Witam. Ojciec zawsze zdradzal mame, przez co mam wrazenie nie moge zaufac swojemu mezowi na 100%, na

14 odpowiedzi
Witam. Ojciec zawsze zdradzal mame, przez co mam wrazenie nie moge zaufac swojemu mezowi na 100%, najchetniej non stop bym go kontrolowala. czy jakas psychoterapia by pomogla? Czy jakies inne formy pracy nad soba? Do jakiego specjalisty mam sie udac?
Dzień dobry. Jak najbardziej może się Pani zgłosić na konsultację psychologiczną. Warto podjąć psychoterapię. Pozdrawiam

Witam,

Oczywiście terapia byłaby jak najbardziej wskazaną formą pomocy w takim wypadku.

Pozdrawiam serdecznie.
Czuje smutek,który Pani towarzyszy i niepokój o to, co będzie. Pani mąż jest innym człowiekiem niż Pani ojciec i warto o tym pamiętać.Kontrolowanie może doprowadzić do sytuacji,w ktorej inna osoba się przy nas dusi, lepszym rozwiązaniem jest przepracowanie swojej nieufności w terapii.
Dzień dobry,
Tak najlepiej podjąć psychoterapię.
Praca w gabinecie wzmocni Panią. Pomoże poradzić sobie z trudnymi sprawami z przeszłości.
Pozdrawiam
Jeżeli dobrze wyczuwam, to napisała Pani o syndromie DDA/DDD: nie czuj, nie mów, nie ufaj.... zapewne takie uczucia i obawy towarzyszą Pani od dawna. Sugeruję terapię DDA/DDD: można zacząć od mitingów DDA i lektur. Potem zdecyduje Pani co dalej. Powodzenia. AdamM
Witam Panią. Myślę,że psychoterapia może Pani pomoc uporać się z trudnymi doświadczeniami i uczuciami z przeszłości,które rzutuja na Pani relacje z mężem. Zachęcam do zgłoszenia się na konsultacje, w bezpośredniej rozmowie łatwiej jest odnieść się do Pani trudności i możliwych form pomocy. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Polecam psychoterapię skupioną na zmianie schematu, który wyniosła Pani z domu ('mąż to ten, który zdradza', 'nie można ufać mężowi') idąc dalej, pracę poznawczo behawioralną z zazdrością. W zależności od nasilenia problemu oraz Pani motywacji, spodziewane efekty będą widoczne po ok 12 spotkaniach (w terapii poznawczo-behawioralnej).
Pozdrawiam serdecznie!
Zgadzam się, że terapia może pomòc. Przeszłość kest przeszłością, a teraz konieczne jest budowanie zaufania w obecnym związku. To, co Pani robi staje się samospełniającą się przepowiednią i sprawia, że staje się to, czego Pani się boi.
Warto zawalczyć o związek.
Witam. Pani reakcja nie jest spowodowana tym, że ojciec zdradzał matkę ale tym, w jaki sposób Pani PRZEŻYWAŁA tę sytuację. W NOWEJ konfiguracji, z mężem który przecież nie jest ojcem, reaktywują się dawne emocje, z lękiem przed utratą (ale nie tylko) na czele. Psychoterapia jest wskazana. Pozdrawiam
Bardzo współczuję. Trzeba by przepracować złość do ojca za to, że zdradzał matkę. Może wtedy uwolni się Pani z przymusu kontrolowania męża. Warto zastanowić się nad wyborem terapii: indywidualnie czy małżeńską. Powodzenia!
Witam. Aby popracować nad danym problemem, warto zgłosić się na terapię do terapeuty poznawczo-behawioralnego. Tam szerzej Pani przyjrzy się dlaczego ta kontrola jest taka ważna i popracuje Pani nad stopniowym odpuszczaniem. Pozdrawiam
Dzień Dobry,

Najprawdopodobniej w Pani obecnym związku odtwarza Pani schematy relacji żona-mąż, znane Pani z dzieciństwa. Terapia rzeczywiście może tu pomóc: pomoże oddzielić przeszłość od teraźniejszości, kontrolować myśli o zdradzie i związane z tym emocje, reagować inaczej na słowa i zachowania męża i zbudować związek na zaufaniu.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w zmianie!
Monika Kolodziejczyk
Psychoterapeuta
Witam. Rozumiem, że przez doświadczenia Pani rodziców jest trudno Pani zaufać mężowi, i aby zmniejszyć lęk przed zdradą, stara się go Pani kontrolować, a w efekcie może Pani jeszcze bardziej cierpieć. Dlatego w Pani sytuacji proponuję zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty. Życzę powodzenia.
Witam serdecznie.

Wyglada ze wytworzyl sie u pani pewien schemat (tzw schema) z dziecinstwa wokol relacji partnerskich. Polaczenie terapi schematow i CBT (poznawczo behawioralnej) by bylo dobrym wyborem. Nauczylaby sie pani technik ktore pozwalaja wyeliminowac niechciane odczucia i zaglebilaby sie pani rowniez w przyczyne tych odczuc.

Pozdrawiam,
Adrian Olesiak