Witam. Mam 37 lat mój obecny partner ma 38 lat. Ja posiadam swoje dzieci i mój partner jedno. nie ma

3 odpowiedzi
Witam. Mam 37 lat mój obecny partner ma 38 lat. Ja posiadam swoje dzieci i mój partner jedno. nie mamy wspólnych dzieci. Od 6 lat jestem w związku. Pierwsze małżeństwo skończyło się po 11 latach. Z obecnym partnerem znałam się wcześniej mimo moich przeżyć nie potrafię zmienić swojej zazdrości o obecnego partnera. Wczoraj pokłóciłam się z nim o to że pisała z kolegą o wspólnej koleżance a ja zobaczyłam to... To stara sprawa ale wracam do niej nie wiem dlaczego. Wczoraj pokłóciliśmy się o dzieci również ... Jego zdaniem robią co chcą i nie mam nad nimi kontroli, wszystkie niepowodzenia zgania na mnie. Stwierdził że to koniec naszego związku bo nie mam zasad i wykańczamy go psychicznie wracaniem do nieistotnych spraw. To nie pierwsza taka nasza kłótnia. Ale nigdy tak bardzo i stwierdził nawet dziś że mam się nie odzywać bo zrobi mi krzywdę tak ma dosyć mojego gadania. Nie wiem co mam zrobić nie chce aby to się skończyło ale nie potrafimy rozmawiać ze sobą. Boje się że jeszcze pogorsze to wszystko
Dzień dobry,
Jeśli Państwo mają duże trudności w komunikacji, proponuję udać się na terapię dla par. tego typu terapia może właśnie pomóc w lepszym komunikowaniu sobie swoich potrzeb, emocji czy uczuć, lepszym zrozumieniu siebie nawzajem. Z drugiej strony, jeśli np partner nie zgodzi się na terapie wspólną, a Pani ma duże trudności z nieuzasadnioną zazdrością, to jak najbardziej może Pani rozpocząc terapię indywidualną, to też powinno pomóc przede wszystkim Pani, ale i też w tych problemach relacyjnych. Na pewno ważne jest, by, jesli widzimy z esami nie potrafimy rozwiązać konfliktów w relacji, próbować skorzystać z pomocy specjalisty.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia par i małżeństw online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Przedstawiona sytuacja może wywoływać w Pani liczne emocje. To naturalne, że długotrwałe relacje mogą napotkać na trudności, a Pani wcześniejsze doświadczenia z poprzedniego małżeństwa mogą wpływać na Pani obecne uczucia i reakcje.
Bardzo ważne jest, aby teraz skupić się na otwartej i empatycznej komunikacji z partnerem. Wyrażając swoje uczucia i obawy w sposób szczery, mogą Państwo razem lepiej zrozumieć swoje wzajemne potrzeby. Warto również rozważyć ewentualne wsparcie terapeutyczne, które pomoże zgłębić wzorce zachowań i znajdować konstruktywne rozwiązania konfliktów.
Razem pracując nad lepszą komunikacją i wzajemnym zrozumieniem, jest duże prawdopodobieństwo, że jakość Pani związku ulegnie poprawie. Chociaż teraz może wydawać się to trudne, przepracowanie tych trudności może pomóc w kreowaniu zdrowszej i bardziej satysfakcjonującej relacji. Wszystkiego dobrego.
Dzień dobry, warto przyjrzeć się temu jakiej zmiany Pani oczekuje? Trwanie w trudnej relacji, która jest źródłem napięcia generuje ogromne obciążenie. Pracy nad relacją w związku służy terapia par. Pomaga ona stworzyć wzajemnie wspierającą więź, poprawić komunikację, zadbać o wzajemne potrzeby. Pozdrawiam.