Dzień dobry. Jestem mężatką od 20 lat razem jesteśmy 24 lata. Mam teraz 40 lat i pół roku temu dowi

4 odpowiedzi
Dzień dobry.
Jestem mężatką od 20 lat razem jesteśmy 24 lata. Mam teraz 40 lat i pół roku temu dowiedziałam się że mąż mnie zdradza. To było najpierw pisanie i dzwonienie z nią a później dwa razy zdrada. Nie zauważyłam nic oprócz tego że trochę się oddalił ale w łóżku było jak zawsze (może byłam ślepa).Jego romans trwał rok a ja dalej go tak kocham że nie potrafię żyć bez niego. Postanowiliśmy zostać razem i spróbować ratować nasz małżeństwo ale mnie to zabija mnie to od środka płaczę codziennie niby jest dobrze,dba o mnie jest zawsze ze mną stara się żebym się dobrze czuła, robi wszystko aby to ratować a ja wracam cały czas do tematu zdrady i nie wiem jak ratować małżeństwo jeżeli jest we mnie tyle bólu i obrazów w mojej głowie. Proszę o pomoc bo nie wiem ile jeszcze dam radę tak żyć. Problemem jest też to , że ona mieszka obok mnie i widzę ją codziennie.
Dzień dobry,
podstawą związku jest zaufanie, które w Pani przypadku zostało mocno nadszarpnięte przez zdradę. Ma Pani dużo siły i determinacji żeby ratować związek, niestety z Pani opisu wynika że wiąże się to z dużym bólem i trudnymi emocjami, co jest oczywiście zrozumiałe w Pani sytuacji. Czy myśleli Państwo o terapii par? Myślę że warto to rozważyć, dodatkowo na pewno przydałaby się indywidualna rozmowa z psychologiem który pomoże Pani w kryzysie i w pewien sposób przepracowaniu "żałoby" po związku który w jakimś stopniu powinien odrodzić się na nowo. Bez podstawowego fundamentu będzie ciężko utrzymać cały "segment" małżeństwa.
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo siły!

Dzień dobry,
Wyobrażam sobie, że w obecnej sytuacji jest Pani bardzo trudno, pisze Pani o dużym cierpieniu związanym nie tylko z doświadczeniem zdrady i utratą zaufania, ale też codziennym kontaktem z kobietą, z którą zdradził Panią mąż. Dobrym kierunkiem byłoby zastanowienie się nad rozpoczęciem terapii dla par, która mogłaby się okazać wartościowym doświadczeniem zarówno dla Pani, jak i męża. Ponadto skorzystanie z indywidualnego wsparcia psychologicznego lub psychoterapeutycznego może być pomocne w odnalezieniu się w obecnej, nowej rzeczywistości.
Pozdrawiam serdecznie!
Rozumiem, że przeżywasz trudny okres związany z odkryciem zdrady męża. To z pewnością może być bardzo bolesne i wyzwanie dla Twojego zdrowia emocjonalnego. Oto kilka sugestii, które mogą pomóc:

1. **Terapia małżeńska:** Rozważ skorzystanie z terapii małżeńskiej, aby wspólnie z mężem otwarcie rozmawiać o problemach, zrozumieć przyczyny zdrady i pracować nad odbudowaniem zaufania.

2. **Indywidualna terapia:** Znalezienie wsparcia dla siebie w ramach terapii indywidualnej może być pomocne w radzeniu sobie z bólem, zrozumieniu własnych emocji i podejściu do procesu wybaczania.

3. **Wyrażanie uczuć:** Ważne jest, aby dzielić się swoimi uczuciami i obawami z mężem. Otwarta komunikacja może pomóc w zrozumieniu nawzajem swoich punktów widzenia.

4. **Odstęp od sytuacji:** Z dala od sytuacji zdrady i osoby trzeciej. W przypadku sąsiadki, może to wymagać zmian w codziennym otoczeniu lub podejścia do spotkań.

5. **Czas dla siebie:** Przywróć równowagę w swoim życiu poprzez zadbanie o swoje potrzeby, hobby, spędzanie czasu z przyjaciółmi czy rodziną.

6. **Cierpliwość:** Proces odbudowy zaufania i związku może być długi i wymagać cierpliwości od obu stron.

Jeśli sytuacja staje się zbyt trudna, ważne jest uzyskanie wsparcia od profesjonalistów, którzy pomogą Ci w przewodzeniu przez ten trudny czas.
Naturalne jest, że w obliczu takiej sytuacji jest Pani ciężko. Ważne, aby w tym trudnym czasie przepracować ten ból. Zaufanie i odbudowa relacji wymagają czasu i pracy z obu stron. Proszę pomyśleć o indywidualnej pomocy dla siebie lub terapii par. Pozdrawiam i życzę dużo sił do walki z trudnościami.