Pytania pacjentów (165)
-
Dzień dobry, pod koniec maja straciłam moją upragnioną pierwszą ciążę, tydzień po pobycie w szpita
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, w Pani opisie czuć bardzo dużo smutku, cierpienia ale również potrzeby zrozumienia. To co Pani przeżyła jest na pewno bardzo bolesne i trudne. Taką trudną i bolesną sytuację każdy… Więcej
-
Jaka jest interakcja między Seronilem a Ranofrenem? Taka sama jak między Prefaxine i Ranofrenem, że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Bardzo dobrze, że Pani o to pyta i że próbuje Pani świadomie rozumieć leczenie, to naprawdę ważne i odpowiedzialne podejście. Warto wiedzieć, że Seronil (fluoksetyna) oraz Prefaxine… Więcej
-
Dzień dobry dzisiaj popłakałam się u psychologa na zajęciach grupowych więc oprócz mnie byli tam też
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam Cię. Zrozumiałe jest to, że poczułaś się bardzo źle, zwłaszcza jak napisałaś, że byli przy tej sytuacji twoi rówieśnicy. Może warto porozmawiać z osobą prowadzącą zajęcia, o tym jak się poczułaś,… Więcej
-
Dzień dobry! Jestem pewny, że było tu sporo podobnych pytań, ale chcę znaleźć rozwiązanie tego pro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Nauczenie się pokochania siebie jest bardzo ważne aby można było żyć szczęśliwiej i zdrowiej w każdym aspekcie swojego życia. Miłość do siebie wpływa na to, kogo wybierzemy na swojego… Więcej
-
Mam 36 lat i zdiagnozowanej nerwicy czy depresji nie mam... chociaż sama ją u siebie podejrzewam. By
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, po tym co Pani napisała warto pomyśleć o spotkaniu ze specjalistą. Zaburzeń lękowych nie powinno się bagatelizować, ponieważ sprawiają że osoba nie jest w stanie prawidłowo na co dzień… Więcej
-
Witam Mam bardzo duży problem z dorosłymi córkami partnera 24 l i 21 l. Jesteśmy ze sobą kilka lat,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, z tego co Pani napisała widać jak Pani zależy na utrzymaniu dobrych relacji nie tylko z partnerem ale i dziewczynami. Ma Pani w sobie bardzo dużą determinację, zwłaszcza, że mówi Pani… Więcej
-
Gdzie w Łodzi mogę udać się żeby zdiagnozować lub wykluczyć autyzm? (Osoba dorosła)
Gdzie w Łodzi mogę udać się żeby zdiagnozować lub wykluczyć autyzm? (Osoba dorosła)
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, jest sporo miejsc gdzie można zdiagnozować lub wykluczyć autyzm, chociażby Medico, PsychoMedic, Fundacja JiM, są również placówki na NFZ. Polecam aby zweryfikować je pod względem swoich… Więcej
-
Dzień dobry, Na codzień borykam się z skutkami traum z dzieciństwa spowodowanych śmiercią rodzica i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, trauma dziecięca bardzo mocno wpływa na umysł i ciało. Jeśli nie uporamy się z traumą, urazy pozostają w dużej mierze stłumione i wpływają na życie w znaczący i bolesny sposób. Warto… Więcej
-
często mam natłok myśli przez który nie potrafię przestać mówić jeśli z kimś rozmawiam, mam wybuchy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, proszę się zastanowić czy nie warto pójść do psychologa lub psychoterapeuty na konsultację aby opowiedzieć o tym wszystkim. Specjalista na pewno doradzi Ci co dalej. Jeżeli sobie już… Więcej
-
Jestem dziewczyną i mam 23 lata, od bardzo dawna czuję się jednak bardziej chłopięco. Analizowałam w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Tożsamość płciowa, jak i orientacja seksualna to bardzo indywidualne czynniki i każdy zupełnie inaczej będzie je definiował. Nasza tożsamość płciowa określa nas i to kim jesteśmy… Więcej
-
Witam co to znaczy jesli zadalem przyjacielowi dlaczego nie ma humoru odpisal mi ze nie ma czasu na
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Może kolega był czymś zajęty i odpowiedział na szybko a może kolega ma trudności w wyrażaniu swoich emocji. Warto porozmawiać szczerze… Więcej
-
Dzień dobry Chciałabym zapytać czy w praktyce istnieje możliwość odbycia pojedynczej lub kilku ko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, diagnoza w kierunku PTSD jest prowadzona przez doświadczonego specjalistę czy to psychoterapeutę czy psychologa czy psychiatrę. Diagnoza polega przede wszystkim na zebraniu szczegółowych… Więcej
-
Czy to normalne, że nienawidzę szkoły? Jestem w 3 klasie liceum i nienawidzę szkoły. Nie wyobrażam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Poprzez objawy, które Pani opisała można zasugerować, że prawdopodobnie cierpi Pani na fobię szkolną, która jest zaburzeniem lękowym. Określa się ją również jako nerwicę szkolną. Objawia… Więcej
-
Dzień dobry Moja córka lat 20 nie pracuje ,uczy się zaocznie w liceum ,nie pomaga w domu , nie sku
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Warto szczerze porozmawiać z córką, ustalić z nią zasady i granice, które powinna respektować. Córka jest dorosła i powinna czuć odpowiedzialność za to co robi, za swoje zachowanie.… Więcej
-
Witam chciałam trafić na detoks nie było miejsca jestem aktualnie przebywam na odziele psychiatryczn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, może warto porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym. Na pewno Pani wytłumaczy dlaczego Pani przebywa akurat na oddziale i czy będzie możliwość przeniesienia na detoks. Pozdrawiam serdecznie… Więcej
-
Witam, jestem 18 letnią dziewczyną i mam pewien problem. Otóż od dłuższego czasu mam kompletną obses
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, zafascynowanie koleżanką w pracy może być podyktowane różnymi czynnikami. Może koleżanka ma jakieś cechy które ci imponują, może jej zachowanie, pewność siebie, styl ubierania. Warto… Więcej
-
Witam serdecznie, czym różni się niesprawność intelektualna od niskiego poziomu inteligencji (ilora
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Iloraz inteligencji jest to pomiar, dzięki któremu możemy określić nasze zdolności, nawet te ponadprzeciętne. Osoba, u której iloraz inteligencji pokazuje wynik powyżej 140 bardzo… Więcej
-
Czy objawy psychiczne pacjenta specjaliści z zakresu psychologii oceniają jako całość wpływu na jego
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Zaburzenia psychiczne mogą mieć różny charakter czy to napadowy, czy przewlekły czy powtarzający się. Zaburzenia są opisywane jako zakłócenia funkcjonowania umysłu i procesów psychicznych,… Więcej
-
Dzień dobry. Od nastoletnich lat mam fetysz, który silnie pociąga mnie seksualnie. W wieku 16-20 lat
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Fetysz to zaspakajanie potrzeb seksualnych poprzez doznanie podniecenia, którego źródłem może być jakiś przedmiot czy część ciała. Może to być również jakieś miejsce, na przykład publiczne,… Więcej
-
Czy to normalne że wyobrażam sobie np. Że jestem aktorką i pracuję właśnie na planie, rozmawiam z lu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. Zazwyczaj mamy dwa rodzaje marzeń, pierwsze tak zwane realistycznymi a drugie ucieczkowe. Marzenia realistyczne to te, które przekształcają się w cele. Natomiast drugie to ucieczkowe,… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…