Clinica Dermatologica dr n. med. Igora Michajłowskiego w Gdańsku - http://clinicadermatologica.pl/, to jedna z wiodących klinik dermatologicznych w Trójmieście. Kompleksowa oferta ... więcej

 • Wypadające włosy

  Witam, mam 22 lata. Od dłuższego czasu mam problem z wypadającymi włosami. Na początku nie uważałam tego za wielki problem, pare włosów wypadało podczas szczotkowania. Jednak teraz problem się nasilił, Po każdym umyciu głowy włosów w wannie jest ogromna ilość, tak samo dzieje się przy suszeniu. Dodam,… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Igor Michajłowski

  Dzień dobry.

  Rzeczywiście istnieje wiele przyczyn ogólnoustrojowych mogących powodować wypadanie włosów. Przed przystąpieniem do leczenia należy wykluczyć wszystkie prawdopodobne przyczyny… Więcej

 • krosta na stopie dziecka

  Witam,mój 10 letni syn pokazał mi ostatnio krostę na stopie od spodu i powiedział ,że to go boli.Nie mam pojęcia co to może być,jest faktycznie twarda i wypukła. Kupiłam lek do pędzlowania na brodawki i smaruje od trzech dni ale poprawy nie zauważyłam .Czy długo trwa leczenie i czy nie skonsultować jednak… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Igor Michajłowski

  Dzień dobry.
  Opisywane objawy z dużym prawdopodobieństwem wskazują, że syn ma na stopie brodawkę wirusową. Większość preparatów dostępnych bez recepty charakteryzuje się mniejszą skutecznością niż… Więcej

Zobacz wszystkie (14) odpowiedzi

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Clinica Dermatologica dr n. med. Igora Michajłowskiego w Gdańsku - http://clinicadermatologica.pl/, to jedna z wiodących klinik dermatologicznych w Trójmieście. Kompleksowa oferta za zakresu dermatologii klinicznej, medycyny estetycznej, zabiegów medycyny estetycznej, dermatochirurgii oraz wenerologii.
  Więcej informacji na stronie: http://clinicadermatologica.pl/

  Trycholog - Gabinet Gdańsk
  W ramach praktyki w Clinica Dermatologica oraz Clinica Cosmetologica uruchomiliśmy gabiety profesjonalnego i kompleksowego leczenia łysienia i wypadania włosów w Gdańsku. Więcej na stronie http://drtrycholog.pl

  Igor Michajłowski aktywnie działa w renomowanych towarzystwach dermatologicznych. Wśród nich są m.in: European Academy of Dermatology and Venerology (EADV), European Society for Dermatological Research (ESDR), Polskie Towarzystwo Dermatologiczne (PTD), Białoruskie Towarzystwo Dermatologiczne. Obszar zainteresowań naukowych to diagnostyka i leczenie chorób wenerycznych oraz dermatoz okolicy anogenitalnej, optymalizacja leczenia nowotworów skóry, oraz nowe metody diagnostyczne chorób skóry i błon śluzowych, a także profilakta czerniaka.

  Igor Michajłowski jest absolwenetem Wydziału Lekarskiego w Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym. W latach 2005/2006 otrzymał stypendium Ministra Zdrowia RP, następnie odbył podyplomowy staż w Akademii Medycznej w Gdańsku (aktualnie Gdański Uniwersytet Medyczny). Tam też zaczął przygotowanie dysertacji doktorskiej w ramach Dziennych Studiów Doktoranckich na Oddziale Dermatochirurgii Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Akademii Medycznej w Gdańsku. W kolejnym roku rozpoczął ścieżkę specjalizacyjną w dziedzinie „dermatologia i wenerologia” oraz otrzymał stanowisko asystenta. W roku 2010 obronił rozprawę doktorską z tematyki diagnostyki i leczenia dermatoz w obszarze zewnętrznych narządów płciowych (praca pod kierownictwem przewodniczącego Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego prof. dr hab. Adama Włodarkiewicza). Rozprawa otrzymała wyróżnienie. Dwa lata później ukończył pomyślnie specjalizację i awansował na stanowisko adiunkta.

  W jego dorobku naukowym znajduje się 220 publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Jest współautorem pierwszego polskiego podręcznika dotyczącego dermatochirurgii. Igor to inicjator stworzenia międzydyscyplinarnego zespołu badawczego, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób narządów płciowych i jamy ustnej. Był wielokrotnie mianowany nagrodami i wyróżnieniami za swoją działalność badawczą i naukową.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ukończone szkoły

 • Białoruski Państwowy Uniwersytet Medyczny
 • Akademia Medyczna w Gdańsku (aktualnie Gdański Uniwersytet Medyczny)

Publikacje

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda im. Prof. Tadeusza Bogdanowskiego za najlepszą pracę z zakresu dermatochirurgii zaprezentowaną podczas Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Szczyrk, 2006.
 • Nagroda im. Prof. Tadeusza Bogdanowskiego za najlepszą pracę z zakresu dermatochirurgii zaprezentowaną podczas X Jubileuszowej Konferencji Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Jurata,2007.
 • Stypendium zjazdowe GALDERMA Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, 2008.
 • Nagroda zespołowa za zajęcie III miejsca w konkursie za najlepszą pracę zaprezentowaną w sesji plakatowej podczas XXIX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Poznań, 2008.
 • Nagroda za najlepszą pracę z zakresu dermatologii zaprezentowaną podczas „Forum Młodych” Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Łódź, 2009.
 • Stypendium zjazdowe EADV Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, 2009.
 • Nagroda im. Prof. Tadeusza Bogdanowskiego za najlepszą pracę z zakresu dermatochirurgii zaprezentowaną podczas XIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Jastrzębia Góra, 2011.
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • białoruski
 • rosyjski

Staże

 • Oddział Dermatochirurgii Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Akademii Medycznej w Gdańsku

Ocena pacjentów:

19 opinii

 • Trafilam do Pana doktora z dwu miesiecznym synkiem. Potrzebowalam konsultacji dermatologa dzieciecego. znalazlam nr.telef. w internecie.Zadzwonilam i jeszcze tego samego dnia nas przyjal. Okazalo sie ze moj synek nie spelna dwa miesiace, mial lojotokowa skorke. Pan doktor przepisal i rozpisal leki kremy szampony. I z dnia na dzien skora synka sie poprawiala. Lekarz z powolania. Super lekarz. Pozdrawiamy

 • Pan doktor to wspaniały człowiek! Doprowadził cerę moją i mamy do stanu idealnego . Przy terapii aknenorminem czy antybiotykami bardzo dokładnie zapoznał się z historią dolegliwości a także bardzo dokładnie kontrolował przebieg leczenia. Przy wycinaniu brodawek u brata wykazał się dużą dozą ciepła i pozytywnego nastawienia dzięki czemu brat się nie bał. Podczas wizyt Pan doktor zawsze zapyta o postępy na studiach, zdrowie rodziny a na do widzenia zawsze przekazuje pozdrowienia dzięki czemu buduje się bardzo fajna i osobista relacja pacjent- lekarz. Jednocześnie Pan doktor zawsze rozwieje wszelkie wątpliwości drogą mailową co bardzo pomaga w sytuacjach gdy trochę km dzieli od kliniki... Polecam wszystkim osobą ! Nie można wymarzyć sobie lepszego dermatologa !

  dr n. med. Igor Michajłowski2016-10-23

  Dziękuję serdecznie za opinię! Życzę zdrowia.

 • Trafiłam do pana doktora z łupieżem z którym nie mogłam sobie poradzić. Jedynie nizoral przynosił chwilową ulgę, ale nie będę przecież myła włosów cały czas nizoralem. Okazało się, że przyczyną jest jakiś grzyb. Za radą pana doktora zastosowałam szampon przeciwłupieżowy, który nie zawierał czynników podrażniających. Pomógł!

  dr n. med. Igor Michajłowski2016-09-16

  Panie Anno, dziękuje za opinię. Życzę zdrowia!

 • Do dr. Igora Michajłowskiego trafiłem w momencie gdy pozostali lekarze a było ich 6 nie potrafili sobie poradzić z leczeniem i przez 3 miesiące i jedyne co robili to przepisywali mi kolejne antybiotyki, które nie przynosiły żadnej poprawy. Pan Doktor już podczas pierwszej wizyty dokładnie mnie zbadał i zastosował leczenie, które po 2 tygodniach zaczęło przynosić pożądane efekty. Całe leczenie zostało zakończone po miesiącu i dzisiaj po chorobie nie ma już śladu. Bardzo dziękuję doktorowi za fachową opiekę podczas leczenia, i z czystym sumieniem polecam go innym :)

  dr n. med. Igor Michajłowski2016-09-16

  Panie Dariuszu, dziękuje za opinię. Życzę zdrowia!

 • Do dr Igora trafiłem po ponad dwuletniej, antybiotykowej terapii zmian na tyle głowy. Po szczegółowym wywiadzie, obejrzeniu całego ciała, dr Igor celnie wskazał chorobę, dokładnie i szczegółowo ją opisując. Zlecił szczereg badań, po których rozpoczął leczenie. Jestem w jego trakcie.
  Jak dotąd - nawet profesorowie medycyny - błędnie stawiali diagnozę, wyjaławiając bezsensownie mój organizm antybiotykami, które jak się dowiedziałem od dr Igora są zupełnie nieskuteczne w mojej chorobie.
  Jego szacunek do pacjenta, uśmiech, serdeczność, życzliwość i ogrom wiedzy daje przekonanie, że jest to lekarz zasługujący na polecenie w każdym calu.
  Dziękuję doktorze za opiekę i prowadzenie - mam nadzieję, że razem z Panem uda mi się pokonać chorobę.
  Rafał Karolak

  dr n. med. Igor Michajłowski2016-09-16

  Panie Rafale, dziękuje za opinię. Życzę zdrowia!

 • Świetny specjalista, bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Doktor konkretny i bardzo miły. W mojej ocenie najlepszy specjalista.

  dr n. med. Igor Michajłowski2015-11-16

  Dziękuję serdecznie za opinię. Pozdrawiam :-)

 • Byłam u dr Igora Michajłowskiego pierwszy raz z problemem blizny na dolnej wardze. Zaproponował mi usunięcie chirurgiczne z badaniem wycinka. Zszycie było tak precyzyjne, że teraz nikt nie zauważyłby, że coś jest nie tak (wcześniej widoczne białe przejaśnienie). Bardzo dziękuje, polecam i będę polecać znajomym :)

  dr n. med. Igor Michajłowski2015-09-11

  Pani Agato, dziękuję za opinię - cieszę się że jest Pani zadowolona z efektu leczenia. Życzę zdrowia :-)

 • Goraco Polecam dr. Michajlowskiego. Najlepszy lekarz w Trojmiescie, bardzo mila atmosfera, duza wiedza oraz doswiadczenie sprawiaja ze pacjent czuje sie komfortowo i spokojnie. Mysle ze to juz koniec moich problemow z wrastaniem paznokcia. Serdecznie dziekuje :)

  dr n. med. Igor Michajłowski2015-09-01

  Panie Damianie, cieszę się i dziękuję za opinię :-) Życzę zdrowia.

 • Serdecznie polecam tak wspaniałego lekarza.:) Byłam u Pana doktora nie raz. Miałam problem z wypadaniem włosów a po wszystkim zrobiłam sobie zabieg medycyny estetycznej (usuwanie zmarszczek z czoła botoxem) efekt po prostu super. Poleciłam również znajomym jak i rodzinie. Mąż również miał problem zdrowotny , odwiedził przy tej chorobie 5 lekarzy i tylko Pan doktor postawił trafną diagnozę. POLECAM z czystego serca.

  dr n. med. Igor Michajłowski2015-11-16

  Pani Justyno, dziękuję serdecznie za opinię. Życzę zdrowia dla Pani oraz męża!

 • Zdecydowałam się na wykonanie kilku zabiegów medycyny estetycznej (usuwanie zmarszczek z czoła botoxem, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym, powiększanie ust) u doktora Igora i efekt jest niesamowity! Co więcej, doktor ma holistyczne podejście do pacjenta, robi bardzo dokładny wywiad, uważnie słucha i szuka najlepszego rozwiązania. Podczas zabiegów wszystko tłumaczy, jest przy tym delikatny i precyzyjny. Jest bardzo ciepłym i serdecznym człowiekiem, więc szybko skraca dystans między pacjentem a lekarzem, przez co stres towarzyszący wizycie po prostu odchodzi w niepamięć. Wrócę do niego jesienią, aby zbadać i usunąć pieprzyki, poza tym w przyszłości wszystkie zabiegi medycyny estetycznej również będę u niego wykonywać. W żadnej innej klinice piękna nie czułam się równie komfortowo i przyjemnie. Oby więcej takich lekarzy!

  dr n. med. Igor Michajłowski2015-08-11

  Dziękuję za opinie, tym bardziej tak pochlebną! :-) W Clinica Dermatologica, stawiamy na to by pacjent który do nas przychodzi miał zapewnioną kompleksową opiekę i leczenie - zarówno pacjenci korzystający z zabiegów Medycyny Estetycznej jak i Dermatologii, pracują u nas specjaliści dermatologii i wenerologii posiadający tytuły doktorskie, więc każdy pacjent jest otoczony profesjonalną opieką. Łączymy to, co najlepsze i oczekiwane w "Klinikach Piękna" z solidnymi fundamentami i doświadczeniem medycznym.