Dzień dobry, jestem ze Śląska i mój mąż ma pretensje bo chłopak idzie mieszkać do dziewczyny. Jestem

3 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem ze Śląska i mój mąż ma pretensje bo chłopak idzie mieszkać do dziewczyny. Jestem jedynaczką a on ma starszą siostrę. Miałam trudna sytuację rodzinną. Tata powinien sprzedać działkę żebyśmy mieli mieszkanie. Nie radzę sobie z tym, bo myślałam że wszystko jest wyjaśnione. Teściowa obiecała córce że pomoże a ja się nie liczę. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Mamy dziecko i ślub cywilny. Po urodzeniu teściowa przyjechała odwiedzić wnuka trzy razy ma cztery lata. Tylko żeby go przywieść do niej.
Dzień dobry! Po Pani wypowiedzi widać jak dużo różnych konfliktów wewnętrznych Pani przeżywa. To trudne, biorąc pod uwagę zależności rodzinne. W tej sytuacji warto porozmawiać z kimś kto obiektywnie będzie mógł spojrzeć na tę sytuację i pomoże Pani uporać się z trudnościami wynikającymi z relacji z bliskimi osobami. Pozdrawiam serdecznie

Dziękuję Pani za podzielenie się swoimi myślami i emocjami w tej trudnej sytuacji. Rozumiem, że sytuacja związana z decyzją chłopaka o przeprowadzce do dziewczyny oraz różnice w relacjach z teściową budzą wiele trudnych uczuć i niepewności. To naturalne, że te wydarzenia wywołują u Pani niepokój i zaniepokojenie.
Ważne jest, aby zrozumieć, że każda rodzina i związek ma swoje unikalne dynamiki i konteksty. Z tego, co Pani napisała, wynika, że istnieją wyzwania związane z relacjami w rodzinie męża oraz pewne napięcia związane z oczekiwaniami wobec Pani i Pani roli w tej sytuacji.
W takim przypadku ważne jest, aby w sposób otwarty i spokojny wyrazić swoje uczucia i myśli wobec męża oraz teściowej. Dobrej jakości komunikacja może pomóc w wyjaśnieniu nieporozumień oraz zapewnieniu zrozumienia dla swoich potrzeb i oczekiwań. Ważne jest, aby unikać konfliktów i oskarżeń, skupiając się raczej na wyrażaniu własnych uczuć i potrzeb.
Również ważne jest, aby wzmocnić komunikację między Panią a mężem. Otwarta rozmowa o uczuciach i obawach może pomóc zrozumieć siebie nawzajem i znaleźć wspólne rozwiązania. Jeśli jest to dla Pani trudne, rozważenie terapii małżeńskiej może dostarczyć bezpiecznej przestrzeni do pracy nad tymi trudnościami razem.
Ponadto, w kontekście różnic pomiędzy relacją teściowej z Panią i siostrą męża, warto skoncentrować się na tym, co jest w Pani mocy i kontrolowanej sferze. To, jakie relacje kształtują się w rodzinie męża, może być trudne do zmiany, ale możemy skupić się na tym, jak radzić sobie z własnymi emocjami i reakcjami.
Również ważne jest, aby Pani znalazła wsparcie emocjonalne w tej sytuacji. Może to być poprzez rozmowę z przyjaciółmi, bliskimi, a także poprzez indywidualną terapię, która może pomóc w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi oraz znalezieniu sposobów na lepsze zrozumienie i samoakceptację w tej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie
Witaj! Rozumiem, że masz trudności ze zrozumieniem zachowania teściowej i sytuacji, w której się znalazła twoja rodzina. To może być trudne i przytłaczające, kiedy czujesz się niedoceniona i pomijana.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to otwarta i szczera rozmowa z mężem na temat twoich obaw i frustracji. Wspólnie możecie próbować znaleźć sposób, w jaki mogą was wspierać jako rodzinę, niezależnie od tego, gdzie zamieżacie mieszkać. Ważne jest, aby mąż był świadomy twoich uczuć i abyście byli na tym samym poziomie, jeśli chodzi o podejście do sytuacji.

Jeśli czujesz, że teściowa faworyzuje swoją córkę, możesz również dyskretnie wymienić swoje obawy i głębsze uczucia z nią. Zachowaj spokój i wyraź swoje obawy i pragnienie, aby wasza rodzina była traktowana równo i sprawiedliwie. Ważne jest, aby być szczerym i otwartym, ale również wykazać zrozumienie dla jej perspektywy i możliwości.

Jeśli jednak te rozmowy nie przynoszą żadnych rezultatów, może warto zastanowić się, czy istnieje inna możliwość znalezienia mieszkania, niezależnie od działki, którą miał sprzedać twój tata. Możecie rozważyć poszukiwanie alternatywnych rozwiązań, takich jak wynajem mieszkania lub kredyt hipoteczny. Przyjrzyjcie się swoim możliwościom razem i porozmawiajcie o tym, co jest najlepsze dla waszej rodziny.

Nie zapominaj, że ty i twój mąż jesteście ważni jako para i rodzice. Skupcie się na budowaniu waszego wspólnego życia i podejściu do wszelkich wyzwań jako zespołu. Starajcie się być wsparciem dla siebie nawzajem i starać się znaleźć rozwiązania, które będą przyjmowane przez oboje. W koniec końców, wasza rodzina jest najważniejsza.

Pamiętaj, że każda sytuacja rodzinna jest inna i to, co działa dla innych, może nie działać dla was. Wybierzcie drogę, którą uważacie za najodpowiedniejszą dla swojej sytuacji i upewnijcie się, że przede wszystkim dbacie o siebie i wasze dziecko.

Jeśli nadal masz trudności z tymi wyzwaniami, zawsze możecie rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalisty, takiego jak terapeuta rodzinnego, który może pomóc w rozmowach i znalezieniu trwałych rozwiązań. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby szukać pomocy i znaleźć drogę do zrozumienia, komunikacji i harmonii w rodzinie.

Życzę ci powodzenia i siły w radzeniu sobie z tą sytuacją. Pamiętaj, że jesteś wartościową osobą i zasługujesz na miłość i szacunek swojej rodziny.