Pytania pacjentów (16)
-
Mam problem w związku. Razem z moją dziewczyną mieliśmy około półtora roku temu ciężki epizod. Miano
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To zrozumiałe, że tak złożona sytuacja może wywoływać wiele silnych emocji skutkujące odczuciem zagubienia czy przytłoczenia. Jeśli dobrze rozumiem, to zmaga się Pan z konfliktem wewnętrznym w… Więcej
-
Mieszkam ponad rok z chłopakiem. Jest dobrze i źle na zmianę. Ostatnio powiedziałam mu że nie mając
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, najistotniejsze jest Pani bezpieczeństwo. Przy pojawiających się myślach samobójczych wskazana jest konsultacja u psychiatry. Co do relacji, ma Pani prawo być w takiej, która daje… Więcej
-
Nie wiem czy to zaburzenie odżywiana ale myślę, że jestem uzależniona od jedzenia i ta zła relacja n
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, relacja z jedzeniem, która Panią niepokoi prawdopodobnie wymaga głębszego rozpoznania. Poznanie tego jak wpływa na różne aspekty życia oraz wypracowanie nowej, lepszej relacji to obszar,… Więcej
-
Dzień dobry mam problem ,bóle mam od 8 lat leczę się u psychiatry 8lat brałam lek setaloft 2 razy dz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, człowiek jest jednością w zakresie swojego ciała, myśli i emocji. W związku z tym również Pani bóle faktycznie mogą być psychosomatyczne. Leczeniem ich zajmuje się psychoterapia. Pozdrawiam. Więcej
-
Mam problem w związku... Jesteśmy razem od kilku miesięcy, jak się okazało dziewczyna okłamywała m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, absolutnie nikt nie powinien za Pana podejmować decyzji ani doradzać co zrobić. Możliwe jest jednak wsparcie w procesie decyzji oparte na rozpoznaniu potrzeb, emocji i oczekiwań. Przydatna… Więcej
-
Mam 12 lat i 159 cm wzrostu . Moja waga wynosi 42kg. Nie wiem czy mam zaburzenie odżywiania bo częst
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witaj, Twoje ciało się zmienia, a kultura promuje określony wizerunek. To zupełnie zrozumiałe, że chcesz dobrze się czuć w swoim ciele. Proponuję, żebyś porozmawiała z rodzicami o swoich niepokojach.… Więcej
-
Choruję na bulimię od 30 lat. .30 lat temu w małych miejscowościach mało kto wiedział o bulimii.. u
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, aktualnie złoty standard leczenia bulimii obejmuje psychoterapię we współpracy z psychiatrą ponieważ korzystne może być wsparcie farmakologiczne (to oceni lekarz). W mojej opinii przydatna… Więcej
-
Mam 12 oraz panicznie się boję śmierci ciągle w głowie mówię sobie rzeczy które mnie na chwilę uspok
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, dobrze że szukasz wsparcia. Przede wszystkim potrzebujesz porozmawiać z dorosłą, zaufaną osobą. Czy masz kogoś takiego w swoim otoczeniu? Może rodzic, pedagog/psycholog szkolny, może… Więcej
-
Witam, Jestem w związku z osobą chorującą na depresje. Osoba jest stałe zmartwiona, zmęczona oraz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, nikt nie da odpowiedzi czy czekać, czy wspierać. Nikt nie powinien nawet próbować podejmować tak ważnej decyzji za kogoś innego. Wyobrażam sobie, że Pan/Pani jest dużym trudzie w związku… Więcej
-
Dzień dobry Tydzień temu zerwałam z chłopakiem, byliśmy parą prawie 2 lata za to najlepszymi przyja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, rozstanie jest doświadczeniem straty. Każda zmiana związana ze stratą potrzebuje być zaopiekowana pod kątem emocji, swoistego doświadczenia i przepracowania żałoby. Przydatna jest… Więcej
-
Witam mam problem z mężem wpada w złość przy byle okazji a jak już jest problem jakiś to wtedy mówi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
z opisu wynika, że Pani mąż ma prawdopodobnie trudności z regulacją emocji. Gdy nieprzyjemna emocja eskaluje nie wie co z nią zrobić. Bardzo intensywne pobudzenie układu nerwowego… Więcej
-
Witam, chciałbym zapytać czy psycholog który mnie nie widział i nie słyszał tylko na podstawie opowi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, diagnoza bez rozmowy z pacjentem nie jest możliwa. Zatem ewentualne postawienie diagnozy na podstawie relacji Pańskiej żony byłoby nierzetelne i pozbawione wartości merytorycznej.… Więcej
-
Dzień dobry, Problem mój jest dość złożony w swojej istocie. Jestem w związku z obecną żoną od 11
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Odpowiedzi na te pytania są w Panu. Czasami trudno je wydobyć, bo blokują je trudne emocje, przekonania, oczekiwania, ukryte potrzeby i lojalności. Warto przyjrzeć się temu co utrudnia… Więcej
-
Witam. Mam 37 lat mój obecny partner ma 38 lat. Ja posiadam swoje dzieci i mój partner jedno. nie ma
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, warto przyjrzeć się temu jakiej zmiany Pani oczekuje? Trwanie w trudnej relacji, która jest źródłem napięcia generuje ogromne obciążenie. Pracy nad relacją w związku służy terapia… Więcej
-
Witam jestem z Partnerką od 10 lat mieszkałem u niej. Mieliśmy sprzeczkę słowną pierwszą taką od kie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
w relacjach nie da się określić matematycznego prawdopodobieństwa, ale biorąc pod uwagę wspólne lata wnioskuję, że byliście Państwo dla siebie ważni, a to dobrze rokuje. Takimi… Więcej
-
Witam po 28 latach zawiązku przez przypadek znalazłam w jego telefonie filmy porno które ogladal sie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Współczuję Pani tak trudnych doświadczeń. W takiej sytuacji silne emocje są zupełnie zrozumiałe. Pani zaufanie zostało nadwyrężone. Proszę sprawdzić czy przydatne byłoby przyjrzenie się sytuacji,… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…