dr n. med.

Igor Michajłowski

Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej

16 opinii +dodaj

Clinica Dermatologica dr n. med. Igora Michajłowskiego w Gdańsku - http://clinicadermatologica.pl/, to jedna z wiodących klinik dermatologicznych w Trójmieście. Kompleksowa oferta ... więcej

Pytania pacjentów (14)

 • Czy to ŁZS ?

  Witam. Od około roku mam duży problem ze skórą głowy. Zaczęło się od zwykłego, suchego łupieżu. Następnie pojawiło się bardzo szybkie przetłuszczanie włosów. Łupież suchy zniknął ale za to na skórze głowy pojawił się dziwny biały nalot ( najlepiej i tylko widoczny po umyciu włosów) oraz łuski skóry "przylepione"… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Igor Michajłowski

  Witam, opisywane objawy są charakterystyczne dla łojotokowego zapalenia skóry. Nasilone wypadanie włosów jest niestety konsekwencją choroby. Najprawdopodobniej konieczne będzie zintensyfikowanie leczenia… Więcej

 • Wypadające włosy

  Witam, mam 22 lata. Od dłuższego czasu mam problem z wypadającymi włosami. Na początku nie uważałam tego za wielki problem, pare włosów wypadało podczas szczotkowania. Jednak teraz problem się nasilił, Po każdym umyciu głowy włosów w wannie jest ogromna ilość, tak samo dzieje się przy suszeniu. Dodam,… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Igor Michajłowski

  Dzień dobry.

  Rzeczywiście istnieje wiele przyczyn ogólnoustrojowych mogących powodować wypadanie włosów. Przed przystąpieniem do leczenia należy wykluczyć wszystkie prawdopodobne przyczyny… Więcej

Zobacz wszystkie (14) odpowiedzi

Zadaj pytanie lekarzowi

Twoje pytanie (bez Twoich danych) zostanie opublikowane na profilu lekarza

Zadaj darmowe pytanie

Adresy i cenniki

Informacje o lekarzu

O mnie

Clinica Dermatologica dr n. med. Igora Michajłowskiego w Gdańsku - http://clinicadermatologica.pl/, to jedna z wiodących klinik dermatologicznych w Trójmieście. Kompleksowa oferta za zakresu dermatologii klinicznej, medycyny estetycznej, zabiegów medycyny estetycznej, dermatochirurgii oraz wenerologii.
Więcej informacji na stronie: http://clinicadermatologica.pl/


Igor Michajłowski aktywnie działa w renomowanych towarzystwach dermatologicznych. Wśród nich są m.in: European Academy of Dermatology and Venerology (EADV), European Society for Dermatological Research (ESDR), Polskie Towarzystwo Dermatologiczne (PTD), Białoruskie Towarzystwo Dermatologiczne. Obszar zainteresowań naukowych to diagnostyka i leczenie chorób wenerycznych oraz dermatoz okolicy anogenitalnej, optymalizacja leczenia nowotworów skóry, oraz nowe metody diagnostyczne chorób skóry i błon śluzowych, a także profilakta czerniaka.

Igor Michajłowski jest absolwenetem Wydziału Lekarskiego w Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym. W latach 2005/2006 otrzymał stypendium Ministra Zdrowia RP, następnie odbył podyplomowy staż w Akademii Medycznej w Gdańsku (aktualnie Gdański Uniwersytet Medyczny). Tam też zaczął przygotowanie dysertacji doktorskiej w ramach Dziennych Studiów Doktoranckich na Oddziale Dermatochirurgii Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Akademii Medycznej w Gdańsku. W kolejnym roku rozpoczął ścieżkę specjalizacyjną w dziedzinie „dermatologia i wenerologia” oraz otrzymał stanowisko asystenta. W roku 2010 obronił rozprawę doktorską z tematyki diagnostyki i leczenia dermatoz w obszarze zewnętrznych narządów płciowych (praca pod kierownictwem przewodniczącego Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego prof. dr hab. Adama Włodarkiewicza). Rozprawa otrzymała wyróżnienie. Dwa lata później ukończył pomyślnie specjalizację i awansował na stanowisko adiunkta.

W jego dorobku naukowym znajduje się 220 publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Jest współautorem pierwszego polskiego podręcznika dotyczącego dermatochirurgii. Igor to inicjator stworzenia międzydyscyplinarnego zespołu badawczego, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób narządów płciowych i jamy ustnej. Był wielokrotnie mianowany nagrodami i wyróżnieniami za swoją działalność badawczą i naukową.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ukończone szkoły

 • Białoruski Państwowy Uniwersytet Medyczny
 • Akademia Medyczna w Gdańsku (aktualnie Gdański Uniwersytet Medyczny)

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda im. Prof. Tadeusza Bogdanowskiego za najlepszą pracę z zakresu dermatochirurgii zaprezentowaną podczas Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Szczyrk, 2006.
 • Nagroda im. Prof. Tadeusza Bogdanowskiego za najlepszą pracę z zakresu dermatochirurgii zaprezentowaną podczas X Jubileuszowej Konferencji Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Jurata,2007.
 • Stypendium zjazdowe GALDERMA Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, 2008.
 • Nagroda zespołowa za zajęcie III miejsca w konkursie za najlepszą pracę zaprezentowaną w sesji plakatowej podczas XXIX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Poznań, 2008.
 • Nagroda za najlepszą pracę z zakresu dermatologii zaprezentowaną podczas „Forum Młodych” Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Łódź, 2009.
 • Stypendium zjazdowe EADV Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, 2009.
 • Nagroda im. Prof. Tadeusza Bogdanowskiego za najlepszą pracę z zakresu dermatochirurgii zaprezentowaną podczas XIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Jastrzębia Góra, 2011.
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • białoruski
 • rosyjski

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Byłam u dr Igora Michajłowskiego pierwszy raz z problemem blizny na dolnej wardze. Zaproponował mi usunięcie chirurgiczne z badaniem wycinka. Zszycie było tak precyzyjne, że teraz nikt nie zauważyłby, że coś jest nie tak (wcześniej widoczne białe przejaśnienie). Bardzo dziękuje, polecam i będę polecać znajomym :)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 11 września 2015)

  Pani Agato, dziękuję za opinię - cieszę się że jest Pani zadowolona z efektu leczenia. Życzę zdrowia :-)

 • bardzo dobry

  Do dr. Igora Michajłowskiego trafiłem w momencie gdy pozostali lekarze a było ich 6 nie potrafili sobie poradzić z leczeniem i przez 3 miesiące i jedyne co robili to przepisywali mi kolejne antybiotyki, które nie przynosiły żadnej poprawy. Pan Doktor już podczas pierwszej wizyty dokładnie mnie zbadał i zastosował leczenie, które po 2 tygodniach zaczęło przynosić pożądane efekty. Całe leczenie zostało zakończone po miesiącu i dzisiaj po chorobie nie ma już śladu. Bardzo dziękuję doktorowi za fachową opiekę podczas leczenia, i z czystym sumieniem polecam go innym :)

 • bardzo dobry

  Do dr Igora trafiłem po ponad dwuletniej, antybiotykowej terapii zmian na tyle głowy. Po szczegółowym wywiadzie, obejrzeniu całego ciała, dr Igor celnie wskazał chorobę, dokładnie i szczegółowo ją opisując. Zlecił szczereg badań, po których rozpoczął leczenie. Jestem w jego trakcie. Jak dotąd - nawet profesorowie medycyny - błędnie stawiali diagnozę, wyjaławiając bezsensownie mój organizm antybiotykami, które jak się dowiedziałem od dr Igora są zupełnie nieskuteczne w mojej chorobie. Jego szacunek do pacjenta, uśmiech, serdeczność, życzliwość i ogrom wiedzy daje przekonanie, że jest to lekarz zasługujący na polecenie w każdym calu. Dziękuję doktorze za opiekę i prowadzenie - mam nadzieję, że razem z Panem uda mi się pokonać chorobę. Rafał Karolak

 • bardzo dobry

  Świetny specjalista, bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Doktor konkretny i bardzo miły. W mojej ocenie najlepszy specjalista.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 16 listopada 2015)

  Dziękuję serdecznie za opinię. Pozdrawiam :-)

 • bardzo dobry

  Goraco Polecam dr. Michajlowskiego. Najlepszy lekarz w Trojmiescie, bardzo mila atmosfera, duza wiedza oraz doswiadczenie sprawiaja ze pacjent czuje sie komfortowo i spokojnie. Mysle ze to juz koniec moich problemow z wrastaniem paznokcia. Serdecznie dziekuje :)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 1 września 2015)

  Panie Damianie, cieszę się i dziękuję za opinię :-) Życzę zdrowia.

 • bardzo dobry

  Zdecydowałam się na wykonanie kilku zabiegów medycyny estetycznej (usuwanie zmarszczek z czoła botoxem, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym, powiększanie ust) u doktora Igora i efekt jest niesamowity! Co więcej, doktor ma holistyczne podejście do pacjenta, robi bardzo dokładny wywiad, uważnie słucha i szuka najlepszego rozwiązania. Podczas zabiegów wszystko tłumaczy, jest przy tym delikatny i precyzyjny. Jest bardzo ciepłym i serdecznym człowiekiem, więc szybko skraca dystans między pacjentem a lekarzem, przez co stres towarzyszący wizycie po prostu odchodzi w niepamięć. Wrócę do niego jesienią, aby zbadać i usunąć pieprzyki, poza tym w przyszłości wszystkie zabiegi medycyny estetycznej również będę u niego wykonywać. W żadnej innej klinice piękna nie czułam się równie komfortowo i przyjemnie. Oby więcej takich lekarzy!

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 11 sierpnia 2015)

  Dziękuję za opinie, tym bardziej tak pochlebną! :-) W Clinica Dermatologica, stawiamy na to by pacjent który do nas przychodzi miał zapewnioną kompleksową opiekę i leczenie - zarówno pacjenci korzystający z zabiegów Medycyny Estetycznej jak i Dermatologii, pracują u nas specjaliści dermatologii i wenerologii posiadający tytuły doktorskie, więc każdy pacjent jest otoczony profesjonalną opieką. Łączymy to, co najlepsze i oczekiwane w "Klinikach Piękna" z solidnymi fundamentami i doświadczeniem medycznym.

 • bardzo dobry

  kazik 9 lipca 2015 Do pana doktora przyjechalem az z Sandomierza trafna diagnoza. To wspanialy lekarz i najlepszy dermatolog: zasluguje na ocene celujaca. Ma ogromna wiedze i doswiadczenie wierze ze wyleczy mnie z mojej choroby z ktora sie zmagam od 5 lat.Dziekuje panie doktorze jest pan naprawde z powolania.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 11 sierpnia 2015)

  Dziękuję serdecznie za opinię!

 • bardzo dobry

  Opinie nie kłamią - doktor Igor to świetny lekarz, dobry fachowiec a przede wszystkim przesympatyczny człowiek. Wizyta w luźnej atmosferze, z humorem ale z pełnym przekonaniem że jest się w dobrych rękach! Jedyny lekarz który zamiast odrazu wykonać zabieg estetyczny, przemówił najpier odnośnie problemów stricte klinicznych i wdrożył ich skuteczne (!!) leczenie. Polecam, to mój stały dermatolog :-)

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 11 sierpnia 2015)

  Pani Karolino, dziękuję za miłą opinię :-) życzę zdrowia!

 • bardzo dobry

  Pan doktor Michajłowski to rewelacyjny lekarz i człowiek. Kompetentny, w pełnym skupieniu na pacjencie i jego problemie. Robi dokładny wywiad na podstawie którego daje juz wstępną diagnoze i na podstawie badania. Zleca dodatkowe badania by mieć jak największą pewność odnośnie diagnozy i diagnozy sie sprawdzają. Leczenie skuteczne, poziom zachodni! Polecam serdecznie każdemu kto ma problem.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 3 czerwca 2015)

  Panie Piotrze, dziękuję za opinię, życzę zdrowia. Clinica Dermatologica dr Igor Michajłowski

 • bardzo dobry

  Doktora Michajłowskiego znalazłem przez Internet jako specjalistę w dziedzinie choroby, którą u siebie podejrzewałem. Przyjechałem do Gdańska specjalnie z południa Polski - Doktor przeprowadził biopsję, wszystko szybko, sprawnie, polecił leki. Szybko rozpoznał chorobę, wykluczając inne, o których naczytałem się w Internecie. Następnie z uwagi na odległość mojego miejsca zamieszkania konsultowałem z Doktorem mailowo oraz telefonicznie wszystkie kwestie - Doktor zawsze odpowiadał. Doktor jest osobą bardzo uprzejmą, kulturalną, a przede wszystkim konkretną. Nie jestem osobą zamożną, ale na szczęście dla Doktora nie są najważniejsze pieniądze, jak niestety miałem okazję przekonać się o tym u lokalnych lekarzy. Doktor jest osobą naprawdę z powołania i szczerze polecam go wszystkim!

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  dr n. med. Igor Michajłowski ( 3 czerwca 2015)

  Panie Rafale, dziękuję za opinię i zaufanie. Życzę zdrowia. Clinica Dermatologica dr Igor Michajłowski