prof. dr hab. n. med.

Jarosław Fabiś

Ortopeda, Lekarz sportowy

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

prof. dr hab. n. med. Jarosław Fabiś - pierwszy w historii polski lekarz będący członkiem korespondentem Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia. Pierwszy z kraju rzeczywisty… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • prof. dr hab. n. med. Jarosław Fabiś - pierwszy w historii polski lekarz będący członkiem korespondentem Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia. Pierwszy z kraju rzeczywisty uczestnik Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia, delegat na kraj i aktywista Komisji ds. Rozwoju Chirurgii Barku w krajach Europy Wschodniej na dwie kadencje. Kierownik Kliniki Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowej i wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W uznaniu zasług dla polskiego sportu otrzymał srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

  Pomysłodawca i założyciel FMC Centrum Medyczne
  http://fmclodz.pl/

  Kierownik Kliniki Artroskopii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Traumatologii Sportowej
  Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów
  90-549 Łódź, ul. Żeromskiego 113
  tel./fax
  e-mail: artroskopia@skwam.lodz.pl
  http://www.usk.umed.lodz.pl/?dir=str&mn=kliniki&mnx=4artroskopia

  Opieką medyczną otaczałem i otaczam wiele klubów ekstraklasy piłki ręcznej Piotrkowvii, Jeleniej Góry, Koszalina, Anwil Włocławek, GKS Bełchatów, Skra Bełchatów, Widzew Łódż, ŁKS Łódź Koszykówka, AZS Łódż, kluby rugby Ogniwo Sopot, Lechia Gdańsk i Arka Gdynia, Sochaczew, Budowlani Łódź, Szkołę mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim, I Ligowy Zespół piłki Nożnej Pelikan Łowicz, Szkołę Piłki Nożnej, III ligowy zespół piłki nożnej Sokół Aleksandrów Łódzki.

  Oferta:
  Kompleksowa diagnostyka, leczenie zachowawcze oraz leczenie operacyjne chorób narządu ruchu możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu.
  Stworzona przez prof.Fabisia placówka specjalizuje się w leczeniu oraz rehabilitacji chorych po każdym rodzaju urazie czy zabiegu operacyjnym kolana, barku, biodra, stawu skokowego, stopy, łokcia, nadgarstka, ręki po urazach oraz po zespoleniach złamań.
  Dodatkowo szeroko rozwiniętą częścią działalności leczniczej jest rehabilitacja chorych z zespołami bólowymi kręgosłupa.
  Placówka oferuje pełną gamę zabiegów fizjoterapeutycznych włączając fale uderzeniową dedykowaną do ostróg piętowych oraz tzw. łokcia tenisisty.
  FMC oferuje leczenie i usprawnianie wszelkimi dostępnymi oraz najnowocześniejszymi technikami:

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Rehabilitacja medyczna

Choroby

 • choroby stawów
 • kontuzje sportowe
 • urazy stawów
 • odtwarzanie chrząstki stawowej
 • choroby narządu ruchu
 • choroby barku i łokcia
 • choroby stawu kolanowego
 • choroby i wady stóp
 • choroby stawu biodrowego
 • wady postawy
 • choroby kręgosłupa
 • choroby neurologiczne
 • choroby chrząstki
 • rekonstrukcje chrząstki
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
3.5

Ogólna ocena
91 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P

  Zdecydowanie polecam. We Włocławku lekarz kazał przyzwyczaić się do urazu barku, sugerując nawet, że przesadzam. Prof. Fabiś zlecił dodatkowe badania - złamany obrąbek stawowy i zerwane więzadło . Operacja wykonana perfekcyjnie. Już 7 lat i żadnych problemów z barkiem!

 • K

  Prof. Fabiś jest nie tylko wybitnym fachowcem, ale również wspaniałym człowiekiem. Operował najpierw mojego syna. Sportowiec, kontuzja i kolano do operacji. Nadal jest sportowcem. Później mamę, najpierw kolano, później bark. Mama przewróciła się i bark był na miejscu obojczyka. Tej operacji nie podjął się żaden inny lekarz. U profesora zostaliśmy przyjęci natychmiast. Operował, później uczestniczył osobiście w rehabilitacji. Na początku zakres ruchu był zerowy, teraz nie ma śladu po kontuzji. Nic dziwnego że są kolejki pacjentów u profesora. Każdy kto ceni zdrowie i fachowość chce aby zajął się nim prawdziwy specjalista. Moja rodzina jest niezmiernie wdzięczna. Dariusz Pelc-Pabianice

 • A

  W czerwcu ubiegłego roku na treningu judo doznałam poważnej kontuzji prawego barku. Lekarz z SOR u odesłał mnie do domu mówiąc, że "samo się zagoi". Okazało się, że wypadł mi ze stawu barkowego obojczyk, a więzadła zostały zerwane. Gdyby nie operacja, którą podjął się wykonać prof. Jarosław Fabiś, nie byłabym w stanie wrócić do sportu. Dodam, że w ten weekend zdobyłam brązowy medal mistrzostw Polski młodzieży i chciałabym serdecznie podziękować panu profesorowi za opiekę. Niesamowity lekarz.

 • P

  Polecam bardzo,
  Od 11 lat jestem funkcjonariuszem PSP, w lipcu 2013 roku po upadku ze schodów zerwałem wiązadło krzyżowe tylne, poboczne przyśrodkowe oraz uszkodziłem łąkotkę przyśrodkową ( uszkodzenie typu rączka od wiadra), wiązadło poboczne strzałkowe, wiązadło krzyżowe przednie( zachowana ciągłość), jednym słowem całe kolano do wymiany. Bezpośrednio po wypadku trafiłem na SOR gdzie oczywiście chciano mi zaaplikować gips od stopy do tyłka, całe szczęście się nie zgodziłem, no ale wracając do rzeczy, w późniejszym terminie trafiłem do pierwszego ortopedy, niestety stwierdził, iż mój uraz jest na tyle skomplikowany, że on nie jest w stanie się tym zająć no i nie zna nikogo kto mógłby mi pomóc, więc prawdopodobnie nie będę już nigdy miał sprawnej w 100% nogi, a służbę zakończę jako „biurowiec”, więc poszedłem do innego lekarza, który podtrzymał tą opinię i stwierdził, że z tym urazem nawet do szpitala mnie nie przyjmą, gdyż nie mają specjalisty który byłby w stanie podjąć się operacji, no i tak jeszcze pięciu lekarzy odwiedziłem, w końcu trafiłem do doktora Surusa w Olsztynie, który stwierdził, że niestety nie zajmuje się rekonstrukcją wiązadeł krzyżowych tylnych ale polecił mi kontakt z Panem Profesorem. Podczas pierwszej wizyty Pan Profesor stwierdził, iż podejmie się zabiegu i postara się go wykonać możliwie jak najszybciej, był to październik 2013 roku. Jednak limity NFZ spowodowały, że musiałem czekać na zabieg do października 2014 roku, teraz 6 miesięcy od zabiegu, którego nie chcieli się podjąć inni ortopedzi, wróciłem do służby w pełni funkcjonuję, wychowuję swoje córeczki, kolano jest w pełni stabilne, nie boli. Pan Profesora jest naprawdę wybitnym specjalistą, może sprawiać wrażenie niezbyt ogarniętego, lecz to tylko wrażenie, opieka jaką obdarzył mnie po zabiegu jest godna podziwu, przez dwa tygodnie kontrolował moją temperaturę dwa razy dziennie, nadzorował rehabilitację, monitorował postępy oraz korygował błędy jakie popełniałem, człowiek, który jak mi się wydaję robi to z powołania i naprawdę się na tym zna.

 • Polecam ,za bardzo dużą wiedzę,profesjonalizm,doświadczenie.W 2012r. doznałem kontuzji prawego barku.Po licznych badaniach w służbie zdrowia ? zdecydowałem się na wizytę u prof.Fabisia. Uraz okazał się poważny i po artroskopi prof.stwierdził,że należy założyc protezę.Przed zabiegiem nie mogłem ruszyc barkiem ani ręką.W 2013r. w Klinice na Żeromskiego w Łodzi prof. Fabiś przeprowadził operację założenia protezy .Zabieg wykonał profesjonalnie. Po rechabilitacji ręka jest sprawna i mogłem wrócic do pracy.Pan prof. jest mocno zapracowany, więc czasami pacjentom wydaje się,że poświęca im mało czasu, ale to fachowiec profesjonalista.JESTEM MU BARDZO WDZIĘCZNY!
  .Gdybym mógł dałbym 6 ! POLECAM !

  WŁ. JÓŻWIAK Z KUTNA

 • Bylam u profesora raz i więcej tego błedu nie powtórze. Wizyta trwała bardzo krótko a i tak przez połowe czasu pan profesor czytał wiadomości w internecie. Większe wrażenie zrobiło na nim prawdopodobieństwo wojny w Rosji niż ocena rezonansu na który spojrzał może raz. Oczywiście rezonans zrobiony prywatnie w prywatnej przychodni pana profesora. Ocene rezonansu myśle że więcej usłyszały ściany, ponieważ profesor nie zwraca się do pacjenta lecz do otaczenia w którym się znajduje. Jedyny zainteresowanie wykazał wtedy kiedy trzba było zapłacić. Okazało się że zastrzyk który miał być podany w staw kolanowy był podany w inne miejsce i za płytko co skutkowało tym że przez tydzień nie mogłam stanąć na nodze.
  Nie polecam chyba że ktoś ma za dużo pieniedzy.

 • A

  Lekarz przyszedł spóźniony 40 minut i przyjął przede mną jeszcze 2 osoby. W trakcie mojej wizyty nadal przewijali się przez gabinet inni pacjenci których pan Fabiś konsultował bezczelnie mnie lekceważąc. Po konsultacji w sprawie stóp (5 minut) nie chciał już rozmawiać o problemach z ręką gdyż "nie ma teraz czasu, proszę się umówić na kolejną wizytę". Lekarz niedokładny i naciągający na niepotrzebne koszty. Zdecydowanie NIE polecam.

 • Z pełną odpowiedzialnością polecam Prof za profesjonalizm, ogromną wiedzę popartą praktyką, nowoczesny sprzęt lekarski i rehabilitacyjny. W 2007 r. na treningu doznałem urazu kolana prawego, trafiłem do szpitala gdzie założono mi gips. Po zdjęciu gipsu miało być dobrze i było ale tylko 6 miesięcy, kolejny uraz. Przeprowadzono artroskopię po 6 miesiącach znowu uraz, w tym momencie podziękowałem kochanej służbie zdrowia. Zapisałem się do polecanego lekarza prywatnego który doprowadził mnie do takiego stanu, że musiałem przychodzić co tydzień na spuszczanie krwi z kolana. Po pewnym czasie staw kolanowy zablokował się częściowo. Lekarz stwierdził że nie jest w stanie mi pomóc, ale może umieścić mnie w szpitalu, w którym pracował. Podziękowałem, jednocześnie załamując się, jedyne o czym wtedy myślałem to móc normalnie chodzić. W 2009 r. trafiłem do Prof, stwierdził zerwanie wiązadła krzyżowego. Diagnozę postawił na podstawie lekkiego wyginania nogi, co mnie zszokowało i jednocześnie zaniepokoiło. Tydzień później było po operacji, następnie intensywna rehabilitacja. Na dzień dzisiejszy uprawiam sporty ,kolano stabilne, nie boli. Jestem bardzo wdzięczny Profesorowi za poświęcony czas i cierpliwość- sam nie wiem jak by się to skończyło jakbym do niego nie trafił. Prof pomógł mojemu koledze (zerwane wiązadło boczne i krzyżowe), bratu zawodowo grającemu w rugby w reprezentacji (zerwane wiązadło uszkodzona łękotka).

 • Pan Profesor wykonał mi rekonstrukcje więzadła w 2009 roku,byłam wowczas przerażona i mocno przestraszona,umiał serdecznie i rzeczowo porozmawiać ze mną o moim kolanku,a przede wszystkim zdziwił mnie fakt,że zerwanie więzadła rozpoznał w parę sekund dotykając kolana i nie widząc wyniku rezonansu magnetycznego, który miałam wówczas ze sobą.Po operacji w klinice czułam się zadbana , a w jego centrum rehabilitacji bezpiecznie prowadzona do pełnej sprawności.Dziś moje kolanko sprawuje się bardzo dobrze.Polecam Pana Profesora i dzikuję mu tutaj raz jeszcze. Jola ,Łowicz

 • Pan doktor jest dość specyficzną osobą, nie jest może mega wylewny i może sprawiac wrażenie niemiłego, ale na swoim fachu z pewnością się zna. Zrekonstruował mi więzadła krzyżowe w kolanie. Nic nie boli. Jestem zadowolony.