Pytania pacjentów (36)
-
Witam. Przez romans ktory spowodowal szereg klamst z mojej strony, a malzenstwo moje przez moje post
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Nie wiem czy jest Pani po jednorazowej konsultacji psychologicznej, czy też jest Pani w trakcie psychoterapii. Jednak niezależnie od tego zachęcam, aby skorzystała Pani z zalecenia… Więcej
-
Mam nerwicę lękową od prawie 40 lat.Wcale nie wyjeżdżam z Konina.Byłam juz u kilkunastu psychiatrów,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, podczas której wspólnie z terapetą będzie Pani podejmowała pracę nad poradzeniem sobie z objawami lękowymi. Pozdrawiam Sandra Jargieło
-
Mam 28 lat, a mój problem trwa już jakieś 15 lat. Otóż miewam dosyć często odruchy wymiotne podczas
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Z pytania wynika, iż podłoże medyczne problemów zostało wykluczone, zatem wymioty mogą pojawiać się na tle psychicznym. Jak sam Pan zauważył, już gdy zaczyna Pan myśleć o trudnej sytuacji,… Więcej
-
Moim problemem jest zrozumienie mojego faceta .Jesteśmy razem półtora roku. Widujemy się piątek ,sob
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Warto rozważyć podjęcie terapii par. Pomoże to Państwu lepiej zrozumieć to, co się aktualnie dzieje w związku. Będą Państwo mogli podjąć wspólnie pracę nad komunikacją, w tym mówieniem… Więcej
-
Muszę w najbliższym czasie podjąć ważną dla mnie decyzje na tle zawodowym od której może zależeć moj
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Gdy stajemy w obliczu ważnych decyzji bardzo często odczuwamy silne emocje i wahamy się, zastanawiając czy decyzje będą słuszne. Wspólnie z psychologiem może Pan rozważyć dokładnie… Więcej
-
Kilka lat temu mialam dziwny napad okazalo sie ze mam nerwice depresyjno-lekowa teraz znow wrocilo g
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Jeśli nie chce Pani przyjmować leków, to zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Pomoże Pani w zrozumieniu problemu i poradzeniu sobie z trudnościami. Pozdrawiam Sandra… Więcej
-
Zastanawiam sie czy isc do psychologa. Wrocilam z zagranicy dodatkowo tam mieszkalam 4 lata z chlo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Znalazła się Pani w trudnej sytuacji. Myślę, że warto zdecydować się na wizytę u psychologa, aby poradzić sobie z poczuciem winy i wrócić do rownowagi psychicznej. Pozdrawiam Sandra… Więcej
-
Przez większość swojego życia jestem nieszczęśliwa, co chwila się w kimś zakochuje, pomimo faktu że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Uważam, że terapia poznawczo-behawioralna może Pani pomóc. Psychoterapeuta zajmie się rozpoznaniem problemu, wspólnie z Panią określi cele terapii, a następnie zaplanuje właściwie… Więcej
-
Mam 23 lata, zawód, prace, znajomych, rodzine, dziewczynę, pasje. Od dłuższego czasu, odkąd pamietam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Po zapoznaniu się z opisanym przez Pana problemem sugeruję, aby skonsultował się Pan zarówno z lekarzem psychiatrą, jak i psychoterapeutą. Podczas pierwszych wizyt zaplanowane zostanie… Więcej
-
Witam,od dłuzszego czasu czuję sie żle, po jedzeniu jest mi niedobrze,słabo,czesto boli mnie głowa,j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Wykonała Pani badania lekarskie, których wyniki są w normie, więc być może objawy mają podłoże psychologiczne. W związku z tym sugeruję, aby zgłosiła się Pani do psychoterapeuty, który… Więcej
-
Mam ogromny problem z moim partnerem. Jesteśmy ze sobą od 4 lat. Mamy za sobą nieudane związki. Każd
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Zachęcam Państwa do podjęcia terapii par, podczas której będą Państwo mogli lepiej zrozumieć to, co się aktualnie dzieje, poprawić komunikację i jakość związku. Pozdrawiam Sandra Jargieło
-
Czy jest sens udania sie do psychologa po wsparcie psychologiczne rozwazam wrzystkie za i przeciw pr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Psycholog faktycznie jest obcą osobą. To pomoga w spojrzeniu w obiektywny sposób na problemy. Jego zadaniem nie jest dawanie rad. Pomoc psychologiczna polega na dokładnym określeniu… Więcej
-
Podejrzewam, a nawet jestem przekonana, że mój syn (22 lata) cierpi na fobię społeczną. Czytalam na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Oczywiście, że może Pani porozmawiać z synem o swoich spostrzeżeniach, a także zachęcić do wizyty u psychoterapeuty. To on pomoże postawić diagnozę oraz zaplanuje terapię. Pozdrawiam… Więcej
-
Mam 24 lata. Izoluje się od ludzi. Często mam napady płaczu. Rozmawiam sama ze sobą. Czuję, że coś j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Uważam, że wizyta u psychologa to bardzo dobry pomysł, ponieważ będzie Pani mogła poradzić sobie ze smutkiem, lękiem, rozkojrzeniem i izolacją, które zgłasza Pani jako problem. Podczas… Więcej
-
Od 2,5 roku zmagam się z problemem hipochondrii. Wszystko zaczęło się od wizyty u lekarki medycyny p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. W przypadku hipochondrii polecam podjęcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która jest bardzo skuteczna w leczeniu zaburzeń lękowych. Pozdrawiam Sandra Jargieło
-
Mam 46 lat. Od jakiegos czasu tzn, od jakichś kilku lat miewałam coraz częstsze epizody bezsenności
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Zachęcam Panią do wizyty u psychoterapeuty. Rozumiem, że ma Pani obawy, czy będzie potrafiła się otworzyć, jednak myślę, że mimo tego warto spróbować. W przypadku takiej pomocy z czasem… Więcej
-
Jestem 19 letnia dziewczyna, która obecnie jest w klasie maturalnej a dodatkowo pracuje popołudniami
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Sam egzamin jest dla wielu osób powodem dużego napięcia. U Pani dochodzi do tego jeszcze praca, którą wykonuje Pani popołudniami. Czy ma Pani czas na relaks? Niekiedy wydaje się nam,… Więcej
-
Witam. Od kilku lat mam problem dotyczący mojej psychiki: - ciągły lęk, niepokój, przeżywanie - p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Wiele osób ma obawy przed pierwszą wizytą u psychologa, jednak żaden dobry specjalista nie powienien powiedzieć osobie, która zgłasza się z problemem, że wymyśla. Właściwa pomoc jest… Więcej
-
Od kilku lat choruje na niedoczynność tarczycy. Niestety bardzo często powoduje to u mnie obniżenie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. W pierwszej kolejności zachęcam do wizyty u endorynologa i ustalenia właściwego leczenia. Obniżony nastrój i poczucie beznadziejności mogą być spowodowane niedoczynnością tarczycy.… Więcej
-
Jak radzić sobie ze stresem? Odkąd pamiętam bardzo szybko się denerwuje czasami o byle co potrafię z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Jak najbardziej można temu zaradzić. Podczas psychoterapii może Pani nabyć umiejętności radzenia sobie ze stresem, poznać jego przyczyny oraz zaznajomić się z technikami, które będą… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…