Jestem po ślubie 15 lat. Nie mamy dzieci. Mąż chyba nigdy nie chciał. Kumple są dla niego najważniej

4 odpowiedzi
Jestem po ślubie 15 lat. Nie mamy dzieci. Mąż chyba nigdy nie chciał. Kumple są dla niego najważniejsi. Jest na każdy ich telefon. Bardzo mało czasu spędzamy razem. Mijamy się. Nasze rozmowy kończą się kłótnia. Mieszkamy w UK i jestem bardzo samotna. Nie mam wsparcia w mężu. Żyjemy każdy swoim życiem. Mąż lubi alkohol i czasami go nadużywa o wiele za dużo. Jak jest w domu to jest zajęty oglądaniem yutube lub SMS z kumplami. Nie jest zbyt ambitny i nie mam już siły walczyć o coś co dawno przestało mieć sens.?
Już dawno.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jak jest alkohol, to ciężko pracować nad relacja. Jeśli nie ma Pani z kim lub po prostu nie chce z najbliższymi porozmawiać na ten temat, proszę skorzystać z konsultacji psychologicznej. Z Pani wiadomości wybrzmiewa przekonanie, że nie tak chce Pani dalej żyć, ale żeby coś zmienić trzeba siły i wytrwałości. Przyda się ktoś, kto Panią wesprze w tym procesie.

Pozdrawiam
Aleksandra Zaród

Wygląda na to że inaczej postrzegacie związek i macie różne potrzeby. Myślę że to Pani zmęczenie sytuacją jest dobrym momentem do tego żeby mogła się Pani przyjrzeć swoim potrzebom i planom; temu co zaprowadziło Panią do związku z człowiekiem z problemem alkoholowym. Jednostronnie nie da się kontynuować związku. Dodatkowo dochodzi wyobcowanie związane z emigracją. Warto umówić się z psychologiem i porozmawiać o swojej sytuacji, uzyskać wsparcie i popracować nad poczuciem własnej wartości. Pozdrawiam.

Z opisu wynika, że czuje się Pani bardzo samotna i zawiedziona.
Myślę, że taki związek jest dla Pani trudny a nadużywanie alkoholu przez męża to dodatkowy problem. Sytuacja pandemii i emigracja to również czynniki , które mogą wpływać na obniżenie nastroju i pogłębioną refleksję.
Warto porozmawiać z psychologiem, który jako profesjonalista może dostrzec w Waszym związku - to czego nie dostrzegacie. Pomoże zgłębić istotę Waszych zachowań.
Może są między Wami niewyjaśnione sprawy lub różne oczekiwania czy potrzeby o, których nie mówicie lub nie umiecie mówić.
Może docelowo warto rozważyć terapię par.
Pozdrawiam


Eksperci

Marta Zielke

Marta Zielke

Psycholog

Łódź

Marta Rzezak

Marta Rzezak

Psycholog

Kraków

Małgorzata Niklasińska

Małgorzata Niklasińska

Psycholog, Psychoterapeuta

Polkowice

Aleksandra Krupska

Aleksandra Krupska

Seksuolog, Psycholog

Warszawa

Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Psychiatra

Bydgoszcz

Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 49 pytań dotyczących usługi: kryzys w związku

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.