Dzień dobry, Problem mój jest dość złożony w swojej istocie. Jestem w związku z obecną żoną od 11

4 odpowiedzi
Dzień dobry,
Problem mój jest dość złożony w swojej istocie. Jestem w związku z obecną żoną od 11 lat, od 7 w małżeństwie, w większości czasu małżeństwa pracuje w delegacjach za granicą aby łatwiej się żyło.
3 lata temu poznałem pewna kobietę z którą nawiązałem relacje czysto koleżeńską, z czasem pojawiła się przyjaźń. Mieliśmy przerwę od siebie ,aż do zeszłego roku... kiedy to potrzeba wsparcia wobec naszych słabo układających się związków nas zbliżyła do siebie na tyle że obecnie nie potrafimy przestać o sobie myśleć. Dajemy sobie dużo wsparcia i ciepła nawzajem...obawiam się że nie będę w stanie pogodzić małżeństwa z relacją z Tą kobietą. Czy warto rozbić dwa związki trzymające się na nitce na jeden nowy...w końcu szczęście osobiste jest najważniejsze ale krzywda jaka zostanie wyrządzoną naszym partnerom będzie sporą...
Dzień dobry,
myślę, że nikt poza Panem nie zna odpowiedzi na pytanie "czy warto". Niewątpliwie jest to trudna sytuacja, więc może warto byłoby skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty, z którym powinno być łatwiej znaleźć Panu odpowiedzi na nurtujące pytania. Dzięki takim spotkaniom będzie Pan miał szansę lepiej zrozumieć swoje potrzeby i motywy.
Pozdrawiam serdecznie
Zofia Kardasz

Dzień dobry, dziękuję za Pana pytanie i chociaż co do samego przedmiotu, nie chce się wypowiadać (zbyt mało jak dla mnie informacji, a przedmiot pytania zbyt poważny), to zwrócę uwagę na jeden fragment, zwłaszcza w kontekście tematu całego postu "..w końcu szczęście osobiste jest najważniejsze.." . Naprawdę? Zawsze? Za każdą cenę? Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Szuka Pan odpowiedzi na pytania, które do Pana przychodzą. To krok w dobrym kierunku. Proszę rozważyć psychoterapię jako przestrzeń, w której będzie Pan mógł dotrzeć do odpowiedzi, i zapewne decyzji, które Pan podejmie z wewnętrznym przekonaniem, że są dla Pana dobre i wspierające. Wszystkiego dobrego.
Dzień dobry. Odpowiedzi na te pytania są w Panu. Czasami trudno je wydobyć, bo blokują je trudne emocje, przekonania, oczekiwania, ukryte potrzeby i lojalności. Warto przyjrzeć się temu co utrudnia podjęcie decyzji. Warto też rozpoznać swoje potrzeby oraz wartości. To oczywiste, że każdy wybór wiąże się z jakąś stratą. Dobrze jest gdy zysk ją przynajmniej równoważy.
To co może pomóc, to rozmowa z zaufana osobą. Taką, która nie oceni, ale umie słuchać. Może to być również psychoterapeuta, ale często to bywa przyjaciel. Pozdrawiam.