lek.

Norbert Wojnar

Psychiatra, Seksuolog

9 opinii +dodaj

Umów wizytę
43 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Lekarz, specjalista psychiatra (obecnie, w trakcie kończenia specjalizacji szczegółowej w dziedzinie seksuologii). Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sport MedicumUsługa: pierwsza wizyta konsultacyjno-diagnostyczna (ok. 40 min.)

  Pierwszy raz byłam u lekarza z taką specjalizacją, muszę przyznać, że warto korzystać z takiej pomocy. Doktor przyjął mnie z ogromną cierpliwością, wyjaśnił wszystko szczegółowo, włączył leki, które już po tygodniu przyniosły pozytywny rezultat. Jestem szczęśliwa, że trafiłam na lekarza z powołania.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sport MedicumUsługa: pierwsza wizyta konsultacyjno-diagnostyczna (ok. 40 min.)

  Pan Doktor bardzo zaimponował mi tym, że pomimo iż czas wizyty znacznie się przedłużył, wysłuchał cierpliwie wszystkiego co miałem do powiedzenia. Widać że ma bardzo szeroką wiedzę w dziedzinie psychiatrii i psychologii.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sport Medicum

  Wizyta w przyjemnej atmosferze, doktor tak fajnie prowadzi rozmowę ze bardzo łatwo się otworzyć. Co najważniejsze- nie ignoruje pacjenta i próbuje pomóc

 • K
  Lokalizacja: Sport Medicum

  Doktor Wojnar to nowy etap w moich stosunkach do psychiatrów, zazwyczaj podchodziłam do nich sceptycznie, a ta wizyta była miłym zaskoczeniem. Wykazał się ogromnym zrozumieniem, cierpliwością i wsparciem. Pomógł mi jak żaden inny lekarz dotychczas.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sport MedicumUsługa: pierwsza wizyta konsultacyjno-diagnostyczna (ok. 40 min.)

  Pan doktor był profesjonalny, nie spóźnił sie, co dla mnie jest bardzo ważne. Był sympatyczny, słuchał. Polecam.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Sport Medicum

  Uważam, że doktor Wojnar jest dobrym specjalistą w swoim zawodzie. Umie wysłuchać pacjenta, odpowiedzieć konkretnie i rzeczowo na pytanie. Jestem zadowolona z wizyt u Doktora.

 • S
  Lokalizacja: Gabinety Terapeutyczne

  Konsultacja psychiatryczna, to dla mnie nowe doświadczenie więc do pierwszej wizyty podchodziłem z lekką rezerwą.Dziś jestem po 2 wizycie i z pełnym przekonaniem mogę go polecić. Lekarz dał się poznać jako osoba cierpliwa, potrafiąca słuchać dzięki czemu ani przez chwilę nie czułem się skrępowany i spokojnie mogłem opowiedzieć o swoich objawach (cierpię z powodu szumów usznych i w mniejszym stopniu nadwrażliwości słuchowej). Szeroka wiedza z zakresu doboru leków oraz otwartość na sugestie pacjenta (co było dla mnie miłą niespodzianką) zaowocowały pierwszymi pozytywnymi rezultatami już po pierwszej wizycie (w moim przypadku to upragniony sen). Moje schorzenie nie jest typowe, więc liczę się z faktem, że leczenie może okazać się długotrwałe i niekoniecznie zakończone całkowitym ustąpieniem objawów a jednak dziś mam w sobie o wiele więcej nadziei, że będę mógł funkcjonować normalnie niż jeszcze miesiąc temu.

 • M

  To była moja pierwsza wizyta, nie tylko u tego lekarza, ale w ogóle u specjalisty psychiatry. Bałam się bardzo. Pan doktor okazał się osobą niezwykle sympatyczną, co zdecydowanie ułatwiło mi przełamanie się, rozmowę. Trudno mi jeszcze oceniać trafność doboru leczenia, jest zbyt wcześnie. Nie zmienia to faktu, że śmiało polecam wizytę u pana Wojnara wszystkim, którzy obawiają się pierwszego kontaktu z psychiatrą.

 • T

  Bardzo sympatyczny i kompetentny lekarz -- moja wizyta wynikala z dosc kryzysowej potrzeby i chwilowego braku dostepu do mojego lekarza prowadzacego; pan doktor bardzo mi pomogl uwzgledniajac zarowno moje potrzeby jak i praktyki mojego lekarza prowadzacego.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Lekarz, specjalista psychiatra (obecnie, w trakcie kończenia specjalizacji szczegółowej w dziedzinie seksuologii). Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2004-2008 związany z Katedrą Psychiatrii CM UJ, w ramach studiów doktoranckich. Jako doktorant prowadził szkolenia i zajęcia dla studentów Wydziału Lekarskiego, Lekarsko-Dentystycznego, Pielęgniarskiego i Położniczego, oraz uczestniczył w opiniowaniu sądowo-psychiatrycznym przy ówczesnym Zakładzie Patologii Społecznej. Jeszcze w czasie studiów medycznych, poszerzał wiedzę na drugim kierunku studiów, studiując psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletnie doświadczenie kliniczne zdobywał pracując w wielu placówkach na terenie województwa małopolskiego i śląskiego (całodobowe oddziały kliniczne i szpitalne, oddziały odwykowe i nerwicowe, oddziały dzienne, poradnie, i in.). Dzięki temu, w praktyce zawodowej zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem dolegliwości z zakresu psychiatrii dorosłych w sposób holistyczny i eklektyczny, z uwzględnieniem różnych szkół i ich doktryn. Systematyczne podnoszenie kwalifikacji, uczestniczenie w konferencjach i szkoleniach, sprawia, że w swojej codziennej praktyce poszukuje optymalnych i opartych na dowodach (ang. EBM) rozwiązań diagnostyczno-terapeutycznych, na miarę indywidualnych potrzeb pacjentów.

  Doświadczenie zawodowe
  • Centrum Medyczne PROFEMED (grupa LUX MED). Ambulatoryjna opieka psychiatryczna.
  • Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach. Specjalizacja w dziedzinie seksuologii (w trakcie).
  • Szpital Powiatowy w Oświęcimiu. Kompleksowe świadczenia lekarskie (w tym dyżury lekarskie) w Oddziale Psychosomatyki i Psychiatrii. Zastępca Lekarza Kierującego Oddziałem (ordynatora)
  • Nowy Szpital Sp. z o. o. w Olkuszu. Świadczenia zdrowotne w zakresie pełnienia dyżurów lekarskich w Oddziale Psychiatrycznym
  • Centrum Promocji Zdrowia - Ośrodek Medyczny S.C. w Jaworznie. Świadczenie obowiązków lekarza Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach kontraktu z NFZ i komercyjnych porad psychiatrycznych.
  • Specjalistyczny Psychiatryczny ZOZ w Bielsku-Białej. Pełnienie dyżurów lekarskich w Izbie Przyjęć i oddziałach psychiatrycznych.
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie. Konsultacje lekarskie z zakresu psychiatrii.
  • Klinika Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Specjalizacja w dziedzinie psychiatrii.
  • Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie. Staż podyplomowy.

  Zakres i przebieg udzielanych świadczeń
  Oferta kierowana jest do osób pełnoletnich i zmagających się z cierpieniem na skutek przeżywania różnorakich objawów psychopatologicznych w przebiegu:
  • zaburzeń rytmów okołodobowych (np. bezsenność, nadmierna senność, lęki nocne i koszmary senne, jet lag, itp.);
  • zaburzeń nerwicowych, związanych ze stresem i pod postacią somatyczną (np. napady lęku, fobie, niesprecyzowany lęk, ASR i PTSD, natręctwa i przymusowe powtarzanie czynności, hipochondria, bóle psychogenne, wypalenie zawodowe, przewlekłe zmęczenie, itp.);
  • zaburzeń psychicznych wieku podeszłego i w wyniku uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego (tzw. demencje/otępienia, psychozy poudarowe/pozawałowe, itp.);
  • zaburzeń nastroju (np. mania, depresja, ChAD, )
  • okołoporodowych zaburzeń psychicznych i w przebiegu ciąży (np. depresja, psychoza, itp.);
  • psychoz (np. schizofrenia, halucynozy, paranoje, itp.);
  • zaburzenia odżywiania (np. anorexia, bulimia);
  • zaburzeń seksualnych (np. przedwczesny wytrysk, impotencja, itp.);
  • nadużywania szkodliwego i uzależnień od substancji (w tym leków);
  • zaburzeń psychicznych u chorych somatycznie;
  • niepełnosprawności intelektualnej;
  • nieorganicznych i organicznych zaburzeń osobowości.

  Spotkanie z psychiatrą obejmuje wywiad i badanie psychiatryczne, diagnozę, ustalenie planu leczenia, udzielenie wsparcia i porad, oraz informacji dotyczących dalszego postępowania (tzw. profilaktyka). Korzystając z konsultacji istnieje możliwość uzyskania pełnej informacji, jakie działania należy podjąć, aby skutecznie poradzić sobie z problemem. W razie potrzeby istnieje możliwość wystawienia zaświadczenia lekarskiego lub opinii psychiatrycznej, skierowania na leczenie (stacjonarne lub dzienne; psychoterapię w warunkach ambulatoryjnych) lub dodatkowe badania. Psychiatra, jako jedyny specjalista, w określonych sytuacjach może wystawić zaświadczenie lekarskie o niezdolności do pracy (druk ZUS ZLA; tzw. druk „L4”) za okres czasu dłuższy niż 3 dni wstecz od daty wizyty/badania.

  W ramach pierwszej wizyty (konsultacji pierwszorazowej) główny nacisk kładziony jest na aktualnych przyczynach poszukiwania pomocy oraz na dotychczasowym przebiegu chorowania i leczenia (tzw. historia choroby), jeżeli takowy miał miejsce. Dlatego na pierwsze spotkanie należy przynieść ze sobą skompletowaną i w miarę możliowści całą dotychczasową dokumentację medyczną. Następnie zostaną przedstawione możliwości terapeutyczne i szczegółowy plan terapii. Takie spotkanie może mieć charakter pojedynczej wizyty lub może być kontynuowane w postaci kolejnych wizyt terapeutycznych. Pierwsza wizyta stanowi punkt wyjścia do dalszej pomocy.

  W ramach kolejnych wizyt kontrolnych (terapeutycznych) główny nacisk kładziony jest na ocenę postępów leczenia, dodatkowych metodach eliminowania utrzymujących się i/lub nowopowstałych objawów, oraz na udzielaniu informacji zwrotnych i odpowiedzi na pojawiające się pytania. W miarę potrzeb i dalszych zaleceń kolejne spotkania obejmują najbardziej odpowiednią, dostosowaną do problemu, formę pomocy. Wizyty kontrolne odbywają się najczęściej raz w miesiącu, choć w początkowym okresie mogą odbywać się częściej celem zintensyfikowania lub zmodyfikowania leczenia w zależności od rodzaju indywidualnej odpowiedzi. Dzięki wizytom kontrolnym możliwe jest dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentów.

  Sposób rezerwacji wizyty:
  1) telefoniczny (p. dane kontaktowe przy adresie konkretnego gabinetu lub poniżej w Uwagach);
  2) za pomocą kalendarza w znanylekarz.pl.

  UWAGI:
  Niezależnie od dotychczasowego leczenia psychiatrycznego (np. u innych lekarzy), na pierwszą wizytę należy zarezerwować 40 min. (proszę zaznaczyć kolejne po sobie dwie wizyty dwudziestominutowe, czyli 2x20 min.). Przy braku dostępnych dwóch, następujących po sobie wizyt po 20 min., należy takie znaleźć w innym dniu, żeby zarezerwować pierwszą wizytę czterdziestominutową. Następne (czyli druga, trzecia, itd.) wizyty proszę rezerwować na 20 min. w kalendarzu.

  Bezpośrednie numery telefonów do gabinetów:
  - Gabinety Terapeutyczne (nastąpiła zmiana nazwy ulicy z dotychczasowej na ul. Józefa Grzesiaka "Czarnego" 10/54) - nr +48_533_433_777.
  - Sport Medicum (ul. Stefana Rogozińskiego 6/Lokal U5-U6) - nr +48_690_040_903.

Specjalizacje

 • Psychiatria

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - wydział lekarski

Publikacje

 • Zyss, T., Zięba, A., Dudek, D., Datka, W., Siwek, M., Wróbel, A., Grabski, B., Mączka, G., Brudkiewicz, P., Wojnar, N., Laczyrska, M., Borowiecka-Kluza, J., Zygmuntowicz, M. i Polański, A. (2010). The efficacy of transcranial magnetic stimulation in the treatment of depression. Przegląd Lekarski, 67(9), 666-673.
 • Heitzman, J. i Wojnar, N. (2007). Zaburzenia i choroby afektywne. W: J. Heitzman (red.). Psychiatria. Podręcznik dla studiów medycznych. Warszawa: PZWL.