Witam.
Od dłuższego czasu borykam się z problemami osobistymi. Nie ma sensu chyba opisywać ich tutaj i teraz. Skutkiem tego jest fakt, że co raz mniej czuję swoje życie jako moje własne... Mam wachania nastrojów, poczucie beznadziei i spadek własnej wartości. Kiedy byłam u psychiatry zdiagnozowała zaburzenia osobowości, jednak do tej pory uważałam, że poradzę sobie sama, tak jak robię to z problemami. Chyba nadszedł jednak czas na znalezienie pomocy. Mieszkam za granicą, przez co ciężko mi prowadzić regularną terapię face to face... I tu pytanie jak to rozwiązać??
mgr Dagmara Maćkiewicz
mgr Dagmara Maćkiewicz
Psycholog, Psychoterapeuta
Gliwice
Dzień dobry,

Coraz więcej osób mieszkających zagranicą decyduje się na skorzystanie z usług polskiego psychologa bądź terapeuty online.
Natomiast ja zachecam Panią aby jednak spotkać się z terapeutą „ face to face „
Wyleczenie zaburzenia osobowości jest całkowicie wykonalne na gruncie psychoterapii i znacznie poprawi Pani komfort życia.
Jeżeli chodzi o podejście w przypadku zaburzeń osobowości zachęcam do skorzystania z nurtu psychodynamicznego.
Pozdrawiam
Dagmara Maćkiewicz

mgr Jacek Dzikowski
mgr Jacek Dzikowski
Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Witam Panią, Jeżeli nie ma Pani możliwości pracować z psychoterapeutą w miejscu swojego aktualnego zamieszkania to polecam pracę przez Skype. Ja osobiście prowadzę takie długoterminowe procesy z powodzeniem. Zawarcie kontraktu i wybranie celu pracy czy też obszaru zawieramy na sesji face to face i następnie pracuje przez Skype. widuje się z moimi klientami w gabinecie co jakiś czas, to bardzo wspiera proces i dynamikę pracy. Konieczna w pracy psychoterapeutycznej jest właśnie regularność i stałość relacji. Serdecznie zapraszam do kontaktu i życzę powodzenia Jacek Dzikowski
Sugeruję wizytę: Konsultacja
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam Panią,
zdarza się, że osoby mieszkające poza granicami kraju, mają trudności z opisaniem swoich stanów emocjonalnych czy innych dolegliwości podczas terapii. Kłopot ten może być wynikiem dość trudnej nomenklatury psychologicznej, jak również różnic kulturowych czy właśnie odległości. Dobrym rozwiązaniem, by Pani pomóc, może okazać się terapia online. Istnieje wiele badań, które wykazały skuteczność takiej terapii. Osobiście również pracuję w ten sposób. Gdyby była Pani zainteresowana takim rozwiązaniem, zapraszam do kontaktu, będę mogła bardziej szczegółowo odpowiedzieć na Pani pytania.

pozdrawiam Panią serdecznie,
Aneta Kaluba

 Anna Grabowska
Anna Grabowska
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry,
Z uwagi na przeżywane problemy rozważa Pani psychoterapię i dojrzewa do sięgnięcia po pomoc, jednak barierę stanowi mieszkanie zagranicą, gdzie, jak się domyślam, trudno o dostęp do polskojęzycznego specjalisty. Osoby korzystające z psychoterapii zagranicą napotykają na bariery językowe czy różnice kulturowe, co może zakłócać proces i wpływać na jego skuteczność. Rozwiązaniem może być psychoterapia online. Korzystają z niej właśnie osoby przebywające zagranicą, jak również mieszkające w odległych zakątkach kraju, gdzie spotkanie z psychologiem wymagałoby każdorazowo dalekiej podróży. Wielu psychoterapeutów oferuje pomoc np. przez Skype. To w jakimś sensie wciąż novum i nie każdy w takiej formule współpracy się odnajduje, na pewno jednak jest to usunięcie bariery związanej z odległością. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że ten rodzaj kontaktu może być pomocny i skuteczny.

mgr Jadwiga Wojciechowska
mgr Jadwiga Wojciechowska
Psychoterapeuta, Terapeuta
Wrocław
Witam, opcje są właściwie dwie: nie wiem gdzie za granicą Pani przebywa, ale w wielu krajach są polskojęzyczni psychoterapeuci, u których mogłaby Pani podjąć terapię. Druga opcja to psychoterapia przez Skypa. Pozdrawiam

 mgr Iwona Czerwoniuk
mgr Iwona Czerwoniuk
Terapeuta, Psychoterapeuta
Łódź
Istnieje możliwość przeprowadzenia sesji psychoterapeutycznych przez skype.
Zapraszam w kierunku rozwiązań...
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna przez skype
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

 Renata Trojan-Satora
Renata Trojan-Satora
Psychoterapeuta, Terapeuta
Kraków
Warto poszukać terapeuty w kraju, w którym Pani mieszka i skorzystać z pomocy w gabinecie. Coraz częściej za granicą można znaleźć specjalistę prowadzącego psychoterapię w naszym ojczystym języku.

mgr Agnieszka Brzozowska
mgr Agnieszka Brzozowska
Psychoterapeuta, Psycholog
Lublin
Dzień dobry. Warto zorientować się w możliwościach uczestniczenia w psychoterapii w kraju, w którym Pani przebywa. Być może należy poczekać na zakwalifikowanie? Istnieją także możliwości terapii on-line, np. na portalu psychologonline-24.pl. Pozdrawiam.

mgr Magdalena Żubrowska
mgr Magdalena Żubrowska
Psychoterapeuta, Psycholog
Poznań
Witam,
wielu terapeutów pracuje obecnie przez Skype. Czasami dodatkowym warunkiem jest wizyta raz na pół roku w gabinecie.
wszystkiego dobrego,
MZ

mgr Martyna Koryciak
mgr Martyna Koryciak
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Kraków
Dzień dobry,
Coraz więcej terapeutów pracuje za pomocą Skype, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ja osobiście pracowałam z pacjentami z Niemiec, Holandii, Norwegii czy innych krajów i nie zauważyłam różnicy w pracy z nimi.
Pozdrawiam,

mgr Robert Kuchta
mgr Robert Kuchta
Psychoterapeuta, Psycholog
Łódź
Niektórzy specjalisci prowadzą terapię przez Skype- jest to związane z prezentowanym podejściem psychoterapii.
Ten sposób Nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, jednak może dostarczyć niezbędnych narzędzi w kwestii rozumienia i rozwoju siebie.
Osobiście nie pracuje za pośrednictwem Skype jednak gdyby potrzebna była pomoc, proszę napisać - prześlę kontakt.
Pozdrawiam serdecznie Kuchta Robert

mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Dzień dobry.
Jest kilka możliwości, pierwszym jest znalezienie specjalisty psychoterapeuty pochodzenia polskiego w kraju, którym Pani jest i prowadzenie terapii na miejscu. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z terapii online, tutaj musi Pani poszukać specjalisty, który prowadzi takie terapię z tym, że też te terapię odbywają się co tydzień. Z mojej strony mogę zaoferować terapię online. Pozdrawiam. Kontakt mailowy: piotrwlo(małpa)interia.eu

mgr Maciej Misztal
mgr Maciej Misztal
Psychoterapeuta, Psycholog
Warszawa
Dzień dobry,
Z opisanych przez Panią problemów wynika, że doświadcza Pani cierpienia. Terapia zaburzeń osobowości to terapia długoterminowa. Dlatego trzeba na nią poświęcić sporo czasu. Rozumiem, że mieszkając za granicą była Pani u zagranicznego psychiatry? Jeśli tak to może mogłaby Pani za granicą uczęszczać na terapię. Jeśli jednak występuje jakaś bariera, np. językowa, istnieją ośrodki i terapeuci w naszym kraju, którzy prowadzą terapię np. przez skype. Proszę poszukać i zapoznać się z ofertą. Na pewno znajdzie Pani odpowiednią osobę, która pomoże w przezwyciężeniu trudności.
Pozdrawiam
Maciej Misztal

mgr Jacek Romański
mgr Jacek Romański
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Nowy Sącz
Witam,
W sytuacji gdy mieszka Pani za granicą widzę dwie możliwości:
1. Znaleźć na miejscu polskiego psychologa,
2. Podjąć terapię zdalnie np. poprzez skype.
Zakładając, iż są to zaburzenia osobowości, ciężko jest coś samej w tym kontekście zrobić bez pracy psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam,
Jacek Romański

mgr Tomasz Kościelny
mgr Tomasz Kościelny
Psychoterapeuta
Warszawa
Rozwiązaniem jest psychoterapia albo na miejscu, gdzie Pani mieszka, albo przez skype w Polsce. Zachęcam do poszukania dobrego psychoterapeuty, który pracuje w ten sposób.

mgr Maja Suwalska-Wąsiewicz
mgr Maja Suwalska-Wąsiewicz
Psychoterapeuta
Łódź
Rozwiązaniem w takiej sytuacji - uzasadnionym uważam - może być terapia przez Skype. Pozostaje tylko wybór psychoterapeuty.
Pozdrawiam.

 Beata Szulik-Bomba
Beata Szulik-Bomba
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Witam,
w takiej sytuacji ma Pani, co najmniej trzy opcje. Pierwsza to terapia on-line, gdzie sesje odbywają się poprzez Skype i dzięki temu mogą odbywać się ze stałą częstotliwością. Warto wybrać takiego terapeutę , aby co jakiś czas możliwe było spotkanie z nim twarzą w twarz, czyli np. pracującego w mieście, które Pani odwiedza, a to będzie sprzyjało terapii. Drugim rozwiązaniem są 5-6 dniowe wyjazdy grupowe w czasie których można zająć się najważniejszymi problemami. Takie wyjazdy organizuje np. Laboratorium Psychoedukacji. Trzecia opcja to kontakt z terapeutą, który pracuje metodą ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna). Wówczas przyjedzie Pani na jedno kilkugodzinne spotkanie. Przed taką terapią odbywają się rozmowy konsultacyjne przez telefon w czasie których terapeuta wyjaśnia jak pracuje i stara się zorientować, czy ta metoda będzie pomocna.
Zachęcam do terapii, bo ona działa, również z tego powodu, że jest to kontakt z drugim człowiekiem, a to właśnie w relacjach ludźmi jakoś się czujemy. Dlatego samotna praca nad sobą może nie przynosić satysfakcjonujących rezultatów. Życzę powodzenia, Beata Szulik-Bomba

mgr Malwina Szczygłowska
mgr Malwina Szczygłowska
Psychoterapeuta, Psycholog, Diagnostyk
Wrocław
Dzień dobry. Jeżeli chciałaby Pani uczestniczyć w terapii w swoim ojczystym języku, jednocześnie mieszkając zagranicą, istnieją takie formy leczenia, które powinny panią usatysfakcjonować. Wielu Polaków mieszkając zagranicą korzysta z terapii przy użyciu narzędzi Skype.Pacjent widuje się ze swoim terapeutą, tak jakby robił to mieszkając w Polsce. Oczywiście terapia przy użyciu Skype ma pewne ograniczenia, jednak wielu ludzi deklaruje, że jest dla nich pomocna.

mgr Justyna Krupa-Burkiewicz
mgr Justyna Krupa-Burkiewicz
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Żyrardów
Witam, w sytuacji, gdy nie ma Pani możliwości regularnego spotykania się z terapeutą w gabinecie może Pani skorzystać z formy terapii online (poprzez Skype lub platformy specjalnie dedykowane do tej formy terapii). Wielu psychoterapeutów stosuje tę formę wsparcia, zatem myślę, ze uda się Pani znaleźć odpowiednią osobę. Polecam psychoterapeutów pracujących w nurcie poznawczo-behawioralnym lub terapii schematów. Pozdrawiam Justyna Krupa-Burkiewicz

Są terapeuci, którzy prowadzą psychoterapię przez skypa, więc powinna Pani szukać kogoś takiego. Jeśli mieszka Pani za granicą, to być może przyjmują tam też polscy terapeuci. Warto się zainteresować tak możliwością.

mgr Anna Olszewska
mgr Anna Olszewska
Psychoterapeuta, Psycholog, Diagnostyk
Kościerzyna
Dzień dobry,
Bardzo mi przykro z powodu Pani problemu. Objawy, które Pani opisuje mogą też wskazywać na zaburzenia depresyjne lub dwubiegunowe.
Istnieje możliwość terapii online. Zapraszam do umówienia wizyty droga Email lub telefoniczną.
Pozdrawiam

dr Krzysztof Dudziński
dr Krzysztof Dudziński
Psychoterapeuta, Terapeuta, Specjalista medycyny naturalnej
Warszawa
Witam, najlepszym rozwiązaniem jest terapia online przez Skypa. Oferuję to od lat z powodzeniem właśnie dla osób, które mieszkają zbyt daleko aby pozwolić sobie na regularną osobistą terapię. Wpisując mentalgurul znajdzie mnie Pani na Skypie.
Pozdrawiam

 Marta Żyła
Marta Żyła
Seksuolog, Psycholog, Terapeuta
Bydgoszcz
Najlepiej przez Skypa, zapraszam do kontaktu:-)

Specjaliści w zakresie leczenia: zaburzenia nastroju

Joanna Zapała

Joanna Zapała

Psycholog, Psychoterapeuta

Poznań

Alina Szabłowska

Alina Szabłowska

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta

Gdańsk

Michał Pietrucha

Michał Pietrucha

Psycholog, Psychoterapeuta

Rzeszów

Justyna Borecka

Justyna Borecka

Seksuolog, Psycholog, Terapeuta

Warszawa

Beata Niedzballa

Beata Niedzballa

Psycholog

Wrocław

Katarzyna Dudzińska-Rapczewska

Katarzyna Dudzińska-Rapczewska

Psycholog

Oborniki

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 19 pytań dotyczących usługi: zaburzenia nastroju

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.