapii (głównie opartej na psychoanalizie) oraz leczeniu farmakologicznemu.

Diagnoza

  Podczas konsultacji z psychiatrą oceniana jest częstotliwość występowania zaburzeń, ich charakter oraz uciążliwość w codziennym życiu. Na tej podstawie może zostać określony stopień inwalidztwa.
  Zaburzenie psychiczne, nazywane także zaburzeniem obsesyjno kompulsywnym, charakteryzuje się uporczywie nawracającymi myślami (obsesjami) oraz przymusem wykonywania określonych czynności (kompulsje). Najczęściej występują obsesyjne obawy oraz ciągły przymus mycia rąk. Człowiek najczęściej zdaje sobie sprawę z bezsensowności wykonywanych działań, jednak narastający lęk przymusza go do powtarzania czynności. Istnieje niezliczona ilość rodzajów natręctw.

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci - nerwica natręctw

Iwona Kobierska-Szynal

Iwona Kobierska-Szynal

Psycholog

Tarnów

Agnieszka Kowalska

Agnieszka Kowalska

Psycholog

Olsztyn

Katarzyna Preiss

Katarzyna Preiss

Psychoterapeuta

Wrocław

Urszula Żachowska

Urszula Żachowska

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

Jan Donhoffner

Jan Donhoffner

Dermatolog, Biegły sądowy

Kołobrzeg

Nerwica natręctw - pytania dotyczące tej choroby

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 81 pytań dotyczących usługi: Nerwica natręctw

Dzień dobry,
czynności o których Pani wspomina mogą mieć charakter kompulsyjny - łagodzące wewnętrzne napięcie. W pierwszej kolejności zalecałabym wizytę psychiatry dziecięcego w celu…
4 odpowiedzi

Dzień dobry,
To smutne co Pan pisze ale wierzę, że scenariusz o którym Pan wspomina się nie spełni. Zaczął Pan już szukać pomocy (wysyłając tę wiadomość), a to bardzo ważny pierwszy krok…
2 odpowiedzi

Dzień dobry,
Myślę że w Pani przypadku najlepiej by było popracować nad tym problemem na terapii. Taka obawa przed obgadywaniem o krytyką ze strony innych może świadczyć o niskim poczuciu…
2 odpowiedzi

Nerwica natręctw - jaki specjalista zajmuje się tą chorobą?

Powiązane wyszukiwania

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.