Mam 23 lata, zawód, prace, znajomych, rodzine, dziewczynę, pasje. Od dłuższego czasu, odkąd pamietam

5 odpowiedzi
Mam 23 lata, zawód, prace, znajomych, rodzine, dziewczynę, pasje. Od dłuższego czasu, odkąd pamietam, jestem bardzo samokrytyczny nie potrafię się niczym cieszyć i wymagam od siebie za duzo nie potrafiąc doceniać swoich małych sukcesów. Czasami rozmawiam sam, ze sobą, często sobie tłumacze różne rzeczy, czasami mam wrażenie, ze jest tam więcej niż jedno ja. Mam takie natłoku rożnych myśli, czasem dyskutuje ze sobą i nie potrafię tego powstrzymać. Mam ogromne wachania nastrojów od depresji po (nazywam to napalelniem) mam problem z kłamaniem nie potrafię się przyznać do błędu. Nawet w bardzo głupich sprawach jednak czasami jestem szczery so bólu i potrafię się przyznac do wszystkiego. Jestem bardzo wstydliwy, ale super udaje pewność siebie. Często w dziwnych sytuacjach ogarnia mnie panika, strach(jakiś dźwięk, obraz) ostatnio tez często rozdrapuje rany po śmierci ojca(znalazłem go martwego jak miałem 7 lat) w domu nigdy nie było patologii ale ledwo wiązaliśmy koniec z końcem.(zawsze miałem co jeść i czyste ubrania). Często udaje, ze jest wszystko w porządku nie chce nikogo obarczać itd. Potem jednak zrzucam na kogoś cały ciężar,później mam wyrzuty sumienia co zrobiłem, a na koniec jeszcze potrafię się na kimś wyżyć. Bardzo często mam myśli samobójcze, po czym jest super o chce się żyć wszystko ma sens. Często doszukuje się ukrytych intencji u ludzi i nikomu nie potrafię zaufać, nawet sobie. Jestem nadpobudliwy (prawie cały czas macham nogami i muszę mieć co zrobić z rękami). Na ta chwile to mi przychodzi do głowy, duzo więcej rzeczy w sobie mi przeszkadza. Mianowicie, do jakiego typu specjalizacji lekarza powinienem się udać? Dodam, ze czasami pale marichuane żeby zasnąć, mam tez ogromne problemy ze snem.
Radziłabym zgłosić się do psychoterapeuty. Może się Pan zastanowić, co byłoby bardziej pomocne w Pana sytuacji - terapia indywidualna i próba rozwiązania opisywanych trudności "w sobie", czy też terapia pary, podczas której moglibyście Państwo porozmawiać o tym, co opisywany kłopot powoduje w Waszym związku i jak się z tym uporać. Pozdrawiam.

Bardzo szczegółowo opisuje Pan to, sie z Panem dzieje. Widzę, że analizuje Pan swoje działania i martwią Pana wnioski z tej analizy. Wyczuwam też wiele niepokoju i bólu wewnętrznego. Pańskie przeżycia są smutne i bardzo trudne. Sugeruję konsultację z dobrym psychiatrą i w uzgodnieniu z nim podjęcie dodatkowo psychoterapii. Najważniejsze, aby poczuł Pan ulgę, a to jest możliwe, gdy zajmie się Pan profesjonalnie swoim zdrowiem psychicznym. Trzymam kciuki
Dzień dobry. Po zapoznaniu się z opisanym przez Pana problemem sugeruję, aby skonsultował się Pan zarówno z lekarzem psychiatrą, jak i psychoterapeutą. Podczas pierwszych wizyt zaplanowane zostanie dokładne leczenie. Pozdrawiam Sandra Jargieło
Witam Pana serdecznie, dobrze że zaczął Pan szukać pomocy i podjął decyzję żeby zwrócić się do specjalisty ze swoimi problemami. Jest Pan bardzo młody i szkoda czasu i zdrowia na złe samopoczucie- proszę jak najszybciej udać się do psychologa/psychoterapeuty, który po rozmowie zaproponuje Panu psychoterapię i być może zasugeruje wizytę u psychiatry który pomoże zapanować nad objawami, które utrudniają Panu codzienne funkcjonowanie. Trzymam kciuki!
Dzień dobry. Myślę, że warto aby udał się Pan do psychoterapeuty. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk