Chciałbym zasięgnąć porady. Mieszkam za granicą, od roku jestem w związku z dziewczyna, w któ

3 odpowiedzi
Chciałbym zasięgnąć porady. Mieszkam za granicą, od roku jestem w związku z dziewczyna, w którym od jakiegoś czasu sytuacja się bardzo pogorszyła. Czuję sie psychicznie torturowany. Tracę komfort życia i mam duże problemy ze snem. Boję się zakończyć ten związek, definitywnie, mimo, że ona obwinia mnie o wszystko złe co sie dzieje miedzy nami. Spędzamy bardzo dużo czasu razem, nie mieszkamy razem ale pracujemy. Także spotykamy sie w tygodzniu w pracy, czasami po za nią, i spędzamy każdy weekend razem. Kłócimy się bardzo często, oczywiście zawsze z mojej winy, przy każdej z nich słyszę, że jeśli sytuacja sie nie poprawi to mnie zostawi. Leczy gdy ja teraz zagroziłem ze już dłużej nie wytrzymam, wracam do polski i to koniec, ona stwierdziła, że beze mnie straci sens w życiu, nie chce już żyć i to napewno dlatego, że ją zdradzam. Są chwile w których czas razem spedzony są cudowne i pełne miłosci, ale szybko weryfikuje to kolejna kłótnia, lecz nigdy w życiu jej nie zdradziłem. Czy to nadal miłość, o którą warto walczyć i dać kolejną szanse ?
Hmmm. Najprościej byłoby napisać coś mądrego o przeniesieniu. Lecz problem tkwi znacznie głębiej, może w p, może partnerce, może sytuacji która Was dotyka ? Czas na rozmowę, nie wzajemne oskarżenia i być może pomoc kogoś doświadczonego ?

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry,
z tym że ludzie nie umieją się dogadać w związku boryka się wiele par. Przyczyn jest wiele od temperamentalnych, środowiskowowych czy wartości które wyznają. Proszę się zastanowić czy zależy Panu na tyle na Partnerce, że będzie Pan chciał włożyć wysiłek aby ratować wasz związek? Czy Partnerka też spostrzega Wasze wspólne problemy i też czy będzie chciała nad tym pracować? Pozdrawiam
Jolanta Suchłabowicz

Na każdym etapie związku partnerzy borykają się z problemami. To czy potrafią je rozwiązywać i wyciągać z nich wnioski na przyszłość ,czy też prowadzą one do frustracji i rozczarowań jest decydujące dla przyszłości relacji. Z tego co Pan pisze dla Pana związek ten jest dysfunkcyjny, a naprawienie go wymagałoby pracy obu stron. Same deklarcje i przejściowe chwile pozytywne nie zapewnią zdrowej relacji. Być może należałoby podjąć próbę wspólnej terapii. Reakcja na taką propozycję z Pana strony powinna wyjaśnić czy wola naprawy związku jest obustronna.

Eksperci

Marta Zielke

Marta Zielke

Psycholog

Łódź

Marta Rzezak

Marta Rzezak

Psycholog

Kraków

Małgorzata Niklasińska

Małgorzata Niklasińska

Psycholog, Psychoterapeuta

Polkowice

Aleksandra Krupska

Aleksandra Krupska

Seksuolog, Psycholog

Warszawa

Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Psychiatra

Bydgoszcz

Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 49 pytań dotyczących usługi: kryzys w związku

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.