Z chłopakiem jestem od 5 lat. Obydwoje mamy 22 lata. Ostatnio ze wszystkim mnie wkurza, to ze odpowi

2 odpowiedzi
Z chłopakiem jestem od 5 lat. Obydwoje mamy 22 lata. Ostatnio ze wszystkim mnie wkurza, to ze odpowiada mi nieodpowiednim tonem, co ja odbieram jako atak, ze nie sprząta po sobie czy nie stara się/nie mówi mi komplementów. Ostatnio dużo się kłócimy. I nie wiem czy to nie kwestia poddania się i po prostu końca związku. Przeszkadza mi, ze jest mało zaradny i ja mu muszę załatwiać rzeczy (chociażby głupie zadzwonienie po pizzę (sama robię to niechętnie, ale ja to zrobię, a on nie). W tym roku poszedł na studia zdalne, wiec musiał szukać pracy i ja mu nagabywałam, żeby zacząć szukać pracy, mieszkania, a on za każdym razem mnie ignorował i mówił, ze jeszcze ma czas. Wysyłałam mu linki do mieszkań czy ofert pracy. Po jakimś czasie wybrał sobie mieszkanie i znalazł prace (prace z mocnego linki, mieszkankę sam znalazł). Nie dogadał się z pracodawca i zarabia mniej niż w miał powiedziane wcześniej. I ja uważam, ze jest niezaradny w tej sytuacji między innymi, bo się boi ustalić ze chciał więcej, ze gdyby nie ja mam wrażenie, ze miałby dużo trudniej się zabrać znaleźć mieszkanie w dobrej cenie czy prace. Bo i tak za późno się za to wziął i musiał pożyczać od rodziców pieniądze. On na odpowiedz mówi, ze ja nie wiadomo czego wymagam, ze on tylko dla mnie poszedł zaocznie na studia i do pracy do większego miasta żeby spełniać moim oczekiwaniom. Ze nigdy mi nie dogodzi. Jednak mi zależy na tym, żeby on sam chciał, a nie robił to tylko dla mnie. Dodatkowo mam wrażenie, ze zawsze chce zaprzeczyć co mówię, kontrolującą tezą, przez co niemalże za kazdym razem jak się ze mną nie zgadza mam wrażenie, ze robi to tylko po to, żeby mieć inna opinię. Nie wiem co mam robić, czy po prostu nie pasujemy do siebie czy to we mnie jest problem i faktycznie za dużo wymagam. Są tez inne rzeczy, które mi nje pasują, jak to ze nie jest rodzinny (tez nie jestem mega mocno, ale on bardziej i przez to mysle ze rzadziej się widzę z moja rodzina bo on nie chce jechać a ja już jedzie to chcemy żebym 100% czasu była przy nim. Wychowując się minął znikomy kontakt z ojcem, tata źle traktował go jak i cała rodzine, przez co mama go rozpieszczała i wszystko na tacy dawała jak mogła, teraz on np nie zmywa, bo wie ze mama mu zmyje jak przyjedzie. Boje się, ze mnie będzie chciał traktować tak samo. Ostatnią rzeczą jest brak seksu, kiedyś robiliśmy to bardzo często, przez ostatni mniej więcej rok, bardzo rzadko, bo jak on mówi, ze nie było okazji itp ja częściej mysle o seksie, on na przykład gra w grę czy ogląda serial wiec o tym nie myśli. Zaczyna mi to dosyć mocno przeldzadzac. Pytanie brzmi czy da się ten związek naprawić, czy to ze mną jest problem czy jesteśmy niedobrani.
Dzień dobry,
Jeżeli obydwoje chcecie zmiany w relacji to poprawa waszych stosunków jak najbardziej jest możliwa. Pytanie czy to co obecnie ma miejsce w Waszej relacji zawsze tak wyglądało (oprócz seksu) i dopiero po latach zauważyła Pani, że potrzebuje czegoś więcej i chce zmiany czy kiedyś było zupełnie inaczej, a teraz z jakiego powodu wyglada to tak jak Pani opisała. Dobrze byłoby abyście porozmawiali o swoich potrzebach w relacji we dwoje zobaczyli czy one się pokrywają.
Pozdrawiam serdecznie
Patrycja Klein

Rozumiem, że obecnie przeżywa Pani wiele trudności i niepewności w związku. Wydaje się, że napotykacie na różnice i wyzwania, które mogą wpływać na wasze samopoczucie i komunikację. Ważne jest, abyście mogli otwarcie i szczerze rozmawiać o swoich uczuciach i oczekiwaniach.
Rozważając naprawę związku, warto wspólnie z partnerem skupić się na komunikacji. Otwarta rozmowa może pomóc zrozumieć nawzajem swoje perspektywy i potrzeby. Może to być też szansa, aby wypracować wspólne rozwiązania i ustalić, jakie działania mogą pomóc w poprawie waszego związku.
Również, warto skoncentrować się na tym, co obecnie działa w waszym związku i co jest dla was obu ważne. Praca nad akceptacją i zrozumieniem różnic może być kluczowa w budowaniu zdrowej i trwałej relacji.
Jeśli trudności utrzymują się, warto rozważyć terapię par. Terapeuta może pomóc w prowadzeniu rozmów, budowaniu skutecznej komunikacji oraz wypracowywaniu strategii naprawy związku.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy dany związek da się naprawić czy nie, ponieważ każda sytuacja jest indywidualna. Warto jednak podjąć działania, aby lepiej zrozumieć swoje potrzeby oraz pracować nad zdrowym funkcjonowaniem związku. Wszystkiego dobrego.