dr n. med.

Monika Kascha-Przepióra

Pediatra

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 48 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem pediatrą z powołania. Kocham dzieci i zawsze marzyłam, żeby zajmować się ich leczeniem. Ponadto sama mam 2 córki (9 i 14lat) i dlatego rozumiem niepokój, lęk i troskę rodziców,… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Jestem pediatrą z powołania. Kocham dzieci i zawsze marzyłam, żeby zajmować się ich leczeniem. Ponadto sama mam 2 córki (9 i 14lat) i dlatego rozumiem niepokój, lęk i troskę rodziców, gdy ich dziecko jest chore.
  Studia medyczne ukończyłam na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu w Lipsku (Medizinische Fakultät der Universität Leipzig, Niemcy), gdzie w 2007r. uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie pediatrii/neonatologii za pracę w języku niemieckim: "Obraz kliniczny i leczenie choroby hemolitycznej w układzie Rh u noworodków po transfuzji wewnątrzmacicznej".
  W latach 2006-2014 pracowałam w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
  Jestem bardzo zaangażowana w swoją pracę i każde podejmowane zadanie. Uczestnicząc w zjazdach i konferencjach stale dążę do pogłębiania wiedzy i umiejętności oraz wykorzystania ich dla dobra pacjentów. Jestem wrażliwa na cierpienie innych. Praca z dziećmi daje mi autentyczną satysfakcję. Wszystkim swoim pacjentom oraz ich rodzicom staram się zawsze poświęcać tyle czasu, ile rzeczywiście jest im w danej sytuacji potrzebne i ofiarować swoją pełną uwagę. Pacjentów przyjmuję w języku polskim, niemieckim i angielskim. Udzielam również pediatrycznych wizyt domowych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

  As a pediatrician, I perceive my profession more of a calling, than a mere occupation. I truly cherish children, and it has been my lifelong dream to work as a children’s doctor. As a mother of two ( with daughters aged 8 and 13), I can fully relate to any parent’s concern and worry when their child is ill or has health-related issues.
  I am a graduate of the Medical Faculty in Leipzig (Universität Leipzig, Germany), where I also received my PhD degree in pediatrics and neonatology for my German-language thesis "Rh hemolytic disease of the newborn after intrauterine blood transfusion- clinical picture and treatment".
  In the years of 2006-2014 I worked at the Department of Pediatrics, Gastroenterology and Nutrition of the University Children’s Hospital in Kraków.
  I commit myself to my patients and their wellbeing. I attend medical symposiums, trainings and conferences to seek an ever expanding set of skills and competences and stay as up to date with the latest advancements in pediatric medicine as possible. I recognize the need to allow every patient as much of my time as they might actually need, not just a pre-defined slot in the daily appointment schedule.
  I welcome children of all ages, and I welcome appointments in Polish, English and German alike.
  I offer home visits by earlier telephone appointments.

  Ich bin Fachärztin für Kinder- und Jugendmedizin (Kinderärztin)- und das mit voller Leidenschaft. Meinen Beruf sehe ich mehr als eine Berufung, als eine gewöhnliche berufliche Tätigkeit. Ich liebe Kinder und es war schon immer mein Traum, mit ihnen zu arbeiten und sie zu heilen. Darüber hinaus, als Mutter von 2 Töchtern (8 und 13 Jahre alt), verstehe ich gut Sorgen und Ängste der Eltern, wenn ihr Kind krank ist.
  Das Medizinstudium absolvierte ich an der Medizinischen Fakultät der Universität Leipzig. Im Jahr 2007 promovierte ich dort zum Dr. med. in Kinderheilkunde/Neonatologie mit der Arbeit "Klinik und Therapie des Rh-bedingten Morbus hämolyticus neonatorum nach intrauteriner Transfusion- der Wandel eines Krankheitsbildes".
  In den Jahren 2006-2014 arbeitete ich in der Abteilung für Pädiatrie, Gastroenterologie und Ernährung der Universitätskinderklinik in Kraków.
  Alle meine Aufgaben erfülle ich mit großer Sorgfalt und Engagement. Ich nehme regelmäßig an medizinischen Konferenzen und Kongressen teil, um immer auf dem neuesten Wissensstand zu bleiben und damit den Patienten bestmöglich helfen zu können. Das Leid anderer Menschen, insbesondere der Kinder, bewegt mich sehr. Ich versuche allen meinen Patienten und seinen Eltern so viel Zeit zu spenden, so viel sie in einer bestimmten Situation wirklich benötigen. Ich nehme mir für jeden Patienten genügend Zeit. Meine alltägliche Tätigkeit als Kinderärztin macht mich wirklich glücklich und zufrieden.
  Ich lade Patienten in polnischer, deutscher und englischer Sprache ein. Darüber hinaus biete ich auch Hausbesuche nach telefonischer Vereinbarung an.

Specjalizacje

 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Uniwersytetu w Lipsku (Universität Leipzig, Niemcy)

Publikacje

 • "Nietolerancja fruktozy jako czynnik etiologiczny czynnościowego bólu brzucha u dzieci" (Pediatria Współczesna Gastroenterologia, Hepatologia i Żywienie Dziecka, 2012)

Znajomość języków

 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Medical University of South Carolina Hospital, Charleston (pediatria, chirurgia)

Choroby

 • choroby wieku dziecięcego
 • bóle brzucha
 • refluks żołądkowo-przełykowy
 • kolka niemowlęca
 • biegunka
 • alergia pokarmowa
 • zaparcia
 • wymioty
 • porady dotyczące żywienia niemowląt
 • porady dotyczące żywienia dzieci straszych
więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • H

  Pani doktor przemiła osoba. Dokładnie bada. Pyta. Sugeruje. Osoba kompetentna. Nie liczy wizyty na minuty , Jesli trzeba poświęca więcej czasu. Polecam ????????

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor szczegółowo przeanalizowała problem,dziecko w gabinecie czuło się swobodnie, polecam Panią Monikę w 100%

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Pani doktor jest fachowcem najwyższej klasy. Przy tym bardzo przystępnie tłumaczy zalecenia i z wyrozumiałością odpowiada na wszelkie pytania. Wykazuje się empatią. Pomimo wielu pacjentów pamięta co było na ostatniej wizycie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Jestem bardzo mile zaskoczona, bo musiałam na szybko znaleźć lekarza do chorego syna i wybrałam Pani doktor z uwagi na pozytywne opinie. Teraz już wiem, że są wiarygodne pod każdym względem. Pani doktor to ciepła i pełna empatii osoba, która nie tytko zadaje dużo pytań, ale i słucha zanim postawi diagnozę. Jest autentycznie zaangażowana. Doskonałe podejście i zrozumienie do dziecka jak i zaniepokojonego rodzica.
  Dziękujemy Marcelek z mamą.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Pani Doktor zawsze rzetelnie podchodzi do swojej pracy, ktora rzeczywiscie wydaje sie byc jej powolaniem. Zawsze pozytywnie nastawiona do mlodego Pascjenta oraz rodzicow, nie pospiesza mimo ze zdarza sie czekac chwilke pod drzwiami na swoja kolej ale lepiej poczekac i byc potraktowanym profesjonalnie. Pani doktor zawsze wystawia trafne diagnozy, tlumaczy, wyjasnia, jest rzeczowa a zarazem mila i sympatyczna. Potrafi rozbawic czy tez zabawic maluszka podczas badania :). Pani doktor jest rowniez dostepna pod telefonem, jesli tylko moze odpisuje, odbiera telefon, badz kontaktuje sie z nami wtedy kiedy jest w stanie co czasami jest naprawde pomocne. Goraco polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  To już nasza druga wizyta u Pani Moniki. Moje dziecko czuje się pewnie podczas wizyty i bawi się tuż obok Pani doktor. Polecam, P Monika ma naprawdę niezwykle podejście do małych pacjentów i starannie wykonuje swoje obowiązki.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Przemiła i niezwykle kompetentna Pani Doktor. Pierwszy raz trafiliśmy do niej z niespełna dwutygodniową córką trochę z przypadku pod wpływem przeczytanych pozytywnych opinii. I w pełni się z każdą z nich zgadzamy.
  Pierwsze, co nas pozytywnie zaskoczyło, to to że zaraz po wejściu Pani Doktor pomyślała o tym, żeby zmniejszyć klimatyzację, żeby nam dzidziuś nie zmarzł. Zawsze zadaje dużo pytań, przeprowadza szczegółowy wywiad. Ma genialne podejście do malutkich dzieci. Podczas badania jest zawsze bardzo delikatna, cały czas spokojnie do nich mówi, nie spieszy się, widać że przeprowadza badania bardzo dokładnie. Nasza córka jest u niej naprawdę bardzo spokojna.
  Pani Doktor ma też naszym zdaniem genialne podejście do rodziców, ma zawsze czas odpowiedzieć na wszystkie pytania i zawsze stara się rozwiać wszelkie wątpliwości. Podczas badania dziecka mówi, że to czy tamto jest w porządku, albo wynosi tyle a tyle i jest to w normie, albo i nie. Dzięki temu zawsze mieliśmy poczucie, że wiemy co zostało sprawdzone, jaki był tego wynik i czy jest on dobry czy zły.
  Co więcej, jeżeli zlecała jakieś dodatkowe badania np. z krwi to zawsze można było przesłać jej wyniki mailem czy też smsem i odpisywała albo nawet oddzwaniała z informacją czy jest w porządku, a jak nie były to co robić, gdzie się zgłosić itd. To zaoszczędzało zawsze wielu nerwów, które wiązałyby się z oczekiwaniem na kolejną wizytę, żeby się dowiedzieć.
  Dodatkowo wydaje się, że dla Pani Doktor pacjenci nie są anonimowi. Pamięta jak dzidziuś ma na imię, kiedy się urodził, z czym aktualnie walczy itd.
  Ma także naszym zdaniem dużą wiedzę, a jeżeli nie jest pewna, bo zagadnienie jest specjalistyczne, to zawsze wie kto będzie wiedział (zawsze zna kogoś z kim można się skonsultować i poświęca swój czas żeby to zrobić).
  Czasami trzeba poczekać chwilę pod drzwiami gabinetu, ale naszym zdaniem naprawdę warto.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Mila i rzetelna Pani Doktor z dużą wiedza i podejsciem do dzieci, ma czas zeby wszystko wytłumaczyć !

 • A
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Zdecydowanie polecam! Pani Doktor zdiagnozowała u synka mononukleoze (mimo nietypowego przebiegu) - była z nami w stałym kontakcie telefonicznym i oszczędziła konieczności brania antybiotyku (nie "spanikowała" przy podniesionym crp - zdarzało nam się to wcześniej u innych lekarzy). Uważam, że jest bardzo kompetentna i ma cudowne podejście do dzieci. W gabinecie może o wszystko dopytać i nie czuć pośpiechu.

 • J
  Lokalizacja: Cmc-Cracow Medical CenterUsługa: konsultacje pediatryczne

  Bardzo miła Pani Doktor. Swoim małym pacjentom poświęca maksimum swojej uwagi i czasu :) widać że uwielbia dzieci. Podczas wizyty dokładnie wszystko wyjaśniła.