Chciałbym zasięgnąć porady. Mieszkam za granicą, od roku jestem w związku z dziewczyna, w któ

5 odpowiedzi
Chciałbym zasięgnąć porady. Mieszkam za granicą, od roku jestem w związku z dziewczyna, w którym od jakiegoś czasu sytuacja się bardzo pogorszyła. Czuję sie psychicznie torturowany. Tracę komfort życia i mam duże problemy ze snem. Boję się zakończyć ten związek, definitywnie, mimo, że ona obwinia mnie o wszystko złe co sie dzieje miedzy nami. Spędzamy bardzo dużo czasu razem, nie mieszkamy razem ale pracujemy. Także spotykamy sie w tygodzniu w pracy, czasami po za nią, i spędzamy każdy weekend razem. Kłócimy się bardzo często, oczywiście zawsze z mojej winy, przy każdej z nich słyszę, że jeśli sytuacja sie nie poprawi to mnie zostawi. Leczy gdy ja teraz zagroziłem ze już dłużej nie wytrzymam, wracam do polski i to koniec, ona stwierdziła, że beze mnie straci sens w życiu, nie chce już żyć i to napewno dlatego, że ją zdradzam. Są chwile w których czas razem spedzony są cudowne i pełne miłosci, ale szybko weryfikuje to kolejna kłótnia, lecz nigdy w życiu jej nie zdradziłem. Czy to nadal miłość, o którą warto walczyć i dać kolejną szanse ?
Dzień Dobry,
z tym że ludzie nie umieją się dogadać w związku boryka się wiele par. Przyczyn jest wiele od temperamentalnych, środowiskowowych czy wartości które wyznają. Proszę się zastanowić czy zależy Panu na tyle na Partnerce, że będzie Pan chciał włożyć wysiłek aby ratować wasz związek? Czy Partnerka też spostrzega Wasze wspólne problemy i też czy będzie chciała nad tym pracować? Pozdrawiam
Jolanta Suchłabowicz

Na każdym etapie związku partnerzy borykają się z problemami. To czy potrafią je rozwiązywać i wyciągać z nich wnioski na przyszłość ,czy też prowadzą one do frustracji i rozczarowań jest decydujące dla przyszłości relacji. Z tego co Pan pisze dla Pana związek ten jest dysfunkcyjny, a naprawienie go wymagałoby pracy obu stron. Same deklarcje i przejściowe chwile pozytywne nie zapewnią zdrowej relacji. Być może należałoby podjąć próbę wspólnej terapii. Reakcja na taką propozycję z Pana strony powinna wyjaśnić czy wola naprawy związku jest obustronna.
Witam, widzę, że sprawa jest trudna. Myślę, ze aby omówić szerzej temat wskazany jest kontakt z psychologiem i przyjrzenie się szerzej tej kwestii. Pozdrawiam
Dzień dobry, z tego co Pan pisze wynika, że na tym etapie, w którym Państwo jesteście związek jest dysfunkcyjny. Chociaż sytuacje "huśtawki emocjonalnej" dostarczają bardzo wielu uniesień, na dłuższą metę mogą wzmacniać Pana codzienne złe funkcjonowanie - a z opisu sytuacji już teraz wynika, że boryka się Pan między innymi z problemem bezsenności. Relacja romantyczna wymaga pracy z obu stron, a to, jak będzie przebiegała jest ekwiwalentem wartości, stylów przywiązania (bezpieczny bądź pozabezpieczne) czy zmiennych temperamentalnych. Zdecydowanie konsultacja ze specjalistą pozwoliłaby przyjrzeć się kryzysowi w związku bardziej wnikliwie i zaopiekować Pana emocjami. Zapraszam do kontaktu!
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
z Pana opisu wynika że Pana partnerka może stosować wobec Pana swojego rodzaju przemoc psychiczną. Jest Pan wplątany w swojego rodzaju toksyczny związek, sam Pan określa to że jest Pan psychicznie torturowany. Proszę się zastanowić co Pana tak naprawdę trzyma w tym związku czy jest w nim miejsce na szacunek, miłość, potrzeby, bliskość, prawdziwą relacje. Pozdrawiam