A jak poradzić sobie ze zdradą, którą właśnie odkryłam - jednoznaczne zdjęcie, w sytuacji, gdy mój m

2 odpowiedzi
A jak poradzić sobie ze zdradą, którą właśnie odkryłam - jednoznaczne zdjęcie, w sytuacji, gdy mój mąż zmarł właśnie tj. 2 m-ce temu? Jestem w żałobie po jego stracie, a teraz czuję się w podwójnej żałobie! Nie mogę mu pokazać jak bardzo mi przykro, ani usłyszeć jego wytłumaczenia się. Zostałam sama z bólem i w bólu. Wyobraźnie działa na moją niekorzyść, nie mogę spać, nie mogę przestać o tym myśleć. Płaczę za nim i przez niego!
Dzień dobry, bardzo mi przykro z powodu, że dotknęło Panią takie cierpienie. Mierzy się Pani z dwoma rodzajami żałoby - tą po stracie bliskiej osoby i tą po stracie pewnego wyobrażenia o tym jak ta relacja z bliską osobą wyglądała. Ból, którego Pani doświadcza pokazuje jak bardzo mąż był dla Pani ważny - jednakże - ten sam ból jest również odpowiedzią na pytanie, jak sobie z tym poradzić. Nie bez powodu jako ludzie, posiadamy zdolność do odczuwania cierpienia - to uczucie odgrywa ogromną role regulacyjną w naszym życiu. Emocje takie jak smutek, żal, złość, frustracja - to sposób radzenia sobie z trudnymi myślami czy wspomnieniami. Nie warto ich blokować w sobie - niech da sobie Pani przyzwolenie ich odczuwanie. Co więcej proszę dać sobie czas - z opisu wynika, że to co się stało jest świeże - jest Pani teraz w środku huraganu. Ostatecznie co mogę poradzić, bazując na doświadczeniach moich pacjentów, to zaopiekowanie się sobą - dobrze żeby otoczyła się Pani teraz wsparciem, odpoczywała, sięgnęła po małe przyjemności. Gdy najtrudniejsze emocje opadną, przyjdzie czas na ułożenie sobie tego na nowo w myślach, na wyjaśnienia, na poszukiwanie prawdy, na przepisanie w wyobraźni rozdziałów Państwa życia na nowo - tak by więcej bólu już nie sprawiały. Jeżeli będę mogła jak kolejek pomóc, nawet w kwestii samego wsparcia, zapraszam do kontaktu. Ściskam Panią w myślach, Julia Krawczyk

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Panią,
bardzo mi przykro z powodu Pani straty i sytuacji, w której Pani się znalazła.
Przeżywa Pani bardzo silne emocje ze względu na to, że może Pani odczuwać ból i rozpacz po stracie zmarłego męża, a z drugiej strony może Pani czuć żal, poczucie krzywdy i złość, że miała miejsce zdrada. Proszę pamiętać, że emocje, które Pani przeżywa są jak najbardziej normalne, natomiast to sytuacja jest niezmiernie trudna.
Proszę również pamiętać, że najbliższe otoczenie może nie wiedzieć w jaki sposób Pani pomóc czy Panią wspierać, więc należy mówić o swoich potrzebach i formach pomocy, które Pani potrzebuje na daną chwilę.
W razie pytań i chęci rozmowy pozostaję do dyspozycji.
Serdecznie pozdrawiam,
Karolina Zadęcka

Eksperci

Marta Zielke

Marta Zielke

Psycholog

Łódź

Marta Rzezak

Marta Rzezak

Psycholog

Kraków

Małgorzata Niklasińska

Małgorzata Niklasińska

Psycholog, Psychoterapeuta

Polkowice

Aleksandra Krupska

Aleksandra Krupska

Seksuolog, Psycholog

Warszawa

Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Psychiatra

Bydgoszcz

Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 49 pytań dotyczących usługi: kryzys w związku

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.