mgr

Monika Bocian - Sztyber

Dietetyk

Jestem dyplomowym dietetykiem klinicznym, edukatorem w cukrzycy, jak również coachem żywieniowym. Swoje wykształcenie uzyskałam na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Instituto… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Dzień dobry,
  Mam pytanie czy pracuje Pani również z osobami starszymi?
  Moja mama ma 81 lat i od jakiegoś czasu cierpi na anemię. Szukam pomocy w ułożeniu odpowiedniego ale nie skomplikowanego planu żywieniowego, włącznie z przepisami. Czy prowadzi Pani takie przypadki ?
  Będę wdzięczna… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Dzień dobry, tak, jak najbardziej pracuję z osobami starszymi. Zapraszam na konsultację, gdzie spytam się o stan zdrowia Pani Mamy oraz preferencje żywieniowe, tak aby ułożony plan odpowiadał Pacjentce.… Więcej

 • Ile trwa uzupełnianie niedoboru białka w diecie?
  Nieprawidłowo skonstruowałam swoją dietę wegetariańską(trwało to cztery lata), co doprowadziło do poważnych problemów z nogami. (opuchlizna, ból, uczucie niemocy pojawiająca się każdego dnia na chwilę po wstaniu z łóżka)
  W ile czasu poziom… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Dzień dobry, rzeczywiście w przypadku niedoborów potrzebna jest większa ilość danego składnika w codziennym jadłospisie. Ważne jest jednak, aby pozostałe składniki, tj. tłuszcze i węglowodany były również… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem dyplomowym dietetykiem klinicznym, edukatorem w cukrzycy, jak również coachem żywieniowym. Swoje wykształcenie uzyskałam na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Instituto Politécnico de Bragança w Portugalii.

  Doświadczenie zdobywałam w wielu warszawskich szpitalach w tym w Klinice Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego, Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej Szpitala MSWiA, Klinice Położnictwa i Ginekologii na ul. Karowej, a także Klinice Kardiologii Samodzielnego Centralnego Szpitala Klinicznego na ul. Banacha.

  Pokazuję swoim pacjentom, że zdrowe żywienie może być przede wszystkim niezwykle smaczne, proste, a jednocześnie (i co jest bardzo ważne) dostosowane do naszego trybu życia i preferencji.
  W kontaktach z pacjentami zwracam szczególną uwagę na rolę, jaką odgrywają czynniki psychologiczne w kształtowaniu się nawyków żywieniowych, gdyż bardzo często to one odpowiadają za utrzymywanie się niekorzystnego sposobu żywienia.

  Znając i głęboko wierząc w sens zdrowego żywienia, dzielę się swoją wiedzą poprzez działania edukacyjne w ramach fundacji Szczęśliwi Bez Cukru oraz Start po zdrowie, gdzie pełnię funkcję eksperta.

  Współpracowałam m.in. z:
  • Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej przeprowadzając warsztaty na temat żywienia w nadciśnieniu tętniczym i prawidłowego żywienia kobiet ciężarnych i karmiących,
  • Polskim Towarzystwem Dietetyki w ramach projektu „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”,
  • Bankiem Żywności SOS w Warszawie podczas realizacji warsztatów o tematyce żywieniowej dla dzieci i osób starszych.

  Uczestniczę w licznych naukowych konferencji oraz szkoleń m.in. Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, a także SCOPE - Specialist Certification of Obesity Professional Education.

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny, studia magisterskie (2013)
 • Warszawski Uniwersytet Medyczny, studia licencjackie (2011)

Publikacje

 • Tłuszcz trzewny - czym jest i jak mu przeciwdziałać (Fundacja Szczęśliwi bez cukru, 2016)
 • O trendach w żywieniu (Droga, 2016)

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Klinika Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego
 • Zakład Profilaktyki Onkologicznej Szpitala MSWiA
 • Klinika Położnictwa i Ginekologii Szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej ul. Karowa
 • Klinika Kardiologii Samodzielnego Centralnego Szpitala Klinicznego na ul. Banacha.
 • Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka
 • Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, ul. Marszałkowska
 • Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, ul. Działdowska
 • Klinika Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego
 • Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie
 • Dom Opieki Społecznej, ul. Elekcyjna 6 w Warszawie
 • Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Zakład Medycyny Zapobiegawczej i Higieny w Warszawie
więcej

Certyfikaty

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Moc Odżywiania - Monika Bocian - SztyberUsługa: zmiana nawyków żywieniowych

  Już długo odkładałam na potem wizytę u dietetyka. Moja regularność co do spożywanych posiłków w ciągu dnia pozostawiała wiele do życzenia. A długie przerwy między nimi skutkowały jedzeniem tego co było najłatwiej dostępne i dawało zastrzyk energii, czyli zdradzieckiego cukru.
  Postanowiłam z tym skończyć i naprawdę na poważnie zadbać o siebie, ale wiedziałam, że potrzebuję kogoś obok kto pokieruje mnie na właściwą drogę. Pani Monika to właściwa osoba na właściwym miejscu. Jestem pod jej wrażeniem. Cudowna, przesympatyczna, a do tego wyróżniająca się pełnym profesjonalizmem w tym co robi i jak podchodzi do swoich pacjentów. Teraz wyposażona w konkretne i indywidualnie dobrane do moich potrzeb wskazówki i narzędzia jestem w pełni zmotywowana do pracy nad samą sobą. Dzięki współpracy z Panią Moniką jestem w stanie utrzymać swoje ciało w pełnym zdrowiu, a przy tym jeść pysznie. Szczerze polecam zrobić pierwszy krok i samemu doświadczyć rezultatów.

 • P
  Lokalizacja: Moc Odżywiania - Monika Bocian - Sztyber

  W poradni Pani Moniki robiłem badanie składu ciała.
  Dostałem pełne wyjaśnienie znaczenia wszystkich pomiarów.
  Miałem czas aby zadać pytania i dostać zrozumiałe dla mnie odpowiedzi.
  Do tego Pani Monika wg mnie to osoba bardzo komunikatywna z indywidualnym podejściem do pacjenta.
  Polecam.

 • A
  Lokalizacja: Moc Odżywiania - Monika Bocian - Sztyber

  Monika jest profesjonalistką i entuzjastką swojej dziedziny. Skrupulatnie zbiera wywiad, analizuje rzetelnie informacje i opracowuje precyzyjnie dopasowane porady dotyczące żywienia i stylu życia, uwzględniając stan zdrowia, upodobania i możliwości organizacyjne danej osoby. Zdecydowanie polecam!

 • Lokalizacja: Moc Odżywiania - Monika Bocian - SztyberUsługa: Konsultacja dietetyczna z profesjonalnym badaniem składu ciała

  Monika dobiera dietę do każdej choroby. Dobiera dietę tak, aby nie było konieczności rezygnacji z naszych ulubionych produktów. Dieta, którą układa Monika jest zdrowa i przyjemna. Monika podchodzi do pacjenta z cierpliwością i zaangażowaniem. Serdecznie polecam każdemu!

 • P
  Lokalizacja: Moc Odżywiania - Monika Bocian - SztyberUsługa: Konsultacja dietetyczna z profesjonalnym badaniem składu ciała

  Bardzo dobry dietetyk, polecam każdemu kto ma problemy nie tylko z wagą, ale także zdrowotne np wysokie ciśnienie, cukrzyca, itp. Pani Monika pomaga ustabilizować wagę a także dba o zdrowie, poprzez dobranie odpowiedniej diety. Jadłospis przygotowywany jest pod konkretną osobę, dopasowując go do moich preferencji kulinarnych, wszystko jest też dostosowane pod moje gusta kulinarne. Pani Monika nauczyła mnie też na co zwracać uwagę w żywieniu, można jeść zdrowo i smacznie. Schudłem 9 kg w ciągu 4 miesięcy, zyskałem dużo energii, poprawiło się moje samopoczucie, jak i wyniku badań. Polecam każdemu tego dietetyka.

 • E
  Lokalizacja: Moc Odżywiania - Monika Bocian - SztyberUsługa: Konsultacja dietetyczna z profesjonalnym badaniem składu ciała

  Pani Monika, mimo młodego wieku, jest osobą z dużym doświadczeniem. Już na pierwszym spotkaniu daje się poznać jako profesjonalistka, dla której zawód jest również pasją. Niezwykle sympatyczna, uprzejma, uważna, ukierunkowana na pacjenta i w stosunku do niego uczciwa; jej wiedza robi duże wrażenie. Z przyjemnością polecam i będę polecać ją innym.

 • O

  Jestem bardzo zadowolona ze swojej niedawniej wizyty u pani Moniki. Otrzymałam bardzo konkretne wskazówki, jak można poprawić stan mojego zdrowia biorąc pod uwagę obecną sytuację. Pani Monika nie tylko uważnie słucha, odpowiada na wszystkie pytania i prowadzi specjalistyczne badania podczas wizyty, ona „dodaje skrzydeł” – wyszłam z gabinetu pani Moniki zainspirowana i zmotywowana do dalszych działań prozdrowotnych. Jestem pewna, że za parę miesięcy będę czuć się jeszcze lepiej, ponieważ jestem w dobryc rękach! Polecam pani Monikę jako wspaniałą profesjonalistkę!

 • Pani Monika jest nie tylko osobą przesympatyczną ale przede wszystkim bardzo profesjonalną, podczas całego procesu przygotowania do nowej diety czułąm się bardzo dobrze zaopiekowana, moje potrzeby zostały wysłuchane, wszystkie materiały został przygotowane w bardzo przejrzysty i praktyczny sposób. Gorąco polecam.

 • Zdecydowanie polecam. Pani Monika jest dietetykiem z powołania. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, tłumaczy wszystkie zawiłości związane z odżywianiem.
  Dieta którą pani Monika układa jest dopasowana do indywidualnych potrzeb. Posiłki są bardzo smaczne, łatwe w przyrządzaniu. Nie sądziłam że będąc na diecie można tak dobrze zjeść i nie odczuwać głodu.
  Polecam każdemu kto ma problemy z nadwagą, albo chce się lepiej odżywiać.

 • P

  Absolutnie polecam! Pani Monika, mimo niewdzięcznego i okrutnego zadania ograniczania w diecie wszystkiego co dobre, potrafi sprawić, że jedzenie wciąż jest przyjemnością.