Jestem kobietą mam 22 lata nie pracuje nie muszę martwić się o pieniądze rodzice niczego mi nie zabr

3 odpowiedzi
Jestem kobietą mam 22 lata nie pracuje nie muszę martwić się o pieniądze rodzice niczego mi nie zabraniają ze znajomymi zawsze mam na pieńku bo gdy przestaje być im wystarczające i nie robię tego co chcą każdy się ode mnie odwraca i zawsze wychodzi że to ja jestem ta zła wredna teraz jestem na studiach i ludzie znowu różnie do mnie podchodzą nie mam chłopaka nie akceptuje swojego wyglądu w ogóle wydaje mi się że nie pasuje do mojej rodziny wszystkim coś wychodziA ja nie potrafię nic muszę się wszystkiego wyuczyć bo nie potrafie logicznie myśleć , nie lubię pracować spotykać się z obcymi ludźmi ,zawsze martwię się jako nimi postrzega zawsze mam 1000 myśli jak ktoś mnie postrzega i czasem mam dosyć nawet życia często myślę o tym że jak pójdzie mi coś nie taki nie dam sobie rady to po prostu wziąć tabletki i zasnąć czy ja to sobie wmawiam czy to przez filmy (często oglądam psychologiczne do których też mam dziwne myśli i dziwne podejście do życia) u mnie takie pesymistyczne nastawienie czy są jakieś tabletki żebym czuła się lepiej często płaczę rozmyślam co zrobiłam źle . Gdy nie uda mi się zaliczyć jakiegoś ważnego egzaminu to popadam w taką nie wiem depresję kupiłam sobie tabletki i często piorę ich za dużo w takiej sytuacji po prostu Zasypiam bo inaczej sobie nie poradzę mam straszny ból głowy nie mogę przestać płakać nie radzę sobie. Boje sie też zgłosić się do psychologa w cztery oczy bo boję się że później będzie to gdzieś w dokumentach i nie będę mogła znaleźć pracy albo ludzie będą mieć dziwnie postrzegać ja bardzo boję się o swoją przyszłość i w ogóle się pewnie nie widzę. co powinnam zrobić??
Dzień dobry! Nie musi się Pani martwić o to, że zgłoszenie do psychologa "zostaje gdzieś w dokumentach", każdego psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa. Zadając tutaj to pytanie rozumiem, że szuka Pani wsparcia i pomocy i to już pierwszy krok do zmiany czegoś w swoim życiu. Zasługuje Pani na to, żeby czuć się ze sobą i z innymi dobrze, więc warto o to zawalczyć! Myślę, że kontakt z psychologiem stacjonarny lub online to dobry pomysł. Życzę dużo siły i trzymam kciuki za dalsze działania. W razie potrzeby służę pomocą. Pozdrawiam

Droga Autorko. Widzę, że zmagasz się z emocjami, które są bardzo różnorodne. To naturalne, że szukasz swojej drogi, swojego ja i szczęścia, które pozwoli Ci dążyć do wybranych celów. Martwi mnie ta wzmianka o tabletach - od jak dawna stosujesz taką "metodę" radzenia sobie z rzeczywistością? Nie jest to rozwiązanie, które pozwoli Ci przejść przez te trudności efektywnie i po prostu z korzyścią dla Ciebie. To jedynie działanie pozwalające na chwilę zapomnieć o sytuacjach, które są dla Ciebie trudne. W kwestiach obaw przez spotkaniem z psychologiem - uwierz mi, ze wszystkich sił staramy się pomóc osobom, które się do nas zgłaszają. Rozumiem, że boisz się niezrozumienia ze strony Twojego środowiska lub innych kwestii. Postaram się jednak Cię uspokoić. Jeśli wybierzesz się do specjalisty od zdrowia psychicznego nie wpłynie to jakkolwiek na Twoją karierę w przyszłości, a także nie będzie to "negatywnie odnotowane". To tak jakbyś szła do dentysty. Nikt poza Tobą i przyjmującymi lekarzami nie ma prawa korzystać z wiedzy o Twoim leczeniu. Tutaj możesz być spokojna. Dbanie o zdrowie psychiczne jest bardzo ważne. Podobnie jak kwestie zdrowia fizycznego, nie zadbanie oto w odpowiednim momencie może mieć różne, niekiedy bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Jeśli czujesz, że wsparcie psychologiczne jest Ci potrzebne to serdecznie Cię do tego zachęcam. Dzięki temu nauczysz się lepiej rozpoznawać swoje emocje, zadbasz o swój dobrostan psychiczny, przepracujesz trudności i znacznie więcej. Mam nadzieje, że moja odpowiedź chociaż trochę rozwiała Twoje wątpliwości. Trzymam kciuki za Ciebie i życzę odnalezienia wyjątkowego specjalisty!
Witam Serdecznie,
z Pani narracji wynika, że odczuwa Pani bardzo silne emocje. Zdrowie psychiczne jest niezwykle istotne. Są pewne aspekty z, którymi niestety sami nie mamy możliwości sobie poradzić. Zauważenie i powiedzenie sobie jasno " tak mam problem", to ogromny krok milowy. Warto zgłosić się o pomoc jak najszybciej dla zdrowia i komfortu psychicznego. Życie z nieprzepracowanymi silnymi emocjami, może niestety jeszcze pogarszać aktualny stan. Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa, informacje nie wyjdą poza gabinet psychologiczny. Proszę być spokojna jeśli chodzi o znalezienie pracy, nie będzie miało to wpływu. Coraz częściej zakończona terapia traktowana jest jako atut ( zdarza się, że ludzie sami o tym mówią przyszłemu pracodawcy).Myśląc o przyszłości warto pomyśleć o swoim samopoczuciu. Zachęcam do terapii myślę, że już po pierwszej wizycie poczuje Pani ulgę.
Trzymam kciuki! Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 125 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.