Ostatnio mam napady agresji. Często są dni kiedy przytłacza mnie opieka nad dzieckiem. Ostatnio prze

3 odpowiedzi
Ostatnio mam napady agresji. Często są dni kiedy przytłacza mnie opieka nad dzieckiem. Ostatnio przed spacerem, kiedy wkładałam małego do wózka, zaczął tak nogami wierzgać,że nie było mowy o tym aby tam usiedział i zaczął marudzić. Postanowiłam zmienić mu gondolę na nosidło (na spacerówkę jest na razie jeszcze za drobny i nie siedzi samodzielnie. Niestety cała w nerwach, że spocenia i w stresie nie umiałam sobie poradzić z założeniem nosidełka na stelaż wózka. Wściekła, rzuciłam nim o podłogę i zaczęłam płakać. Dziecko się przestraszyło i też w płacz. Totalnie nie umiem panować nad nerwami. Mam też inny problem. Boję się wyjść z dzieckiem do sklepu, jechać komunikacją miejską. Stanowi to dla mnie nie lada wyzwanie. Wszystko mnie przeraża po ciąży. Jak sobie poradzę, co będzie później. Chyba nie nadaję się na matkę. ..
Czuje się Pani niepewnie w nowej roli, przytłoczona, rozdrażniona. Wskazana byłaby pomoc psychologiczna. Warto by psycholog przyjrzał się Pani funkcjonowaniu, czy nie są to początki depresji.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Droga Autorko, Twoja historia niezwykle mnie poruszyła. To z czym się zmagasz jako świeżo upieczona mama jest tak trudne, wielowątkowe i często przerażające, że ciężko jest mi sobie wyobrazić jak musisz się czuć w tej kompletnie nowej dla Ciebie roli. Macierzyństwo wciąż bywa przedstawiane jako słodki czas z maluszkiem, gdzie nie ma problemów, a jedynie radość i szczęście. To bardzo mocno zaburza prawdę o tym jak ciężka psychicznie i fizycznie jest to praca. Nikt tak do końca nie przewidzi jak będzie to u niego, a często na forach dla mam czy grupach społecznościowych opisy bywają niespójne i różnorodne. Każda kobieta zupełnie inaczej przeżywa poród, połóg, a także pierwsze miesiące życia z niemowlęciem. Jeśli jesteś w tego typu miejscach i czujesz, że nie służy Ci to w żadnym wypadku, a jedynie powoduje jeszcze większe obawy i trudności to serdecznie zachęcam Cię do opuszczenia tych miejsc. Jesteś mamą, która się boi, która nie do końca rozumie pewne swoje zachowania, co jednak jest bardzo istotne - która mocno się stara i jest zaangażowana. To co czujesz jest normalne, droga Autorko. Do tego nie dosypiasz, często nie dojadasz, stresujesz się zdrowiem swojego dziecka, a przecież jeszcze są inne rzeczy do zrobienia. To jest bardzo przytłaczające i frustrujące. Pomyśl może o wsparciu psychologicznym. Dodatkowe spojrzenie na to, a także pomoc profesjonalisty może dać Ci okazję do lepszego radzenia sobie w nowej sytuacji. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze i odnalezienia tego co jest Ci niezbędne!
Z tego, co Pani pisze wynika, że może Pani nie czuć się pewnie w nowej roli i obawiać się tego, że coś może się wydarzyć. Nowe sytuacje są dla nas trudne, jednak czasem na tyle, że potrzebne jest wsparcie z zewnątrz. Być może warto byłoby zasięgnąć pomocy psychologa lub psychoterapeuty, by łatwiej odnaleźć się w nowej sytuacji i znaleźć lepsze sposoby regulowania emocji. Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.