dr n. med.

Monika Kascha-Przepióra

Pediatra

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 34 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Jestem pediatrą z powołania. Kocham dzieci i zawsze marzyłam, żeby zajmować się ich leczeniem. Ponadto sama mam 2 córki (8 i 13 lat) i dlatego rozumiem niepokój, lęk i troskę rodziców,… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem pediatrą z powołania. Kocham dzieci i zawsze marzyłam, żeby zajmować się ich leczeniem. Ponadto sama mam 2 córki (8 i 13 lat) i dlatego rozumiem niepokój, lęk i troskę rodziców, gdy ich dziecko jest chore.
  Studia medyczne ukończyłam na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu w Lipsku (Medizinische Fakultät der Universität Leipzig, Niemcy), gdzie w 2007r. uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie pediatrii/neonatologii za pracę w języku niemieckim: "Obraz kliniczny i leczenie choroby hemolitycznej w układzie Rh u noworodków po transfuzji wewnątrzmacicznej".
  W latach 2006-2014 pracowałam w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
  Jestem bardzo zaangażowana w swoją pracę i każde podejmowane zadanie. Uczestnicząc w zjazdach i konferencjach stale dążę do pogłębiania wiedzy i umiejętności oraz wykorzystania ich dla dobra pacjentów. Jestem wrażliwa na cierpienie innych. Praca z dziećmi daje mi autentyczną satysfakcję. Wszystkim swoim pacjentom oraz ich rodzicom staram się zawsze poświęcać tyle czasu, ile rzeczywiście jest im w danej sytuacji potrzebne i ofiarować swoją pełną uwagę. Pacjentów przyjmuję w języku polskim, niemieckim i angielskim. Udzielam również pediatrycznych wizyt domowych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

  As a pediatrician, I perceive my profession more of a calling, than a mere occupation. I truly cherish children, and it has been my lifelong dream to work as a children’s doctor. As a mother of two ( with daughters aged 8 and 13), I can fully relate to any parent’s concern and worry when their child is ill or has health-related issues.
  I am a graduate of the Medical Faculty in Leipzig (Universität Leipzig, Germany), where I also received my PhD degree in pediatrics and neonatology for my German-language thesis "Rh hemolytic disease of the newborn after intrauterine blood transfusion- clinical picture and treatment".
  In the years of 2006-2014 I worked at the Department of Pediatrics, Gastroenterology and Nutrition of the University Children’s Hospital in Kraków.
  I commit myself to my patients and their wellbeing. I attend medical symposiums, trainings and conferences to seek an ever expanding set of skills and competences and stay as up to date with the latest advancements in pediatric medicine as possible. I recognize the need to allow every patient as much of my time as they might actually need, not just a pre-defined slot in the daily appointment schedule.
  I welcome children of all ages, and I welcome appointments in Polish, English and German alike.
  I offer home visits by earlier telephone appointments.

  Ich bin Fachärztin für Kinder- und Jugendmedizin (Kinderärztin)- und das mit voller Leidenschaft. Meinen Beruf sehe ich mehr als eine Berufung, als eine gewöhnliche berufliche Tätigkeit. Ich liebe Kinder und es war schon immer mein Traum, mit ihnen zu arbeiten und sie zu heilen. Darüber hinaus, als Mutter von 2 Töchtern (8 und 13 Jahre alt), verstehe ich gut Sorgen und Ängste der Eltern, wenn ihr Kind krank ist.
  Das Medizinstudium absolvierte ich an der Medizinischen Fakultät der Universität Leipzig. Im Jahr 2007 promovierte ich dort zum Dr. med. in Kinderheilkunde/Neonatologie mit der Arbeit "Klinik und Therapie des Rh-bedingten Morbus hämolyticus neonatorum nach intrauteriner Transfusion- der Wandel eines Krankheitsbildes".
  In den Jahren 2006-2014 arbeitete ich in der Abteilung für Pädiatrie, Gastroenterologie und Ernährung der Universitätskinderklinik in Kraków.
  Alle meine Aufgaben erfülle ich mit großer Sorgfalt und Engagement. Ich nehme regelmäßig an medizinischen Konferenzen und Kongressen teil, um immer auf dem neuesten Wissensstand zu bleiben und damit den Patienten bestmöglich helfen zu können. Das Leid anderer Menschen, insbesondere der Kinder, bewegt mich sehr. Ich versuche allen meinen Patienten und seinen Eltern so viel Zeit zu spenden, so viel sie in einer bestimmten Situation wirklich benötigen. Ich nehme mir für jeden Patienten genügend Zeit. Meine alltägliche Tätigkeit als Kinderärztin macht mich wirklich glücklich und zufrieden.
  Ich lade Patienten in polnischer, deutscher und englischer Sprache ein. Darüber hinaus biete ich auch Hausbesuche nach telefonischer Vereinbarung an.

Specjalizacje

 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Uniwersytetu w Lipsku (Universität Leipzig, Niemcy)

Publikacje

 • "Nietolerancja fruktozy jako czynnik etiologiczny czynnościowego bólu brzucha u dzieci" (Pediatria Współczesna Gastroenterologia, Hepatologia i Żywienie Dziecka, 2012)

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Medical University of South Carolina Hospital, Charleston (pediatria, chirurgia)

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
17 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Zdecydowanie polecam! Pani Doktor zdiagnozowała u synka mononukleoze (mimo nietypowego przebiegu) - była z nami w stałym kontakcie telefonicznym i oszczędziła konieczności brania antybiotyku (nie "spanikowała" przy podniesionym crp - zdarzało nam się to wcześniej u innych lekarzy). Uważam, że jest bardzo kompetentna i ma cudowne podejście do dzieci. W gabinecie może o wszystko dopytać i nie czuć pośpiechu.

 • J
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Bardzo miła Pani Doktor. Swoim małym pacjentom poświęca maksimum swojej uwagi i czasu :) widać że uwielbia dzieci. Podczas wizyty dokładnie wszystko wyjaśniła.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Bardzo dokładny wywiad, analiza badań, całościowe podejście do pacjenta-uwzglednienie wielu kwestii, które mogły mieć wpływ na objawy (brzuszkowe kłopoty niemowlaka). Świetny kontakt z rodzicem i dzieckiem. Nie tanio (150 zł) ale za godzinna wizytę, dokładne badanie i pokierowanie co robić dalej, dużą cierpliwość, do mamy zadającej milion pytań ;) i ogromną wiedze P. Doktor cena wydaje się adekwatna.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Szukalam odpowiedniego pediatry dla moich dzieci i po przeczytaniu tych wszystkich pozytywnych opinii postanowilam pojsc do pani Doktor. To wszystko prawda. Jest to lekarz z powolania. Synek zostal dokladnie zbadany. Bawil sie przy tym swietnie. Ja tez zostalam zbadana przez synka. Pani Doktor zwrocila mi uwage na drobny problem dziecka, o ktorym wczesniej zaden lekarz nic nie mowil, bo nawet nie sprawdzal, a pani doktor sprawdzila. Mozna sie zapytac o wszystko. Podejscie do malego pacjenta rewelacyjne. Moj synek po wyjsciu z gabinetu zapytal sie czy mozemy zamieszkac z pania Doktor. Oczywiscie zostaje ona naszym pediatra.

 • S
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Myślałam, że lekarz, który dzwoni sam z siebie do domu pacjenta, aby zapytać o jego stan, w naszych czasach się nie zdarza. A jednak - Pani Doktor jest tego zaprzeczeniem! Na wizycie z dzieckiem był mąż, ale wskazówki, które otrzymałam na piśmie były tak dokładne i wyczerpujące, że wszystko było jasne i klarowne. Była to pierwsza wizyta i jesteśmy pod tak pozytywnym wrażeniem, że na pewno zostaniemy stałymi pacjentami. Serdecznie dziękuję.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Monika to miła, otwarta osoba z niesamowitym podejściem do dzieci. Widac że Pani doktor kocha to co robi ! Wybadala mojego synka z każdej strony, zwracała uwagę na wszystko, tłumaczyła jak postępować. Serdecznie polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Z czystym sumieniem polecam Panią Doktor. To bardzo dobry lekarz. Ma cudowne podejście do małych pacjentów. Jest pediatra dostępnym a to ważne. Zawsze można zadzwonić i omówić niepokojące objawy jak nie może odebrać zawsze oddzwania a dodatkowo ma wizyty domowe jak coś się dzieje niepokojącego zawsze może odwiedzić w domu swoich małych pacjentów.

 • Prawdziwy lekarz z powolania jakich malo niestety. Ma duzo czasu dla malego pacjenta, nie zbywa, wszystko dokładnie tlumaczy, mozna sie spokojnie doradzic w roznych kwestiach zwiazanych ze zdrowiem dziecka . Widac że kocha dzieci. Diagnoza zawsze trafiona a leczenie skuteczne. To lekarz ktoremu mozna zaufac :)

 • M

  Wspaniały pediatra, z ciepłym i profesjonalnym podejściem do dziecka. Wszystko szczegółowo wyjaśnia, jest zaangażowana w leczenie małego pacjenta. Szczerze polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor bardzo fachowo zajęła się moim dzieckiem, poświęciła nam tyle czasu ile potrzebowaliśmy jako rodzice.Ma wspaniałe podejście do dzieci i rodziców.Jest to wspaniały pediatra oraz dobry, ciepły człowiek.Gorąco polecam.