COVID-19: Nie rezygnuj ze zdrowia

ZnanyLekarz

Do tego specjalisty możesz umówić się na:

Konsultacja online

Rozpocznij lub kontynuuj leczenie w bezpieczny i skuteczny sposób, bez wychodzenia z domu.

Wizyta w gabinecie

Jeśli potrzebujesz leczenia, które wymaga spotkania ze specjalistą, nie czekaj – umów wizytę w gabinecie.

Adresy (2)

Wielopole 18a/5, Kraków
SOMA GROUP


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w wieku od 3 lat
Gotówka
32 735.....

Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) • 150 zł

Dieta (spersonalizowany plan żywieniowy) • od 180 zł

Konsultacja dietetyczna (kolejna wizyta) • 100 zł +1 więcej

Zalecenia żywieniowe • od 100 złKonsultacja online • 130 zł


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku

Sposób płatności: Przelew na konto

1. Odwołanie Konsultacji online, nie uczestniczenie w Konsultacji online przez Pacjenta lub późne przybycie na Konsultację online przez Pacjenta
Pacjent może odwołać Konsultację online do 12 godzin przed umówioną godziną jej rozpoczęcia. W celu odwołania Konsultacji online, Pacjent może użyć linka wysłanego przez Profesjonalistę lub może odwołać Konsultację online za pomocą Serwisu. Opłaty za Konsultację online zapłacone przez Pacjenta z góry zostaną w takim przypadku zwrócone przez Profesjonalistę, przy czym zwrot powinien nastąpić w terminie 14 dni od dnia odwołania Konsultacji online. Opłata zostanie zwrócona przez Profesjonalistę taką samą metodą, jaką użył Pacjent do uiszczenia opłaty za Konsultację online chyba, że Pacjent i Profesjonalista ustalą inaczej. Profesjonalista upoważniony jest do zatrzymania nie więcej niż 5% wysokości opłaty stanowiącej koszty dokonania zwrotu.
W przypadku, gdy (i) Pacjent odwoła Konsultację online na mniej niż 12 godzin przed umówioną godziną jej rozpoczęcia, (ii) Pacjent nie uczestniczy w Konsultacji online lub (iii) Pacjent spóźnia się do Konsultację online co najmniej 10 minut, Konsultacja zostanie odwołana. Profesjonalista zachowuje prawo do:
Profesjonalista zachowuje prawo do pobrania wszelkich należnych za Konsultację online opłat, co oznacza, że Pacjent jest zobowiązany do ich uiszczenia na rzecz Profesjonalisty,
Pacjent nie otrzyma zwrotu zapłaconej z góry opłaty za Konsultację online.

2. Odwołanie Konsultacji online, nie uczestniczenie w Konsultacji online przez Profesjonalistę lub późne przybycie na Konsultację online przez Profesjonalistę
W przypadku, gdy (i) Profesjonalista odwoła Konsultację online, (ii) nie uczestniczy w Konsultacji online lub (iii) spóźnia się co najmniej 60 minut w Konsultacji online, opłaty uiszczone przez Pacjenta z góry zostaną zwrócone przez Profesjonalistę, w terminie 14 dni od dnia odwołania Konsultacji online. Opłata zostanie zwrócona przez Profesjonalistę taką samą metodą, jaką użył Pacjent do uiszczenia opłaty za Konsultację online chyba, że Pacjent i Profesjonalista ustalą inaczej.
Pacjent nie ma jednak prawa do otrzymania zwrotu opłaty, jeżeli (i) odwołanie Konsultacji online, (ii) nieuczestniczenie w Konsultacji online lub (iii) spóźnienie Profesjonalisty było uzgodnione z Pacjentem
.
3. Zasady dodatkowe
W przypadku wystąpienia innych sytuacji niż opisanych w pkt 1 i 2, Pacjent nie będzie uprawniony do otrzymania zwrotu Opłat zapłaconych za Konsultację online.
Pacjent musi zwrócić się bezpośrednio do Profesjonalisty o zwrot wszelkich opłat. ZnanyLekarz nie jest adresatem żądania zwrotu opłat.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub reklamacji związanych ze zwrotami opłat, Pacjent musi skontaktować się bezpośrednio z Profesjonalistą.


W przypadku nadużycia postanowień Polityk (np. w celu otrzymania nieuprawnionego zwrotu opłaty), zwrot opłaty nie będzie dokonany.

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Konsultacje przez Skype, Messenger lub telefon. W celu rejestracji proszę o telefon lub adres e-mail.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem magistrem dietetyki o specjalności dietetyka kliniczna, szkoleniowcem, jak również autorem setek artykułów specjalistycznych na temat żywienia ...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • celiakia
 • nadciśnienie tętnicze
 • niedowaga
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Dietetyk kliniczny
 • Dietetyk sportowy
 • Psychodietetyk


Filmy


Znajomość języków

Polski, Angielski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta)


Wielopole 18a/5, Kraków

150 zł

SOMA GROUP


Konsultacja online


130 zł

Konsultacja online

Pozostałe usługi

Dieta (spersonalizowany plan żywieniowy)


Wielopole 18a/5, Kraków

od 180 zł

SOMA GROUP


Konsultacja dietetyczna (kolejna wizyta)


Wielopole 18a/5, Kraków

100 zł

SOMA GROUP


Zalecenia żywieniowe


Wielopole 18a/5, Kraków

od 100 zł

SOMA GROUP

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
48 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Wiedza merytoryczna na wysokim poziomie. Do tego indywidualne podejście i pełne zaangażowanie. Pan Mateusz potrafi słuchać i zwraca uwagę na każdy szczegół. Ma wiele ciekawych informacji, które ciężko znaleźć na własną rękę. Oczywiście, że polecam.

mgr Mateusz Durbas

Dziękuję bardzo za podzielenie się opinią i życzę Panu dużo zdrowia.


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Konsultacja online konsultacja online

Dobry dietetyk. Ma dużą wiedzę na temat jelita drażliwego i pomógł mi dopasować dietę, która przyniosła mi sporą ulgę w uporczywych dolegliwościach. Cieszę się, że trafiłam w końcu na osobę, która potrafiła mnie wysłuchac, nie zbagatelizowała mojego problemu, objawów i nie sugerowała kontaktu z psychiatrą. Dziękuję za pomoc podczas konsultacji.

mgr Mateusz Durbas

Cieszę się, że mogłem Pani pomóc. Dziękuję za opinię i życzę dużo wewnętrznego spokoju :)


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: SOMA GROUP konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta)

Zgłosiłam się na wizytę do Pana Mateusza z chorobą Hashimoto i nadwagą. Podczas wizyty wysłuchał mnie uważnie i zadawał szczegółowe pytania doyczące diety oraz mojego stanu zdrowia. Po kilku dniach otrzymałam dietę z obszernymi instrukcjami, sugestiami i pomocnymi materiałami, z ktorych staram się korzystać. Ogólnie jestem zadowolona po pierwszych tygodniach wdrazania diety i wskazówek w życie, bo nie są uciązliwe, nie chodzę głodna i nie muszę spedzać w kuchni pół dnia żeby przygotować posiłki oraz nie muszę jeść rzeczy, których nie lubię choć są uważane za zdrowe. Pierwsze efekty już widoczne, choć to dopiero poczatek naszej wspolpracy i mojej przygody z nauką rozważnego żywienia. Polecam w każdym razie współpracę z Panem Mateuszem.

mgr Mateusz Durbas

Pani Moniko, dziękuję bardzo. Miło mi to czytać i życzę Pani zatem dalszej determinacji w poprawie dotychczasowych nawyków stylu życia.


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: SOMA GROUP nadwaga, problemy jelitowe

Postanowiłem w końcu po wielu latach codziennego zmagania się z nadwagą, nieprzyjemnymi gazami i wzdęciami brzucha poszukać pomocy i spróbować cokolwiek zmienić w swojej diecie. Choć dotychczasowe przyjmowanie leków bez recepty i probiotyków na własną rękę oraz eliminacja mleka przynosiła jedynie niewielką poprawę, byłem sceptycznie nastawiony do prób uporania się z wrażliwymi jelitami za pomocą diety, jednak postanowiłem dać sobie jeszcze szansę. Umówiłem się do Pana Mateusza na wizytę, podczas której przeprowadził ze mną szczegółowy wywiad i zaproponował dietę o małej ilości FODMAP. Jestem już po dwóch tygodniach przestrzegania zaleceń i czuję bardzo dużo poprawę, co mnie niezwykle cieszy że gazy i wzdęcia się zmniejszyły. Miłym akcentem trzymania diety jest również spadek wagi o ponad 1 kg po tym czasie. Mam nadzieję, że mój komfort jeltiowy w kolejnych tygodniach ulegnie utrzymaniu lub dalszej poprawie. Dziękuję bardzo za pomoc i oczywiście bardzo polecam!

mgr Mateusz Durbas

Dziękuję Panie Rafale za opinię. W terapii niepokojących objawów ze strony przewodu pokarmowego, jakie mają miejsce choćby w zespole jelita nadwrażliwego, na ogół potrzebne jest podejście wieloczynnikowe, które pozwala znacząco zmniejszyć dolegliwości. Cieszę się, że wprowadzone metody przyczyniają się do poprawy funkcjonowania układu trawiennego oraz obniżenia masy ciała i ufam, że będzie Pan dalej tak dobrze sobie radził. Serdecznie pozdrawiam.


N
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: SOMA GROUP polepszenie składu ciała i wzrost wyników sportowych w bieganiu

Dietetyk sportowy z krwi i kości. Rzeczywiście duża wiedza w temacie dietetyki sportowej i fajnie ze oparta na faktach a nie przypuszczeniach, no i bez konieczności posiadania szafki dla supleementów. Udało mi się dzięki wdrożonej diecie i udzielonym wskazówkom już po około 6 tygodniach obniżyć poziom tłuszczu o kilka procent i dojść do wagi, która była moim celem. Mówiąc szczerze jedzenia w diecie jest aż nadto a masa ciała spada, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Zauważyłam też więcej energii podczas treningów biegowych i czuje się też lżejsza w brzuchu podczas biegania , dzięki delikatnemu posiłkowi przed ćwiczeniami. Polecam Pana Mateusza jako dietetyka sportowego! Ja się nauczyłam, ze nie muszę tak bardzo ciąć kalorii żeby utrzymywać masę ciała i że mogę nawet zjeśc od czasu do czasu nawet trochę słodkości a nic złego się nie wydarzy :)

mgr Mateusz Durbas

Pani Natalio, dziękuję za docenienie mojej pracy. Ogromnie cieszę się z Pani postępów i życzę pomyślności w dalszej przygodzie sportowej z bieganiem.


I
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: SOMA GROUP niedowaga, anoreksja

Świetny specjalista - pełen profesjonalizm, olbrzymia wiedza, miła atmosfera, uważność, dokładność, zaangażowanie podczas każdego naszego spotkania. Kilkumiesięczna praca z Panem Mateuszem bardzo mi pomgła, poczułam się dużo lepiej już po kilku wizytach. Pan Mateusz wprowadza przyjazną atmosferę, co sprawia że łatwiej było mi się otworzyć i opowiadać o swoich problemach z wagą, jedzeniem i samooceną. Polecam teraz wszystkim znajomym z Krakowa Pana Mateusza, bo jest bardzo dobrym fachowcem w swojej branży i do tego serdecznym człowiekiem. Dziękuję za pomoc :-)

mgr Mateusz Durbas

Dziękuję Pani Izo za miłe słowa. Gratuluję jednocześnie osiągnięcia dotychczasowych rezultatów, które są niewątpliwie konsekwencją Pani determinacji i otwartości na zmiany. Serdecznie Panią pozdrawiam.


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: SOMA GROUP odchudzanie

Trafiłem do Pana Mateusza z poważną otyłością, ponieważ podczas pierwszej wizyty ważyłem ponad 130 kg przy wzroście 185 cm. Po 4 miesiącach naszej współpracy ważę już 115 kg i zacząłem nawet grać w squasha co wcześniej nie było możliwe ze względu na totalny brak kondycji. Potrawy w diecie smaczne, proste i szybkie w przygotowaniu, bez zbędnych udziwnień. Mogę powiedzieć, że jak na odchudzanie to jedzenia jest, aż nadto, a waga leci w dół. Poza tym żona mówi, że zacząłem mniej chrapać :-) Polecam bardzo współpracę z Panem Mateuszem jeśli ktoś chce normalnie jeść, żyć i dbać o siebie bez inwestowania w jakieś specjalne testy, kuracje i dziwne prepraty odchudzające.

mgr Mateusz Durbas

Dzień dobry, dziękuję za podzielenie się swoją opinią i cieszę się, że zaproponowane przeze mnie narzędzia Panu służą. Życzę Panu dużo zdrowia i utrzymania dotychczasowej determinacji w budowaniu prozdrowotnych nawyków żywieniowych. Serdecznie pozdrawiam.


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: SOMA GROUP redukcja, poprawa zdrowia

Świetny fachowiec, który zna się na tym czym się zajmuje. Kompetentny i zaangażowany podczas wizyty. Jak na razie współpraca przebiega pomyślnie, sylwetka się poprawia, a samopoczucie także. Dodatkowo mam wrażenie, że po wdrożonej diecie i kilku wskazówkach co do aktywności fizycznej, lepiej mi się śpi i czuje trochę więcej energii w ciągu dnia. Polecam w każdym razie współpracę z Panem Mateuszem.

mgr Mateusz Durbas

Dziękuję bardzo za opinię i cieszę się niezmiernie z uzyskiwanych przez Pana pozytywnych rezultatów w wyniku wprowadzania zmian w codziennym stylu życia. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: SOMA GROUP konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta)

Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, Pan Mateusz jest bardzo sympatyczną osobą, przeprowadza szczegółowy wywiad, nie osądza a wykazuje zrozumienie dla pacjenta. Profesjonalizm i kompetencja. Pozdrawiam i polecam. Agnieszka

mgr Mateusz Durbas

Dziękuję za podzielenie się opinią. Cieszę się, że mogłem Pani pomóc. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.


I
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: W innym miejscu konsultacja dietetyczna

Bardzo fachowe podejście,osoba która zna się na tym co robi!polecam wszystkim którzy zmagają się z nadwagą lub chcą zmienić styl jedzenia na zdrowszy????

mgr Mateusz Durbas

Dziękuję bardzo za miłe słowa po wizycie.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

131 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Chciałabym usłyszeć zdanie specjalisty na mój obecny problem, a mianowicie - w ciągu ostatnich 5 miesięcy schudłam około 15 kilogramów. W tym momencie ważę ok. 54 kilogramy przy wzroście 171 cm. Nie miałam miesiączki przez 3 miesiące, jednak ostatnio wróciła. Dodam jeszcze, że staram się być aktywna fizycznie - 8-10 tysięcy kroków dziennie + 40 minut treningu 5/6 razy w tygodniu. Jem zdrowo, a posiłki są dobrze zbilansowane, jednak pozwalam sobie na niewielkie grzeszki. Niestety, od niecałego miesiąca czuję ciągły głód (Ssanie w żołądku), nawet po obfitym posiłku, ciagle jestem zmęczona, czuję, że nie mam siły na trening, a nawet na codziennie czynności. Mój sen jest złej jakości, ciagle jestem rozdrażniona.
  Czy muszę przytyć? Zrezygnować z treningów na jakiś czas? Nie wiem już, co robić, nie czuję się zdrowa. Przy wcześniejszej wadze nigdy nie miałam takich problemów, byłam pełna energii, jednak nie chciałabym tracic efektów diety..

  Dzień dobry,

  Pani obecna masa ciała według wskaźnika BMI jest nieznacznie poniżej normy. Choć wspomniany indeks ma zasadniczą wadę, mianowicie nie bierze pod uwagę zarówno zawartości tkanki tłuszczowej, jak i beztłuszczowej, to jednak pozwala określić czy istnieje ryzyko niedożywienia. Bardzo prawdopodobne, że podczas procesu odchudzania straciła Pani oprócz tłuszczu zapasowego, również relatywnie dużo masy mięśniowej. Przypuszczam także, że wartość energetyczna Pani diety nie jest precyzyjnie dopasowana do Pani całodziennego wydatku energetycznego organizmu. W obecnej sytuacji proszę się najlepiej zgłosić na konsultację do kompetentnego dietetyka, który dokona szczegółowej analizy Pani tygodniowej diety pod kątem zawartości energii, białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin i soli mineralnych oraz dokładnie określi zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze, jak również zweryfikuje ilość tkanki tłuszczowej, jak i beztłuszczowej masy ciała.

  Z wyrazami szacunku,
  Mateusz Durbas
  Dietetyk Kliniczny
  mateuszdurbas.pl

  mgr Mateusz Durbas

 • Za około 3 miesiące będę miała 19 lat. Kilka dni temu dowiedziałam się, że mam Insulinooporność. Dostałam ogólną rozpiskę od ginekologa co jeść ale nie potrafię sobie wszystkiego poukładać. Potrzebuję pomocy aby, ktoś doradził mi co tak naprawdę mogę jeść i ile. Jestem z Bytomia (Śląsk) i w okolicy szukam porady osoby, która naprawdę zna się na tym problemie.

  Dzień dobry,

  W przypadku insulinooporności oprócz pozytywnych zmian w sposobie odżywiania, ważna jest również modyfikacja dotychczasowego stylu życia. Oznacza to, że trzeba zwrócić baczną uwagę na codzienną aktywność fizyczną, sposoby radzenia sobie z emocjami oraz ilość i jakość snu. W badaniach naukowych zauważono, że styl życia obejmujący aktywność fizyczną, która jest zgodna z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi wysiłku o umiarkowanej intensywności przez co najmniej 30 minut 5 dni w tygodniu, wiąże się z polepszeniem wrażliwości na insulinę oraz poprawą kontroli glikemii. Dobrze jest zatem obok przestrzegania zasad zdrowego odżywiania, znaleźć każdego dnia chociażby 30 minut na aktywność ruchową (np. w formie szybkiego marszu), która niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych. Choć nie wspomniała Pani o tym czy występują problemy z nadmierną masą ciała, to proszę również pamiętać o konieczności redukcji nadmiernego stopnia otłuszczenia ciała, gdy taka sytuacja Panią dotyczy.

  Z wyrazami szacunku,
  Mateusz Durbas
  Dietetyk Kliniczny
  mateuszdurbas.pl

  mgr Mateusz Durbas

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem magistrem dietetyki o specjalności dietetyka kliniczna, szkoleniowcem, jak również autorem setek artykułów specjalistycznych na temat żywienia ...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • celiakia
 • nadciśnienie tętnicze
 • niedowaga
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Zobacz więcej

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Dietetyk kliniczny
 • Dietetyk sportowy
 • Psychodietetyk

Staże

 • Poradnia żywieniowa 4SLIM Radosław Bernat we Wrocławiu
 • Poradnia Dietetyczna NUTRICREATIVE w Krakowie
 • Fundacja na Rzecz Programu Wczesnego Rozpoznawania Chorób Nowotworowych u Kobiet GODULA-HOPEFilmy


Znajomość języków

Polski, Angielski

Nagrody i wyróżnienia

 • Stypendium Rektora dla najlepszych studentów dietetyki (Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla)

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Publikacje (54)

Artykuły (3)

Powiązane wyszukiwania