Witam. Od kilku lat mam problem dotyczący mojej psychiki: - ciągły lęk, niepokój, przeżywanie - p

4 odpowiedzi
Witam. Od kilku lat mam problem dotyczący mojej psychiki:
- ciągły lęk, niepokój, przeżywanie
- problemy z pamięcią i koncentracją
- zamartwianie się, zdenerwowanie, wyzywanie się na innych poprzez krzyk,
- stres a przy tym drętwienie kończyn u rąk, nadmierne pocenie,
- użalanie się nad sobą
- niekiedy nieumiejętność radzenia sobie nawet w najprostszy sytuacjach
- smutek
- płacz
- znudzenie
- niska samoocena
- świadomość bycia gorszym od innych
Czy to może mieć związek z depresją czy poprostu jestem przewrażliwiona na swoim punkcie. Mam prawie 22 lata, nie chce od razu iść do psychologa żeby mi powiedział że wymyślam a z drugiej strony bardzo się martwię. Proszę o jakąś radę czy warto iść do psychologa ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Dzień dobry. Jeśli jeszcze Pani nie była, to z pewnością warto skonsultować z kimś to jak Pani siebie przeżywa i Pani odczuwa. Często to pierwszy krok do zmiany. Powodzenia.

Szanowna Pani,

warto skonsultować się z dobrym specjalistą. Serdecznie zapraszam. Z pewnością Pani wysłucham, dopytam o przeprowadzone badania, objawy, w razie czego pokieruję w celu wykonania badań uzupełniających. Z troską i empatią odniosę się do Pani trudności, oferując wspracie i pomoc.

Z uszanowaniem,

dr Monika Gmurek
Dzień dobry. Wiele osób ma obawy przed pierwszą wizytą u psychologa, jednak żaden dobry specjalista nie powienien powiedzieć osobie, która zgłasza się z problemem, że wymyśla. Właściwa pomoc jest oparta na empatycznej relacji, w której psycholog nie ocenia, a wspiera w rozwiązywaniu trudności. Zgłasza Pani wiele problemów, które są jak najbardziej realne - nie wymyślone, ani wyolbrzymione, skoro są źródłem dyskomfortu. Jak najbardziej warto zgłosić się do psychologa. Pozdrawiam Sandra Jargieło
Żaden profesjonalista nie zarzuci Pani "że sobie Pani wymyśla". Myślę, że warto rozważyć terapię, która pomoże Pani skoncentrować wysiłki na poprawieniu funkcjonowania i zrozumieniu, dlaczego zachowuje się Pani w taki, a nie inny sposób. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą. Pozdrawiam.