Dzień dobry, byłam w związku z partnerem ponad 3 lata, obydwoje jesteśmy po 40. Bylismy bardzo zakoc

6 odpowiedzi
Dzień dobry, byłam w związku z partnerem ponad 3 lata, obydwoje jesteśmy po 40. Bylismy bardzo zakochani, ja bylam bardzo szczesliwa. Na codzien uwielbialismy sie dotykać mówilismy sobie miłe rzeczy, mieszkalismy razem. od poczatku jednak byly trudności z seksem. Okazalo się po pewnym czasie ze partnera nie pociagam z powodu z powodu swojej figury. Po 3 latach mi powiedział ze to dla niego jest bardzo wazne, ( wspominal o tym kilkakrtonie) ze nie zrobiłam nic w tym kierunku. Poczulam sie totalnie odrzucona, nieatrakcyjna. Zerwał ze mną. Zawsze mi sie wydawało się udało nam się zbudowac cos bardziej wartosciowego niż tylko zwiazek na wzgledach wizualnych Czy jest szansa na naprawienie tego? Dodam, że ja akceptuję go takim jest, wielokrotnie mu to mówiłam i nie probowałam go zmienić. podobał mi sie taki jaki byl. Kocham go ale czuje sie bardzo zraniona, czuje ze nie widzi ze po drugiej stronie jest tez osoba i mam wrazenie ze te 3 lata nic nie znaczyly...
Dzień dobry! Bez wątpienia jest Pani w trudnej sytuacji emocjonalnej po zerwaniu z partnerem i odczuwa Pani głębokie zranienie. Pragnę podkreślić, że odrzucenie z powodu wyglądu może być bardzo bolesne i wpływać na poczucie własnej wartości. Ważne jest, aby zdała Pani sobie sprawę, że wartość człowieka nie powinna być mierzona jedynie przez pryzmat wyglądu zewnętrznego. Zrozumienie i akceptacja są fundamentami zdrowego związku, a Pani podejście do partnera jest godne podziwu. Jednakże, jeśli partner skoncentrował się na fizycznym aspekcie związku, istnieje potrzeba otwartej i szczerej rozmowy w celu lepszego zrozumienia, co dokładnie go nie satysfakcjonowało i czy istnieją inne aspekty, które mogły wpływać na ten problem. Mimo że partner zdecydował się zakończyć związek, nadal istnieje szansa na wyjaśnienie sytuacji. Zachęcam Panią do skonsultowania się z doświadczonym psychoterapeutą, który może pomóc w zrozumieniu i przepracowaniu trudności, jakie Pani przeżywa. Terapia może pomóc w odbudowaniu poczucia własnej wartości, zrozumieniu własnych potrzeb i umiejętności nawiązywania zdrowych relacji. Życzę Pani siły i wytrwałości w tym trudnym czasie! Dariusz Trzebuniak

Droga Pani, Droga KOBIETO, z mojej strony mogę powiedzieć iż nikt lepiej nie zrozumie kobiety jak 2 ga kobieta. Byc może dlatego rodzą się związki LGBD , kto wie...> ? Natomiast warto, by Pani jako zraniona strona wzmocniła siebie z profesjonalnym doradztwem i coachingiem , po rozstaniu powinna Pani zadbac o komfort psycho-fizyczny i szczerą rozmowę - zapraszam. Stowarzyszenie The art of wellness :)
Dzień dobry,
domyślam się, że jest Pani w trudnej sytuacji. Rozumiem z Pani wypowiedzi, że chciałaby Pani uratować związek i wrócić do bliższej relacji z partnerem.
Takie słowa, szczególnie od bliskiej osoby mogą zranić. Pani emocje są jak najbardziej zrozumiałe.
Dobrze by było dowiedzieć się jeżeli jest możliwość szczerej rozmowy co tak na prawdę było powodem rozstania. Czy to tak naprawdę kwestia wyglądu, o którym wspomniał? Jeżeli tak, to co konkretnie. Z Pani opisu wynika, że partner opisał to bardzo ogólnie. To pierwszy krok do próby odnowienia związku- zrozumienie.
W takiej sytuacji ważny by był kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą w celu wsparcia oraz wzmocnienia wartości i pewności siebie.
Pozdrawiam,
Julia Gagucka
Wierzę, że przy dobrym wsparciu odnajdzie Pani atrakcyjność w swoich oczach i nie będzie potrzeby szukania jej w oczach innych. Życie z drugą osobą opiewa w wiele cudownych chwil ale też i trudnych. Bycie z kimś, kto zakochał się w potencjale osoby, nawet jeśli będzie starała się Pani wypełnić ten potencjał - wróży związek oparty na lęku (bo co będzie, jak będę starsza, więcej zmarszczek, ciało już nie tak elastyczne jak kiedyś , choroba itp...) Jest w tej chwili Pani bardzo trudno, być może właśnie dzięki temu, podejmie Pani decyzję, poszuka dla siebie wsparcia terapeutycznego i wykona pracę, która będzie w przyszłości procentować i wpływać na Pani dalsze wybory.
Przytulam całym sercem i wysyłam moc dobrej energii !
Dzień dobry, witam Panią serdecznie. Przede wszystkim przesyłam dużo wsparcia wobec Pani sytuacji - usłyszenie od partnera, że nie podobamy mu się fizycznie jest bolesnym komunikatem, który może wzmacniać takie emocje jak frustracja, lęk, poczucie winy, ale także wypływać na poczucie własnej wartości. Jednocześnie proszę pamiętać o tym, że o poczuciu własnej wartości nie stanowią słowa innych osób (które możemy odbierać jako raniące), ale to, jak my postrzegamy siebie. Z pewnością posiada Pani wiele pięknych cech - proszę je zauważyć. Z Pani wypowiedzi wynika, że potrzebuje Pani dowiedzieć się więcej o powodach decyzji partnera. To jak najbardziej uzasadnione - przy otwartości obu stron istnieje jak najbardziej możliwość zapytania, co dokładnie nie satysfakcjonowało Pani partnera. Decyzja o rozstaniu raczej nie stanowi wypadkowej pojedynczego dnia, ale wielu sytuacji, o których być może Pani partner nie komunikował na bieżąco. Przede wszystkim jednak, niezależnie od tego, jak przebiegnie Państwa rozmowa, proszę zatroszczyć się o odpowiednie wsparcie dla siebie. Jeśli potrzebuje Pani porozmawiać o emocjach - jestem. Wspieram z całego serca, Ewa Wojtowicz - psycholog
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rozumiem, jak bardzo trudne musi być dla Ciebie przeżycie zerwania z partnerem z powodu kwestii związanych z atrakcyjnością fizyczną. To doświadczenie może być bolesne i wpływać na samoocenę.

Jeśli chcesz spróbować naprawić związek, pamiętaj o kilku aspektach:

1. **Otwarta komunikacja:** Rozmawiajcie ze sobą otwarcie o uczuciach i doświadczeniach. Dzielcie się tym, co dla was ważne i jakie są wasze potrzeby.

2. **Akceptacja i zrozumienie:** Spróbujcie zrozumieć siebie nawzajem, włączając w to uczucia, które doprowadziły do zerwania. Wspólna akceptacja i zrozumienie mogą być kluczowe.

3. **Terapia indywidualna i parowa:** Warto rozważyć terapię zarówno indywidualną, jak i parową, aby lepiej zrozumieć własne potrzeby i umiejętności radzenia sobie z trudnościami w związku.

4. **Rozwój osobisty:** Skup się na swoim samorozwoju i zrozumieniu własnej wartości niezależnie od związku. Dbaj o swoje emocje i zdrowie psychiczne.

5. **Kompromisy:** Szukajcie wspólnie kompromisów. Zrozumienie, że atrakcyjność fizyczna to tylko jeden aspekt związku, a wartości emocjonalne i duchowe są równie ważne.

Jednakże, jeśli partner nie jest skłonny współpracować i szukać rozwiązania, warto zastanowić się, czy taki związek spełnia Twoje potrzeby i czy jest zdrowy dla Ciebie. Pamietaj, że każdy zasługuje na szacunek i akceptację w związku.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.