Dzień dobry, jesteśmy z moim partnerem ponad 4 lata ze sobą, bardzo się kochamy i czujemy się ze

3 odpowiedzi
Dzień dobry,

jesteśmy z moim partnerem ponad 4 lata ze sobą, bardzo się kochamy i czujemy się ze sobą szczęśliwi. Problem pojawia się sytuacjach kryzysowych, po kłótniach. Mój partner nie potrafi wyciągnąć ręki, przeprosić, załagodzić sytuację. Zawsze robię to ja. Pokłóciliśmy się tydzień temu, schemat sie powtórzył, wróciłam do swojego mieszkania po słowach: idź sobie nikt cię tutaj siła nie trzyma.i od tamtej pory cisza. Wyciągać rękę czy poczekać i milczeć pokazując inne standardy? Zawsze mówiłam mu jak dla mnie ważne jest zachowanie w sytuacjach kryzysowych
Dzień dobry, myślę, że warto by przyglądnąć się Państwa relacji, jakie role i oczekiwania ma każdy z Was w tym związku, jak rozwiązywane były konflikty i jak są rozwiązywane poza związkiem. Są to istotne rzeczy, które mogą mieć duże znaczenie. Nasuwa się sporo pytań i w związku z tym zachęcam do obejrzenia tego podczas spotkań psychoterapeutycznych.

Dzień dobry! Rozumiem, że pozostaje Pani w związku, który Pani bardzo ceni i nad którym chciałaby Pani pracować. Rozumiem też, że z biegiem czasu coraz bardziej zaczął Pani przeszkadzać powtarzający się w sytuacjach kryzysowych schemat. Zastanawiam się, czy rozmawialiście Państwo ze sobą, już po tym, jak sytuacja kryzysowa minie, o tym co w jej trakcie się działo, jak Pani i partner czuliście się na poszczególnych jej etapach? Jeśli mimo takich rozmów sytuacja wciąż się powtarza i stanowi dla Państwa problem, to warto rozważyć konsultację z psychoterapeutą par, który będzie w stanie zidentyfikować problem oraz przedstawić Państwu różne możliwości pracy nad nim. Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o psychoterapię par warto rozważyć pomoc psychoterapeutów pracujących w nurcie systemowym.

Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości!
Karolina Kowalczyk
Dzień dobry. Rozumiem, że sytuacje kryzysowe i brak umiejętności partnera w radzeniu sobie z nimi stanowią dla Ciebie wyzwanie i powodują frustrację. Ważne jest, abyście oboje mogli otwarcie porozmawiać o swoich uczuciach i potrzebach w związku. Możesz spróbować ponownie porozmawiać z partnerem o tym, jakie oczekiwania masz wobec niego w sytuacjach konfliktowych. Możesz wyrazić swoje uczucia i potrzeby, zachęcając go do uczciwej dyskusji na temat tego, jak radzić sobie z konfliktami w sposób konstruktywny i z poszanowaniem dla siebie nawzajem.
Wspólna rozmowa może pomóc w zrozumieniu siebie nawzajem i znalezieniu sposobów na skuteczne radzenie sobie z kryzysami. Jeśli jednak Twoje potrzeby nie są spełniane i sytuacja nie ulega poprawie, warto rozważyć możliwość skorzystania z pomocy terapeuty, który pomoże Wam znaleźć rozwiązania dla Waszego związku. Ważne jest również dbanie o siebie i swoje dobre samopoczucie. Jeśli sytuacja jest dla Ciebie trudna, możesz również skorzystać z wsparcia bliskich osób lub terapeuty indywidualnego. Wszystkiego dobrego.