Witam, mam problem z zasypianiem już od tygodnia. Zamykałem oczy i nie mogłem zasnąć , pociłem się i

6 odpowiedzi
Witam, mam problem z zasypianiem już od tygodnia. Zamykałem oczy i nie mogłem zasnąć , pociłem się i dręczyłem różnymi myślami. A teraz mam mętlik w głowie i od jakiegoś czasu mam pustkę w głowie, zero koncentracji , żeby coś zrobić muszę się zastanawiać dwa razy zanim coś wykona , zero skupienia i zainteresowania pracą wszystko zaczęło się od zaburzenia snu. Każdy dzień jest dla mnie męką. Leki nasenne nie pomagają. Gdzie mam się udać, do jakiego lekarza?
Myślę, że psychoterapeuta to właściwy adres :)

Rozumiem, że leki nasenne przepisał Panu psychiatra. Jeśli nie działają to warto się do niego udać i powiedzieć, co się z Panem dzieje. Może zmiana leków byłaby dobrym rozwiązaniem? Może Pan też pomyśleć o psychoterapii własnej. Jest duża szansa, że poradziłby Pan sobie z uciążliwymi objawami. Pozdrawiam
Dzień dobry. Opisywana przez Pana sytuacja to coś więcej niż problem z zasypianiem. Mówi Pan także o lęku, nawracających, dręczących myślach, natłoku myśli oraz poczuciu "pustki w głowie", obniżeniu koncentracji, spadku zainteresowania pracą. Myślę, że w tym przypadku właściwą decyzją będzie wizyta u psychoterapeuty. Pozdrawiam Sandra Jargieło
Jeżeli problemy zaczęły się na tydzień od momentu, kiedy dokonał Pan tu wpisu,to warto zwrócić uwagę na to, czy coś ważnego się zdarzyło ostatnio w Pana życiu. Leki mogą pomóc czasowo, tłumiąc niepokój. Jednak, jeżeli bezsenność i rozkojarzenie się utrzymują, to najlepszym rozwiązaniem jest psychoterapia albo dobry relaks. Połączenie tych dwóch czynników, najpewniej pomoże Panu odzyskać równowagę.
Dzień dobry. Spadek formy i trudności z koncentracją uwagi mogą być efektem niewysypiania się, zwłaszcza jeśli najpierw pojawiły się problemy ze snem, a potem wspomniane trudności.
Zachęcam do spróbowania psychoterapii, np. poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń snu. Jeśli nie ma innych zaburzeń towarzyszących i problemem jest tylko sen, w stosunkowo krótkim czasie (kilka do kilkunastu spotkań) można się tego problemu pozbyć. Jeśli Pana bezsenność wiąże się natomiast z innym zaburzeniem (np. nastroju lub lękowym), wówczas tym bardziej warto postawić na pracę terapeutyczną - usunięcie przyczyny, czyli podstawowego zaburzenia, ureguluje kwestie snu.
Warto dodać, że okazjonalnie każdy z nas ma czasem problemy z zasypianiem lub utrzymaniem snu i nie musi to świadczyć o żadnych poważnych trudnościach - jest to po prostu reakcja organizmu np. na stresujące wydarzenia życiowe i kiedy te mijają, sen wraca do normy. Warto zastanowić się, czy tak też jest w Pana przypadku. W ocenie Pana sytuacji oraz rodzaju bezsenności pomoże psychoterapeuta.
Pozdrawiam serdecznie.
Na końcu swojej wypowiedzi pyta Pan wprost więc może najlepiej odpowiedzieć wprost ? Psychoterapeuta to dobry adres.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.