A jak poradzić sobie ze zdradą, którą właśnie odkryłam - jednoznaczne zdjęcie, w sytuacji, gdy mój m

4 odpowiedzi
A jak poradzić sobie ze zdradą, którą właśnie odkryłam - jednoznaczne zdjęcie, w sytuacji, gdy mój mąż zmarł właśnie tj. 2 m-ce temu? Jestem w żałobie po jego stracie, a teraz czuję się w podwójnej żałobie! Nie mogę mu pokazać jak bardzo mi przykro, ani usłyszeć jego wytłumaczenia się. Zostałam sama z bólem i w bólu. Wyobraźnie działa na moją niekorzyść, nie mogę spać, nie mogę przestać o tym myśleć. Płaczę za nim i przez niego!
Dzień dobry, bardzo mi przykro z powodu, że dotknęło Panią takie cierpienie. Mierzy się Pani z dwoma rodzajami żałoby - tą po stracie bliskiej osoby i tą po stracie pewnego wyobrażenia o tym jak ta relacja z bliską osobą wyglądała. Ból, którego Pani doświadcza pokazuje jak bardzo mąż był dla Pani ważny - jednakże - ten sam ból jest również odpowiedzią na pytanie, jak sobie z tym poradzić. Nie bez powodu jako ludzie, posiadamy zdolność do odczuwania cierpienia - to uczucie odgrywa ogromną role regulacyjną w naszym życiu. Emocje takie jak smutek, żal, złość, frustracja - to sposób radzenia sobie z trudnymi myślami czy wspomnieniami. Nie warto ich blokować w sobie - niech da sobie Pani przyzwolenie ich odczuwanie. Co więcej proszę dać sobie czas - z opisu wynika, że to co się stało jest świeże - jest Pani teraz w środku huraganu. Ostatecznie co mogę poradzić, bazując na doświadczeniach moich pacjentów, to zaopiekowanie się sobą - dobrze żeby otoczyła się Pani teraz wsparciem, odpoczywała, sięgnęła po małe przyjemności. Gdy najtrudniejsze emocje opadną, przyjdzie czas na ułożenie sobie tego na nowo w myślach, na wyjaśnienia, na poszukiwanie prawdy, na przepisanie w wyobraźni rozdziałów Państwa życia na nowo - tak by więcej bólu już nie sprawiały. Jeżeli będę mogła jak kolejek pomóc, nawet w kwestii samego wsparcia, zapraszam do kontaktu. Ściskam Panią w myślach, Julia Krawczyk

Witam Panią,
bardzo mi przykro z powodu Pani straty i sytuacji, w której Pani się znalazła.
Przeżywa Pani bardzo silne emocje ze względu na to, że może Pani odczuwać ból i rozpacz po stracie zmarłego męża, a z drugiej strony może Pani czuć żal, poczucie krzywdy i złość, że miała miejsce zdrada. Proszę pamiętać, że emocje, które Pani przeżywa są jak najbardziej normalne, natomiast to sytuacja jest niezmiernie trudna.
Proszę również pamiętać, że najbliższe otoczenie może nie wiedzieć w jaki sposób Pani pomóc czy Panią wspierać, więc należy mówić o swoich potrzebach i formach pomocy, które Pani potrzebuje na daną chwilę.
W razie pytań i chęci rozmowy pozostaję do dyspozycji.
Serdecznie pozdrawiam,
Karolina Zadęcka
Szanowna Pani,
Sytuacja, w której się Pani znalazła jest napewno bardzo trudna. Jest to w pewnym sensie podwójna strata. Bardzo mi przykro, że musi Pani przez to przechodzić.
Proszę pomyśleć nad psychoterapią , która pomoże Pani przeżyć tą stratę i poukładać życie na nowo.
Pozdrawiam,
Karolina Koczur
Dramatyczne uczucie żałoby i straty jest uniwersalne, każdy człowiek, każdy z nas go doświadczy, wcześniej czy później. Żałoba jest ceną jaką płacimy za miłość. Strata jest uniwersalna, ale nasza reakcja na nią, jest zawsze indywidualna. W Pani przypadku do cierpienia starty, doszedł ból zdrady, to podwójne cierpienie. Żałoba nie jest chorobą która minie z czasem to podroż - więź jaka łączyła Panią z Mężem zostanie, chociaż zmieniona, na zawsze. Żałoba, wywołuje głębokie emocje, ale może tez spowodować dolegliwości somatyczne. Proszę obserwować swoje rekcje - czy cierpienie powoli z czasem ustępuje, zmniejsza się, czy nie, czy pojawiają się dodatkowe dolegliwości, czy nie. Jeżeli, odpowie Pani, "tak", proszę w trosce o siebie, rozważyć pomoc specjalisty..

Z wyrazami szacunku