Pytania pacjentów (93)
-
Witam. Od pół roku chodzę na terapię do psychologa. Jestem bardzo z niego zadowolona. Mam jednak pro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko, to co opisujesz jest bardzo złożone i cieszę się, że podjęłaś decyzję o psychoterapii. To ważny ale zarazem świetny krok aby móc skupić się na pewnych trudnościach z naszego życia.… Więcej
-
Dzień dobry Mój problem zaczął się dosyć niedawno. Zawsze miałam problem z poznawaniem nowych ludzi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko. Widzę, że sytuacje które opisujesz są naprawdę ciężkie i wymagające dla Ciebie. Z Twojego opisu wynika, że wcześniej mocno opierałaś się na osobach, które znałaś z lat poprzednich.… Więcej
-
Witam, mój mąż choruje na depresję i jest niepijącym alkoholikiem. Leczy się u lekarza psychiatry ju
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Iwono, jesteś naprawdę dzielna i zaangażowana w swoje małżeństwo. Depresja oraz walka z alkoholizmem to wielka sprawa, wymagająca poświęcenia, odwagi, oddania, a także dużej dawki cierpliwości… Więcej
-
Witam. Mam 25 lat i trójkę dzieci. Po roku od rozstania się z toksycznym partnerem, zdecydowałam się
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko. Domyślam się, że po poprzedniej relacji musi być Ci bardzo ciężko. Nie wiem w jakim zakresie występowała owa toksyczność, jednak wychodzenie z takiego związku niesie za sobą sporo… Więcej
-
Mam 65 lat. Po śmierci żony, poznałem wspaniałą, atrakcyjną kobietę. Zaangażowałem się uczuciowo. Po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Drogi Autorze. W ostatnim czasie wiele wydarzyło się w Twoim życiu. Śmierć żony, która była dla Ciebie bliskim towarzyszem życia przez długi czas to jedno z trudniejszych doświadczeń. Każdy zupełnie… Więcej
-
Witam, mój partner uzależniony od leków nasennych i marihuany udał się (w tajemnicy) na odtruwanie w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko!
W przedstawionej przez Ciebie sytuacji jest kilka ważnych rzeczy do których chciałabym.
Pierwsza kwestia: fakt, że partner nie przyznał się do wyboru zamkniętego ośrodka… Więcej
-
Odmieniec osobowosci czyli osoba ktora ma calkowicie rozne cechy osobowosci. Czy warto miec taka oso
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Drogi Autorze. Temat który podjąłeś w swoim pytaniu jest bardzo złożony i fascynujący, więc nie dziwę się, że jesteś nim żywo zainteresowany. To coś co może spędzać sen z powiek niejednemu specjaliście,… Więcej
-
Mam nadwagę, ale boję się odchudzania. Przez tą mini-obsesję przytyłam 7kg w ciągu ostatnich 2 lat.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko. Problem z którym się zmagasz jest bez wątpienia bardzo ciężki i wymagający dla Ciebie i w dość znacznym stopniu wpływa na Twoje życie. Jedzenie jest nieodzownym elementem naszej… Więcej
-
Dzień dobry, mam pewien problem a mianowicie od 4 miesięcy źle się czuję, brak Energi, ciągle zmęcze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko, w takiej sytuacji najlepiej jest udać się do specjalisty związanego z uzależnieniami. W tym wypadku dobrym wyborem będzie psychiatra. Nasz mózg bardzo różnie może zareagować na wszelkiego… Więcej
-
Drodzy mam bardzo duży problem z teściową . Zacznę od początku jak poznałam się z moim mężem byłam o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko, Twoja sytuacja jest naprawdę trudna i rozumiem, że przechodzisz ją bardzo emocjonalnie. Mówi się, że do związku nie wchodzą dwie osoby, a sześć - Ty, partner, Twoi rodzice i rodzice… Więcej
-
Dzień dobry, mój chłopak od pół roku leczy się na depresje. Tydzień temu rozstał się ze mną, stwierd
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko!
W pierwszej kolejności chciałam serdecznie pogratulować Ci odwagi. Nie jest łatwo otworzyć się na innych będąc w tak trudnej sytuacji, szczególnie pod kątem emocjonalnym.… Więcej
-
Zakochalem sie w innej kobiecie. Jestem juz w zwiazku 20 ponad lat.Jak sobie z tym poradzic. Czy zwi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Drogi Autorze,
Twój post bardzo mnie poruszył. Pomimo, że nie ma w nim zbyt wiele treści, ładunek emocjonalny jest tutaj przeogromny.
Odpowiadając krótko, zwięźle i na temat - jak… Więcej
-
Trochę może dziwne, ale problem w tym, że lubię oglądać coś co mnie wkurza, albo kogoś. Czasami włąc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Drogi Autorze/Autorko. Twoje pytanie jest niezwykle ciekawe i zastanawiające. W swojej teorii nawiązującej do obszaru który opisujesz, będę dość ostrożna i raczej nie traktuj jej jako pewnika.… Więcej
-
Mam 14 lat i jest ze mną coraz gorzej nie rozumiem siebie ciągle czuje sie dziwnie nie że z moim cia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko, czas dojrzewania to jeden z trudniejszych etapów w życiu jakiego możesz doświadczyć w sposób bardziej świadomy. W wieku czternastu lat dzieje się w Twoim organizmie i psychice wiele… Więcej
-
Witam, mam 30 lat i od dłuższego czasu po ciąży stałam się bardziej nerwowa. Tęsknię za spokojnym ży
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko, czas ciąży jak i czas związany z pojawieniem się nowego członka rodziny jest unikalnym doświadczeniem. To co jednak można zauważyć to fakt, jak mocno idealizuje się ten aspekt życia.… Więcej
-
Dzień dobry W zasadzie to nie wiem od czego zacząć, więc może krótko opiszę sytuację. Miałam pr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko, bardzo mi przykro, że znalazłaś się w takiej sytuacji. Choroba z którą się zmagasz jest wymagająca i trudna, a co za tym idzie, może wzbudzać w Tobie różne emocji. Niestety, ale… Więcej
-
Dzień dobry. Od jakiegoś czasu odczuwam ciągle chęci spania po pracy i nawet w dni wolne od pracy.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Drogi Autorze/Autorko. Zanim podejmiesz się sprawdzania czy nie jest to przypadkiem jakieś zaburzenie z obszaru snu, ważne jest wykluczyć wszystkie tropy "fizyczne". Zyskanie pewności,… Więcej
-
Ostatnio mam napady agresji. Często są dni kiedy przytłacza mnie opieka nad dzieckiem. Ostatnio prze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko, Twoja historia niezwykle mnie poruszyła. To z czym się zmagasz jako świeżo upieczona mama jest tak trudne, wielowątkowe i często przerażające, że ciężko jest mi sobie wyobrazić jak… Więcej
-
Witam. Mam 28 lat i jestem kobietą. Mieszkam z rodzicami i robię doktorat. Moi rodzice bardzo wtrąca
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko, to z czym musisz mierzyć się w swoim domu rodzinnym jest naprawdę trudne i nie dziwię się, że masz tego dość. Mając dwadzieścia osiem lat masz prawo do relacji z mężczyznami, swojego… Więcej
-
Jestem kobietą mam 22 lata nie pracuje nie muszę martwić się o pieniądze rodzice niczego mi nie zabr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Droga Autorko. Widzę, że zmagasz się z emocjami, które są bardzo różnorodne. To naturalne, że szukasz swojej drogi, swojego ja i szczęścia, które pozwoli Ci dążyć do wybranych celów. Martwi mnie… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…