Dzień dobry Ostatnio moje stany wahają się między smutkiem i żalem, a poczuciem pustki. Nie mam och

6 odpowiedzi
Dzień dobry
Ostatnio moje stany wahają się między smutkiem i żalem, a poczuciem pustki. Nie mam ochoty jeść ani pić. Zazwyczaj jem coś raz na 2-3 dni, a piję kubek dziennie, bo mam po prostu poczucie winy, że "trzeba" i "wypadałoby". Nie mam siły na nic, nawet na wstanie z łóżka i zajęcie się sobą. Przez ostatnie miesiące płakałam więcej niż w ciągu całego życia. Nawet moje hobby już nie pomaga i nie mam ochoty go realizować, nie mówiąc o tym, że jestem psychicznie zmęczona i czuję jakby mój mózg zwolnił swoją pracę. Mam lepsze momenty czy dni, ale jednocześnie zaczynam mieć myśli o śmierci i o tym, że przyniosłaby ukojenie, tak samo jak ból, który zadaję sobie dla ulgi (gryzę ręce, ale nie do krwi). Mam wrażenie że powoli dostaję na głowę, ale nie wiem czy to po prostu gorszy czas i lenistwo, czy wręcz przeciwnie i powinnam się tym martwić.
Przepraszam za długą wiadomość, ale nie wiem jak krócej to opisać.
Dzień dobry. Po przeczytaniu umieszczonego tu zapytania mam poczucie, że sytuacja wymaga niezwłocznego kontaktu ze specjalistą. Zachęcam do kontaktu z lekarzem psychiatrą. Praca terapeutyczna może być w kolejnym etapie również bardzo pomocna.
Rozumiem, że na ten moment wiele czynności stanowi dla Pani duże obciążenie, wymaga sporo wysiłku. Być może jest w Pani otoczeniu osoba, która w tym trudnym okresie mogłaby Panią wesprzeć? Ktoś z rodziny, znajomych?
Zapytanie, które Pani umieściła, dla mnie, jest oznaką siły wewnętrznej i odwagi oraz tego, że tak naprawdę bardzo chce Pani poczuć się lepiej. Zrobiła Pani już pierwszy krok na tej drodze. Naprawdę zachęcam do kontynuowania tej drogi i kontaktu ze specjalistą aby poczuć się lepiej. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia Agnieszka Chojnacka

Dzień dobry,
Objawy, które Pani wskazuje w swoim poście świadczą o pilnej potrzebie konsultacji ze specjalistą. Zaczęłabym od psychologa, który pomoże w ocenie sytuacji. Prawdopodobnie będzie wskazana również farmakoterapia.
Pozdrawiam
Joanna Cydejko Cwojdzińska
Proszę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem psychiatrą bądź psychologiem. Doświadczane objawy są niepokojące, a wsparcie ze strony specjalisty konieczne. Przy wzajemnej współpracy na pewno uda się uzyskać poprawę stanu psychicznego. Pozdrawiam
Witam, wydaję się, że wizyta u psycholga jest tu nieoceniona. Pozdarwiam
Z tego co Pani napisala serdecznie zachecam Pania do wizyty u lekarza psychiatry badz psychologa, ktory oceni diagnostycznie Pania.Prosze nie zwlekac , gdyz objawy sie nasilaja.Prosze byc dobrej mysli , farmakoterapia tez pomoze.Pozdrawiam Tamara Bogdanowicz psycholog psychoterapeuta
Dzień dobry, z krótkiego opisu można poważnie się zaniepokoić się Pani stanem. Jeżeli tak jak Pani opisuje nie je Pani kilka dni, zmusza się do picia, nie ma na nic siły, ma Pani myśli rezygnacyjne warto niezwłocznie zgłosić się po pomoc psychiatry. Warto zadzwonić na nr interwencji kryzysowej.