Ostatnio nic mnie nie obchodzi, szkola , praca , gdy jezdze autem nie czuje zadnego zagrozenia , mam

14 odpowiedzi
Ostatnio nic mnie nie obchodzi, szkola , praca , gdy jezdze autem nie czuje zadnego zagrozenia , mam problem ze wstaniem rano caly czas moglabym wstac , gdy wracam do domu praktycznie od razu klade sie do lozka , czesto placze, zwlaszcza gdy ostatnio mi sie cos nie udaje to jeszcze bardziej jest mi zle moja samoocena jest chyba niska , uwazam ze wszyscy wokol mnie sa jacys , sa ladni , gdybym byla kimkolwiek innym to lubialabym siebie, uwazam ze gdybym byla facetem to moglabym sie zakochac we wszystkich tylko nie we mnie , kloce sie z mama czesto mamy praktycznie zerowy kontakt caly czas sie klocimy nawet jak to teraz pisze to nie moge sie powstrzymac od placzu , Mam sie martwić?
Witam serdecznie,

oczywiście jest to moment, w którym niewątpliwie należy skonsultować się z psychologiem a być może także z lekarzem psychiatra celem prowadzenia równocześnie farmakoterapii i terapii indywidualnej.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry.
Z pewnością widoczne w Pani opisie jest bardzo krytyczne nastawienie do samej siebie, a także obniżony nastrój. Taka kombinacja nie sprzyja raczej wyważonej ocenie swojej sytuacji. Jednak podzielenie się swoimi przeżyciami z innymi i próba nazwania ich, to ważny krok w poradzeniu sobie z tą sytuacją. Zachęcam także do wizyty u psychologa / psychoterapeuty - taka konsulatcja może otworzyć przed Panią nowe, nieznane lub nie dostrzegane obecnie, perspektywy.
Powodzenia/
Wygląda na to, że Pani siebie nie akceptuje. Trudności w relacji z mamą zapewne potęgują przykre emocje. Polecam rozmowę ze specjalistą psychologiem. Jest szansa, że pomoże Pani w poradzeniu sobie z tymi dokuczliwymi stanami emocjonalnymi. Pozdrawiam.
Droga Pani,
mimo, że to krótki opis, jest w nim kilka naprawdę niepokojących objawów. Sama Pani zauważyła, że najprawdopodobniej potrzebuje Pani pomocy specjalisty. I tak jest. Proszę znaleźć psychologa (lub/i psychiatrę) w swojej okolicy i w miarę możliwości jak najszybciej umówić się na wizytę.

pozdrawiam
Radosław Krąpiec
psycholog
Witam,

Trudność o której Pani pisze -rozumiem - zawładnęła całym Pani życiem. I to, że znajduje Pani siłę na napisanie o tym i szukanie pomocy, to bardzo dobry początek! Przy Pani pracy w procesie terapeutycznym, może rozwinąć się zrozumienie, spokój i zadowolenie z samej siebie. Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznych, a w dalszym czasie do podjęcia terapii psychologicznej, podczas, której nauczy się Pani, znajdzie Pani drogę do wyżej wspomnianych przez mnie odczuć.

Z poważaniem, Magdalena Pstrągowska
Dzień dobry,
Z Pani opisu wynika, że obniżony nastrój i niska samoocena powodują trudności w najważniejszych obszarach Pani życia. Zachęcałabym Panią do kontaktu z psychologiem/ psychoterapeutą w celu rozpoznania genezy trudności, a także dobrania odpowiednich dla Pani metod radzenia sobie z obecnym stanem.
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko-Kalisz
Bezproblemowo.com
Witam Panią serdecznie,
Myślę, że warto aby zgłosiła się Pani po pomoc. Z Pani opisu wynika, że Pani nastrój jest znacznie obniżony, towarzyszy Pani obojętność, a Pani samoocena jest niska poprzez porównywanie siebie z innymi. Proszę pamiętać o tym, że czasami- w skutek różnych sytuacji życiowych- wiele osób odczuwa podobne symptomy, ale można nad nimi pracować. Fakt, że zwraca się Pani o pomoc jest pierwszym, właściwym krokiem do podjęcia zmiany. Zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże Pani określić problem i ukierunkowuje co do dalszego kierunku działania.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Elżbieta Kuna
Samoocenę i relacje z mamą można poprawić przy pomocy psychoterapii. Natomiast na poprawę nastroju i energii do działania proponuję Fototerapię- naświetlanie jasnym światłem wpływa na produkcję serotoniny - neuroprzekaznika odpowiadającego za dobry nastrój. Przy tym jest to metoda szybką, bezpieczna i przede wszystkim skuteczna.
Pyta Pani czy powinna się martwić. Na pewno jest to sytuacja w której powinno poszukać się pomocy. Zdaje sobie sprawę , że nie łatwo jest na co dzień myśleć o sobie w taki przykry sposób, być może już Pani do tego przywykła, ale to zapewne wpływa na pani wybory, codzienność i realne straty. Warto spróbować poszukać pomocy bo opis dodany przez Panią sugeruje wiele strat i duży smutek. Pozdrawiam Monika Antoniewska.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, konsultacja psychologiczna wydaje sie być tu najlepszym pierwszym krokiem. Pozdrawiam
Zapraszam. Postaram się skutecznie pomóc.
Dziękuję, że podzieliłaś się tym, co czujesz! Twoje odczucia: braku zainteresowania, niskiej samooceny, smutku, płaczu i problemów w relacjach mogą być oznaką, że doświadczasz trudności emocjonalnych.

Ważne jest zauważenie, że Twoje uczucia są ważne i zasługują na uwagę. Warto podjąć kroki w kierunku poprawy swojego samopoczucia i jakości życia. Jako psycholog, psychoterapeuta chciałbym zachęcić Cię do rozważenia skonsultowania się ze mną lub innym profesjonalistą, który pomoże Ci zrozumieć i poradzić sobie z tymi trudnościami.

Terapia może być bezpieczną i wspierającą przestrzenią, w której będziesz mieć okazję poznawać swoje uczucia, myśli i doświadczenia. Możemy razem zbadać przyczyny Twoich trudności emocjonalnych, takie jak niska samoocena, brak zainteresowania, trudności w relacjach oraz problemy z motywacją. Możemy pracować nad poprawą Twojego samopoczucia, zwiększeniem samoakceptacji i rozwijaniem zdrowszych wzorców myślenia oraz zachowań.

Jeśli czujesz, że terapia mogłaby być dla Ciebie wartościowym doświadczeniem, zachęcam Cię do podjęcia kroku i skonsultowania się z psychologiem lub psychoterapeutą. Możesz umówić się na spotkanie ze mną, aby omówić swoje potrzeby i cele terapeutyczne. Pamiętaj, że zgłoszenie się po pomoc jest aktem odwagi i troski o siebie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Opis Pani samopoczucia może wskazywać na zaburzenia nastroju (np. depresję). Aby rozwiązać problemy związane ze zdrowiem psychicznym, zaleca się zwrócenie się o pomoc do psychologa, który pomoże zdiagnozować problem i zapewnić odpowiednią terapię i leczenie. Zdecydowanie zalecam także zasięgnięcie porady lekarza, który może zlecić odpowiednie badania krwi. Te dwa kroki mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia najlepszej możliwej opieki i pomocy dla Pani. Dbanie o siebie to najlepsza inwestycja, jaką może Pani poczynić. Zapraszam do siebie, postaram się odpowiednio zdiagnozować problem i pomóc.
Witam serdecznie,

To jest dobry moment żeby skorzystała Pani z fachowej pomocy-psychologa lub psychoterapeuty,

pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego,