Trochę może dziwne, ale problem w tym, że lubię oglądać coś co mnie wkurza, albo kogoś. Czasami włąc

2 odpowiedzi
Trochę może dziwne, ale problem w tym, że lubię oglądać coś co mnie wkurza, albo kogoś. Czasami włączam filmik danej osoby jak coś mówi i strasznie mnie to wkurza, ale oglądam dalej bo wtedy czuje takie dziwne uczucie w sobie, nawet nie umiem tego bardziej określić.
Drogi Autorze/Autorko. Twoje pytanie jest niezwykle ciekawe i zastanawiające. W swojej teorii nawiązującej do obszaru który opisujesz, będę dość ostrożna i raczej nie traktuj jej jako pewnika. Mam wrażenie, że tutaj ukrywa się wiele różnych elementów, które mogą być składową emocji które odczuwasz. Wydaje mi się, że bez poznania Cię bliżej, zrozumienia Twojej historii, przeszłości, a także obecnej sytuacji życiowej ciężko jest w pełni określić o co może chodzić. To co mi przychodzi to głowy to kwestia złości jako emocji energetycznej. Wyjaśnię co mam na myśli. Złość ma za zadanie pokazać nam, że jakaś osoba przekroczyła nasze prywatne granice. Wówczas pojawia się w nas impuls do działania i obrony tego co jest dla nas ważne. Taki sygnał jest również pobudzający fizycznie. Gdy odczuwamy złość mamy ochotę coś zrobić, a wewnętrzna energia po prostu rozsadza nas od środka. Możliwe, że gdy oglądasz filmiki zapraszające Cię do odczucia tej emocji, starasz się uzyskać efekt pobudzenia i "nabuzowania". Dzięki niemu możesz maskować jakieś inne trudne dla siebie emocje lub wentylować to co jest dla Ciebie zbyt wymagające do przeżywania w danym momencie. Przykładem może być tu smutek, który w naszej kulturze uznawany jest za emocję niechcianą, której jak najszybciej należy się pozbyć i w żadnym wypadku się nad nią nie zastanawiać. W obawie przed tymi "trudnymi" emocjami możesz uciekać w złość, która w pewnym stopniu jest dla Ciebie bezpieczniejsza i bardziej akceptowana. Oczywiście jak już wcześniej wspomniałam to jedynie pewna hipoteza, która nie musi być zgodna z prawdą. Jeśli chcesz trochę lepiej zrozumieć ten temat, zachęcam do wizyty u psychologa. Życzę Ci odnalezienia siebie!

Dzień dobry! To, że lubi Pan/Pani oglądać coś, co jest denerwujące, jest dość powszechne. Złość jest emocją, która może być przyjemna i pobudzać fizjologicznie. Treści wywołujące złość przykuwają naszą uwagę i są dla nas interesujące właśnie dlatego, że wzbudzają silne emocje. Twórcy treści w mediach społecznościowych często celowo stosują mechanizmy, które mają na celu wzbudzanie złości w odbiorcach, aby przyciągnąć ich uwagę. Takie "wkurzające" treści mają większą szansę wywołać reakcję ze strony odbiorcy i będzie on bardziej skłonny np. zostawić komentarz pod takim filmem czy postem, co zwiększa "zasięgi" takich treści na platformie. Pozdrawiam, Wojciech Ilski.