Jak schudnąć kiedy waga wciąż stoi w miejscu?

29 odpowiedzi
Witam Państwa bardzo serdecznie.
Mam 21 lat, mierzę 149 i ważę 80 kilo. Mam zdrową tarczycę, biorę leki na nadciśnienie (Concor Cor 1,25 mg oraz Tialorid mite), niedługo zaś mam rezonans magnetyczny prawego kolana (przez starą kontuzję istnieje prawdopodobieństwo, że mam zwyrodnienie). Ponadto mam częste migreny (Pojawiają się kilkanaście razy w miesiącu), zgagi oraz często oddaję gazy.
Od miesiąca nie jem ani słodyczy, ani chipsów, ani zupek błyskawicznych, ani ciastek czy produktów typu Zapiekanki/ Hamburgery. Mimo to moja waga wcale nie spada, wciąż ważę 80 kilo i ani kilo mniej czy więcej.
Nie wiem jak gotować zdrowo i smacznie. Nie wątpię jednak, że zdrowe posiłki mogą być smaczne. Z chęcią nabyłabym książkę kucharską ze zdrowymi przepisami (poleconą przez dietetyka). Przy czym chcę zaznaczyć, że, w moim mniemaniu, zdrowy posiłek nie musi składać się ze składników na które trzeba przeznaczać kosmiczne kwoty czy też składników, których trzeba szukać w specjalistycznych sklepach.
Nie mam zamiaru korzystać z diety pudełkowej. Nie korzystałam i nie chcę. Chcę sobie sama zdrowo gotować. Nie zamierzam też kupować żadnych suplementów. Zdrowy tryb życia nie może opierać się na zasadzie; ''Dieta zadziała ale tylko dzięki nabyciu opakowania z magicznymi, Tybetańskimi nasionami''.
Chcę znać zdrowe produkty, jakie obróbki żywności są zdrowe, jakie ćwiczenia stosować żeby schudnąć, z jakich źródeł korzystać aby zdrowo i smacznie gotować. Nie chcę jednak dietetyka, który zrobi ze zdrowego żywienia ''wiedzę tajemną'' - ''rzucisz trzy stówki to się dowiesz czy ryż jest tuczący czy nie''. Oczywiście - nie wszystko na pierwszej wizycie. Chcę chodzić na konsultacje ale byłabym szczęśliwa gdybym nie musiała tego robić co tydzień/ dwa tygodnie. Chciałabym aby plan żywieniowy był tak ułożony abym mogła sobie go stosować np: cztery tygodnie. Dlatego wspomniałam o książce kucharskiej ze zdrowymi posiłkami - to dobra wskazówka dla osoby która chce zacząć zdrowo się odżywiać i, zarazem, zrzucić zbędne kilogramy. Niemniej jednak, jeśli o książki kucharskie chodzi - chciałabym aby dietetyk zadecydował która książka kucharska jest odpowiednia jako iż na rynku książek jest bardzo dużo i zawsze znajdą się osoby którym wcale nie będzie zależało na zdrowym żywieniu czytelnika. Jeśli są jakieś książki z ćwiczeniami dla osób puszystych to też taką książkę chętnie kupię.
Jestem z Warszawy.
I chciałabym rozpocząć dietę.
Witam Panią,
Aby zdrowo schudnąć należy precyzyjnie, długotrwale i konsekwentnie stosować kilka zasad. Przede wszystkim należy co dzień jadać regularnie zaczynając od śniadania, kontynuując wprowadzając kolejne posiłki najlepiej co 3 godziny. Ostatni posiłek, lekka kolacja powinna być nie później niż 2 godziny przed pójściem spać. Bardzo ważne jest aby pomiędzy tymi posiłkami niczego, nawet najbardziej zdrowego nie dojadać, a jedynie pić niekaloryczne napoje (głównie wodę, niesłodzoną herbatę). Poza odstawieniem niezdrowych i „tuczących” produktów, które Pani wymieniła należy ograniczyć ilość cukru w dicie poprzez zaprzestanie słodzenia, ograniczenie, a najlepiej odstawienie słodkich napoi i soków, ograniczenie ilości spożywanych owoców, zamianę „białych” zbóż i przetworów zbożowych takich jak ryż, makaron, pieczywo, płatki śniadaniowe na ich razowe odpowiedniki. Należy ograniczyć ilość tłuszczu w diecie poprzez wyeliminowanie tłustych mięs, wędlin, kiełbas, kabanosów itp., a wybieranie głównie drobiu. Do produktów tłustych należy również ser żółty, pleśniowy i inne, po które należy sięgać lecz w małej ilości. Inne produkty nabiałowe (mleko i przetwory) należy wybierać w wersji odtłuszczonej (1-2% tłuszczu). Warto również zmniejszyć dodatek tłuszczu do potraw (nawet zdrowej oliwy i olejów roślinnych) do max 1 łyżki do dania. Podstawą każdego posiłku powinny być warzywa. Jeżeli chodzi o techniki kulinarne to najbardziej wskazane są: gotowanie, duszenie i pieczenie bez wcześniejszego obsmażania oraz, o czym wspomniałam już wcześniej, stosowanie małej ilości dodatku tłuszczu do potraw. Warto zrezygnować z panierowania i zabielania potraw. Bardzo ważne jest dołączenie regularnej aktywności fizycznej wykonywanej przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Ja zalecam aktywności ruchowe trwające około godziny takie jak np. pływanie, bieganie, rower, ulubiony rodzaj zajęć „fitnessowych”.
Ma Pani rację że skuteczne odchudzanie nie musi wymagać stosowania „wymyślnych” produktów spożywczych, dietetyczne potrawy mogą być zdrowe, aby schudnąć nie trzeba stosować specjalnych suplementów, a dobrze skomponowana przez dietetyka dieta pozwala na powtarzanie jej i zmienianie wedle poznanych zasad i indywidualnych ilości poszczególnych produktów spożywczych oraz dopasowywanie do swoich potrzeb różnorodnych przepisów kulinarnych.
Zdrowe odżywianie ani dieta odchudzająca nie są „wiedzą tajemną” jednak niektóre osoby, z różnych względów (np. zdrowotnych) nie uzyskują pożądanych efektów stosując powszechnie znane, ogólne zasady diety odchudzającej oraz aktywność fizyczną. Według mnie w każdym przypadku, jednak przede wszystkim u tych osób potrzebna jest pomoc profesjonalisty. Dietetyk nie tylko rozpisze dietę ale będzie nadzorował aby odchudzanie było zdrowe, prawidłowe, a efekty utrzymały się również w przyszłości.
Mam nadzieję że mogłam pomóc! Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do współpracy!

Dzień dobry, jest możliwość spotkań online, na pierwszej wizycie przez Skype ustalimy sposób działania, zaplanujemy zmiany w jadłospisie. zapraszam do kontaktu info(at)akademiazz.pl
Witam serdecznie. Oczywiście Pani oczekiwania nie są wygórowane, po prostu szuka Pani dietetyka a nie szarlatana. W ramach programu żywieniowego otrzymuje Pani u mnie dopasowany jadłospis, wraz z zaleceniami na czas jaki wspólnie ustalimy. Bardzo chetnie poprowadzę Panią przez te zmaganie bezboleśnie i przede wszystkim w sposób trwały :-)
Witam serdecznie,

polecam książkę wydawnictw lekarskich PZWL pt. Diety niskoenergetyczne Zofii Wieczorek- Chełmińskiej.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
chętnie pomogłabym Pani, ale jestem zbyt daleko. W Warszawie na pewno znajdzie się nie jeden dobry dietetyk z referencjami. Jeżeli chodzi o dobrą książkę kucharska to trudny temat, z doświadczenia wiem, że jak wpadnie mi jakaś książka to zazwyczaj do wykorzystania nadaje się kilka przepisów, a reszta jest albo udziwniona, czyli nie życiowa, albo potrawy są zbyt kaloryczne mimo zawartości samych wspaniałych składników:)Problem bólów głowy, wzdęć, gazów, brak efektu spadku masy ciała świadczą o tym, że jakieś pokarmy ewidentnie Pani nie służą. Może warto zacząć od zrobienia testu na nietolerancje pokarmowe. Oczywiście to tylko sugestia.
Serdecznie pozdrawiam
Dzień dobry,
niestety nie znam książki, którą mogłabym Pani polecić. Zwykle dietetyczne książki kucharskie zawierają wyszukane przepisy. Poza tym nie tylko ważne jest to, żeby przygotowywane posiłki były zdrowe, ale również ważna jest wielkość posiłków i proporcje poszczególnych składników odżywczych. Dlatego myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług dietetyka, który działa zgodnie z Pani potrzebami tzn. nie stosuje suplementów, ani innych jak to Pani nazywa ,,tajemnych metod" żywienia. Zdrowe pomysły na posiłki może Pani zaczerpnąć ze strony Mój Dietetyk, natomiast zachęcam do skorzystania z kuracji pod okiem dietetyka, który nauczy Panią jak zdrowo się odżywiać stosując naturalne i nie wyszukane produkty. Pozdrawiam, Marta Heller-Surowiec
Witam. Proszę udać się do dietetyka w swoim mieście. Po zebraniu wywiadu zdrowotnego, oraz przeanalizowaniu Pani stylu życia, doradzi to co dla Pani jest najlepsze. Objawy, które Pani opisuje, mogą wskazywać na opóźnione nietolerancje pokarmowe. Warto, żeby Pani zrobiła badania na nietolerancje IgG i IgA. To może być przyczyna Pani dolegliwości i braku efektów przy odchudzaniu. Pozdrawiam.
Witam,
Świetnie, że Pani dokładnie sprecyzowała swoje oczekiwania i doskonale wie czego wymaga od dietetyka, z którym chce współpracować. Bardzo chętnie zaprosiłabym Panią do siebie na wizytę, ponieważ jestem pewna, ze znalazłybyśmy wspólny język. Obawiam się jednak, że dzieli nas zbyt duża odległość, gdyż nie udzielam konsultacji w Warszawie. To co mogę poradzić, to codzienne, skrupulatne wypełnianie dzienniczka żywieniowego. Być może popełnia Pani błędy żywieniowe, z których nie zdaje sobie Pani sprawy i to one mogą powodować brak redukcji masy ciała. Co więcej, taka lista produktów i potraw pozwoli na zidentyfikowanie przyczyn zgagi i innych dolegliwości o których Pani wspominała. Polecam zabrać ze sobą wypełniony dzienniczek do dietetyka, z którym zdecyduje się Pani spotkać. Pozdrawiam, Monika Nowicka
Witam. Bardzo mądre podejście. Też nie uważam że w takim przypadku potrzebne sa suplementy czy jakieś cudowne produkty czy diety. Co do ksiażki kucharskiej - jest tyle ich na rynku ze kazdy dietetyk poleci inna :) Swoja ulubiona, wiec tez nie kierowal bym się tym. Najlepiej poszukać samemu takiej ksiązki , która ma przepisy zbliżone do tego co lubimy jeść, z przepisami takiej kuchni do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Da to najwiekszą szansę na to aby długo z niej korzystać. Co do ćwiczeń - wg mnie najlepiej zapisać się do pracy w grupie która daje motywacje i wsparcie. Więc jakaś zumba, czy cwiczenia na basenie - ale to zależy od Pani - bo najważniejszą sprawą będzie to czy sie lubi to robic czy nie. To do czego się zmuszamy nigdy nie będzie długo działać.
Witam.
zapraszam do Metabolic Balance. Na podstawie 34 parametrów krwi układany jest indywidualny plan żywieniowy.Ma on na celu poprawę wyników krwi ale także stratę zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo. zazwyczaj trudno jest osiągnąć wagę należna działając w pojedynkę.Zapraszam do gabinetu Metabolic Balance lub do kontaktu z naszym opiekunem.Na FB zapraszam do naszej strony Metabolic Balance Polska, by sprawdzić jakie mamy osiągniecia. Pros również zainteresować się grupami wsparcia. zawsze łatwiej jest mieć obok siebie życzliwych ludzi i wspólnie z niemi ćwiczyć oraz wymieniać się informacjami.
Pozdrawiam :)
Dzień dobry,
zmiana nawyków żywieniowych jest długotrwałym procesem, dlatego świetnie, że chce Pani nauczyć się zasad prawidłowego żywienia i z takim podejściem wierzę, że się to uda. Niemniej sądzę, że wykonanie u Pani analizy składu ciała, przeprowadzenie szczegółowego wywiadu żywieniowego pozwoli wskazać błędy żywieniowe i tym samym zaplanować możliwości ich eliminacji. Suplementacja różnego typu preparatami nie jest koniecznością, wyjątkiem może być witamina D, gdyż stwierdza się powszechnie jej niedobory. Przed wizytą u dietetyka lub konsultacją on-line polecam wykonać morfologię i zabrać ze sobą wyniki badań, jakie dotąd były wykonywane. Jeśli chodzi o pozycje książkowe, to jak słusznie Pani zauważyła jest ich ogrom, osobiście polecam "Praktyczny poradnik żywieniowy", natomiast z pozycji wegetariańskich "Jadłonomię". Będzie mi miło, jeśli zajrzy Pani również na bloga mojego autorstwa i stronę na fb - Limonti. Być może zamieszczane tam informację również będą pomocne. Trzymam za Panią kciuki i życzę zdrowia i wytrwałości.
Pozdrawiam serdecznie,
mgr Karolina Janion - dietetyk kliniczny
Dzień dobry,
Cieszę się, że mogę odpowiedzieć na Pani pytanie. Po Pani wpisie myślę, że dobrym sposobem współpracy z dietetykiem byłaby nauka zdrowych nawyków żywieniowych. Tak by wiedziała Pani ile, czego i jakich produktów może Pani jeść w ciągu dnia, tak by czuć się dobrze, lekko, zniwelować objawy ze strony przewodu pokarmowego, o których Pani wspomina (częste zgagi i gazy), ale przede wszystkim by zmienić nawyki żywieniowe na stałe i na stałe cieszyć się mniejszą wagą. Pyta Pani o książkę kucharską: moi pacjenci otrzymują na maila mnóstwo przepisów mojego autorstwa, które są wybierane przeze mnie biorąc pod uwagę m.in. preferencje czyli to co Pani lubi i może jeść. Więc być może zakup książki nie będzie niezbędny :) Podczas wizyt uczę jak przygotowywać posiłki, jakie produkty wybierać. Są to oczywiście produkty ogólnodostępne. Lubię wybierać i zalecać swoim pacjentom produkty sezonowe. Obecnie przyjmuję w 3 lokalizacjach, także w Warszawie (w Centrum Warszawy, przy Palcu 3 Krzyży). Serdecznie zapraszam Panią do kontaktu.
Dzień dobry,
Wspaniale, że ma Pani tyle motywacji. Oczywiście podejście o którym Pani pisze jest jak najbardziej słuszne także myślę, że nie będzie problemu ze znalezieniem dietetyka w Warszawie który ułoży dla Pani plan żywieniowy, który będzie dostosowany do Pani potrzeb.

Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
Myślę że każdy dietetyk ma swój plan odchudzania i każdy też poleci pani inną książkę. Musi pani po prostu komuś zaufać i rozpocząć dietę.
Dzień dobry,
polecam poszukanie dobrego dietetyka w miejscu Pani zamieszkania. Prosze popytać znajomych, sprawdzić opinie w sieci. Wspólpraca z doświadczonym dietetykiem jest Pani potrzebna, by wypracować właściwe nawyki żywieniowe. Pogłębianie wiedzy z zakresu racjonalnego żywienia w oparciu o dostępna literaturę też jest ok.
pozdrawiam
Zapraszam do kontaktu telefonicznego. Omówimy szczegóły Pani problemów i potrzeb. Pracuję również przez Skype, telefon i sieć. Proszę zapoznać się z moją stroną.
Pozdrawiam serdecznie
Bardzo mądre podejście, już sama zmiana jakości produktów powinna z czasem dać efekty, pasuje również dodać wysiłek fizyczny bo gospodarka hormonalna naszego organizmu potrzebuje ruchu. Pozdr.
Zapraszam do gabinetu!
Serdecznie zapraszam, myślę, że bez problemu możemy dostosować dietę do Pani potrzeb :)
Zapraszam do naszej Poradni Dietetycznej - Nutricus
Do Łodzi jest blisko, zapraszam zatem do mojej poradni. Cennik łódzki rekompensuje wszelkie niedogodności związane z podróżą - koszty i czas. Pozdrawiam
Witam, jest pani jeszcze bardzo młodą osobą i jeśli podjęła pani próbę ograniczenia niezdrowych pokarmów i nie uzyskała żadnych efektów świadczy to o tym że przemiana materii jest już mocno zaburzona i należny indywidualnie na podstawie badań krwi i pozostałych informacji ( wieku,wagi dolegliwości zdrowotnych, zażywanych leków, pomiarów i analizy składu ciała ) sprawdzić co w organizmie się dzieje i jakich witamin, pierwiastków i mikroelementów potrzeba mu aby doprowadzić zaburzoną przemianę materii do równowagi. Plany żywieniowe regulujące przemianę materii ,którymi się zajmuję tak właśnie działają, bazują na podstawie wyników badań krwi - 37 wskaźników, dzięki temu uzupełniamy to czego mamy niedobór i eliminujemy to co w nadmiarze i opieramy się tylko na zdrowych, naturalnych produktach bez żadnych suplementów. Dodatkowo ma to służyć przed wszystkim zdrowiu, samopoczucie się poprawia, a dolegliwości zdrowotne które pani wymieniła świadczą o tym że organizm jest zanieczyszczony przez toksyny i są związane są ze zaburzoną przeminą materii więc na początku trzeb go odtruć. Może się zdarzyć tak że np. w organizmie brakuję witaminy, która jest kofaktorem czyli związkiem który aktywuję dany enzym i enzym bez tego nie działa i nie uruchomi się konkretna reakcja bez której metabolizm nie będzie mógł sprawnie funkcjonować. Staramy się leczyć przyczynę problemy czyli zaburzony metabolizm i przywrócić odpowiednią równowagę hormonalną organizmu, a nie jak większość diet sam jej skutek czyli nadwagę. Jeśli chodzi o przepisy to udostępniamy je przy wydaniu planu, książki, które mogę polecić to np. Zamień chemię na jedzenie .Zapraszam do konsultacji i skorzystania z planów żywieniowych metabolic balance. Pozdrawiam
Witam, Pani przypadek wymaga wykonania dodatkowych badań, żeby znaleźć przyczynę nadwagi. Konsultacje mają na celu nauczenie pacjenta jak ma się odżywiać, komponować sam posiłki, tak, aby utrzymać efekty i być zdrowym - dla mnie to oczywiste. Nie jestem w stanie polecić książki kucharskiej, ponieważ nie znam Pani przypadku i nie wiem jaka dieta byłaby dla Pani odpowiednia. Każdy ma indywidualne zapotrzebowania i nie ma czegoś takiego jak dieta dobra dla każdego.
Pozdrawiam,
Iwona Prażmo
Gdyby istniała jedna książka kucharska, która byłaby idealna dla wszystkich to pytanie nie pojawiłoby się tutaj:) Każdy pacjent potrzebuje indywidualnego podejścia, określenia zapotrzebowania kalorycznego, itd., itp. Radzę więc udać się do dobrego dietetyka, który przeanalizuje dotychczasową dietę pod względem ilości i jakości, wskaże błędy, ustali zapotrzebowanie i ustali dietę. Częstotliwość spotkań jest zazwyczaj możliwa do ustalenia i zależy od powodzenia współpracy.
Witam serdecznie, rozumiem Pani obawy i oczekiwania. Podczas konsultacji na podstawie Pani sposobu żywienia wskazuję, co powoduje trudności z procesem odchudzania. Następnie na kolejną wizytę przygotuję 7 całodziennych zestawów wraz z listami wymienników, tak aby mogła Pani stosować ją spokojnie przez okres ok. miesiąca. Przy okazji będzie się Pani uczyć odpowiednio komponować posiłki, aby przepisy dostępne w książkach mogła Pani modyfikować zgodnie z planem żywieniowym. Pozdrawiam. :)
Witam. Należy przeprowadzić dokładną diagnostykę, aby znaleźć przyczynę stagnacji masy ciała. Dopiero wówczas można dostosować strategię żywieniową do stanu organizmu.
Zgadza się, zdrowy posiłek nie musi składać się z produktów drogich i wymyślnych. A suplementy stosujemy wtedy, gdy w naszym organizmie są niedobory witamin czy składników mineralnych. Program żywieniowy, który układam na 3-4 tygodnie jest dostosowany do trybu życia, preferencji żywieniowych i stanu organizmu. Oprócz tego poradnik żywieniowy, który zawiera wiele cennych rad oraz wykaz kaloryczny poszczególnych produktów .
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panią serdecznie,
Zapraszam Panią do kontaktu osobistego, wtedy ustalimy wspólnie co Pani lubi a czego nie, wezmę pod uwagę Pani schorzenia i ułożę dla Pani indywidualny jadłospis. Jadłospis jest opatrzony w miary domowe i przepisy. Wizyta kontrolna wskazana jest 1 raz w miesiącu. Może Pani poczytać madrezywienie.pl. Tam jest wiele wskazówek jak sobie radzić, jakich produktów unikać a jakie są polecane.
Pozdrawiam
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Witam serdecznie,
oczywiście mogłabym zaprosić Panią na wizytę, jednak przyjmuję w Grudziądzu.

Mamy w naszej ofercie dietetyka internetowego. Może zainteresowałoby to Panią. Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszych poradni - Przyjazny Dietetyk.

Pozdrawiam.
Witam serdecznie, nie pracuję w Warszawie, ale jestem przekonana, że jest tam wielu dietetyków, którzy wychodzą naprzeciw swoim pacjentom i są w stanie ułożyć indywidualną dopasowaną do ich potrzeb dietę. Myślę, że na początek najlepiej udać się do specjalisty, który opracuje dla Pani dobrze zbilansowany plan żywieniowy (lepiej nie robić tego na własną rękę, tym bardziej jeśli odrzucenie niezdrowych nawyków nie przynosi rezultatów). Jeśli jednak nie chce Pani korzystać z usług dietetyka to proszę trzymać się kilku wytycznych: pić codziennie małymi porcjami dużą ilość wody, jeść obowiązkowo śniadanie, ustalić sobie regularne pory posiłków o tych samych porach w ciągu dnia, włączyć do diety dużo, bardzo dużo warzyw (w postaci surowej i gotowanej), nie zapominać o zdrowych tłuszczach (orzechy, awokado, oliwa z oliwek, tłuste ryby), z obróbki termicznej wybierać gotowanie, pieczenie, duszenie, grillowanie bez tłuszczu na grillu elektrycznym, smażenie na małej ilości oliwy z oliwek mięs bez panierki (kilka minut) i oczywiście włączyć codzienną aktywność fizyczną (najlepszy dla Pani będzie nordic walking, który angażuje większość mięśni i dodatkowo odciąża stawy). Z książek z inspirującymi przepisami polecam chociażby: „Dieta roślinna na co dzień” Julieannna Hever, „Kuchnia fit Przepisy Konrada Gacy”, „Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem” Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło. Pozdrawiam Marzena Wacław-Pazera
Dzień dobry,
powodów braku redukcji masy ciała może być szereg. Myślę, że warto skorzystać z konsultacji dietetycznej. Szczegółowy wywiad prawdopodobnie wskaże potencjalny problem. Może Pani np. cierpieć na insulinooporność, a schorzenie to, jak inne wymaga indywidualnego podejścia dietetycznego i bez niego efektów nie będzie. Trudno polecić książkę bez identyfikacji problemu. Konieczna jest diagnostyka i dopiero wtedy zalecenia "uszyte na miarę". Wizyty dietetyczne nie odbywają się co 2 tygodnie, tylko z częstotliwością umożliwiającą efektywną współpracę. Za mało mam jednak informacji, żeby cokolwiek deklarować. Zapraszam Panią do zapoznania się z ofertą opieki on-line. Więcej znajdzie Pani na stronie emvit.
Zapraszam :)