Witam, jestem od 5 miesięcy w związku, zauważyłam od jakiegos czasu, ze mój partner strasznie się zm

6 odpowiedzi
Witam, jestem od 5 miesięcy w związku, zauważyłam od jakiegos czasu, ze mój partner strasznie się zmienił, mniej piszę, jego styl rozmowy również się zmienił, czuję jego obojętność. Nigdy nie wyznał mi co do mnie czuję, w jaki sposób z nim porozmawiać ?
Dzień dobry, najlepszy ogląd sytuacji ma pani, dlatego jeśli czuje pani, że coś się zmieniło w dynamice związku to pewnie tak jest i trafnie diagnozuje pani sytuację. Jeśli chce pani porozmawiać, upewnić się... Proszę znaleźć przestrzeń na bezpośrednią rozmowę, najlepiej w cztery oczy w miejscu, gdzie nikt nie będzie państwu przeszkadzał, nic nie odwróci uwagi i będziecie państwo mieli czas dla siebie. Proszę wybrać taki moment kiedy będzie pani w dobrej formie, bez złości, napięcia i oczekiwań dotyczących relacji i partnera. Zachęcam do zapytania wprost, jak on myśli i czuje? jaka jest jego perspektywa? jak nazwałby to, co jest między wami? Proszę się przygotować na różne, nie zawsze zgodne z tym, co chciałaby pani usłyszeć odpowiedzi. Proszę nie naciskać, raczej słuchać, dopytywać. Jeśli odpowiedź będzie zdawkowa albo pan będzie unikał odpowiedzi. To też jest odpowiedź. pozdrawiam, małgorzata barańska

Proszę spróbować porozmawiać z partnerem delikatnie i szczerze, przedstawiając swoje odczucia i potrzeby i omawiając, to co Pani zauważyła. Niezależnie od tego co Pani usłyszy, proszę pamiętać, że istotne jest - jak ktoś się zachowuje, a mniej istotne co mówi. Proszę to wziąć pod uwagę przy ewentualnych deklaracjach ze strony partnera, które w jego zachowaniu mogą okazać się bez pokrycia. Proszę wierzyć w swoją intuicję i wsłuchać się w swoje potrzeby. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Myślę, że najlepiej porozmawiać z partnerem wprost i przedstawić swoje odczucia, ale z uważnoscia na to, aby nie obarczać go winą za zaistniałą sytuację. Warto wysłuchać jego punktu widzenia i spróbować wypracować jakieś rozwiązanie wspólnie.
Ważne jest, aby porozmawiać ze swoim partnerem o swoich obawach. Proszę zapytać, jak się czuje i co się u niego dzieje. Warto słuchać uważnie i wyrażać swoje uczucia w sposób szczerzy i otwarty. Warto również dać znać, że się Pani o niego troszczy i chce wiedzieć, co się dzieje. Można zacząć od wyrażenia swoich obaw, np. "Ostatnio zauważyłam, że coś się zmieniło w naszym związku i czuję się z tym nieswojo. Chciałabym porozmawiać z Tobą o tym, jak się czujesz i co się u Ciebie dzieje". Ważne jest, aby być szczerym i wyrażać swoje emocje, a jednocześnie słuchać uważnie, co ma do powiedzenia partner. Komunikacja to klucz do rozwiązania problemów w związku.
Dzień dobry, witam Panią serdecznie. Najlepiej będzie powiedzieć wprost o swoich odczuciach ze wskazaniem na konkretne zachowania ze strony partnera oraz konsekwencje, jakie to niesie za sobą. Warto zadbać o to, aby komunikat był jak najbardziej precyzyjny - wszędzie tam, gdzie są one niejasne, druga strona może to zrozumieć opacznie. 5 miesięcy to okres, kiedy wciąż się Państwo wielowymiarowo poznajecie na wszystkich płaszczyznach. Dużo może być sytuacji nowych, w których odczuwa Pani lęk i niepewność. Dlatego tak ważne jest, aby reagować od razu - nie czekać, aż raniące zachowania partnera będą się powtarzały. Kluczem do tworzenia szczęśliwego związku jest komunikacja w otwartości zarówno na siebie, jak i drugą osobę. Kiedy pokaże Pani przede wszystkim sama sobie, że "nie taki diabeł straszny", jak wyobrażenia samej rozmowy, będzie lżej. Zapraszam na sesję - wspólnie przyjrzymy się całej sytuacji z jeszcze szerszej perspektywy. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
myślę że bez poważnej, szczerej rozmowy o Pani odczuciach się nie obejdzie. Warto powiedzieć to co Pani tak naprawdę czuje i jakie obawy się pojawiły. Pierwsze miesiące znajomości to poznawanie się, dowiadywanie się o sobie, odkrywanie siebie.. jeżeli pojawiają się wyraźne sygnały że coś się zmieniło w relacji warto możliwie szybko to wyjaśnij i porozmawiać o tym. Powodzenia!