dr n. med.

Zbigniew Małachowski

Ginekolog

127 opinii +dodaj

Umów wizytę 26 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dr n. med. Zbigniew Małachowski - specjalista chorób kobiecych i położnictwa II-ego stopnia. Przez 31 lat pełnił funkcję zastępcy ordynatora na oddziale ginekologiczno-położniczym ... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Informacje o lekarzu

O mnie

 • Dr n. med. Zbigniew Małachowski - specjalista chorób kobiecych i położnictwa II-ego stopnia. Przez 31 lat pełnił funkcję zastępcy ordynatora na oddziale ginekologiczno-położniczym w Szpitalu Wojewódzkim im. J. Babińskiego we Wrocławiu.

  Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych. Dwuletnia współpraca z Instytutem Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu zaowocowała skonstruowaniem pierwszego w Polsce aparatu służącego do niszczenia tkanek przez ich zamrażanie (kriochirurgia). Na bazie którego powstał nowoczesny aparat KS-2, którego producentem jest Kriosystem z Wrocławia. Dr n. med. Zbigniew Małachowski jako pierwszy w Polsce wprowadził metodę kriochirurgii w leczeniu zmian chorobowych szyjki macicy, pochwy i sromu.

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Choroby

 • endometrioza
 • mięśniaki macicy
 • menopauza
 • zmiany chorobowe szyjki macicy (nadżerki)
 • ropnie i torbiele gruczołu Bartholina
 • torbiele jajników
 • zmiany chorobowe pochwy i sromu
 • wypadanie narządów płciowych
 • zaburzenia hormonalne
więcej

Zdjęcia

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Do Doktora trafiłam rok temu z dysplazją. Był to dla mnie czas niepokoju.Dziś chciałam z całego serca podziękować niezwykłemu człowiekowi za Jego uśmiech, spokój, ogromną wiedzą i doświadczenie. Wielka szkoda, że Pana Doktora nie można sklonować :) w każdej przychodni powinien być Taki Lekarz !!! Teresa K.

 • bardzo dobry

  Gorąco polecam Pana Doktora. Fachowość, doświadczenie, delikatność, niesienie pomocy dosłownie o każdej porze dnia i nocy to tylko kilka cech, które wymienię. Moje leczenie okazało się dość długie, Pan Doktor nigdy nie okazał nawet cienia zniecierpliwienia, wręcz przeciwnie, zawsze chętnie służył pomocą. W dobie, gdzie lekarze naciągają ludzi na kolejne wizyty Pan Doktor często albo nie brał za nie ani grosza, albo obniżał cenę. Profesjonalizm i człowieczeństwo w każdym calu !!! Dziękuję jeszcze raz Panie Doktorze :)

 • bardzo dobry

  Lekarza szukałam po przeprowadzce. Męczyłam się z nadżerką, której wcześniejszy lekarz u mnie nie wykrył. Trafiłam w doświadczone ręce i do tej pory odwiedzam Pana Doktora regularnie. Pan Doktor jest miły, sympatyczny i zabawny. Jego gabinet nie wygląda co prawda jak z katalogu, ale dla mnie najważniejsze jest to, że jest fachowcem. Zawsze chętnie odpowie na pytanie, rozwieje wątpliwości i wytłumaczy. Badania przeprowadza starannie i bardzo delikatnie. Plusem jest to, że nie nalega na stosowanie środków farmaceutycznych jeśli to nie jest faktycznie niezbędne. Osobiście polecam.

 • bardzo dobry

  Pan doktor jest prawdziwym profesjonalistą. Spokojny, rzetelny, konkretny. Dopóki przyjmuje, nie wybiorę się do nikogo innego.

 • bardzo dobry

  Wspaniały lekarz i niesamowicie inteligentny. Jesli jakas kobieta boi sie badań i lekarza ginekologa powinna przyjść do Pana Doktora. Bez obaw,zapewniam! Jego kontakt z pacjentem jest bezstresowy a wiedza ogromna.Wielki fachowiec. Zawsze będzie moim lekarzem.Dziekuje serdecznie Panie Doktorze!

 • bardzo dobry

  Jestem miło zaskoczona doktorem. Bardzo sympatyczny człowiek. Potrafi wytłumaczyć każda rzecz i widać że zna się na tym co robi. Gorąco polecam.

 • bardzo dobry

  Do dr Małachowskiego trafiłam dzięki mojej córce. Mieszkam w innym mieście, prawie 100 km od Wrocławia. W 2008 r. w miejscowości, w której mieszkam, usunięto mi macicę wraz z jajnikami. Operujący lekarz oznajmił mi, że teraz nie muszę już chodzić na żadne kontrolne badania ginekologiczne. Przez kilka lat nic się nie działo, potem zaczęła mi wypadać na zewnątrz pochwa, zmieniając moje życie w koszmar. Operujący mnie wcześniej ginekolog powiedział, że mogę tak jeszcze trochę pochodzić, tylko problem był w tym, że ja już nie byłam w stanie chodzić. Moja córka zabrała mnie więc do swojego ginekologa - dr Małachowskiego. Już podczas pierwszej wizyty wiedziałam, że trafiłam w dobre ręce. Doktor wszystko mi wyjaśnił i udzielił odpowiedzi na każde moje pytanie. Zgodziłam się od razu na operację, bo czułam, że doktor jest bardzo dobrym fachowcem. Po miesiącu przygotowań odbyła się operacja korekcyjna przedniej i tylnej ściany pochwy, mięśni dna miednicy i krocza, usunięto również torbiel. Jestem 6 tygodni po operacji i czuję się wspaniale, nic mi nie dokucza, mogę swobodnie chodzić. Dziękuję dr Małachowskiemu i polecam go jako wspaniałego fachowca i człowieka, z którym można porozmawiać, uzyskiwać wyczerpujące odpowiedzi oraz liczyć na pomoc.

 • bardzo dobry

  Dr Małachowski to bardzo profesjonalny lekarz o ogromnej wiedzy i konkretnym podejściu do pacjenta. Początkowo wybrałam się do Pana doktora na badanie kontrolne, po czym okazało się, że żaden z poprzednich ginekologów nie wykrył u mnie postępującej nadżerki. Zabieg jej usunięcia przeprowadzony został po prostu fachowo i nie ma się co dziwić, ponieważ warto wiedzieć, że dr Małachowski(jak podaje informacja na stronie internetowej www.ginekolog.wroclaw.pl) jako pierwszy w Polsce wprowadził metodę kriochirurgii w leczeniu zmian chorobowych szyjki macicy, pochwy i sromu. Jest także współtwórcą aparatu do wykonywania zabiegów podaną metodą. Co tu dużo mówić - polecam serdecznie pod każdym względem. Warto mieć poczucie, że nasze zdrowie jest w dobrych rękach

 • bardzo dobry

  Do p. Małachowskiego trafiłam szukając ginekologa z pozytywnymi opiniami. Od kilku dni skarżyłam się na silne bóle, ginekolog w przychodni powiedział, że to normalne. Pan doktor podczas wizyty zrobił dokładny wywiad, podczas samego badania był bardzo delikatny i miły. Odpowiedział na wszystkie moje pytania i podstawił diagnozę: jechać do szpitala. Na oddziale ginekologicznym spędziłam tydzień pod kroplówką z antybiotykiem. Bardzo się cieszę, że trafiłam na kompetentnego lekarza, który mi pomógł i nie zignorował moich objawów. Jak najbardziej polecam!

 • bardzo dobry

  Bardzo polecam Pana doktora Małachowskiego. Jest bardzo dobrym specjalistą, zastosował u mnie zabieg kriochirurgiczny, po którym ustąpiło swędzenie i zmiany chorobowe - ciągnęły się 11 lat! Jest lekarzem bardzo życzliwym, spokojnie odpowiadającym na pytania pacjentki. Bardzo się cieszę, że trafiłam na takiego lekarza.

Najbliższe terminy:

kolejne dni