Adres


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Konsultacja online (pierwsza wizyta) (opis) • 140 zł

Interwencja kryzysowa online (opis) • 140 zł

Konsultacja online (opis) • Od 140 zł +3 więcej

Psychoterapia traumy (opis) • 140 zł

Terapia psychologiczna dorosłych (opis) • 140 zł

Terapia rodzinna (opis) • 180 zł


Sposób płatności: Blik, Przelew na konto

W opisie przelewu proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz datę naszego spotkania.
BLIK: *********
Przelew na konto: 39 **** **** **** **** **** ****

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.

* Niektóre informacje zostały ukryte z powodu ochrony danych. Zobaczysz je po umówieniu konsultacji.


Najpóźniej 30 minut przed wizytą dostaniesz SMS oraz e-mail z linkiem do konsultacji online. Połączysz się z telefonu lub komputera.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


140 zł

gabinet

Konsultacja psychologiczna jest pierwszym krokiem na drodze do rozpoznania problemów, z jakimi zmagamy się w życiu codziennym.
Podczas pierwszego spotkania będziemy rozmawiali o Pana/Pani sytuacji oraz wspólnie omówimy zasady i cele dalszej współpracy. Zadane przeze mnie pytania pomogą w zrozumieniu Pana/Pani potrzeb, doświadczeń i emocji oraz potencjalnych źródeł trudności. Konsultacja pomoże także określić jaka forma wsparcia będzie dla Pana/Pani najbardziej pomocna.

Pozostałe usługi


140 zł

gabinet

Celem interwencji kryzysowej jest przywrócenie równowagi psychicznej i umiejętności samodzielnego radzenia sobie w sytuacji nagłego kryzysu. Dzięki szybkiej interwencji pojawia się szansa na zapobieganie przejściu reakcji kryzysowej w stan stały, który utrudni lub wręcz uniemożliwi normalne funkcjonowanie w przyszłości.
Obejmuje ona ocenę stanu osoby, udzielanie informacji, a także ewentualne skierowanie do odpowiednich źródeł pomocy, takich jak inni specjaliści, ośrodki czy instytucje pomocowe.



Od 140 zł

gabinet

Konsultacja psychologiczna jest pierwszym krokiem na drodze do rozpoznania problemów, z jakimi zmagamy się w życiu codziennym.
Podczas pierwszego spotkania będziemy rozmawiali o Pana/Pani sytuacji oraz wspólnie omówimy zasady i cele dalszej współpracy. Zadane przeze mnie pytania pomogą w zrozumieniu Pana/Pani potrzeb, doświadczeń i emocji oraz potencjalnych źródeł trudności. Konsultacja pomoże także określić jaka forma wsparcia będzie dla Pana/Pani najbardziej pomocna.



140 zł

gabinet

Celem terapii traumy jest poradzenie sobie z traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości, praca z przytłaczającymi emocjami, odzyskanie kontroli nad swoim życiem oraz nauczenie się samoregulacji.
Trauma może być wynikiem zarówno pojedynczego zdarzenia np.: wypadku, bycia ofiarą napaści, porwania, wykorzystania, nie radzą sobie ze stratą bliskiej osoby, jak i dorastania w chronicznym stresie doznając zaniedbania i przemocy (fizycznej, psychicznej, seksualnej) ze strony najbliższych.



140 zł

gabinet

Tą usługę proszę wybrać, jeśli już wcześniej się spotkaliśmy.
Celem terapii psychologicznej jest wspomaganie funkcjonowania człowieka w jego codziennym życiu, zwiększenie skuteczności działania, wspieranie w osobistym rozwoju.
Terapia może pomóc także w lepszym zrozumieniu własnego zachowania i zachowania innych ludzi oraz ułatwić wzajemne porozumienie. Może być również pomocna w radzeniu sobie z niepożądanymi zachowaniami, nauce nowych korzystniejszych sposobów reagowania czy polepszyć komunikację i relacje z bliskimi i innymi ludzmi.



180 zł

gabinet

Terapia rodzinna jest formą pomocy psychologicznej. Służy ona wspieraniu rodziców zmagających się z problemami wychowawczymi, poprawie wzajemnej komunikacji w rodzinie, w radzeniu sobie z konfliktami. Może być również próbą ustabilizowaniu sytuacji, gdy któryś z członków rodziny choruje.

Moje doświadczenie

O mnie

Nazywam się Katarzyna Gocałek i jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu SWPS w Katowicach (specjalność: psychologia kliniczna człowieka dorosłeg...

Zobacz pełen opis


Edukacja

  • Uniwersytet SWPS w Katowicach

Zakres porad

  • Psychotraumatologia
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia kryzysu
Zobacz więcej

Doświadczenie

  • Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Osób Doznających
  • Polski Czerwony Krzyż

Certyfikaty


Zdjęcia


Znajomość języków

  • Polski,
  • Niemiecki,
  • Angielski

Profile społecznościowe

3 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Trzymamy rękę na pulsie 100% zweryfikowanych opinii. Sprawdź jak działamy
A
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: gabinet Terapia psychologiczna dorosłych

Bardzo ciepła i wyrozumiała Pani. Pomogła mi w rozwiązaniu problemu, z którym się męczyłam. Bardzo się cieszę, że dostałam do niej polecenie

mgr Katarzyna Gocałek

Bardzo dziękuję.

J
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: gabinet Terapia psychologiczna dorosłych

polecam! To odpowiednia osoba na właściwym miejscu. Bardzo dobry specjalista a ponadto osoba ciepła i cierpliwa co dla mnie jest szczególnie ważne przy poruszaniu,,moich spraw,,

mgr Katarzyna Gocałek

Bardzo dziękuję

Profil zweryfikowany
Lokalizacja: gabinet Terapia psychologiczna dorosłych

Ciężko mi było opowiadać o swoich problemach, ale Pani Katarzyna sprawiła,że poczułam się bezpiecznie. Cierpliwie wysłuchała tego, co mówiłam i okazała się bardzo empatyczną osobą.

mgr Katarzyna Gocałek

Bardzo serdecznie dziękuję.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Utrata przyjaciela, jak odzyskać
Wiem, że to niecodzienny przypadek... W wakacje założyłem konto na jednym z portali, gdzie piszę z ludźmi po angielsku w celu poprawienia tego języka. Poznałem tam wiele osób, jednym z nich był Ali. Szybko stał się moim ulubionym przyjacielem korespondencyjnym. Pisaliśmy bardzo dużo. Gdy byłem na wczasach, wysłałem mu nawet pocztówkę. Staliśmy się przyjaciółmi [a mam problemy z zaprzyjaźnianiem się], później on stał się nawet moim najlepszym przyjacielem. Pisaliśmy pół roku, ufaliśmy sobie. Nie wstydził się pokazać mi swoich piosenki [Ali śpiewa i gra na gitarze], byłem jednym z dwóch osób, którym powiedział nawet, kto mu się podoba [drugą był jego przyjaciel "niekorespondencyjny"]. Planowaliśmy nawet wspólne wakacje - miałem go odwiedzić. Pewnego dnia nagle zablokował mnie na IG, a ja nadal nie znam powodu. Odczekałem 2 dni, aby "nerwy mu przeszły", napisałem do niego na emaila, na tamtym portalu oraz z drugiego konta na IG, gdzie go przeprosiłem, jeśli zrobiłem coś złego. Zablokował on mnie jednak też na drugim IG. Poczekałem z miesiąc i postanowiłem ponownie spróbować. Wysłałem mu emaila, napisałem do niego na FB [nie korzystaliśmy z tego wcześniej] oraz w komentarzu pod prywatnym filmikiem na YT, do którego linka miałem tylko ja. Przeprosiłem go, powiedziałem, że zależy mi na kontakcie z nim, i napisałem, że jak mnie bardzo nie lubi, to niech chociaż powie mi, co złego zrobiłem. Nic nie odpisał, jednak usunął tamten filmik z YT, więc wiem, że to przeczytał. Wysłałem mu wiadomość, że wiem, że to widział i że go nie zabiję xd I nic. Za to później odczytał on moją wiadomość [wcześniej tego nie zrobił] na portalu, gdzie się poznaliśmy. Po prawie 2 tygodniach od czasu wysłania poprzedniej wiadomości spróbowałem jeszcze raz, lecz nie pisałem już o tamtym, tylko spytałem, czy spotykamy się w wakacje i zacząłem pisać o strajku nauczycieli w Polsce, aby była "luźna rozmowa". Zacząłem go też obserwować na FB, gdyby dostał moje wiadomości do spamu lub gdzieś indziej i nie wiedział, że go znalazłem. Jednak on mnie zablokował i nadal nie wysłał żadnej wiadomości. Wszedł na moje konto na portalu, gdzie się poznaliśmy, lecz - o dziwo - tam mnie na zablokował i nadal mam go w przyjaciołach.
Chciałbym odzyskać kontakt z nim lub przynajmniej dowiedzieć się, dlaczego on go zerwał. Nie mogło to być zwykłe znudzenie się, gdyż byliśmy ze sobą zbyt zżyci. Możliwe, że mógł obrazić się przez mema, którego mu wysłałem dzień przed tym, jak zablokował mnie po raz pierwszy, lub nie wyszło mu coś dziewczyną, w której był zakochany. Mogą być też inne powody, których nie znam... Na F3 zadałem mu anonimowe pytanie w "jego" języku, czy łatwo wybacza, a ten odpowiedział, że tak. Spytałem również, w jakich krajach oprócz tego, gdzie teraz mieszka [Ali jest imigrantem], ma przyjaciół i w jego odpowiedziach padła Polska. Co powinienem zrobić, chciałbym odzyskam kontakt lub chociaż dowiedzieć się, dlaczego on go zerwał?

Dzień dobry,
Przykro mi, z powodu utraty ważnej relacji w Pana życiu. Widać w wiadomości, ile przyjaźń z Panem Alenam dla Pana znaczy. Widać także, że zrobił Pan wszystko co możliwe, żeby ten utracony kontakt odzyskać, albo przynajmniej dać znać przyjacielowi, że nie chce Pan tak tej sytuacji zostawić, chce Pan spróbować nad tym kryzysem popracować. Niestety - reszta zależy od drugiej strony i jedyne co można w takiej sytuacji to "żyć dalej" jakkolwiek bezdusznie może to brzmi, ponieważ dalsze próby nawiązania kontaktu czy też uzyskania odpowiedzi mogą dać skutek odwrotny od zamierzonego i jeszcze pogłębić problem, również w Pana przeżywaniu sytuacji.
Dodatkowo zastanawiam się jaki wpływ na takie zakończenie relacji ma pochodzenie Pana przyjaciela i też kwestia różnic kulturowych. Z mojego doświadczenia mieszkania za granicą PL mam wrażenie, że może to być znaczący czynnik i coś co dla nas jest niezrozumiałe, gdzie indziej może być całkiem akceptowalnym zachowaniem.

Wierzę, że to trudna i bolesna sytuacja. Myślę, że na pytania zadane w Pana wiadomości o zachowanie Aliego odpowiedz mógłby udzielić tylko on sam - natomiast może Pan, np. w czasie spotkań z psychologiem zastanowić się, dlaczego ta relacja jest taka ważna, jak sobie radzić w obliczu straty czy też jak mimo takiego doświadczenia być w stanie budować relacje w przyszłości.

Serdecznie pozdrawiam
Kasia Gocałek

mgr Katarzyna Gocałek

Mój mąż mnie poniża, wyzywa obraża przy 6 letnim synku. Jesteśmy razem prawie 20 lat mamy 6 letniego synka po w operacjach serca, ale od dłuższego czasu każda kłótnia to od razu zaczyna się od przyzwania mnie przeklinania darcia itd, nie patrzy czy jest nasz synek czy nie. Jest on już na tyle mądry że jak mąż zaczyna mnie obrażać, przeklinać itd... to on reaguje złością zaczyna go kopać i od razu się o mnie boi...pracuje fizycznie prawie na cały etat, staram się jak mogę sprzątać gotowsc o wszystko dbać nawet o najmniejsza rzecz a i tak nie jest to docenione i ciągle jestem krytykowana że nic nie robię. Dziś zostałam nazwana szmata bo nie założyłam na jego kołdrę pościel... I nazwał mnie szmata i debilka od razu furia przy dziecku...już jestem na tyle słaba że mam coraz to gorsze myśli....

Dzień dobry, przykro mi, że doświadcza Pani takich sytuacji. Nikt nie ma prawa traktować w taki sposób innej osoby, szczególnie w bliskim związku, dodatkowo w obecności dziecka. Niestety, ale mechanizmy przemocy działają w taki sposób, że wszystko może stać się tak naprawdę zapalnikiem. I pisząc “wszystko” mam na myśli i sytuacje złe, ale także dobre czy pozornie obojętne, ponieważ to tak naprawdę nie o to chodzi. Problem jest dużo głębiej i co chcę mocno podkreślić - nie jest to Pani wina.
Ważne jest, żeby w tych doświadczeniach nie była Pani sama. Czy rozmawia Pani z kimś o tym co się dzieje i czego Pani doświadcza? Ktoś z rodziny, przyjaciele? Jeżeli nie ma takich osób wokół - czy rozważała Pani skorzystanie z pomocy instytucjonalnej? MOPS, Policja? Albo czy szukała Pani w okolicy swojego miejsca zamieszkania Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Osób Doświadczających Przemocy Domowej? Ośrodki takie znajdują się na terenie całej Polski i można uzyskać tam pomoc (dla Pani ale także dla syna) i niezbędne informacje, a także skorzystać z możliwości zatrzymania się w hostelu, w sytuacji gdy szuka się bezpiecznego miejsca pobytu. Pomocą może być także praca indywidualna z psychologiem, który udzieli wsparcia i pomoże w pracy nad nadszarpniętym poczuciem własnej wartości i zaufania do innych ludzi.
Życzę dużo siły i pozostaję do dyspozycji.
Katarzyna Gocałek

mgr Katarzyna Gocałek

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Najczęściej zadawane pytania