dr n. med.

Anna Błażucka

verifiedCreated with Sketch.

Neurolog

59 opinii +dodaj

specjalista neurolog, leczenie bólu, specjalista medycyny transportu/medycyny pracy szczególne zainteresowania: leczenie migreny toksyną botulinową leczenie polineuropatii cukrzycowej;… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
59 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)Usługa: leczenie bólu

  Od kilku miesięcy leczę się u Pani Dr na tzw. bóle funkcjonalne miednicy mniejszej i objawy jelita drażliwego, które pojawiły się po zakażeniu bakteriami. Ból zmniejszył się na tyle, że zaczynam normalnie żyć. Polecam serdecznie Panią Dr, ponieważ ma bardzo dużą wiedzę, potrafi w bardzo przystępny sposób wytłumaczyć przyczyny choroby oraz, co najważniejsze, jest skuteczna w leczeniu.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

  Wizytę oceniam bardzo wysoko. Pani Doktor posiada wiedzę na temat dolegliwości, urazów, które przez wielu lekarzy, u których byłam, nie były traktowane poważnie. Powodowało to, że całymi latami pozostawałam praktycznie sama z uciążliwymi objawami, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Jeśli chodzi o efekty zaproponowanego leczenia to trudno, za wcześnie, żeby jeszcze coś powiedzieć. Zależy to od wielu czynników. Ale bycie uważnie wysłuchanym, zrozumianym, otrzymanie profesjonalnych informacji to już pierwszy ważny etap leczenia i też szansa na wyjście z izolacji.

 • Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)Usługa: konsultacje neurologiczne-pierwsza wizyta

  Byłem z moją 90 letnią mamą skarżącą się na potworne bóle kręgosłupa.Pani doktor bardzo uważnie obejrzała wszystkie wyniki badań,wysłuchała mamy bardzo dokładnie poświęcając aż 40 minut.Zalecila terapię..Lekarz z powołaniem rozumiejący chorego pacjenta co obecnie jest rzadkością.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)Usługa: konsultacje neurologiczne- pierwsza wizyta

  Pani doktor przeprowadziła wnikliwy wywiad, chciała poznać wszystkie szczegóły dotyczące bólu, udzieliła obszernej informacji zwrotnej z propozycjami leczenia i ich mankamentami. Polecam

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)Usługa: konsultacje neurologiczne

  Jestem bardzo zadowolona z wizyt u Pani doktor. To jedyny lekarz, który mi pomógł i który przywrócił mi nadzieje na życie bez bólu. Leczenie jest skuteczne, bóle funkcjonalne zmniejszyły się na tyle, że praktycznie ich już nie odczuwam, a napewno nie przeszkadzają mi w normalnym funkcjonowaniu. Mam nadzieje, że uda mi się wyleczyć do końca. Bardzo się cieszę, że trafiłam do Pani Doktor i polecam ją innym pacjentom!

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)

  Polecam. Pani Doktor kompetentna, dociekliwa, pamięta przebieg terapii, robi szeroki holistyczny wywiad, informuje o planach terapii, szansach powodzenia, możliwych alternatywach, pyta u skutki uboczne. A do tego sympatyczna!

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor bardzo szczegółowo przeprowadziła wywiad i badanie zanim zdecydowała o podjęciu leczenia, wyczerpująco odpowiadała na pytania i wyjaśniała wątpliwości.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor bardzo rzeczowa, wszystko dokładnie wyjaśniła i wysłuchała cierpliwie całej listy dolegliwości które przedstawiłam. Postawiła wstępną diagnozę którą muszę potwierdzić badaniami na które mnie skierowała. Jak najbardziej polecam

 • P
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarzy WojskowychUsługa: migrena-leczenie toksyną botulinową

  Cierpię na migrenę od wielu lat. Odwiedziłem wielu neurologów, poza lekami przeciwbólowymi nic mi nie zaproponowali, niewiele to pomagało głowa bolała dalej. Pani doktor zaproponowała mi inne leczenie tzw profilaktyczne lub leczenie botoksem. Mimo oporów i wątpliwości zdecydowałem się na botoks. Nie żałuję. Już prawie zapomniałem co to migrena, ból głowy występuje co kilka tygodni i na szczęście ustępuje po lekach. Poza dużą wiedzą i fachowością Pani doktor jest sympatyczną osobą, ma czas dla pacjenta, cierpliwie wyjaśnia zasady leczenia i rozwiewa obawy pacjenta. Szczerze polecam .

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Instytut Diagnostyki i Leczenia Bólu (IDLB)Usługa: konsultacje neurologiczne - pierwsza wizyta

  Pani doktor jest bardzo rzeczowa I konkretna.Nie lekcewazy zadawanych pytan,odpowiada na wszystkie w sposob szczegolowy.Jedyne co mnie zaskoczylo,to to,ze nie bylam zbadana...ale moze w moim przypadku wystarczyl sam wywiad..

Pytania pacjentów (430)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • specjalista neurolog, leczenie bólu, specjalista medycyny transportu/medycyny pracy

  szczególne zainteresowania:
  leczenie migreny toksyną botulinową
  leczenie polineuropatii cukrzycowej;

  tytuł doktoratu: Związek pomiędzy stężeniem hemoglobiny glikowanej (HbA1c) a ryzykiem rozwoju neuropatii cukrzycowej.

  praca zawodowa:
  Kierownik Instytutu Diagnostyki i Leczenia Bólu przy Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku i Klinice Medycznej IBIS w Warszawie.

  Od 2010 do 2015 r Ordynator Kliniki Neurologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, jednocześnie pełniąca obowiązki Kierownika Kliniki Neurologii.
  W latach 2010 -2015 organizacja i prowadzenie programu lekowego leczenia Stwardnienia Rozsianego.
  W latach 2010-2015 organizacja i prowadzenie programu lekowego leczenia toksyną botulinową dystonii ogniskowych i połowiczego kurczu twarzy.

  wykształcenie:
  Specjalista neurolog - dyplom uzyskany w 2005 r.
  Doktor nauk medycznych - dyplom uzyskany z wyróżnieniem w 2010 r- temat pracy doktorskiej "Związek pomiędzy stężeniem hemoglobiny glikowanej (HbA1c) a ryzykiem rozwoju neuropatii cukrzycowej".
  Studia podyplomowe "Medycyna bólu" na Uniwersytecie Jagielońskim-dyplom uzyskany w 2012r.
  Certyfikat z leczenia toksyną botulinową- dyplom uzyskany w 2012r.
  Certyfikat z wykonywania badań elektrofizjologicznych; mających zastosowanie w diagnostyce chorób nerwowo-mięśniowych (przewodnictwo nerwowe-elektroneurografia, badanie mięśni-elektromiografia) - EMG, ENG- dyplom uzyskany w 2006r.
  Certyfikat z wykonywania potencjałów wywołanych-wzrokowe, słuchowe, somatosensoryczne (VEP, AEP, SEP) - dyplom uzyskany w 2007r.
  Specjalista medycyny transportu ( w skład której wchodzi: medycyna lotnicza, morska, tropikalna, kolejowa, medycyna podróży, medycyna pracy) - dyplom uzyskany w 2013.

  Autorka wielu publikacji i wykładów na temat polineuropatii.
  Wybrane publikacje:
  ZWIĄZEK POMIĘDZY STĘŻENIEM HEMOGLOBINY GLIKOWANEJ (HbA1C) A RYZYKIEM ROZWOJU NEUROPATII CUKRZYCOWEJ, PML Nr 5(18) Rok 2012 http:// p11/cza/1mg/04_ppm1_2006_4_b1azucka.pdf
  Etiopatogenetyczna rola witamin z grupy B w powstawaniu i leczeniu schorzeń układu nerwowego. Praktyka lekarska
  Wpływ kwasu alfa-liponowego na rozwój i leczenie neuropatii cukrzycowej. Praktyka lekarska


  zobacz też:
  http://instytutleczeniabolu.pl/53/neuropatia-cukrzycowa
  http:// p11/cza/1mg/04_ppm1_2006_4_b1azucka.pdf
  www.znanylekarz.pl/blog/cukrzyca-po-cichu-niszczy-nerwy-obwodowe-polineuropatiia/
  www.portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy

  you tube:
  https://www.youtube.com/watch?v=mgRIMpyJd9s
  https://www.youtube.com/watch?v=KHBP_3p5qhc

  neuralgia półpaścowa:
  http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,20620110,choroby-zakazne-leczenie-neuralgii-po-polpascu.html
  ból funkcjonalny:
  http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21090168,idiopatyczny-bol-twarzy-kiedy-boli-bez-przyczyny.html
  neuropatia
  http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21051944,bol-w-neuropatii-jak-bola-uszkodzone-nerwy-tlumaczy-dr-n.html
  leczenie migreny:
  http://instytutleczeniabolu.pl/101/leczenie-migreny-toksyna-botulinowa-artykul-gazeta-wyborcza

Specjalizacje

 • Neurologia
 • Medycyna transportu

Ukończone szkoły

 • Studia podyplomowe "Medycyna bólu" na Uniwersytecie Jagielońskim
 • Certyfikat z leczenia toksyną botulinową
 • Certyfikat z wykonywania potencjałów wywołanych-wzrokowe, słuchowe, somatosensoryczne (VEP, AEP, SEP)
 • Certyfikat z wykonywania badań elektrofizjologicznych; neurografia, elektromiografia- EMG, ENG
więcej

badge-likeCreated with Sketch. Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Publikacje

 • leczenie migreny, leczenie botoksem: http://instytutleczeniabolu.pl/101/leczenie-migren...
 • ból funkcjonalny: http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21090168,idiopatyczny-bol-twarzy-kiedy-boli-bez-przyczyny.html
 • neurlgia półpaścowa: http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,20620110,choroby-zakazne-leczenie-neuralgii-po-polpascu.html
 • neuropatia: http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,21051944,bol-w-neuropatii-jak-bola-uszkodzone-nerwy-tlumaczy-dr-n.html
 • Etiopatogenetyczna rola witamin z grupy B w powstawaniu i leczeniu schorzeń układu nerwowego. Praktyka lekarska
 • Wpływ kwasu alfa-liponowego na rozwój i leczenie neuropatii cukrzycowej. Praktyka lekarska
 • ZWIĄZEK POMIĘDZY STĘŻENIEM HEMOGLOBINY GLIKOWANEJ (HbA1C) A RYZYKIEM ROZWOJU NEUROPATII CUKRZYCOWEJ, Przegląd Medycyny Lotniczej Nr 5(18) Rok 2012 http:// p11/cza/1mg/04_ppm1_2006_4_b1azucka.pdf
 • Wartość diagnostyczna badań elektrofizjologicznych u chorych z dyskopatią szyjną i lędźwiową-doniesienie wstępne. Polski Przegląd Medycyny Lotniczej 2007; 3: 329 Mroczek M., Błażucka A., Maksymiuk G.
 • Neurologiczne powikłania cukrzycy, a stężenie hemoglobiny glikolowanej w świetle współczesnych badań. Polski Przegląd Medycyny Lotniczej 2006; 4: 355 Błażucka A., Mroczek M., Maksymiuk G.
 • Ocena czynnika ludzkiego w zapewnieniu bezpieczeństwa lotów. Projekt badawczy; praca zlecona przez MON 30/ZW1W/JBR/2006/531
 • Charakter polineuropatii cukrzycowej u pacjentów z prawidłowym wyrównaniem metabolicznym cukrzycy, w aspekcie hemoglobiny glikolowanej oraz u pacjentów z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej bez rozpoznanej cukrzycy. XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Wrocław Polska Neurologia i Neurochirurgia Polska 2008; supl 4: 536 streszczenie
więcej

Certyfikaty

 • Anna Błażucka, neurolog w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Anna Błażucka, neurolog - Certyfikaty
 • Anna Błażucka, Warszawa - Certyfikaty

Zdjęcia

Artykuły