Przewidywany czas odpowiedzi:

Moje doświadczenie

Witajcie!
Jestem psycholożką i psychoterapeutką  integracyjną. 

Pomagam budować bliskość - ze sobą i z drugim człowiekiem.

Oferuję konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną w nurcie integracyjnym. Pracuję z osobami dorosłymi: stacjonarnie w Warszawie oraz online - również z osobami żyjącymi za granicą.

Wspieram osoby, które zmagają się z:

  • trudnościami w bliskich relacjach,

  • stanami obniżonego nastroju i depresją,

  • przewlekłym napięciem, lękiem, nadmiernym stresem,

  • życiowymi kryzysami, żałobą, rozstaniem czy nagłą zmianą,

  • skutkami trudności i traum relacyjnych z okresu dzieciństwa,

  • trudnościami w relacjach interpersonalnych, tendencjami do wycofywania się czy unikania,

  • niską samooceną,

  • trudnościami w regulacji emocji,

  • tendencjami do perfekcjonizmu,

  • wypaleniem zawodowym.


WYKSZTAŁCENIE

  • Studia psychologiczne w Wielkiej Brytanii (University of Essex, Loughboroug University).

  • 4-letnie, całościowego szkolenie z zakresu psychoterapii w nurcie integracyjnym w

Szkole Psychoterapii DIALOG (2022-2026), która posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej oraz grupowej u certyfikowanych superwizorów.
Regularnie uczestniczę w różnego rodzaju szkoleniach, aby stale poszerzać swoją wiedzę i kompetencje.


DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Doświadczenie zawodowe zdobywałam jako stażystka na oddziale dziennym Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w rocznej grupie terapeutycznej dla osób współuzależnionych w Szpitalu Wolskim, jako psycholog szkolny w liceum sportowym oraz pracując indywidualnie z pacjentami w prywatnych ośrodkach w Warszawie. Prowadziłam także grupowe treningi psychoedukacyjne: Trening TUS dla dorosłych z elementami mentalizacji i Trening oparty omentalizację (MBT).

Obecnie oferuję konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną w nurcie integracyjnym, bazując na podejściu psychodynamiczno-systemowym.
Prowadzę także szkolenia, warsztaty i webinary dla firm oraz grup tematycznych.


METODY PRACY

W pracy z drugą osobą, najważniejsza jest dla mnie empatyczna relacja terapeutyczna, oparta na szacunku, zrozumieniu i zaangażowaniu. Zależy mi na zbudowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz atmosfery pełnej zaufania, a także indywidualnym podejściu do danej osoby i jej historii.

W swojej pracy bazuję na podejściu psychodynamiczno-systemowym, co umożliwia mi głębsze i szersze rozumienie zgłaszanych trudności oraz objawów. W procesie psychoterapii, wspólnie przyglądamy się temu, jak historia i dotychczasowe doświadczenia pacjenta/pacjentki, ich nieświadomość, wzorce relacyjne oraz wewnętrzne konflikty mogą łączyć się z obecnymi trudnościami, z którymi się zgłaszają. Jako psychoterapeutka, podążam za drugą osobą oraz towarzyszę jej w procesie prowadzącym do potrzebnej zmiany.

Podczas pierwszej konsultacji porozmawiamy o Państwa trudnościach i potrzebach oraz o dalszej formie współpracy. Ze względu na etykę pracy, w razie potrzeby, mogę zarekomendować dalszą pracę w innym nurcie terapeutycznym (np. terapia uzależnień) czy wskazać konieczność współpracy z psychiatrą.

Kolejne 2-3 spotkania mają również charakter konsultacji, podczas których wspólnie omawiamy obszary do pracy i ustalamy cele psychoterapii oraz podpisujemy kontrakt terapeutyczny.
Każda sesja trwa 50 minut, a spotkania odbywają się raz w tygodniu o stałej porze.

Serdecznie zapraszam na pierwszą konsultację!

WAŻNE:

Uczestniczenie w pierwszej sesji jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu, który zostanie wysłany na mail po zapisie.

Odwołanie terminu sesji konsultacyjnej w czasie krótszym niż 24h wiąże się ze 100% odpłatnością za dane spotkanie.

Jeśli zdecydujemy się na proces psychoterapeutyczny, obowiązują zasady odwołań i płatności zawarte w kontrakcie psychoterapeutycznym. Odwołanie sesji psychoterapii niezgodnie z kontraktem wiąże się ze 100% odpłatnością za dane spotkanie.

więcej O mnie

Podejście terapeutyczne

Psychoterapia
Psychoterapia

Zakres porad

  • Psychologia kryzysu
  • Psychologia dorosłych
  • Psychologia biznesu

Pacjenci których przyjmuję

Dorośli (Tylko pod niektórymi adresami)

Rodzaje konsultacji

Konsultacje online

Zdjęcia i filmy

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Aktualności

Eliza Pilcicka

Zachęcam do przeczytania mojego artykułu w czasopiśmie psychologicznym "Charaktery":
https://charaktery.eu/artykul/jak-zdrowo-regulowac-trudne-emocje-i-dbac-o-granice-w-czasie-swiat
Jeśli potrzebujecie specjalistycznego wsparcia w tym okołoświątecznym czasie - zapraszam na sesję online.

12/12/2025

Usługi i ceny

  • Psychoterapia online

    220 zł

  • Konsultacja psychologiczna (dorośli) on-line

    220 zł

  • Konsultacja psychologiczna dla osób na emigracji

    250 zł

  • Konsultacja psychologiczna dla osób żyjących za granicą

    250 zł

  • Psychoterapia indywidualna dorosłych online

    220 zł

Adresy (4)

Eliza Pilcicka

Konsultacja online

Dostępność

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Płatność online akceptowana
  • Revolut
  • Blik
  • Przelew na konto
Eliza Pilcicka
Balanced Mind - Eliza Pilcicka

Romualda Traugutta 3/6, Śródmieście, 00-067 Warszawa

Powiększ mapę otwiera się w nowej karcie

Dostępność

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Płatność online akceptowana
  • Blik
  • Revolut
  • Przelew na konto

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Płatność online akceptowana

Płatność online akceptowana

Oszczędź swój czas przed wizytą.

Metody płatności (wizyty prywatne)

  • Płatność online akceptowana

10 opinii

Najczęściej wymieniane przez pacjentów

  • Zaangażowanie lekarza
  • Przyjazny gabinet
  • Szczegółowe wyjaśnienia

Sprawdzamy wszystkie opinie. Moderujemy je zgodnie z naszymi zasadami, dowiedz się więcej o opiniach i sposobie obliczania gwiazdek na Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej o opiniach

  • M

    Pani Eliza charakteryzuje się indywidualnym i empatycznym podejściem. Bardzo mi pomogła.

     • ONLINE: Balanced Mind - Eliza Pilcicka konsultacja psychologiczna (dorośli) on-line  • 

    Eliza Pilcicka

    Dziękuję bardzo za opinię!


  • K

    Jestem bardzo zadowlona z wizyty u Pani Elizy. Pani Psycholog miała dużo pozytywnych opinii i po 4 spotkaniach mogę z całą pewnością stwierdzić, że wiem dlaczego :)
    Pani Eliza słucha uważnie, zwraca uwagę na sprawy, które mi wydawały się bez znaczenia. Na początku wizyt pytała czego oczekuję od spotkań i starała się moje prośby realizować. Początkowo myślałam, że wizyta online będzie złym pomysłem, natomiast w praktyce czułam, jakby Pani Psycholog siedziała tuż obok. Na spotkaniach czułam się wysłuchana i że mnie "nie ocenia". Pomogła mi zrozumieć, skąd biorą się poszczególne "problemy". Jeżeli będę potrzebował ponownie wsparcia, zgłoszę się do Pani Elizy.

     • W innym miejscu Inny  • 

    Eliza Pilcicka

    Cieszę się, że konsultacje były dla Pani pomocne. Bardzo dziękuję za opinię i miłe słowa. W razie potrzeby, oczywiście zapraszam.


  • I

    Pani Eliza jest ciepłą osobą, która tworzy bezpieczną atmosferę zachęcającą do tego, aby szczerze otworzyć się na swoje problemy. Po kilku miesiącach współpracy czuję ogromną poprawę w swoim samopoczuciu i podejściu. Dzięki Pani Elizie nauczyłam się o sobie bardzo wiele cennych rzeczy, które znacznie ułatwiają mi funkcjonowanie i podejście do każdego aspektu mojego życia. Jestem za to bardzo wdzięczna. Z powodów osobistych musiałam przerwać terapię, jednak kiedy tylko nadarzy się okazja, zdecydowanie będę chciała wrócić do współpracy. Serdecznie polecam Panią Elizę!

     • Atelier Umysłu - Centrum Psychoterapii i Rozwoju  • 

    Eliza Pilcicka

    Dziękuję bardzo za miłe słowa i gratuluję Pani postępów w terapii. Oczywiście, jeśli nadarzy się taka okazja, to serdecznie zapraszam.


  • W

    Pani Eliza jest bardzo życzliwą i sympatyczną osobą. Podczas sesji z nią panuje przyjazna atmosfera zapewniająca poczucie bezpieczeństwa, komfortu oraz zaopiekowania się. Pani psycholog potrafi wnikliwie słuchać i w trafny sposób prowadzić do wyciągnięcia konkluzji. Serdecznie polecam każdemu :)

     • W innym miejscu Inny  • 

    Eliza Pilcicka

    Bardzo się cieszę, że wspólnie udało nam się zbudować taką atmosferę i dziękuję za opinię:)


  • Pani Eliza zadaje celne pytania, które otwierają oczy na wiele kwestii i pozwalają dojść do ciekawych wniosków samemu. Jednocześnie jest osobą ciepłą i bardzo uważnie słucha - a konsultacje przebiegają w przyjemnej atmosferze.

     • Atelier Umysłu - Centrum Psychoterapii i Rozwoju  • 

    Eliza Pilcicka

    Dziękuję bardzo za te życzliwe słowa!


  • A

    Bardzo polecam. Po długich czasie szukania kogoś zaufanego w końcu się udało z Panią Elizą. Jestem zadowolona ze współpracy i podejścia Pani Elizy. Wizyty pomagają mi powoli wrócić do normy i czuję pozytywne efekty. Sesje są dla mnie wartościowym czasem i cieszę się, że tym razem trafiłam na Panią Elizę.

     • Atelier Umysłu - Centrum Psychoterapii i Rozwoju  • 

    Eliza Pilcicka

    Miło mi to słyszeć:) Bardzo się cieszę i dziękuję za opinię!


  • N

    Podczas spotkań z panią Elizą czuję się wysłuchana i zrozumiana. Pani Eliza dobrze odczytuje i rozumie opisywane przeze mnie problemy. Do rozmówcy odnosi się w ciepły, życzliwy sposób, a także pełen szacunku. Po kilku spotkaniach widzę poprawę. Bardzo polecam terapię u pani Elizy.

     • Atelier Umysłu - Centrum Psychoterapii i Rozwoju  • 

    Eliza Pilcicka

    Bardzo dziękuję za opinię i miłe słowa. Cieszę się, że widzi Pani poprawę!


  • A

    To moje pierwsze doświadczenia z terapią, ale póki co jestem zadowolony i po kilku wizytach widzę poprawę.

     • Atelier Umysłu - Centrum Psychoterapii i Rozwoju  • 

    Eliza Pilcicka

    Dziękuję bardzo za opinię i cieszę się z Pana postępów!


  • M

    Zostałam obdarzona dużym wsparciem, co zachęciło mnie do opowiadania swojej historii. Pani Eliza podchodzi do mnie z wielkim szacunkiem. Wiem, że proces leczenia się rozpoczął i jestem gotowa, by iść dalej tą drogą. Wielkie dzięki Pani Elizo ;)

     • Atelier Umysłu - Centrum Psychoterapii i Rozwoju  • 

    Eliza Pilcicka

    Bardzo dziękuję za opinię.


  • M

    Pani Eliza jest bardzo ciepłą osobą, co da się poczuć już od samego początku. Stworzyła przyjazną i pełną zaufania atmosferę, dzięki czemu dużo łatwiej było mi się otworzyć. Potrafi uważnie słuchać i zawsze jest przygotowana do sesji, co bardzo sobie cenię. Dodatkowo przyjmuje w pięknym i kameralnym miejscu, do którego aż chce się przychodzić. Polecam

     • Atelier Umysłu - Centrum Psychoterapii i Rozwoju  • 

    Eliza Pilcicka

    Bardzo dziękuję za te przemiłe słowa, polecenie i współpracę.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

 Eliza Pilcicka

Dzień dobry, to ogromnie trudne doświadczenie - bardzo współczuję. Jeśli potrzebuje Pani profesjonalnego wsparcia w tym trudnym procesie żałoby - serdecznie zapraszam na konsultację.


ODPOWIEDŹ LEKARZA:

 Eliza Pilcicka

Dzień dobry, to bardzo ważne, że dostrzega Pan obszary do pracy i zmiany. Jeśli jest Pan zainteresowany pracą terapeutyczną wokół tych tematów - serdecznie zapraszam na pierwszą konsultację, gdzie… Więcej


Zobacz wszystkie odpowiedzi

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania