Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Gabinet

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych ginekologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Informacje ogólne Lek. Andrzej Banach ukończył studia w 1986 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. W 1991 roku uzyskał tytuł specjalist...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

  • choroby ginekologiczne
  • zaburzenia miesiączkowania
  • menopauza
Pokaż wszystkie leczone choroby

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie od pacjentów

4

Ogólna ocena
14 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Inny

Bardzo polecam pana doktora Andrzeja Banacha parom, które starają się o potomstwo. Pan doktor ma ogromną wiedzę na temat przyczyn niepłodności, jest bardzo dociekliwy i patrzy holistycznie na pacjentów. Co dla mnie ważne, szuka przyczyny i po jej wyleczeniu może naturalnie I godziwie dojść do poczęcia. Pan doktor dopatrzył się nieprawidłowości w wynikach u męża (mimo, że były niby w normie, ale stosunek jednego wyniku do drugiego był nieprawidłowy), na co żaden wcześniejszy lekarz nie zwrócił uwagi. Dzięki wizycie u Pana doktora po kilku latach starań doczekaliśmy się potomstwa. Bardzo dziękujemy!


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Inny

Lekarz się spóźnił. Był niemiły i opryskliwy. Chciałam potwierdzić ciąże, zbadał, zrobił USG (2 tyg po spodziewanej miesiączce) nie mogłam sie doczekac tego dnia, ze zobaczę swoje wymarzone dziecko, byłam pełna obaw czy wszytsko jest w porządku, chciałam zobaczyć tą maleńką, a dla mnie bardzo ważną kropeczke. Brak jakichkolwiek wyjaśnień co Pan Doktor widzi na USG, nic mi nie pokazał, poprosiłam o wydruk, nie dostałam bo ,,przecież tam nic nie widać, tam jest tylko mała kropka” ale ta kropka jest moim dzieckiem i chciałabym mieć jego pierwsze zdjęcie z usg. Pretensje, ze nie znam swojej grupy krwi i o to ze głośno wzdycham podczas badania. Po prostu płakałam, oczekiwałam od Pana więcej empatii oraz informacji, czy ta mała kropka jest odpowiedniej wielkości jak na swoj wiek i czy wszytsko na badaniu jest w normie..

lek. Andrzej Banach

Pani Agnieszko, Przysłowie mówi..."Jak chcesz psa uderzyć to kij się znajdzie", Dużo już na swój temat przeczytałem, ale, że się spóźniłem to pierwszy raz...Nie zaspałem, a procedury przygotowania pacjentek z powodu wirusa są tak skomplikowane, że rzadko kiedy udaje się rozpocząć wizytę punktualnie, i jak się orientuję długo Pani nie czekała. Pozostałe życzenia m. in zdjęcia nie wchodzą w zakres świadczeń NFZ, wręcz płatnik wymaga, aby zdjęcie pozostało w dokumentacji...więc nie mogła go Pani otrzymać. Wzdychała Pani w czasie całej wizyty jakby było jakieś cierpienie i związane jak sądzę z chęcią otrzymania zwolnienia jakoś dziwne bo potem u położnej jęków nie było. Szanowna Pani, z grupą krwi to powiedziała Pani, że jej nie posiada i nie wie jaka jest co w ciazy ma znaczenie, a ją na pewno Pani musiała mieć robioną bo przecież juz Pani rodziła. Mała kropka to trudno coś więcej o tym powiedzieć ponad to , że to ciąża. Wydaje mi się, że gabinet to nie supermarket, aby wziąć z półki co się chce i zwolnienie też tam nie leży .


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Inny

Byłam na wizycie prywatnej dotyczącej zdrowia i płodności. Merytoryczność, dokładność i szczegółowość wywiadu, olbrzymia wiedza z zakresu medycyny komplementarnej czynników chorobowych i zaburzeń hormonalnych, metabolicznych w tym insulinooporności i hiperinsulinemii, homocysteiny, genetyki MTHFR i PAI, niedoborów witamin i ich suplementacyjnego wyrównywania, odchudzania, odpowienich diet i wsparcia lekowego, odtruwania z metali ciężkich i glifosatu, immunologii KIR i komórek NK, chorób tarczycy w tym Hashimoto i endometriozy, stosowania LDN. To były tematy na które mogłam podyskutować bez zadęcia doktora. Jestem usatysfakcjonowana uzyskanymi informacjami i przepisanymi sposobami suplementacji i leczenia. Nie rozumiem tych dziwnych zarzutów ...raczej emocjonalnych i niemerytorycznych. Cieszę, sie, że wreszcie trafiłam na kompetentnego lekarza holistycznie oceniającego mój stan zdrowia i podejście do prokreacji po trzydziestce bo to już niebezpieczny czas i doktor potrafi właściwie do tego przygotować.

lek. Andrzej Banach

Dziękuję Pani za tak szerokie omówienie moich kwalifikacji i spojrzenie holistyczne na pacjenta.


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Inny

Nigdy w życiu nie polecam nikomu! Powiedziałam na początku wizyty, ze staram się od ponad 1,5 roku o dziecko. Przyszłam, ponieważ okres spóźnia mi się 2 tygodnie, zrobiłam test ciążowy- pozytywny, wyniki neta hcg-poziom odpowiadający 4 tygodniowi ciazy.Lekarz zapytał, czy na coś choruje i to koniec wywiadu. Podczas badania usg, zapytał czy zaszłam w ciąże w styczniu? Podałam na początku wizyty datę ostatniej miesiączki i wydaje mi się, ze to rola lekarza jest to ustalić, kiedy mogło dojąc do zapłodnienia. Lekarz nic nie pokazał na badaniu usg, nic nie objaśnił, kazał się ubrać i powiedział, ze nic nie może stwierdzić. Po moim pytaniu, co to znaczy, usłyszałam: „czegoś takiego nigdy nie widziałem, nie wiem czy to spłaszczone jajo jest żywe czy martwe” oraz, ze mam przyjęć za tydzień i wziąć luteinę na podtrzymanie. Pytając, co może być tego przyczyna, dr odpowiedział „ począwszy od wieku, po choroby”. Mam 30 lat i to moja pierwsza ciąża, natomiast nie uważam, abym była za stara na ciąże. Odradzam serdecznie!!

lek. Andrzej Banach

W dzisiejszych czasach 30 letnia kobieta musi się przygotować do ciąży zarówno diagnostycznie jak i zdrowotnie, a Pani tego nie zrobiła mimo 1,5 letnich starań Nie padło stwierdzenie: „czegoś takiego nigdy nie widziałem bo wielokrotnie widziałem! ,,Ale mogłem powiedzieć to:"nie wiem czy to spłaszczone jajo jest żywe czy martwe” co jest klarownym określeniem widzianego obrazu. Pokazywać nie było czego bo była wątpliwość czy to żywa ciąża. Życzę Pani, aby się udałe, ale mam obawy, że nie...Została Pani zabezpieczona lekami tak, aby w przypadku późniejszego zajśćia w ciążę pomóc jej. Pytanie o "zajście w ciążę" ma znaczenie u starających się, bo celują w dni płodne, a obraz USG nie potwierdzał takiej dużej ciąży, więc było to pytanie dodatkowe mające rozwiać moje wątpliwości. Gdybym mógł ustalić kiedy doszło do zapłodnienia na podstawie prawidłowego obrazu USG to bym to zrobił, ale ten obraz nie był prawidłowy. Pytanie o choroby było jak najbardziej na miejscu...a o co Pani nie zapytałem, a powinienem?


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Ciąża

Dr.Banach doprowadził do końca moja ciążę z rewelacyjnym skutkiem mam wspaniałą zdrową córeczkę
Jest rewelacyjnym lekarzem a to że nie słodzi pacjentkom i jest szczery uważam za zaletę podtrzymywał mnie na duchu cały czas przeprowadzał.szczegolowe badania to mija trzecia ciąża i nigdy nie czułam się tak dobrze prowadzona zaopiekował się mną w taki sposób jakbym była jedyną pacjentką
Polecam Doktora dziewczynom które liczą na profesjonalizm a nie na słodkie niunianie
Dziękuję Panie doktorze A.Hryncyszyn

lek. Andrzej Banach

Dziękuję za słowa uznania, bo przychodzą do mnie Panie , którym inni albo nie mogą, albo nie chcą prowadzić niepłodności lub trudnej obciążonej różnymi czynnikami ciąży. Te Panie którym udało mi się pomóc mimo, że wcześniej wielokrotnie traciły ciąże i nikt sie dokładnie nad nimi nie pochylił, zbywając niepowodzenie, że taka jest statystyka są najlepszym dowodem moich wysokich kwalifikacji zawodowych. Może ciekawie można by przytoczyć słowa imć pana Zagłoby..."Jam to nie chwaląc się sprawił".


N
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet

Moja pierwsza - i z pewnością ostatnia - wizyta u dr Banacha zaczęła się od moich wyjaśnień, że od dwóch lat staram się o dziecko. Tu usłyszałam "ale co to znaczy że stara się pani o dziecko? odstawiła pani tabletki? nie brała pani? to czym się różnią starania od nie-starań?". Nie wiem z jaką szczegółowością miałam odpowiedzieć na to pytanie. Na moje skargi na ból brzucha (mam kamicę żółciową) usłyszałam, że pewnie mąż ciągle zaraża mnie jakąś infekcją i stąd ten ból. Zero pytań o przewlekłe choroby, zażywane leki. Po badaniu doktor napisał mi na kartce badania, które mam zrobić - większość z nich niedawno zrobiłam, więc poprosiłam o ich weryfikację - w odpowiedzi usłyszałam, że doktor nie analizuje wyników badań w ramach wizyty komercyjnej (akurat byłam na NFZ) i nie odpowie mi jeśli nie przyjdę prywatnie. Kompletny brak zainteresowania tym co mówiłam, ciągłe przerywanie odzywkami w stylu "co?", "no i?". A na koniec stwierdzenie, że wszystkie objawy to na pewno przez stres. I recepta na progesteron - to już kompletnie nie wiem po co. Po stokroć nie polecam.

lek. Andrzej Banach

Diagnozowanie i leczenie niepłodności realizowane jest ramach wizyt prywatnych tym bardziej, że badania najczęściej nie mają związku ze stanem ginekologicznym. Pani przyszła w ramach NFZ więc uściśliliśmy w toku wywiadu o co Pani chodzi i otrzymała Pani informacje w jakim trybie może mieć Pani skonsultowane swoje wyniki. Dlatego zero pytań o inne choroby i leki, ponieważ tym zajmują się również w Pani przypadku inni specjaliści a nie ginekolog. Coś się Pani pomyliło z tą kamicą żółciową i zarażaniem przez męża...to mogło dotyczyć infekcji intymnych i leczeniu tylko jednego z partnerów, to potem nie leczony zaraża przeleczoną żonę. Oczekiwania Pani przekraczały ramy wizyt. Dziękuję za podzielenie się swoimi wrażeniami i możliwość odpowiedzi na Pani zarzuty.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Ciąża

Stanowczo odradzam ! Nie mając żadnych wyników stwierdził u mnie ciążę zagrożoną i hashimoto( widząc jedynie bielactwo na moim ciele). Stwierdził że nie wiadomo czy ta ciąża się utrzyma i zadał pytanie : a Pani chcę w ogóle utrzymać tą ciążę ?!Nic nie wytłumaczył szczegółowo podczas wizyty, nie założył mi nawet karty ! Wychodząc z tamtad nie wiedziałam zupełnie nic, nawet w którym tygodniu ciąży dokładnie jestem. Na moje pytania odpowiadał bardzo zdawkowo. Przepisał leki, gdzie inni lekarze (ginekolog i kardiolog) widząc ich listę złapali się za głowę. Nie wiadomo dlaczego i na jakiej podstawie zostały mi przepisane takie leki. Na szczęście wiem już teraz od innego ginekologa, że ciąża wcale nie jest zagrożona. Ten lekarz narazil mnie tylko na niepotrzebny stres i przekazał nieprawdziwe informacje o moim stanie zdrowia.

lek. Andrzej Banach

Cieszę, się, że wyrażą Pani swoją opinię i przypominam sobie tę wizytę. Przeraził mnie rozmiar tego bielactwa który baaaardzo często towarzyszy zapaleniu tarczycy, a na które dotychczas żadem ginekolog nie zwrócił uwagi. Pamięta Pani co odpowiedziałem na Pani pytanie dlaczego nikt przedtem tego nie powiązał? Jakie inne badania potrzebuje Pani do stwierdzenia zagrożenia ciąży? Można zrobić i otrzymała Pani długą listę, ale na pierwszej wizycie ważne jest "Szkiełko i oko lekarza"...Badanie palapcyjne napięćia macicy, i USG czyli ocena wyglądu pęcherzyka, częstości bicia serca płodu, ewentualnie wielkości ciałka żółtego. Coś było na tej wizycie nie tak skoro otrzymała Pani leki na receptę. A to żę ktoś inny łapie się za głowę, to znaczy, że inaczej ocenia sytuację, ale nawet jakby Pani poszła jeszcze do 5 innych lekarzy to nie znaczy , że wiedzą lepiej , ale załóżmy , że wiedzą...więc oddała się Pani w ich ręce. Apropos zdrowa poxszła Panido kardiologa? Ja uznaję, że jestem tylko przewodnikiem, a pacjent decyduje czy chce korzystać z porad, nie to idzie gdzie indziej. Jeśli Pani nie zrozumiała co do Pani mówiłem, to zawsze można było wrócić i dopytać. Karta ciąży? a jaka duża ta ciąża na I wizycie? Czy karta coś zmienia? Ciąża to nie tylko stan tu i teraz, skutki mogą się pojawić w III trymestrze...oby nie!


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum Ginekologii Niepłodność

Dr Banach to lekarz bardzo profesjonalny. Jest osobą, która zajmuje się ginekologią i naprotechnologią z powołaniem. Odbywa co chwilę kolejne kursy/ szkolenia dzięki czemu jest na bieżąco z medycznymi nowinkami. Do każdej pacjentki podchodzi indywidualnie. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Zleca wiele badań, o których rzadko kiedy się słyszy, a których wyniki są istotnym elementem w drodze do upragnionego macierzyństwa.
Po wielu miesiącach starań (gdy poprzedni lekarz rozkładał juz ręce) dr Banach podjął się tego wręcz niemożliwego zadania jakim stało się dla mnie zajście w ciążę. Zlecone badania o których nawet nie miałam pojęcia zdjagnozowały u mnie wiele chorób.
Po trzech miesiącach od wprowadzenia prawidłowego leczenia i suplementacji zobaczyłam na teście dwie upragnione kreski. Prowadziłam u dr Banacha dwie problematyczne ciąże - dzięki niemu obie zdrowe, obie donoszone.
Polecam pana Doktora z czystym sumieniem. Jest osobą zadaniową, kompetentną i do każdej ciąży podchodzi indywidualnie. Idzie się do lekarza po fachową pomoc, a nie na kawę i pogaduchy. Liczy się efekt końcowy do którego dr Banach przykłada się na 100%. Nigdy nie zaufam innemu lekarzowi. Jeżeli marzycie z partnerem o dziecku i straciliście już nadzieję to doktor jest tą osobą dla której nie ma rzeczy niemożliwych! Wspaniały człowiek!

lek. Andrzej Banach

Człowieka trzeba leczyć a nie objawy...to jest cała tajemnica. Widać mam szerszy warsztat, ale też chyba odpowiedzialność cywilną kiedy przychodzą do mnie pacjentki wyganiane z innych gabinetów i to często prywatnych, że to dla nich za trudne ciaże...z zakrzepicami, trombofiliami, chorobami immunologicznym, mięśniakami, APSami, obumarciami ciąż w przeszłości i tak dalej, i tak dalej ,wiele by jeszcze pisać!


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Ciąża

Bardzo konkretny i doświadczony lekarz. Rozwiewa wszystkie wątpliwości pacjentki. Odpowiada cierpliwie i rzeczowo na wszystkie pytania. Jest serdecznym, miłym i ciepłym człowiekiem. Daje poczucie bezpieczeństwa, szczególnie ważne dla kobiet w kolejnej ciąży, gdzie pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem. Czułam się spokojna pod opieką takiego lekarza, Doktor napawał mnie optymizmem. Jestem trochę ciężkim przypadkiem, a Doktor i tak się podjął... pomógł mi zajść w ciąże i doprowadził ją do końca. To i wyłącznie dzięki Doktorowi urodziłam zdrowego Synka w sierpniu 2018 roku.
Bardzo kompetentny lekarz. Mogę polecić z czystym sumieniem, bo Pan Doktor wszystko ogarnia:) nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Pana Doktora nie da się ocenić w 5 gwiazdkach bo zasługuje na wiele więcej. Pozdrawiam Doktorze!

lek. Andrzej Banach

Wykorzystuję całą wiedzę jaką posiadam, aby pomóc. I to z zakresu którego nauczyłem się od polskich profesorów. Jeśli już to od amerykańskich czyli Hilgersa i Virgil...A to zupełnie inny poziom.


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum Ginekologii ciąża

Po pierwszej skomplikowanej ciąży i ciężkim porodzie czego skutkiem była konieczność rehabilitacji dziecka i inne konsekwencje zdrowotne, bardzo długo poszukiwałam odpowiedniego lekarza który poprowadzi moją drugą ciążę... na dodatek jak dowiedziałam się ostatnio oglądając "Bridget Jons Baby" starczą ciążę bo po 40ce.Przeczytałam dziesiątki opinii, odbyłam kilkanaście rozmów z matkami oczekującymi na narodziny i tymi dawno po porodzie...i nic. Każdy z proponowanych lekarzy mimo wielu zalet merytorycznych i osobowościowych nie miał tego czegoś czego poszukiwałam... Czego? Czegoś co dawałoby mi poczucie bezwzględnego bezpieczeństwa podczas trudnej podróży. Zaczęłam prosić Opatrzność o lekarza dla mnie.Dalej szukałam.Kiedy zobaczyłam zdjęcie dr Banacha i opinie o doktorze decyzja była natychmiastowa i pewność że to ten człowiek.Tak z Nieba dany! To jest dla mnie Profesor Banach co jak Prof.Rafał Wilczur tytułowy "Znachor" stawia diagnozę trafnie bo "czyta" swego pacjenta nie tylko zlecając szereg badań ale i wnikliwie obserwując go. Tak rozpoznał u mnie kilka chorób co zostało potwierdzone.Chylę czoło.Doktor ma ogromną wiedzę i nie zatrzymał się na etapie lekarza wykonującego zawód ,zamkniętego w gabinecie by pobierać za wizytę.Zdobywa aktualne wiadomości bierze udział w konferencjach jest wg mnie aktywnym naukowcem i badaczem (naprotechnologia, genetyka, medycyna mitochondrialna) a przede wszystkim fantastycznym dobrym człowiekiem i doskonałym lekarzem. Córka urodziła się we środę o czasie waga 3kg 10 pkt Ap. poród 20 min siłami natury (pierwszy 20 godzin) wyszłam ze szpitala w piątek w doskonałej formie.Doktor wiedział i poprowadził moją ciążę lepiej niż mogłam sobie wyobrazić.Zdaiagnozował zagrożenie włączył odpowiiednie leczenie i ważną w moim przypadku odpowiednią suplementację.Dziękuję Panie doktorze! Dla mnie jest Pan Profesorem Banachem poprostu i nie ma znaczenia to co mówią inni.Środowisko jest tendencyjne.Mam nadzieję że wielu jeszcze dzieciom pomoże Pan przyjść na świat.To się Bogu podoba bo dał Panu wielki Dar! Wie Pan jak leczyć.Pozdrawiam.Nie zawsze posłuszna ale mam nadzieję sympatyczna pacjentka.MP

lek. Andrzej Banach

Wiem, że chce Pani dobrze, ale nazywanie mnie profesorem w świetle poziomu naszej nauki może nie być komplementem. Chcę tylko powiedzieć, że gdybym był profesorem to pewnie nie potrafiłbym Pani pomóc...Ale bardzo dziękuję


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Moje doświadczenie

O mnie

Informacje ogólne Lek. Andrzej Banach ukończył studia w 1986 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. W 1991 roku uzyskał tytuł specjalist...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

  • choroby ginekologiczne
  • zaburzenia miesiączkowania
  • menopauza
Pokaż wszystkie leczone choroby